Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
22. feb 2011

@juliagregor Hej, Bioparox som si tiez vstrekovala, ale to je ekrazit, tak moc som tomu nedala. Uz cmulam Mullerove pastilky, zinok, mam aj homeopaticky sirup, aj take cmulacky pod jazyk, najnovsie kalcium...mam pocit, ze to nema konca kraja.☹ Zoslabnuta som, to kvoli tej anemii, nastastie sa uz vyrazne zlepsilo krvacanie. Ale tlak stale vysoky. Normalne sa tesim k internistke 1.3.. Ja som nikdy so zdravim problem nemala, ale po porode sa neviem akosi dat dokopy. Cez tehu vsetko super a po sekcii beriem vsetky telesne neduhy hopom.☹(((((((((((((((

juliagregor
22. feb 2011

@janette77 no musela si si to nejako vybrať 😒 ...a ten bioparox dober...

mamoka4
22. feb 2011

@janette77 Ďakujem! 😵 Inak doki ma prekvapil ,že uvidia, kedy mi to ukončia,dokonca môjmu mužovi povedal, že tam môžem byť od nástupu ešte 2 týž. ale to sa mi veľmi nezdá, že by ma nechali do 39 tt. Ja som si tu väčšinou všímala, že babám to ukončili 20-24 dní pred termínom...čo mne vychádza 37 tt. max. 38 tt. A idem ležať na 8C. Ty si tam tiež bola??Aké máš skúsenosti, kedy ukončia tehu?? Viem, ešte môže za mna rozhodnut príroda... 😉 Aledoki povedal, že uz teraz sú to hotove detičky... 🙂

janette77
22. feb 2011

@juliagregor hm...☹
Inak, pozeram Reflex a dozvedam sa horory, co sa tyka ockovania deticiek. Aky rozny dopad to malo na ich zdravie...som zhrozena. Aky mas nazor na ockovanie? Normalne som dostala strach. Misko s Miskou su zatial ockovane proti TBC...

juliagregor
22. feb 2011

@janette77 my sme zaočkovaní a naviac pnemokoky, jaj moja ja nie som lekár, každá strana ma 3 strany a ja sa tomu ozaj nerozumiem

janette77
22. feb 2011

@mamoka4 Myslim, ze chodis k Doc. Plankovi, vsak? neboj, si v dobrych rukach a on sam nejlepsie vie, kedy ukocnit tehu a tym, ze budes v nemocke, si pod dohladom, tym padom sa nemas coho bat. Vsak to znelo krasne, ked Ti povedal, ze mas uz hotove babatka v brusku? 🙂) Ja som bola z toho privlastku stastna.🙂)
Aj ja som lezala na 8C dva dni pred porodom. Je to tam nereprezentativne, ale da sa... A sestricky boli fajn. Neboj.🙂

janette77
22. feb 2011

@juliagregor ...ale keby si videla tuto relaciu, nemas slov. Z uplne zdravych deti sa stali slepe, na pol tela ochrnute ci inak postihnute... Bola to monotematicka relacia, takze cela o vedlajsich ucinkoch ockovania. No poviem Ti...nemala som to vidiet.

lucia.kl
22. feb 2011

@janette77 bohu žial, ako hovorili v tej relácii, tak u nás je očkovanie povinné, takže sa môžeme len modliť aby sa našim deťom nič nestalo...

janette77
22. feb 2011

@lucia.kl uff...

mamoka4
22. feb 2011

@janette77 Ano, chodím k doc. Plankovi...ešte tebe kedy ukončili tehu??

janette77
22. feb 2011

@mamoka4 Sekcia bola presne 38+6tt...

zuzuliatko12
22. feb 2011

ahojte, prajem vám pekný večer🙂)) Tak dnes som bola na ultrazvuku pri primárovi a všetko je zatiaľ po morfologickej stránke v poriadku... máme už 450 a 430 g, som taká šťastná... a povedal, že to budú buď 2 baby alebo párik, tak už viem že jedno dievčatko bude na isto..., len nech to ide takto ďalej a dotiahneme to do úspešného konca

@janette77 ahoj, chcela by som sa ťa spýtať pre aký kočík ste sa rozhodli, pretože ako som postrehla, tak ste tiež z vidieka a my tiež sme z dediny, ako sa mám rozhodnúť, čo si ty brala do úvahy?

janette77
22. feb 2011

@zuzuliatko12 Ahojko, v prvom rade gratulujem k peknym spravickam z poradne.🙂 Pre nas bola priorita pevna konstrukcia, aby sme sa zmestili cez vchodove dvere, aby bol kocik prisposobeny aj na menej rovny teren, teda aby mal nafukovacie a vacsie kolesa a vylucili sme tandem, aby som mala "pod nosom" obe babatka. Na zaklade tohto vsetkeho zvitazil TFK Twinner Twist Duo, mrkni: http://www.buggy.de/en/products/twinner-twist-d...
Mame ho v zlatej hnedej. Som s nim zatial nadmieru spokojna. Lahucko sa ovlada, zvlada narocnejsi aj piesocnaty teren, do stran ide ako po masle bez pracneho nadvihovania kocika. Zatial sme s volbou maximalne spokojni.

