Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zuzika30
21. jan 2011

@janette77 som rada ze som to nakoniec napisala hadam ta to trosku potesi 😉

matelko1
21. jan 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@juliagregor krasna rodinka 🙂 ste zlati 🙂

matelko1
21. jan 2011

@dusika11 ale ked si deti zvyknu,tak im to nebude vadit.mojim to nevadi.radio ide stale,aj ked doobeda pri zaspavani najprv vyvadzaju v postielkach.ale potom zaspia,asi od unavy...

janulqa07
21. jan 2011

prajem pekny den 🙂
snazim sa trosku omrknut 🙂 co tu nove, ale vela tu toho je ... @juliagregor no perfekt fotka cela rodinka-to sa len tak nepodari 😀
u nas nic nove, nezvladam Tomasa, hovorim si radsej mat 3xDenisu 😒 nic sa mu nepaci a ani na chvilu nechce byt sam a ona chuderka sa tesi z toho ako na nas pozera

luciaf13
21. jan 2011

ahojte tehulky .-) nakuknem len ako sa vam dari 🙂
super sa drzite , tak prijemne tehulkovanie 🙂 a pekny dnik 🙂

juliagregor
21. jan 2011

@luciaf13 čau tehuľka 😀

juliagregor
21. jan 2011

@luciaf13 som blbá, som sa pomýlila 😎

luciaf13
21. jan 2011

@juliagregor 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

juliagregor
21. jan 2011

myslela som, že som inde 😀

tehulky a maminky dakujem 😉

poodpisujem neskôr, pekný dník všetkým...

@zuzika30 nepočúvať jedným uchom dnu a druhým von 😉

tulina77
21. jan 2011

@zuzika30 ja pocuvam najviac dobrych rad od zien, ktore este ani len deti nemaju... julka ma pravdu, jednym uchom dnu druhym von 🙂

janette77
21. jan 2011

@zuzika30 Ahoj, Zuzi, dakujem za mile slova, velmi ma potesili, aj ked usilovnych "duofinalistiek" je tu viac a urcite tie pekne slova sadnu na kazdu skoromaminu, ktora tu prispieva. Vies, ono je to raz tazsie, raz lahsie, ale s laskou to ide, pretoze ako pises, babatka su vytuzene a to ma zenie vpred. Ale mas pravdu, v osobnom zivote poznam monotehulky (teda ani nie dvojickovske) , ktorym padol tento dar z neba (cize vedia otehotniet "na pockanie") a dost mi pripadalo nefer, ako si na "druhy stav" stazuju hadam uz od dvoch ciarok. Vzdy ma to vytacalo, priznam sa.
Ja dnes vstupujem do 10. mesiaca, cize zahajujem 37. tyzden a sama som vdacna, ze sme to zatial potiahli az sem. Spomenula si, ze ma citas (dakujem a tesim sa🙂), tak vies, ze tento zaver je uz svojim sposobom narocny, ale stale sa da, stale su rezervy a mohlo by byt aj horsie. Takmer cele tehu som bola samostatna, aktivna, manzel prevzal domacnost len od uplynulej nedele, co si myslim, ze nie je ziadny strasiak pre duocakatelky - takze aj pre Teba.🙂
My to uz mame za par (lekar mi naposledy povedal, ze mi naplanuje sekciu v 38tt), Ty cakas pokladiky v maji (aj ja som majova🙂), tak Ti zelam zdarne tehulkovanie a tak ako Julka pise - "jednym uchom dnu, druhym von". Do mna zase ludia rypu, ze ma lutuju, ze bude kopec roboty okolo dvoch deti naraz a najviac mi ublizil vyrok jednej nevrlej panej "ved pockaj, aka budes strhana a prepadnuta v tvari". Ona si ale urcite neuvedomuje, ze pre mna je to naopak vyzva, ze sa na babatka neskutocne tesim a urobim vsetko pre to, aby som bola pohodova mamina, ktora ma svoj system a rezim. Vela skvelych rad, infosiek a napadov ziskavam prave tu a aj vdaka MK duomaminkam viem, ze to ide a odmenou im je hned dvojity usmev. Tak povedz, nestoji to za to? 🙂)

zuzika30
21. jan 2011

@juliagregor
@tulina77 - mate pravdu budem sa snazit, len ma to rozculuje 🙂

zuzika30
21. jan 2011

@janette77 - presne aj mne kazdy vravy ,ze to budem mat tazke ked sa narodia, este ze mam dobreho manzela, co sa vie postarat, len ma mrzi ze moja mama mi este nepovedala ze mi s nimi na zaciatok pomoze, zda sa ze budem na to sama, manzel musi ist po tyzdni do roboty, ale ked sa spravne nastvem tak to zvladnem , ale zda sa ze ma chytaju len stresy a ze to bude v pohode 🙂 , ale mas pravdu tie dvojnasobne usmevy za to stoja

