Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
7. mar 2011

@janette77 jej zlate slniecka,kukla som sa do albumu.
kychanie nam to hned dr povedala,ked nas prislapozriet ked sme dosli z porodnice,ze kychanie a cikutanie je u takychto malych deti normalne.
uz sme po obede.

matelko1
7. mar 2011

@zuzika30 @lenkamt vy v martine nemate rizikovu poradnu...to mi je cudne,ved u nas je a dvojtehu neskutocne sleduju,kazde 2 tt na sono a od 30tt som chodila aj na pasy....uz podlapolohy babatiek vie doki povedat aky bude porod,ak cisarak,tak uz vie ho aj nacasovat atd...

zuzbel1
7. mar 2011

@janette77 No neozyvala som sa lebo u nas je stale nejaka navsteva, takze kolobeh a ani neviem ako bezi cas. Ale uz som hovorila manzelovi, ze 2 tyzdne nechcem nikoho u nas vidiet ... je to drsne ale neda sa takto fungovat ... este sme v podstate nemali spolocny vikend osamote.
Co sa tyka nasho rezimu je podobny ako ten vas, tiez krmim o 23-24:00, potom okolo 03:00, ale potom mi vydrzia uz do rana a niekedy do 07:00, stalo sa ze vydrzali uz aj do 09:00. Co sa tyka toho Nutrilonu Comfort ( zlte logo), je to zrejme nejaka novinka, je to proti kolike e zapche, mame ho dokonca na predpis, stoji okolo 11 EUR a az polovicu preplaca poistovna. Babatka ho znasaju dobre, Petula s nim nema vobec problem a Tomasko sa tiez pomrvi v perinke ked sa naje, ale nie je to nic strasne a trva to kratko. U nas je skor problem, ze velmi pahltne jedia a musim im to trocha regulovat lebo potom je to hned vonku ...
U nas je tichym trpitelom Petka a Tomaskovi ked sa nieco nepaci tiez spusti na cely byt a je hrozne zavisly od dudla, co sice nie je dobre, ale keby ho nemal tak ja lezim v Pezinku v ustave... 🙂 U nas je to taky zacarovany kruh, prv plac ze nema dudel. ja mu ho dam do pusy, on ho vypluvne a place ze nema dudel a tak dookola az pokial si ho poriadne nechyti do pusy a pri tom si ho vie prefektne drzat s rucickami 🙂 Ako pises su to osbnosti 🙂 Petula mi plakala tusim iba raz a to ked jej dali nausnice, tak vecer mi zacala plakat a plakala asi 3 hodiny v kuse, najhorsie je ze nevies co jej bolo, ale kedze sa to uz nezopakovalo, tak zrejme to bolo koli uskam ...
A ta stikutka to je veru des, s mojimi tiez riadne natriasa, ale to mi dr. povedala, ze je to v poriadku. Inak mojim detickam som zacala davat caj uz po prvom tyzdni, feniklovy, dobre ho znasaju a prdkaju po nom o 106 🙂
Co sa tyka pomoci, vyrazne mi pomaha manzel a svokra mi pride pomoc 3x do tyzdna hlavne so zehlenim a varenim ... ja si vtedy aspon trocha oddychnem, ona to totiz vie perfektne aj s babatkami, prebalovanie, krmenie a kupanie jej nerobi problem ... moja mamina, ta sa ich bala chytit do narucia 🙂 a to vychovala dve dcery 🙂
Vy to ako zvladate? Zrejme zvladate vsetko sami ...
Pozerala som nove fotky v tvojom albume, drobci rastu ako z vody, super, tesim sa 🙂

zuzika30
7. mar 2011

@matelko1 mala som navstevu nemohla som hned reagovat , veru ziadna rizikova poradna , Sono cez zdr. piostovnu je o nicom tam som bola raz ,nepovedal mi nic ani vahu ani pohlavie nic, len ked ma dlho pozeral tak som mala odvahu spytat sa ci sa mu nieco nepaci ,tak odpovedal ze nie a bolo zasa ticho 😒 ,ale deti nekomentoval a tak chodim na sona do sukromneho centra kde za kazde platim 16,60e -ale tam to ma dobru uroven , a pasy mi este ani Dr. nespomynala ,ale myslim ze vsetky chodime od 35tt bez rozdielu, a s Dr. tam clovek nepride do kontaktu ,sestricka cez dvere poda vyhodnotenie grafu a povie kedy mame prist nabuduce ☹ , a kedze sme na deticky cakali 5rokov a mame ich po IVF, tak sa mi zda blbe nehat ten porod na nahodu ,ze na koho v ten den natrafim 😝 a hlavne je aj ze sa bojim ,samozrejme 😉
Proste takto maju Dr. zaistene ,ze ak zena nechce nic riskovat ,tak si lekara zazmluvni a maju isti prije.
Chcela by som mat ich prijem z jedneho mesiaca po tolkych porodoch 🙂

