Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
16. nov 2010

a ešte nedokázal s Ajkom cvičiť, to sa ani nešiel pozrieť

janette77
16. nov 2010

@juliagregor 🙂) som sa zasmiala 🙂 No treba sa na to pozriet s optimizmom, jest dostali a ze boli doma v pyzamkach - ved doma je teplucko a utulne. 🙂 Muzi vela veci vnimaju inak, ale musis uznat, ze Tvoj chlap zvolil tu dolezitejsiu cast zodpovednosti.🙂

janette77
16. nov 2010

@juliagregor no muzi taketo neradi...trpia spolu s dietatkom, podla mna. My zeny sme v tomto ohlade asi silnejsie a vieme, ze to musi byt, tak sa k tomu tak staviame.

adra22
16. nov 2010

@janette77 ahojte tak tie noci poznám dnešná bola hrozná bola som asi 100X na WC potom ma príšerne boleli klby bedrové som nemohla späť ani na jednom boku ale konečne ráno o šiestej som zaspala ako babätko 🙂 ešteže som už doma lebo si neviem predstaviť, že by som mala ísť do roboty. A už chystáš aj výbavičku? Myslím oblečenie? My ešte nič nemáme tak či už mám aj začať niečo nakupovať 😉

juliagregor
16. nov 2010

@janette77 ano, určite máš pravdu 😉

christie
16. nov 2010

@janette77 som na Antolskej, piate poschodie, rizikova gravidita. Mozem len chvalit (az na dnesnu nocnu sluzbu sestricky - lemry lenive to boli) - inak super.. jedlo mi nosia na izbu 🙂 o nic sa nestaram, fakt dobre varia (nikto neveri, ale mne ozaj chuti). A moj doktor ma bol pozriet niekolko krat... snazia sa nas udrzat este 9 dni, aby sme mali ukonceny 36 tyzden, no uvidime, ako sa rozhodne moje telo.. nohy mam vylozene, len cikat beham, ani na telku uz nechodim, lebo sa tam blbo sedi... Kazdy den CTG, super...

janette77
16. nov 2010

@adra22 no tak tento nocny horor akoby som sama pisala... PRESNE toto iste zazivam noc co noc a to keby si ma videla, ako sa tarbem na vecko, trva mi to sto rokov, pri chodzi priam trpim, po navrate do postele zase funim, kym sa vyteperim a najdem si polohu, no hroza! 🙂 A tiez si neviem predstavit, ze by som mala byt v robote za tychto okolnosti cula a aktivna. Teraz som upratala, dala prat, uvarila cestoviny, ale na kolac, ktory som mala v plane, si uz netrufam. Co sa vybavicky tyka, len sme si dali poslat dve sady 37-dielnej novorodenenckej supravy z jednej webky (uz nas caka na poste). Sa nam zdala vyhodna cena pri tych cenach za jednotlive kusy v obchodoch. Chcela som Ti poslat link, ale teraz som zistila, ze to uz nie je v ich ponuke. Som rada, ze sme to nakoniec objednali (mali sme dilemu, ci nie je priskoro). Jedna sada stala 68€ a zdalo sa nam to vyhodne, kedze sada obsahovala viacero cisiel a boli tam dupiky, alebo bodicka, ciapocky tak po 3 kusoch...

janette77
16. nov 2010

@christie juj, tak moc moc drzim palceky, nech to potiahnes co najdlhsie. Som rada, ze strava chuti.🙂 Inak, ja ked som bola na Antolskej - len 2 dni na laparke, tiez som si nevedela vynachvalit personal na gynde, dokonca tiez stravu. Mne sa tam pacilo, ak sa take nieco da povedat na nemocnicne prostredie. A ze sa najdu aj menej ochotne sestricky, to uz asi musime vydrzat, zmenit to aj tak nezmenime. Niekomu staci, ak mu ponechame pocit dolezitosti a je v siedmom nebi. 🙂))))) Skus na ne takuto fintu.🙂
Tak drzte a vydrzte a urcite sa ozvi, ako na tom ste. Vela stasticka!!!🙂

janette77
16. nov 2010

@christie jeeeeeeeeeeej, som si mrkla Tvoj album. naozaj krasne umelecke tehu fotky, svedci Ti to. A to krasne brusko po 31. tyzdni uz riadny balonik. Nadhera!🙂 Tiez mame stasticko po ET (ale az na treti pokus). Nadherna izbicka a super napad s detskymi nalepkami na stenu (inspirovala som sa). A tych krasnych veciciek pre drobcov...parada! Chcela som Ti zazelat, ze sup-sup, nech si uz co najskor doma s ratolestami a uzivate si vsetkych tychto kras, ale opravujem, vydrzte este, co to da. Neponahlajte sa.🙂)

matelko1
16. nov 2010

tak z vychadzky sme doma,idem dat papat chlapcom a mrknem este.

