Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

bombula
29. dec 2010

@janette77 tvrdnutie bruska nie je len tak, zavolaj dokinu ci mas cakat do 3. januara. ak mas k tomu aj take divne bolesti urcite konzultuj s lekarom.

bombula
29. dec 2010

@matelko1 tak sialene teploty 4 dni vkuse na ktore nepomahali voooobec ziadne lieky mame tiez za sebou, malemu sa to spustilo po ockovani na 1 rok. tiez sme sli na pohotovost lebo 4 dni vo vysokych teplotach vkuse, vkuse studene zabaly, studene kupkanie a pod, diazepamy proti fibrilnym krcom , no hruza.
nakoniec to bola chvalabohu iba 6ta choroba. 5.,6 ty den sa dieta tak trosku vysype a tym to chvalabohu konci.

je dost mozne ze to potom bude mat nasledne hned dalsi, ale u nas to tak nebolo. dalsi to mal az o dva mesiace v kombinacii so zubkami , ale to uz bol podstatne lahsi priebeh a aj my uz sme vedeli co a ako robit. a aspon zaberali lieky.

bombula
29. dec 2010

@matelko1 inac tie studene zabaly zneju strasne, ale po tolkej "nechcenej" praxi to uz nevidim tak strasne, rozhodne nie je treba cakat ale konat a zrazat teplotu, funguje to skvele, malemu sme prikladali mokru plienku na hrudnik a do teplej deky, zvladal to dobre.

bombula
29. dec 2010

@matelko1 aby som to upresnila teda zrazat taku velmi vysoku teplotu, do 38 sa vraj nemaju davat lieky. a stale podavat vela vela tekutin a nedavat mliecne veci pri vysokych teplotach.

janette77
29. dec 2010

@bombula nestras, pohyby pekne citim a na kontole som bola ani nie pred tyzdnom... a zase to brusko nemoze byt nejako extra makke, ked je uz doslova narvane mozno uz aj 2-kilovymi drobcami, nie? Ved uz citime hlavinku, kolienko (aspon si tak domyslame). Navyse ma moj doky dovolenku, preto ma dal na 3-ho, inak by ma dal este skor, lebo mi chcu brat ster na nejaky "kok" - nezapamatala som si aky presne...ci babatka nevylucuju nejaku infekciu. V poradni sa ho ale na vsetky tieto veci popytam a keby mi intuicia nahovarala, ze nieco nie je o.k., zbehneme na pohotovost.

janette77
29. dec 2010

@juliagregor asi som, lebo aj to je dovod, preco trcim aj dvakrat denne pod sprchou. Teraz uz "bre rano", som sa vyhajala trosku, tesim sa tomu, 🙂

bombula
29. dec 2010

@janette77 no ten "kok" veru ti uz mohol spravit aj skor. ale to nic, pred porodom davaju infuzkou do zily nejake vecicky aby ich preventivne eliminovali.
ide len o to ze mozes mat take slabunke kotrakcie kt. este nemusia znamenat porod ale je lepsie ked nie su. inac stane sa ze ani nevies ze ich mas vooobec (mne konkretne brucho netvrdlo ani raz , az pri porode). v nemocke mi na to nasadili gynipral. zistia sa ale iba tak ze ti urobia monitor (lezis s takymi pasmi na bruchu asi 30 minut).
to je vsetko. teraz je to fakt blbe ze su tie sviatky, ja som bola zase v case dovoleniek, ale od 34teho v nemocke a tak som ziadne otazky chvalabohu riesit nemusela, lebo to uz kazdy den sa moze volaco vyskytnut a niektore veci a pocity su fakt velmi individualne...

matelko1
29. dec 2010

@bombula tekutiny mi piju obaja vela a zabaly sa maju davat vtedy ak ma dieta len teple ruky,ak ma studene tak nie,to nam povedali vcera na pohotovosti.

matelko1
29. dec 2010

@janette77 no mas pekny tt 🙂 ..este chvilku a ste styria 🙂

bombula
29. dec 2010

@matelko1 fuuuha, no tak moji mali veru horuce telicko a ked boli ruky studene uz som vedela ze je zle, ze teplota je velmi vysoka. no ale vzdy som najprv odmerala teplomerom presne a az tak som vedela kolko maju.
a preco ked su studene ruky tak nie, to je podla akej logiky?
ved to sa dava na zapastie a clenky pripadne iba na hrudnik a ked je vysokanska teplota a lieky nezaberaju tak mas cakat ci mu otepleju ruky??

juliagregor
29. dec 2010

@bombula lebo je to obrovský šok pre srdce, nesmú sa robiť zábaly, ked sú studené končatiny, vtedy môžu nastať až febrilné krče, len šuchať ich aby sa krv rozprúdila....a studené treba dávať na pôvod horúčky, čiže srdce a hlava...