matelko1
7. mar 2011

@zuzika30 aj ja mam chlapcov po ivf-ket.ja vzdy ked som sla na sono,tak doki rozpraval vsetko vahu babatiek atd....ved to je jeho povinnostou si myslim a samozrejme my to chceme vediet,na kazde sono siel so mnou mm aj do vnutra a videl male babatka.... 🙂 jasne,sla som aj do KE na 3D-4D utz ci je vsetko ok.ked som chodila na pasy,tak doki sa prisiel na mna pozriet na graf ci je vsetko ok,proste tak to ma byt....
tak preto sa mi to zdalo cudne,ze tam u vas to tak chodi....

matelko1
7. mar 2011

takto sme stravili sobotny den 🙂
ved som otacala fotky,tak nechapem preco su naopak

zuzika30
7. mar 2011

@matelko1 no u nas na pasoch lekara neuvidis , sestra naklada pasy zoberie lekarovi vyhodnotit do ambulancie graf a cez dvere povie dalsi termin pasov ☹ , no je to tu vesele , nemozem na to ani mysliet lebo uz som sa vytocila v myslienkach , ze kde je ta spravedlnost za vsetko si musi clovek platit , chces dieta a nemozes- plat , chces bezpecne priviest deti na svet -plat, a taky alkoholici, bezdomovci a spoluobcania maju vsetko to co ty a ty robis , platis dane vsetko
je to nefer

zuzika30
7. mar 2011

@matelko1 zlatunky malicky museli mat shou na snieziku 🙂

matelko1
7. mar 2011

@zuzika30 bez komentara,ale mas pravdu,cigani,alkoholici .....maju vsetko.uz by som chcela vidiet nejaku ciganku ci by si platila sono zo svojho,figu borovu,ony maju vsetko gratis.je to nespravodlive,ale je to tak v nasom state...skoda reci...a zbytocne sa rozculovat....

matelko1
7. mar 2011

@zuzika30 veru aj mali az chuda maxim zaspaval na saniach 🙂 bol unaveny,

janette77
7. mar 2011

@zuzbel1 Fiha, to Ta obdivujem, ja uz by som bola z takeho kolotoca navstev nervozna. My sme mali len jednu - brata so svagrinou, aj to som urobila kompromis, lebo sa uz nevedeli malinkych dockat. Inak mam este navstevne embargo, aspon kym skonci 6nedelie. S vynimkou mojej maminy, ktora sporadicky zavita. Vy uz mate nausnicky? Mne bolo povedane, ze az ked prebehnu nejake tie ockovania, detska lekarka ma tak upozornila. Uz bol aj krst, ci nechystate sa? Dakujem za tip ohladom noveho Nutrilonu, naozaj som o nom nevedela. Vyskusame.
Dudule su dobri pomocnickovia. Niekedy na upokojenie stacia. Ak Ti Tomasko vypluva dudu, skus mu dlanou podopriet "leziace" licko a zaroven dudulu v puse a pritom ho drz za jednu rucku - to teplo a pritomnost maminy dokaze divy. Mam to odskusane, ked nemaju velku krizu. 🙂
Aj nasi si zvyknu uz ruckami pridrzat flasku, ani nie pridrzat, ale ju tak pevne zovriet, je to mile.🙂 Aj hlavky si uz pekne dvihaju, ked ich davame na bruska. Je fakt uzasne sledovat tie deturence zo dna na den, vsak? Dnes som s malinkym cvicila, aby som mu rozhybala crievka (sme bicyklovali s nozickami) a pritom som si vymyslala pesnicku o tom, ako teraz bicyklikujeme kvoli prdikom a ked bude vacsi, dostane ozajstny bicyklik a on sa mi rozosmial od ucha k uchu. To je neskutocne, najvacsi dar, aky moze dieta dat mame.🙂 Aj vasi sa tak smejkaju? Najma zo sna, alebo po papani...ktovie, co im vtedy bezi v hlavke...🙂 Super svokru mas, to ja by som sa bala dat misiacikov aj mojej mamine prebalit. Ja len tak popestovat, aj to trpnem, ci sa nepotkne, alebo podobne. Asi som vadna...☹((((((((

