Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
17. feb 2011

@xxxjanetaxxx hlavne, že ste tam nemuseli dlho byť a máte to za sebou...my tam ideme 23.

doma máme brušnú chrípku, deti vracaju, ja už som tiež a je to tu čistý blázinec 😠

mamoka4
18. feb 2011

@juliagregor Jééj, to je zlé.... 😖 Držte sa...my sme mali tieto vracačky pred 2 r. dcérka mala rotavírusy a skončili sme na infúzkach na infekčnom. A prvý krát som to zažila ked som bola iba v 7 týž. s dcérkou...tiež bol február....a hrozne ma to skolilo....dokonca k nám prišla pohotovosť a dávali mi injekcie...ale mála je zdravá, veľlká 5ročná slečna.... 🙂

simonessa
18. feb 2011

@juliagregor tvoja teta sa vola zovcakova??? alebo aky labak myslis?a ako sa vola sesternica ? .))) no to je nahoda 🙂))

simonessa
18. feb 2011

@juliagregor nerobim uz od novembra 2010... robila som iba mesiac a vypytala som sa na pn a uz som aj zostala 🙂

slivocka
18. feb 2011

Ahojte baby, čakame dvojičky som v 10tt a v krvy mi zistili mierne zvyšene trombocyty ☹ nemate niektora s tym skusenosti ? mam ist na hematologiu 😖

simonessa
18. feb 2011

@andzis fakt? aj ja to mam vyratane na 40 tt takze tiez si myslim ze skor.... a aj ja som ustrachana ale nelezim moc...teda doobeda aj hej ale skor byvam casto v kuchyni mna bavi vypekat dufam ze to neni zle....teraz si ma nejak vystrasila...a niekedy aj upratujem jemine 😒

juliagregor
18. feb 2011

@simonessa ano a aj sestrenica 🙂

matelko1
18. feb 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@deinad to ze hcg stupa,je super.ved uvidis v pondelok co ti doki povie,ale ja pevne verim,ze uz bublinku tam uvidi,aj akciu srdiecka.keby tam nic nebolo,tak hcg by nestupalo.drzim palce.

matelko1
18. feb 2011

@slivocka a neposlal ta tvoj gyndos na nejake vysetr.hematologia...co ti vravel.len ze mas zvysene trombocyty a ...

slivocka
18. feb 2011

@matelko1 sestrička vravela že mam isť na hematologiu, len či niekto o tom niečo nevie...nikdy som s tym nemala problem ☹

simonessa
18. feb 2011

@juliagregor aha Janka tak s nou robim to je pravda 🙂)) no to je nahoda 🙂 vidis aky je svet maly 🙂

juliagregor
18. feb 2011

@simonessa to to veru je, a hlavne odpočívaj a nebehaj veľa 😉

ja mám zápal preidušiek, tak idem ležať, teda kým ma deti neovracajú...

matelko1
18. feb 2011

@slivocka ja som mala zvysene trombocyty a pichala som si od 6tt tehu cele tehotenstvo injekcie clexane,potom mi ich zmenila na fragmin5000.

slivocka
18. feb 2011

@matelko1 dakujem za odpoved, ty si ich mala zvyšene aj pred tehu?

matelko1
18. feb 2011

@slivocka to neviem.ked som bola v nemocke,tak mi brali krv a hned som muselaist na hemato,tam mi brali este raz krv,to sa potvrdilo a pichala som si cele tehu a este aj 6tt po porode.

slivocka
18. feb 2011

@matelko1 ☹ dufam že to zvladneme aj my ☹

matelko1
18. feb 2011

@slivocka jasne,ze to zvladnes.ved uvidis co ti povedia na hemato

simonessa
18. feb 2011

ahojte maminky chcem sa spytat ci ste od siedmeho mesiaca chodili na castejsie prehliadky u lekara alebo iba raz za mesiac? alebo je to az od osmeho mes? a kedy vam prvy krat robili ten kardiotokograf? dakujem 🙂

simonessa
18. feb 2011

aj ste si brali do porodnice tie jednorazove nohavicky?

matelko1
18. feb 2011

@simonessa ano na kontroly som chodila od 7 mes kazde 2tt a potom od 8mes raz do tyzdna.
ano tie jednorazove nohavicky sa ti zidu,zober si ich.