matelko1
18. nov 2010

ahojte.tak kde ste kto.....
prajem pekny den,sice uprsany,ale aj tak 🙂
@janette77 ako sa citis.....

adra22
18. nov 2010

Ahojte ako sa dnes máte? U nás je fakt že hnusne prší, hmla a môj tlak 90/60 ☹ ma len tak moce zo strany na stranu ☹

janette77
18. nov 2010

@matelko1 ahojky, citim sa fajn, aj ked vcera ma mangel vytiahol na prechadzku so psikmi a trosku sme to precenili. Ledva som dokulhala domov a potom okamzite leharo. 🙂 Dnes sme mali tiez nejake vybavovacky v BA, aj zajtra nas cosi caka (manzel ma dovolcu, tak chceme vela postihat), v sobotu ideme do LC k svokrovcom naotocku. Tak sa celkom tesim na buduci tyzden, ze zase vhupnem do toho mojho PN-koveho kludneho rezimu. Ale na druhej strane som rada, ze travim tieto dni s milym, je mi vzacny, kedze byva dlho v praci. Dnes sme si vyzdvihli na poste tie dve novorodenecke sady (oblecko), tak sme sa vyzivali v tych drobunkych cislach.🙂)))) Milene to je.
Aj v robotke som bola pozriet...a taaaak.
A ako sa mate vy a ostatne kocky?

janette77
18. nov 2010

@adra22 no, aj ja som dnes bola ako mechom udreta...🙂) Ale to najma kvoli, ako inak, dalsej otrasnej noci. Ale budem sa tu stale opakovat???? Ale ked precooooooooo take tazke nocne hodiny a pride rano a neresti odidu??? P.R.E.C.O.??? 🙂)))

zuzbel1
18. nov 2010

@janette77 ahoj,tak ja to mam podobne, dnes o 4:30 som umyvala riady kedže som nemohla spat 🙂 , popritom hladna ako vlk a babatka asi skakali na trampoline, do 6:00 som nemohla oka zazmurit a potom to uz slo ... 😉 tiez neviem, preco to tak je ...

janette77
18. nov 2010

@zuzbel1 huraaa, vitaj v klube!🙂 No, ja by som riady umyvat o takom case nemohla, lebo by som zobudila manzela a nasho hava, ale za to mam "vysunute pracovisko" v obyvke a pendlujem medzi gaucom v nej a spalnou. Aspon ta zmena mi sem tam dopraje kvalitnejsi (asi polhodinovy 🙂) spanok vkuse. A inak, ako sa citis v 26tt? Tiez sa Ti tak tazko chodi? Niekedy mam strach, ci je to o.k.

zuzbel1
18. nov 2010

S tym spankom to bude tusim uz do konca, ale aspon, ze si mozeme cez den pospat... 🙂 Citim sa celkom dobre, chodit sa da, len dlhsie vzdialenosti robia uz problem, takze aj prechadzka po meste zacina byt unavna. Vacsi problem je zohnut sa po spadnutu vec 🙂 Obcas nejake slabe pichnutie v boku, ale to bude asi maternica. Ked budem na PN mienim sa naozaj setrit ...
A ked sa babatka dlhsie neozyvaju mam doma angelsound, tak ich trocha popocuvam, teda srdiecka ale to asi sladko spinkaju. 🙂
Bola som teraz na kontrole a krcok drzi, takze mienim dalej oddychovat 😉 a nohy hore 😀
S kocikom ste spokojni? My sme kupili teraz pouzivany Bumleride Indie twin, zachovaly, tak snad vydrzi ... perfektne sa s nim manipuluje a je lahucky ...