juliagregor
29. dec 2010

a aj tých 38,5 nedávať lieky od teploty...ved to je taká hluposť, malým deťom tak strašne rýchlo stúpa horúčka, že keby som čakala, tak môžem rovno volať záchranku, u staršieho nepoviem, ten má 4 roky, tam nedávam lieky hned a počkám, ale pri malých bolo 38 a už mali dávku v sebe...

bombula
29. dec 2010

@juliagregor do 38. imunita funguje na plne obratky a tak vraj nie je dobre zasahovat.

juliagregor
29. dec 2010

@bombula čítala som ale poučila som sa...

bombula
29. dec 2010

@juliagregor o tom pocujem prvykrat. sok pre srdce je aj vysokanska teplota a nieco urobit musis ked nic nezabera. diazepam proti krcom a zrazit teplotu, vtedy sme to konzultovali po telefone aj s nasou pediatrickou a kamosom tiez detskym lekarom posobiacim v detskej nemocke.

juliagregor
29. dec 2010

@bombula opýtaj sa tvojej dr. na tie studené ruky, ani ja som nevedela, lebo starší mal len čistú horúčku, len šimon mi horúčkuje so stud. rukami...
mne moja vysvetlovala, že je to podobné ako ked sa zráža teplota s ladovými kockami do dlaní, že je to najväčšia chyba, lebo chladiť sa má od pôvodu teploty a nie naopak...

juliagregor
29. dec 2010

@bombula ono je zase teplota a teplota, ked je dieťa choré dlhšie a máš diagnozu je to iné, ako ked sa hrá a zrazu pozrieš a je horúce...treba sa na to pozerať individuálne...
starší mi pred pol rokom skoro omdlel, hral sa a zrazu mi vraví, že mu je zle, začal sa celý triasť, zbledol a mal len 37..kým som ho uložila, zabalila, doniesla lieky mal skoro 39....diazepan zabral okamžite a za hodku už lietal

janette77
29. dec 2010

@matelko1 ano, zatial dakujeme vesmiru🙂), v piatok zaciname 34tt, uz mam veru poriadny respekt z kazdeho dna. Teraz som este frajerka, ked ma mily dovolenku, ale 3-ho nastupuje do prace, budem doma sama a uz mi veru nebude vsetko jedno. Ako sa ma marodik?

matelko1
29. dec 2010

@janette77 uz sa ma lepsie,papa pekne,teplotu nema,to je dobre,ale kvapky berieme dalej aj ATB,zajtra nemame ist na kontrolu,az v piatok to nam odkazala dr.
mam tu svokru,ale nic mi neurobila,len sa hra s detmi.a ja,ze mi aj nieco pomoze,to by som,ale chcela,co...mam viac roboty ako ked som sama s detmi.teraz nic nestiham,ja uz mam svoj system a teraz....
alexa mi v noci zobrala s postielky a vzala si ho k sebe,...a maxim ako keby citil,ze nema tam brata,tak mi vobec nespal.

janette77
29. dec 2010

@matelko1 som rada, ze drobcek je na tom omnoho lepsie, ved uz aj to, ze papa hovori za vsetko. No...svokricka...no comment.🙂

matelko1
29. dec 2010

@janette77 veru bez komentara.dala som jej nech mi aspon par veci pozosiva a stoji to tam.zajtra ma v meste vybavovacky,tak neviem kedy to chce urobit a vecer uz nevidi.

janette77
29. dec 2010

@matelko1 ☹ asi maminy su v tomto lepsie, tym by urcite zapalilo, co by nam najviac pomohlo. Tak drzim palceky, nech si viac pochopena...🙂

smejko
30. dec 2010

Dakujem vsetkym maminkam za rady ohladom kocikov, moc moc moc si vsetky vazim. Tym, ze sme este nemali deti a aj v rodine budeme prvi s babatkami po dlhom case (vlastne odkedy sme boli my babatka, tak ziadne ine ani neboli ) vobec si neviem predstavit co vsetko nas caka a co je dolezite ....

Este by ma zaujimalo - u mamiciek co byvaju v panelakoch bez vytahu alebo s malym vytahom - viem si predstavit ako vynesiem resp. napcham do vytahu deticky vo vajickach, v taske ci korbicke. Ale co ked sa mi uz do tasky nezmestia a teda v kociku budu sediet v sportovej casti ? Kocik do vytahu nezmestim, ci za sebou ci vedla seba, bude ulozeny v speci miestnosti na prizemi, ale riesim dilemu ako odviezt deticky .... citala som ze v sportaku sa vozia od cca 1/2 roka a to este nevedia poriadne zrejme ani stat nieto chodit ... ako to riesite ? Viem, ze este mam spustu casu, ale nejak mam potrebu najst odpoved na kazdu svoju otazku 🙂 A ako riesite vjazd do vchodu ? V nasom vchode su 3 schody, je tam sice sikma plocha, ale pochybujem, ze by po nej vysiel normalny kocik, nieto kocik dvojickovy ... manzel zvazuje ze mi vyrobi nejake zeleza v sirke kolies, ale zas ked pri kocikoch vedla seba su predne kolesa blizsie ako zadne ... takze asi budeme pouzivat silu 🙂 kocik vytiahnut po uzsich kolesach....