mamoka4
18. feb 2011

@simonessa Ahoj, ja som do 30 týž. chodila do poradne každý mesiac, potom každé 2 týž. až doteraz, alev ždy mi pozerali prietoky, namerali bábätká, meral objem vody a klasika..tlak, moč a pozrel ma zo spodu, ale ultrazvukom zmeral krčok. Nakľko doteraz je u mňa všetko Ok, až od 36 týž. idem na monitor a zaroven uz budem v polovici 36 tt. teda buduci týž. hospitalizovaná a pripravená na sekciu. 🙂

juliagregor
18. feb 2011

@simonessa ja som chodila do nemocky na rizikovú každé 3 týždne...
CTG bol prvý v 29 tt a to sme len deti náháňali v bruchu, normálne to bolo až v 34 tt
a nohavičky som mala, ale kup také riadne vysoké na páse

tulina77
18. feb 2011

ahojte baby, dakujem za gratulacie aj ze ste na mna mysleli, napisem aj viac o porode, ale musim zatial povedat ze personal na Kramaroch je uuuzasny! od prvej po poslednu sestricku a lekara

od stredy neskoreho vecera sme doma, len sa stresujem nad vahami, z novorodeneckeho ma ledva pustili domov - ze mali malo priberaju, mala by som ich prikrmovat. V utorok mam ist na kontrolu spat na novorodenecke do porodnice, ci pribrali a az potom ich budu ockovat. Ze za tyzden by mali pribrat aspon 150 gramov, co neviem isto ci splnime. Zacala som kojit trochu neskor, este to nie je tak plne rozbehnute podla mna a aj oni sa musia ucit kolko vypit, aj ja ako ich kojit. Su mensi ako priemerne babo, tak maju aj mensie zaludky a nevypiju tolko naraz - pritom viem ze nejavia znamky hladovania - neplacu od hladu, ideme v trojhodinovych intervaloch cize plienka, nadudkat sa, zaspat na 3 hodiny, zase plienka atd. Obcas si vypytaju medzitym ale to skor mrnkaju nerevu do vysilenia. Plienky maju mokre aj pokakane tak snad to bude OK a naberu na vahe, len neviem ci to stihnu do utorka a kolko gramov.

pocula som prekvapujuco vela nazorov o tom, ze dvojicky sa nedaju plne kojit, musia byt prikrmovane a ja pritom chcem velmi dojcit... tak neviem co mam robit, ci teda predsa len neskoncime na prikrmoch. ale zatial bojujem za dojcenie

lucia.kl
18. feb 2011

@tulina77 ahoj. tak vitaj doma. ak ti deti neplačú od hladu a stačí im to, čo si vypijú od teba, tak by som neprikrmovala, keby bol hladné, tak ti naozaj plačú alebo si pýtajú častejšie ako tie tri hodiny, ved uvidíš ako to bude, bábo zo dňa na deň vypije viacej, aspoň tie prvé týždne to tak bolo, teda u nás. tak držím peste a sme zvedaví na nejaké fotky, aj keď ja už som videla na FB 🙂

juliagregor
18. feb 2011

@tulina77 bojuj 😉 , plno mám len dojčilo a nemuseli byť deti prikrmované a to je super, že 3 hodky, starší bol donosený a papal každé dve hodky do 6 mesiacov a dvojky jedli prvý mesiac každú hodku, presne ako píšeš, nevládali sa tak napratať, tak pekne papkajte... 🙂

smejko
18. feb 2011

@teddynko ahoj, aky matrac ste kupili ? vela pocuvam o cisto kokosovych ale aj o kombinovanych s pohankou, co je lepsie ? nevies nahodou ? dakujem moc

smejko
18. feb 2011

Ahojte maminky aj cakatelky. Vcera sme mali trosku problem so zvladnutim cukrovkoveho testu - skoro som tam skolabovala ☹ vypit sa to dalo, ale co to potom robilo so mnou ... tma pred ocami, motaky, ale nastastie to po cca 2 hodinkach preslo a na obed som sa uz s radostou napapkala nezdravej ciny 🙂 malicki pekne rastu, podla merani maju vyse 740 g, tak sa tesime 🙂
Babulky, nechodievali ste niektora na tehu cvicenia ci masaze niekde v Petrzalke ? Dost ma bolieva chrbat a asi by som s tym mala nieco robit, lebo som este len v 6tom mesiaci, neviem ako to budem dalej zvladat, a to som pribrala iba 6 kg od zaciatku tehu. Dakujem a zelam krasny vikend.

deinad
18. feb 2011

@mamoka4 dakujem moja, vzdy ma potesi, ked si precitam optimisticke spravy 🙂 no aj tak mam strach...ale to je asi prirodzene..

lucia.kl
18. feb 2011

toto som vyrobila babám aby sa v kočíku nenudili - dá sa to na madlo 🙂

deinad
18. feb 2011

@janette77 moja dufam v to, ani som si nemyslela, ze to bude take tazke, bojim sa...vcera aj dnes ma boli cele brucho, teda ked lezim tak nie, ale ked viac chodim tak vtedy sa to ozyva, uz len tri noci a budem verit, ze nieco uvidime a budeme mudrejsi..