janette77
21. jan 2011

@zuzika30 ides do toho s respektom a to je dobre, si zodpovedna osobka. Teraz mozes byt aj "vystrasena" pod vplyvom tehu hormonov, neboj zvladli ine, zvladneme aj my. A ak Ta to podpori, mne tiez nikto nepomoze s drobcami. Manzel sice bude mat volno 2 tyzdne po prichode z porodnice, ale potom to uz musim zvladnut sama.
Navyse robieva dlho do vecera... mamina je sice na dochodku, ale stale aktivna a sezonne pracuje mimo SR, svokru mam 300km vzdialenu...
Ale bud rada, ze sa Ti aspon nik nebude pliest do rezimu, navykov...deturence nebudu mat chaos. A ked bude najhorsie, zavitas sem a baby Ta podporia. Ja planujem to iste.🙂)))))))

zuzika30
21. jan 2011

@janette77 . ty si zlata osobka ,dakujem 🙂 ,ale veru zvladli to ine ,zvladneme aj my

janette77
21. jan 2011

Ahojte, odovzdavam pozdravy od Zuzky (zuzbel1), zatial je stale v nemocke, ale je pokojna, ze je pod dohladom. Este caka na nejake vysetrenia, ale je vo fajn kolektive, kedze sa tam stretli az 4 dvojickovske maminy-cakatelky. 🙂))

janette77
21. jan 2011

...a nemate niektora kontakt na Zuzku z Rakuska (zuuuzana7)? Nejako sa nam nehlasi...

janette77
21. jan 2011

@matelko1 ahoj, matelko, tak ako? Uz si sa rozhodla pre nejaku tortu?

mamoka4
21. jan 2011

@zuzika30 Prečítasla som si tovje obavy...ja v nedeľu končím 31 týž. a presne stavy beznádeje som mala pred pár týždňami a to mám ešte doma 2 staršie deti 8 r. syn a 5 r. dcerka... presne ako Tebe mi každý hovorí aké to bude hrozné či som na to pripravená, dokonca som už počula, to budeš mať doma masaker mať 4 deti!!!! 😢 Vies, je ked v rodine je morálna norma mať 1 až 2 deti tak teraz každý zalamuje rukami. 😢 Nerobim si iluzie...ale tiez by som potrebovala niekedy vacsiu psychickú podporu...ale tú mam našťastie od manžela....Najlepšie je,že radia a pohoršujú sa ľudia, čo dvojičky nielen nikdy nemali, ale ich skoro ani nevideli...a ja s úsmevomna tvári...že mi to nejako zvládneme ...vypočula som si aj také...načo som chcela to tretie dieťa...toto by sa mi nestalo...to ma vie najviac ruzčúliť 🙄 😠 😠 A ja hovorím deti sú požehnanie...aj ked v kútiku duše sa bojím!

janette77
21. jan 2011

@mamoka4 mamoka, aj ked pismenka neboli urcene priamo mne, neda mi nereagovat. Tak ako pises, deti su pozehnanie a radost do domu. Ano, iluzie treba dat bokom, lebo je nad slnko jasne, ze nielen radosti, ale aj starosti sa nakopia. Ale povedz, nie je to uzasne, mat rozvetvenu rodinku? Dom plny dzavotu, pozorovania, ako deturence rastu, ako napreduju...Navyse, ludia asi nemyslia na to, ze raz budu stari a ako dobre by im padlo, keby mali viac detureniec, o ktore sa potom budu moct opriet, splahnut sa na ne, ich opateru, lasku...
Nebojte, baby, z kazde z nas chrli laska k detom, my to zvladneme. Ludia su hrozne netaktni v dnesnej dobe a staraju sa do veci, o ktorych nemaju paru, alebo ich nic nie je. Kazdy je mudry, ale ked sa ich dceram, ci synom "prihodilo" dvojickovstvo, pysne by spravu hlasili do sveta. Ja som to tu uz raz spomenula, ze sa mi v niektorych pripadoch zda, ze ide tak trosku aj o zavist z ich strany. Nepomozem si. Predsalen - cakat dvojicky je nieco ine a podla mna dost roztomile.

dusika11
21. jan 2011

@janette77 len voda a detska kozmetika..len slovenska a ceska to znamena nela batole oli..aviril puder na ritku a olej po kupani a detske mydlo na kupel,,bezna prevadzka ritka ocvachtana pod tecucou vedou , a kedze mam chlapcov tak puder potom aby som ich odspodu drzala v suchu,cele telicko po kupeli natieram olejom...kupel kazdy vecer a oplachnutie ako v nemocnici sa snazim po kazdej potrebe.a ako julia obrusky iba ak sme mimo vody u lekarky vonku atd..ja som si obruskami uhnala do 24 hod problem v podobe zaparenin..