A este jednu otazku ku kocikom - ono ich asi pride este viac Bumble ci EW maju oddelene sedenie, Teutonka ho ma spolu, tym padom mam pocit, ze ma sirsiu "loznu ci sedaciu" plochu, ale pritom kazde sedadlo sa da polohovat zvlast. Riesim dilemu (aj ked financie ju zrejme vyriesia za nas ) ci deti chcu byt spolu (vedla seba) alebo je lepsie ked su oddelene "stenou" teda vlastne konstrukciou.

Dakujem a vsetkym maminkam aj tym buducim zelam vsetko dobre. Hlavne zdravicko ...

scarlette
30. dec 2010

@smejko vytiahnut kocik tri schodikz je v pohodke ides zadnymi kolesami, ja zom tahala denne 8schodov bez problemov 🙂
co sa tyka sedenia na bumble alebo teutonke, tak my mame bumble a je super to ze decka si nerobia zle kedze su oddelene strieskou, kamoska ma teutonku a male sa jej stale po sebe natahuju a tahaju sa za vlasky alebo uska...
tot jeden moj postreh, ale skusenosti mam len s bumble ktory na jar uz ideme predat kedze chodime a tak sme si kupili len golfac.

chruminka
30. dec 2010

@smejko my byvame na druhom poschodi a vytah mame na medziposchodiach ale aj tak sa do neho nezmestime,ked boli male nosila som ich vo fusakovanickach (tiez sme mali Bumbleride),najprv kocik a potom pekne po jednom vanicky a hore naopak najprv jedna,potom druha potom kocik....v spostaku sme sz od takych 7-8 mes. a potom to islo napodobne len bez vaniciek,kocar,zatial som deti mala doma v autosedackach na zemi pri dverach priputane a potom sup jedna sup druha a domov opacne....ked trosku povyrastli (asi okolo 10 mes.)este nechodili tak som ich nechavala v stolickach na papanie priputane a tiez najprv kocar a potom po jednom deti,no a odkedy uz chodia tak poriadnejsie tak ich proste necham doma a utekam dole s kocarom (väcsinou stoja pri dverach a revu) a potom po jednom deti,ale teraz mame nove DVD spievankovo tak im to pustim a oni si tancuju a ani nevedia ako a sup sup uz aj som dole s kocikom a potom ich po jednej poberem tiez dole.
Mozno sa ti to zda komplikovane,ale zvyknes si a urcite dojdes na sposob aky ti vyhovuje.
Ja som s BMB bola neskutocne spokojna,ale kedze mi uz nechceli sediet v kocari odkedy behaju tak sme ho predali,ale uz som to olutovala a tak ako pise @scarlette mohli sme si ho este do jari nechat,lebo teraz v zime sa z golfacom neda chodit tak sme kupili na rychlo hauck no hruza a des,jedina vyhoda je ze je este o 1,5 kg lahsi ako bol BMB,ale inac je na nic taky papierovy hnusny kocik .
No a tie tri schody to v pohode vytiahnes na zadnych kolesach aj s detmi a dole odskackas....ja som minule vytiahla deti az na druhe ale to bolo prvy aj posledny krat vsak to je uz vaha a este bundy a fusak 😝

smejko
30. dec 2010

@chruminka dakujem za infosky 🙂 vsetci nas strasia, ze nas caka kopa starosti, uvedomujeme si to, ale tesime sa ... budu to nase vytuzene deticky ... na Bumbleride pocuvam same chvaly, len skoda ze nie je dostupny ... uz vyse tyzdna si dopisujem z roznymi firmami aj priamo s vyrobcom, a dnes mi napisali predajcovia z CZ ze Bumbleride kocik bude na SK+CZ dostupny az v polovici roka, tak to neviem ci si dovtedy mozeme dovolit cakat ... ked pri nasom cisle 2 co je Teutonia je dodacia lehota 12 tyzdnov ☹

chruminka
30. dec 2010

@smejko my sme kupovali kocik az tri mesiace v podstate dva apol mesiaca pred terminom.A neboj da sa to zvladnut,vsak sa pozri na baby tu 🙂 ,ja sem sice uz moc nechodim (odkedy deti behaju nie je moc casu) ale obcas nakuknem precitam......a hlavne si to potom uzivaj kym budu malicke strasne rychlo to leti 😖

juliagregor
30. dec 2010

@smejko nedaj sa strašiť 😉

matelko1
30. dec 2010

ahojte.
tak chlapci spinkaju,alex uz vyse hodiny,maxim asi 15 min.
mam tu svokrovcov.na obed som robila halusky,ale pre tolkych ludi a este aj pre deti,no mam toho vela a svokra absolutne nepomoze.

bisy
30. dec 2010

Ahojte, chcem sa opytat, som na zaciatku 34tt a moje dvojicky maju- slecna 1500g a chlapcek 1800g. Nie je to malo? Prietoky mam v poriadku