janette77
7. mar 2011

@zuzbel1 Vsetko najlepsie Tomaskovi k jeho dnesnym meninkam.🙂))

andysok
7. mar 2011

dievcata zle je......krcek 26mm..........vo stvrtok idem na kontolru do Ruzinova.........ale mam si pre nahodu vziat aj tašku........

zuzbel1
7. mar 2011

@janette77 Co sa tyka tych nausnic mne dr. nehovorila k tomu nic, len mi spomenula ze to treba dat urobit cim skor, lebo ze tie uska este nie su take citlive teraz ... aj ked moja potom hrozne plakala ...
U nas pesnicky vymysla manzel, on je taky skladalel aj im ich spieva, ja radsej nespievam lebo by dlho nespali este ... 🙂 ked tak len nieco jednoduche .
Nasi sa usmievaju len zo sna, Tomasko si zvykne spievat, presnejsie jodlovat - hrozne sa tomu smejeme lebo naozaj sa to podoba na jodlovanie 🙂 A ked citi dudel hrozne sa trasie 🙂 Je to veru milene a tesim sa ked trosku podrastu a uz nas budu vnimat a vidiet ...
Svokra ma dlhorocnu prax s babatkami, takze nebojim sa jej zverit drobcov, ale nikomu inemu by som ich opatrovat nedala, vadna nie si, je to prirodzene ze sa o nich bojime, este su moc zranitelni tak strach je na mieste. 😉
Zatial sme este nekrstili ale chystame sa. Vy ako? Tiez budete krstit?

simonessa
7. mar 2011

janette77 ahoj pozerala som si fotecky ale mas krasne tie deturence aj my cakame chlapceka a dievcatko tak sa tesim...boli sme aj na 3D sono bola si aj ty?no naozaj musis byt stastná ake su krasne...

simonessa
7. mar 2011

@mamoka4 velmi gratulujem k babulkam 🙂 nech robia iba radost 🙂

andzis
7. mar 2011

@andysok Ahoj neboj len musis odpocivat ja mam krcok 2,5 cm a dobre si je podlozit panvu alebo madrac v noci aby si bola sikmo ja idem na kontrolu v piatok a doktor si ma tam chce aj nechat aspon 3 t aby ma mal pod kontrolou tak asi si zober aj tasku ... drz sa

janette77
7. mar 2011

@andysok ☹ tusim od 3-5cm je ok, vsak? Mrzi ma to. Pohrozili Ti aj serklazou, ci len nemockou? Drzim palce, oddychuj a nozky hore!

janette77
7. mar 2011

@zuzbel1 Tesim sa, ked uz aj nasa princezna bude mat nausnicky, ale ako vravim, mna pediatricka naposledy stopla. ☹
🙂)) Tomino jodluje? Akoby som ho pocula.🙂)) Bozinku, tie drobce co nevymyslia. Ja sa uz neviem dockat, ake hlasky budu mat, ako budu dzavotat, objavovat. Aj ked si uvedomujem, ze v takomto obdobi nabeham kilometre, neviem sa ho dockat. Radi by sme krstili, lenze moj manzel nema ani len krst (ja mam vsetko) a krstni rodicia, ktorych by sme radi tiez okrem krstu nemaju ziadnu sviatost a v nasom kostole konkretne je to problem, tak chceme skusit inde.
Vy ste na tom ako? Uz ste sa boli informovat?