deinad
21. jan 2011

@janette77 dakujem krasne, urcite napisem, mudrejsia budem po zajtrajsom UZ, dufam, ze moja maternica stupla ako mala 😀 lebo by som mala pokracovat aj v priprave s utrosom nielen estrimaxom. Dufam, ze ked uz budu tvoje deticky na svete, tak ze budes mat cas aj sem skocit a popisat 🙂 budem aj potrebovat kooopec radit (teda dufam ze ano a uz coskoro). Neviem, ako mam sklbit pracu aj pripravu na tehulkovanie, ked v praci mam toho vela a musim cestovat, ale pritom by som to chcela udrzat v tajnosti aspon 3 mesiace, to je najkritickejsie obdobie..toto mam dilemu v poslednej dobe, ze ako to vsetko sklbim..snad ma to uz nebude trapit ked budu pozitivne testiky 🙂
aj Tebe drzim palce na monitor, nech vsetko pokracuje ako doteraz, ide Ti to velmi velmi dobre 😉

janette77
21. jan 2011

@dusika11 budem si pamatat, uz je najvyssi cas, aby sme kupili nejake to malo kozmetiky, nejako sme si to nechali na poslednu chvilu. Juj, ale uz sa na to vsetko tesim, normalne si to sem napisala aj s primesou babatkovskej vone.🙂) Inak, dnes som mala zase celkom dobru noc "bez blsiek" 🙂, ale este to nie je ono.

janette77
21. jan 2011

@deinad Ahojko,-)) dakujem, dnes mam prival pozitivnych pismeniek, aj vdaka vam vsetkym to zvladam, ako zvladam. Aj tu sa da najst opora a pohoda a nemalo...🙂
Velmi Ti drzim palceky k dobrej perinke pre babatka, nech je maternica pekne pripravena. Inak, mne sa nepodarilo skryt tehu hned od zaciatku, lebo ja som uz od tych stimulacnych hormonov vyzerala ako tehulka. Horsie bolo, ked mi to nevyslo a ludia sa ma pytali, ci som tehu. To sakra zranilo, ked som musela odpovedat, ze nie som.☹(
Takze drzme si palcoke vzajomne.🙂 Som zvedava na ten monitor, co mi odhali a ci si ma uz rovno nenechaju v nemocke, aj ked priznam sa, uz by som rada bola pod odbornou kontrolou. Predsalen...
Jasne, ze budem chodit na MK, aj ked urcite mi to nevyjde v takych intervaloch, ako teraz. Ale nezradim, neboj.🙂

dusika11
21. jan 2011

@matelko1 chcem ich takto vychovavat aby boli odolne voci hluku.....
@mamoka4 a ja som dostala od svokry tiez.... 😀 nieze budete mat dalsie deti...a to som zvedava ako nam chce branit keby sme chceli dalsie to si lahne ku nam? 😀 alebo mi nepusti mm domov?
ludia toho nahovoria..ja som si vytrpela od zaciatku od pochybnosti ze je su mojho mm.od nej..po bludy neuveritelneho razu...nepocuvam ...nevnimam...necham si vypekat kolaciky, chvalim ju aby som si tu mohla obcas popisat 😀 a ona si hovori svoje ...
ludia hovoria bludy, pozeraju vela telenoviel vela citaju bulvar a zle informacie premietaju do zivota......treba sa obklopit pozitivnomou energiou ja som osobne pocas tehotenstva skoncila s urcitymi ludmi co mi tym kuvikanim liezli na nervy
a rodina..co narobime..moj stryko ma dodnes neprisiel pozriet lebo som brala hormony na otehotnenie a to je predsa umely zasah a co som si to ja dovolila..tak chciet deti a naco mi to je.........a to som sa dozvedela od cudzich ludi..takze hlavu hore to ako si clovek prezije svoj zivot je len jeho sukromna vec,,,niekto nahana baby niekto berie drogy...a my nas bavi nahananie deti po byte a zvladnut pri tom pracu a zivot...
takze si myslim ze NEPOTREBUJEM SCHVALENIE OKOLIM..pre moj zivot lebo je to moje rozhodnutie a s ostatnych nezijem......mam ich na salamke 😎

janette77
21. jan 2011

@dusika11 moja rec! 😀

mamoka4
21. jan 2011

@dusika11 Krásne si to povedala. 😵

deinad
21. jan 2011

@janette77 tak som rada, ze ostanes verna 😉 a nemozes sa do nemocnice aj vypytat? 🙂 vies, ze poprosit lekara...uplne viem ako sa citis, doma je clovek taky bezradny, ze co ak...aj ked si urcite nic take nepripustaj, ste zdravi a podla vysledkov aj spokojni a vsetko je ako ma byt 🙂 niekedy by som chcela vidiet buducnost, ale iba na chvilku 😉

deinad
21. jan 2011

@dusika11 presne tak, reci ludi, ktori nepraju a zavidia a skodia je vela a preto si takych netreba vsimat a naopak vnimat len to dobre a tych, z ktorych citime podporu, vdaka za nich ! 🙂 je to nas zivot a nikoho do neho nic 🙂

janette77
21. jan 2011

@deinad ... no ved uz sa mi nemocka tak ci tak blizi. Doma by som mala byt uz len nasledujuci tyzden (som v 37tt) a zaciatkom februara mi lekar "prislubil" prijem do porodnice, aby na 38tt naplanoval sekciu. Ale ako som tu uz pisala, od nedele prevzal povinnosti manzel, lebo uz sa na to naozaj necitim. Aj pri chodzi mavam pocit, ze sa pomaly, ale isto rozpadam. Ved drobci vazia necele 3 kila podla posledneho vysetrenia...🙂