janette77
18. nov 2010

@zuzbel1 🙂) prave som sem chcela napisat, ze na mojich pokladikoch v brusku zboznujem nieco neopisatelne...Vzdy, ked sa dlhsie neozvu a ja mam o ne strach, daju o sebe vediet, "vlnovkuju" mi v brusku o 106 a ja som za take upokojenie nekonecne vdacna. Akoby chceli povedat - "neboj sa maminka, sme v poriadku".🙂) Niekedy som v tehu taka sebavedoma a inokedy sa ma zmocnia zvlastne pocity, ci to dotiahneme do stastneho konca. Ale to asi patri k myslienkam vsetkych cakateliek, vsak? Ten angelsound musi byt super, ze si vies babatka skontrolovat.
Je fajn, ze krcok drzi, len tak dalej. To sa fakt dobre cita. Mne tiez PN v tomto pomaha, pri poslednej poradni ma lekar pochvalil, ze normalne na krcku vidi, ze som uz doma. Velmi ma to povzbudilo.
Bumbleride sa nam tiez pacil, len nebola moznost zohnat ho (teda ani si ho live obzriet, vyskusat...), na vsetkych zdrojoch bol vypredany... Kocik je pekny, aj dobre kolesa ma...verim, ze budes spokojna.
S nasim kocikom sme spokojni, ale zatial len teoreticky, vyjadrit sa mozem az v praxi.🙂

zuzbel1
18. nov 2010

@janette77 Ano, ano to je pekny vyraz a aj to vystihuje - vlnovkovanie 😀 Ja snazim hlavne nemysliet na zle veci, aj tak to tehotenstvo uteka rychlo. Tie myslienky, ktore mas su uplne prirodzene,mne ani niekedy nedochadza, ze som tehotna, az vascinou vtedy ked mi niekto donesie nejake body alebo dupacky ( ja som zatial este nic nekupovala) a ked to vidim take malinke vecicky vtedy mi dochádza .... 🙂
Angelsound je fajn, ale neprehanam to, aj tak ho pouzijem, hned daju o sebe vediet. 🙂
Veru ten Bumleride, nova kolekcia bude az v marci 2011 ked vobec , a to je pre nas uz neskoro. Ako ste na tom s postielkami? Máte ich uz vyhliadnuté?
Super, ze aj Tebe sa ten krcok drzi, tak sa setrime 😉

janette77
18. nov 2010

@zuzbel1 Ved aj u mna, nastastie, prevysuje pozitivna tehu mysel, ale klamala by som, keby som tvrdila, ze sa sem-tam nepristihnem aj pri ustrachanych myslienkach. To mas super, ze vecicky aj dedis. Ja nikoho takeho v okoli nemam a je to na skodu, velmi by to pomohlo. Ale buducu sobotu sa chystame na detsku burzu, len u nas je problem, ze nevieme (a nechceme vediet) pohlavie. Ale aj tato sada, co sme si objednali z e-shopu (novorodenecke oblecko) je takych neutralnych farieb - vacsinou biele s potlacou. Postielku my uz mame doma. Zatial jednu (vraj do pol roka babatiek staci), neskor prikupime druhu. Je to IKEA model 2011, tak verime, ze zasoby budu. Ta postielka je vyuzitelna aj do starsieho veku deticiek, lebo sa da odstranit jedna bocnica.
Krcok zatial seka dobotu a tesim sa tomu, lebo este nedavno (pred PN) ma chcel lekar sit. Sice len preventivne, ale hrozil serklazou.

janette77
19. nov 2010

@matelko1 Dobre ranko, ako ste dopadli vcera u lekarky s drobcami? Bola si aj Ty na tej krvi, ci az dnes?
Ja som dnes zase spala na striedacku v obyvke a v spalni, ale dalo sa. Manzel siel prezut gumy na aute, ja sa idem naranajkovat a ideme zase do BA povybavovat. Zajtra nas caka Lucenec naotocku a potom uz budem vzorna a budem vela, vela oddychovat.
Tak pekny dnik zelam a vela usmevov a peknych zazitkov v nom.🙂)

adra22
19. nov 2010

@janette77 ahojte no ja som dnes mala super noc som sa normálne celkom vyspala 🙂 v pondelok poradna a sladká voda 🙂 sa teším aspoň budem vedieť či je všetko oki a zase budem chvilu kludnejšia no tie myšlienky aj mna občas prepadnú potom si nadávam aká som zlá že musím myslieť pozitívne 🙂

