Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
16. feb 2011

@janette77 http://www.magister.sk/prehlad-kategorii/katego...
objednaj si cez net
su tam malé a aj veľké

juliagregor
16. feb 2011

a inak tie avent flašky su ozaj dobré, ale tolko penazí, čo pýtaju to je hrozné... 😠
na deťoch a psoch sa najlepšie zarába

lucia.kl
16. feb 2011

8€ ma stála tá 330ml flaša, mám len dve a potom som kúpila via systém aj s redukciou na dudel a aj s dudlom a to majú na kašu, to stálo 10€ jedno - je tam 5 pohárikov aj s vrcnákmi, redukcia a dudel

lucia.kl
16. feb 2011

@juliagregor hej velmi dobrá vec, už to máme na posteli... 🙂

juliagregor
16. feb 2011

@lucia.kl Lucka dobré su tie násadky na učenie pitia, maju to dobre prešpekuľované 😉

lucia.kl
16. feb 2011

@juliagregor ja mám od aventu tuším všetko a som veľmi spokojná...

matelko1
16. feb 2011

@simonessa ja som pribrala 18kg a v porodnici som nechala 13 a potom som aj tych 5 dala dole.aspon tie mi mohli ostat 😀 ...ale co uz narobim.
@janette77 a s tym si hlavu nelam,ze nekojis.niesi ani prva ani posledna.ja som tiez nekojila,ale 3 mes som si odsavala a potom bum a nemala som ani trosku mliecka.papali sme nutrilon HA,potom ked sme presli na prikrmy tak som si povedala,ze tie HA mlieka su nanic.nik ani s mm ani mojej rodiny nemame alergie,zacali sme kupovat klasicky nutrilon a potom som to zmenila na sunar a s tym sme spokojny.viac ich nasyti,sice uz papame len 2 x denne mliecko,rano a vecer.

lucia.kl
16. feb 2011

@matelko1 @janette77 my sme mali zo sunaru veľkké problémy aj @lusinkaj ale to je asi individuálne pri každom dieťati...

matelko1
16. feb 2011

@lucia.kl moji chlapci ho dobre znasaju,su viac nasyteni,stolicu maju pravidelne 3x denne....ziadne bolesti bruska,proste nic.a ake ste mali problemy...ak sa smiem opytat.

lucia.kl
16. feb 2011

@matelko1 stráášne bolenie bruška, koliky, zelená stolica, alexa mala také bolesti, že si s plaču až pruh spravila....

matelko1
16. feb 2011

@lucia.kl ach jaj a to zo sunaru...to nechapem....a teraz ake mliecko piju.

janette77
16. feb 2011

@matelko1 my len preto tie HA-cka, ze ich mame na predpis, inak sa mi ten zakladny zda byt lepsi aj konzistenciou...Musime to vydrzat pol roka, potom uz budu moct byt podavane rozne prikrmiky, tak sa usetri trosku a ked prejdeme na obmedzene mnozstvo UM, tak tiez uz mozno zmenime znacku a najdeme si nieco cenovo prijatelne. Uz som slubila manzelovi, ze kedze som takto ako mama zlyhala, budem si to mliecko poctivo platit zo svojich peniazkov, nech s tym nema on starosti. Taha totiz vsetko ostatne - hypo, leasing, energie, stravu...ma toho viac ako dost.

janette77
16. feb 2011

@lucia.kl vyskusame/zistime/vymenime... 🙂

janette77
16. feb 2011

@lucia.kl chudiatko malinke, az sa to zle citalo ☹((

lucia.kl
16. feb 2011

@matelko1 teraz majú bebu a úplne bez problémov,
@janette77 naozaj treba vyskúšať, niekomu sadne a niekomu nie

juliagregor
16. feb 2011

@lucia.kl bobátka maličké, hlavne, že je už lepšie...