janette77
7. mar 2011

@simonessa 🙂 dakujeme krasne, potesila si. My sme na 3D neboli, sme si aj mysleli, ze Dr. na morfo nas s takym skontroluje, ale to bolo tusim len 2D a z deticiek na obrazovke som nic nemala, resp. ked som jasala, ze babo na mna zmurklo, bolo mi povedane, ze su to stahy srdiecka, takze tak. 😀 😀 😀
Ale nevadilo mi to, lebo sme nechceli prezradit pohlavie, tak sme boli aspon uchraneni.🙂 No nepopieram, ze kvoli stastiu na parik na svoj porod (a najma na to oznamenie lekara) nikdy nezabudnem a zvyknem si tu nadheru, to prekvapenie, tu nekonecnu radost velakrat prehravat v hlave.🙂

felicita2
7. mar 2011

Ahojte, ja som tu uz dlho nebola, ale snad si na mna spominate.
Od 20.12. 2010 som bola v nemocnici az do porodu 7.2. - v 37+5 tt sa mi narodili sekciou Vikinka 2470 g a Samko 2180 g.
Boli na Jiske takze mi ich zacali nosit na krmenie az neskor . Nastali problemi kedze sa mi zo zaciatku nevedeli prisat a mala som krvave bradavky co som revala pri kazdom kojeni, ale strasne som chcela kojit, tak som zatala zuby.Aj mliecka bolo menej, neskor sa spustila laktacia .No a ani neviem kedy ich zacali prikrmovat nutrinolom z flase co som sa dozvedela az neskor, lebo najprv mi vraveli , ze ich dokrmuju MM z banky a ked sme isli domov tak uz boli zvyknute na flasu... Nevzdavam to stale ich prikladam a snazim sa kojit, ale Samko mi velmi netaha , stale zaspi, musim ho budit a vacsinou len dudlikuje a nepije a to ich kojim aj 30 min. Takze dokrmujeme nutrilonom, po kazdom kojeni, lebo po 5 min. placu od hladu.
Takze zacala som si odsavat mlieko nech maju aspon nieco z materskeho, ale je to dost narocne pri dvojcatkach , kojit, odsavat a este k tomu dokrmovat ....kolotoc
Je tu niejaka mamina co koji aj dokrmuje ? Ako to riesi, aky mate system, teraz mam pomoc raz mama, raz svokra, ale ked budem s nimi sama tak neviem ako to budem stihat...ked treba aj cosi navarit, poprat , najest sa - niekedy nemam cas ani ist sa vycikat
Je to uz sice lepsie ako na zaciatku, to som bola stale na nervy z toho , uz si zvykam na to , ze som nevyspata aj to, ze placu hoci teraz mi hnackovali a boleli ich bruska z toho UM lebo sme skusali na radu lekarky Nutrilon HA, a Comfort, ale nakoniec sme sa vratili z obycajnemu Nutrilonu.

andysok
7. mar 2011

@janette77
@andzis dakujemdievcata no ak si ma tam nechajú tak budeme sit dr.povedala že to ešte nie je najhoršie ale je to na hranici dokonca mi dnes dala dake lieky aby som bola viac unavena ked som jej povedala že na wc v noci chodím 5-6 krát tak len zagulala očami ;( že zakazuje mi toľko piť takze ak sa neozvem v Štvrtok je to jasne ešte raz Ďakujem za podporu

andysok
7. mar 2011

@andzis
Aby sme sa ešte v nemohla nestretli lebo moja dr.Velmi sit nechce....pokial nie je úplne nevyhnutne

andzis
7. mar 2011

@andysok mna sili v 15 tt to som mala krcok 3 cm ja som po dvoch konizaciach takze ked som otehotnela tak bolo jasne ze toto budem musiet podstupit inac by som ich nevynosila je to taka istota ... ty rodis v ruzinove ? ja na kramaroch to sme sa mozno aj na oddeleni stretli keby sme boli v rovnakej nemocke 🙂 neboj vsetko dobre dopadne 🙂

zuzbel1
7. mar 2011

@janette77 Dakujeme za blahozelanie Tomimu, na jeho zdravie sme si prave s manzelom otvorili sampanske. 🙂
My sme sa ohladom krstu neboli informovat, vy by ste mali skusit vacsie mesto aj ked si myslim, ze hlavna podmienka bude aby krstni sviatosti mali, my mame sice vsetky sviatosti a aj krstni rodicia, nie sme vsak zobrati v kostole, tak dufam, ze nebudu robit koli tomu problem. Uvidime ...
Inak ako casto chodite na prechadzky? Chodis kazdy den s nimi vonku? My sme sa zacali asi pred tyzdnom s prechadzkami ... naposledy sme pri prechadzke stretli dalsie dvojicky a tu kde byvame ( dedina pri TT) je 6 dvojickovych rodin 🙂 asi zalozime nejaky klub.
Uz ste boli o ortopeda? Ak ano ako ste dopadli?