matelko1
19. nov 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
@janette77 myslela som si,ci niesi nahodou v nemocke ked si dlho nepisla.
my sme dopadli tak ako u dr.chlapci nechceli spolupracovat,ale to su deti,vela by od nich chcela,nesedeli pekne vzpriamene a doma sedia ako pravitko su narovnani a u dr isli do predklonu a alexovi kukla do oci a povedala,ze mu utekaju a nieje to pravda,lebo doma stale sa na neho kukam a hracku mu posuvam pred ockami a pekne obidvoma sa pozera za nu,ale ako julka pisala,tak na dr skulil,nebola jej sympaticka 😀 ...
ja pojdem na bud.tyzden na krv.necitim sa dobre,kaslem ako tuberak a chcela by som sa zaockovat proti chripke,ale to musim byt total zdrava.kazdy rok sa davam zaockovavat,

felicita2
19. nov 2010

Ahojte, mala alebo ma z vas niektora pesar ?
mne ho v utorok zavedu, zatial som o.k., ale preventivne, aby som potom nemusela uz len lezat.
Nemali ste potom niejake tazkosti - zapaly, alebo citit to ze to tam je , netlaci to ? A boli ked to nasadzuju?

mafinka2202
19. nov 2010

Ahoj,

ja som už mamina dvojičiek a mám kočík Bumbleride Indie Twin. Je naozaj super, nemusíš sa báť.
Mám s ním len dobré skúsenosti. Dokonca aj sneh sme hravo zvládli.
Ak sa smiem opýtať, za koľko Ste ho kúpili?
Moji drobci, respektíve syn už z neho vyrastá, tak ho budem musieť vymeniť, i ked nerada. 😵

zuzbel1
19. nov 2010

@mafinka2202 Ahoj, pokiaľ to bola otazka smerovana na mna tak kupili sme ho za 380 EUR, je ozaj zachovaly, konštrukcia nie je skoro vobec poškrabaná, cena bola komplet aj s vanickami, fusakmi, nanoznikmi,plastenkou, dzriakom na flasu. Tusim ty mas inzerat na jednej web stranke, vsak ? Lebo som nasla jeden podobny v den ked som uz sla kupovat kocik 🙂

janette77
19. nov 2010

@adra22 Ahoj🙂 Tu noc Ti zavidim, ale prajem. Mne sa tiez obcas pritrafi, aj ked zufalo cakam, kedy zase...🙂 No som rada aj za Teba. Sladka voda - takze Ta caka vysetrenie na tehu cukrovku, drzim palce. Ja som to tiez absolvovala, presli sme s hodnotami v norme. Mne sestricka dovolila doniest si aj polku citrona, ak by mi robilo problem vypit tolko sladkeho, ale zvladla som aj bez tejto pomoci. Ja mam poradnu buduci piatok a tiez dufam, ze budeme o.k.

janette77
19. nov 2010

@matelko1 Ahojky, nestras s nemockou! 🙂)) Nehlasila som sa len preto, ze ma manzelik dovcu a vybavujeme. Dnes sme kupili dalsie serepeticky - flasky, odsavacku na sopliky, na cistenie usiek, dudule, vlozky do kojeneckej podprdy...tesim sa kazdej novinke, ktora nam pre babtka pribudne.🙂
Dolezite je, ze Ty ako mamina vidis na detickach, ze je vsetko o.k., oni mozu mat naozaj blok pred nevludnou lekarkou.
Prajem Ti skore vyliecenie. Mrzi ma, ze to je take bezodne, ale poznam to, ked ja zacnem byt chora, tiez je to zdlhave a na dlhe lakte, ale potom je zase na dlhsie vsetko o.k. Tak nech Ti pomoze ockovanie a poisti Ta do buducna.
Drz sa! 🙂

janette77
19. nov 2010

@zuzbel1 uau, uzasna cena za cely komplet...super! Vyborna kupa...

deinad
19. nov 2010

@janette77 ahojky, tak manzela som nepresvedcila a chce opat na KET len jedno...hm uvidime co nam zajtra povedia na pohovore, drz palce 🙂