ja som tiež dokrmovala Sunarom, u nás v pohode

matelko1
16. feb 2011

@janette77 aj my sme mali ich na predpis a do 9mes som ho davala.potom klasicky nutrilon to mi menili v lekarni.do roka som mala na recept,aj ked od 9 mes mi menili ha za klasicky a teraz uz 2 tyzdne davam sunar.
koklo ich mas na predpis.ja som mala na jedneho 4ks.strasne malo min.sme ich do mes.17 ks.

simonessa
16. feb 2011

@juliagregor ja presne v tn a ty kde ?asi v dubnici ako som si precitala 🙂 tak a kde si rodila?

matelko1
16. feb 2011

CHlapci zacali behat po dome a ja za nimi 😀 ....pekne po svojich.to je radosti.a bez chodakov.

juliagregor
16. feb 2011

@simonessa pochádzam z Mníchovej Lehoty, rodila som v TN

andzis
16. feb 2011

@simonessa ja zatial 10 kg kazdy tyzden ale priberam 1 kg uz asi 6 tyzdnov 🙂

janette77
16. feb 2011

@matelko1 zatial sme dostali recept na 5ks po 400g toho HA-cka...ale nam lekarka predpise dalsie pri dalsej poradni. Tu sme mali mat vcera, ale neordinovala, mala zastupujucu lekarku vo vzdialenejsej dedine, tak tam sme nesli (ani sme nemusli). Najblizsie pojdeme buducu stredu...

matelko1
17. feb 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@janette77 my sme mali 4ks na jedneho HA-cka nutrilon,spolu 8ks co bolo malo,lebo deti rastu,potrebuju viac a to slo rychlo na odbyt.tych 18ks sme potrebovali na mesiac.co to bolo 8 na predpis a to sa este aj doplaca okolo 6€na jedno.ale pomohlo nam aj to,ale ked som videla,to uz mali 9 mes,ze ho nechcu,tak recept nam davala dalej,len v lekarni za to to nam jedna znama lekarnicka sefka urobila vymenu za klasicky,tak potom na recept som brala ten klasicky.teraz som vyskusala sunar a nic chlapcom nerobi,prave naopak su viac nasyteni zo sunara.vecer im davam ochuteny sunar banan,maxim vydrzi dlhsie budi sa rano okolo 3-tej na mliecko,inac z nutrilonu sa budil o polnoci.

janette77
17. feb 2011

@matelko1 Dobre ranko aj Tebe a kedy, myslis, ze by sme mohli prejst na ine UM?

matelko1
17. feb 2011

@janette77 len pekne ho este uzivaj,my sme presli az v 9mes na klasicky nutrilon.je u vas v rodine niekto alergik.
u nas nik ani z jednej,ani z druhej str.

janette77
17. feb 2011

@matelko1 nie, nie sme alergici, ale na Nutrilone planujeme byt tak do pol rocka, potom sa uvidi.

matelko1
17. feb 2011

@janette77 ano HA je do polroka schvaleny,potom musi zase tvoja deckarka dat schvalenie na dalsi polrok.
no my sme ho papali 9 mes.a potom som si povedala,dost.nik nieje alergik,papaju uz skoro vsetko tak je zbytocne davat ha-mliecko.ale recept som brala od dr az do roka a v lekarni urobili techtle-metle a bol klasicky nutrilon 😀

janette77
17. feb 2011

@matelko1 🙂) pri dobrej voli sa vzdy da nejake to techtle-mechtle...🙂))))

matelko1
17. feb 2011

@janette77 🙂 🙂 🙂 ..ano da sa.co robia drobci.

janette77
17. feb 2011

@matelko1 drobci spinkaju. Malinka mi dala v noci poriadne zabrat - aj napapkana bola, aj prebalena, aj vyprdkana, aj nostek sme cistili a ona nie a nie buvat. Az rano sa upokojila nastastie. Malinky ten si zije systemom - prebal ma, daj mi papat a nechaj ma buvat.🙂) Vzorne si prdka, zo sna usmieva - no pohodak neskutocny.🙂) Malinka zacina mat musky a rada sa nosi na rukach. Slniecko nase drobne...