zuzbel1
7. mar 2011

@felicita2 ahoj, k tomu kojeniu a odsavaniu : mne v nemocnici ani nedovoli kojit aj ked som mlieko mala, nakolko by sa drobci velmi unavili pri kojeni a tak som odsavala od zaciatku mlieko a krmila z flase. Potom sa mi aj prisali ale nemohla som si dovolit ich len kojit, ani mlieka tolko nebolo a nechcela som aby pochudli este viac ako v nemocnici, takze som striedala flasu UM a flasu materskeho. Bolo to narocne, aj odsavanie zabralo dost casu. No momentalne uz materske mlieko neriesim, po mesiaci som o neho prisla, predsa len malo spanku robi svoje zrejme.
A co sa tyka toho kolotoca, ja som to vyriesila tak, ze sa staram hlavne o babatka, maximalne hodim este pradlo do pracky a vsetky ostatne veci ako zehlenie, varenie a upratovanie riesi manzel a svokra, lebo nemienim sa zblaznit a treba aj oddychnut si, pri unave sa to vsetko pekne okolo babatiek ani neda vychutnavat....
Tak drzim moc prsty, nech babatka posluchaju a ste oddychnuti 🙂

janette77
7. mar 2011

@zuzbel1 My sme tiez nemali svadbu v kostole, ale to by nebol problem. Nas farar vsak trva na tom, aby mali krstni rodicia porobene sviatosti, takze tudy cesta nevede.☹ Musime sa popytat v kostoloch v BA.
Najhorsie na tom je, ze manzel ani krst nechce, on by rad privitanie do zivota na urade (aj tam chce volat a objednat nas), takze nemam sparing partnera pri vybavovackach.
Kocikovat sa snazim v kazdy pekny slnecny den. Dnes som uz nebola druhy den vonku kvoli pocasiu, tak dufam, ze zajtra bude za oknami ok a budem to moct dohnat, nech maju zabiacikovia vzduch. Najprv som chodila len na 20 min., ale uz sme kocikovali aj hodinku, ked nas hrialo slniecko...
V nasej dedine su tiez 3 dvojickove rodiny, len teraz neviem, ci uz aj s nami, ci nie...ale aj nasa starostka ma dvojky.🙂 Tiez sme na vychadzke stretli maminu s dvojickami, uz vacsimi slecnami, tak sa pri nas zastavili...🙂
Ale putame pozornost uz len kocikom, je to zaujimave a najma, tu Ta kazdy zastavi, vyspoveda. No...v meste mi vadili tie kamenne tvare, smiesne cesty vytahom, kedy sa kazdy "zucastneny" tvaril nezucastnene🙂, skratka ziadna komunikacia medzi ludmi...tak mam, co som chcela, nemozem si teraz stazovat.🙂
Na ortopedii sme uz boli, este ako 2 tyzdnovi (tusim, strasne to vsetko leti🙂) a sme o.k., netreba nam balit nasiroko a na dalsiu kontrolu mame prist ako 4mesacni. Vy ste uz boli?

andysok
8. mar 2011

@andzis Ahoj Andzi, no mna urcite polozia do Ruzinova....vcera mi bolo hrozne z toho i ked vlasten sa nic nedeje, ale tak psychika je svina....... 😉 viac menej sa s tym už stotožňujem.....veď pre babule všetko urobím, prosím ťa len par otazok.....ked ťa šili, kolko si lezala v nemocke? a ci to potom moc boli? to sa asi cele robi zo spodu že? Dakujem

matelko1
8. mar 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂

@janette77 ano krstny rodicia musia mat vsetky sviatosti.....nam po znamosti farar pokrstil chlapcov,lebo ja,ani moja segra,ani jej manzel nemame,ale pokrstil nam znamy farar.....bolo to mimo nasho mesta,tu by to dekan nepokrstil,ale 10km uz ano.... 🙂 ked chce,vsetko sa da

simonessa
8. mar 2011

@andysok drzim palce aby vsetko super dopadlo .neboj nic 😉 vsetko bude urcite ok !!!