zuzuliatko12
22. feb 2011

@janette77 a nie je široký? My bývame v rodinnom dome, tak asi by s tým nebol problém ale mala som vyhliadnutý tandem Jane ale potom som čítala diskusiu a to druhé dieťatko je vraj utlačené v zadu, tak teraz rozmýšľam nad takouto variantou, len sa bojím aby som sa s tým mohla všade dostať... a kupovali ste ho v celej výbave a čo tam všetko je

mamoka4
22. feb 2011

@janette77 Fííha, tak to si sa dostala do 39 tt??? 😕 Ved to si bola potom 7 dni pred normálnym termínom...
Ešte otázočka ohľadne nemocnice...mám si zobrať so sebou nejakú vodu, minerálku..alebo je tam možnosť piť počas dňa čaj? Prípadne púšťajú z oddelenia si kúpiť nejakúdrobnosť dole do bufetu? 😉
@zuzuliatko12 Gratulujem k dobrej poradni 🙂 detičky majú peknučké váhy. 😉

luciaf13
22. feb 2011

@zuzuliatko12 my mame Dorjan tento http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7466057 a sme spokojni, aj ked uplne vsade neprejdeme, aj ked ma sirku "len " 78cm. Ale do terenu je super a hlavne vidis na deticky 🙂. Drzime palceky

janette77
22. feb 2011

@zuzuliatko12 nie je siroky, ma necelych 80cm na sirku...kupili sme hlboku verziu (odnimatelne korbicky) a sportove prevedenie...

janette77
22. feb 2011

@zuzuliatko12 nie je siroky, ma necelych 80cm na sirku...kupili sme hlboku verziu (odnimatelne korbicky) a sportove prevedenie...

janette77
22. feb 2011

@mamoka4 v piatok som zacala 38tt a nasledujucu stredu bola sekcia, 39tt by som zacala az ten piatok po sekcii...
Mineralku si kludne vezmi, ocenis, ale cajik a tiez mlieko bolo celodenne k dispozicii na chodbe pri jedalenskom stole. Do bufetu mozes kedykolvek skocit tiez. 🙂

mamoka4
22. feb 2011

@janette77 Ďakujem za info....stále rozmýšľam aké to bude... 😒 aj ked sa už teším na maličké, ale nikdy som takto plánovane nebola v nemocke. 🙂 Pri oboch pôrodoch som išla až ked ma to chytilo. 😀 A teraz si tam idem poležať a neviem ani dokedy...inak je pravda, že na nadštandart ak je voľné dávajú baby už takto pred pôrodom ...aspon to mi dnes hovorili v poradni, ale mam napísané príjem na 8 C a uvidia podla obsadenosti.

dana_l
23. feb 2011

mate niektora skusenosti s odberom plodovej vody? citala som ze po odbere sa ma udrziavat klud a dalsie dva az sedem dni nic tazke nedvihat. co sa tym mysli, ako nie vacsie ako flaska vody alebo moze byt aj okolo 10kg? a ako ste sa citili po zakroku. niektore pisali bolelo, ine len ako zobrat krv. a kedze su dvojicky, tak pichaju dva krat?

juliagregor
23. feb 2011

@dana_l mám, neskôr ti napíšem

zuzuliatko12
23. feb 2011

@luciaf13
@janette77 ďakujem vám pekne za rady, aj mne sa viac zdá ten TFK a aj sa smiem spýtať, kde ste ho kupovali?

andysok
23. feb 2011

ahojte holky, mate niektora skusenost? chytila ma vodova hnacka druhy den, žaludok na vode, beriem magnezium, cez vikend som bral aj paralen, sirup na kasel.....stolicu nemam castu .2krat za den ake vodaaaa......nepoznate daky tajny recept?aby babule v brusku nepocuvali ten crevny koncert a aby dostali vsetky ziviny, ktore teraz akosi cez telo len preletia?dakujem

mamoka4
23. feb 2011

@andysok Ahoj, ja som mala črevnú virozu pri dcérkeasi 26 tt. a to som skončila na infuzke v nemocke...aby nenastala dehydratácia. Viem, že mi vtedystiaklo asi 4 infúzky a bola som Ok, aj mala dnes 5 a pol ročná je v poriadku. 😉 Ale určite o svojom stave informuj doktora.

Baby, čo ste rodili na Kramároch sekciou...viem, že bude po zákroku na oddelení JIS cca 24 h. je vôbec možné aby som mala pri sebe mobil a dalaosebe vedieť?? 🙂 Viem, že po spinálesa nesmie hýbať nohami...ako je to z rukami?? Nervičky pracujú, ved nástup do nemocky mám už o 4dni 😝

andysok
23. feb 2011

@mamoka4 dakujem mamoka 😉

matelko1
23. feb 2011

ahojte,prajem pekny den 🙂
@janette77 jej mate dnes uz 3 tt.leti to,ze.ako drobci...a nevies nieco o deinad

matelko1
23. feb 2011

@deinad tak ako,mala si ist na kontrolny utz.ako si dopadla.

simonessa
23. feb 2011

@andzis aha tak to ti velmi drzim palce...aby vsetko bolo v poriadku...a veru aj ja mam jedno babatko hlavickou dolu si myslis ze to znamena predcasny porod?alebo sa len tak otocilo... no tak len aby ti vsetko dobre dopadlo a chod radsejk do nemocky nech ta tam maju pod dohladom! 🙂 drzim silno palceky 🙂

mamoka4
23. feb 2011

@simonessa Neboj, žiadna poloha bábätka neznamená predčastný pôrod...musela by sisa otvárať...mat nepravidelné kontrakcie... a v tvojom týždni môžu bábätká meniť polohu kedykoľvek...dokonca mne lekár písal do 30 týž. poloha mobilna, lebo pocas vysetrenia boli baby niekoľkokrát inak... 😉

chruminka
23. feb 2011

@janette77
@mamoka4
ahojte aj ja som chodila a potom aj rodila u Doc. Planka,bola som velmi spokojna 🙂