Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
20. mar 2011

@aby ja mám baby z 1KET čiže z prvej várky IVF. kamoška má z 2 IVF-dvojčatá ( pri prvom mala len jedno vajo a to sa nechytilo) a dalšia kamoška má dvojky z 1 IVF.

vanilka1802
20. mar 2011

@aby j mam doma synceka ktory sa podaril hned na prvy krat a KET bol tiez uspesny dokonca dvojnasobne, tak drzim palceky aby aj tebe hviezdy priali.
Dokonca nam este 7 embrii ostalo v mrazaku, ale minuly tyzden som posielala list ze suhlasime s darovanim. Tak som zvedava aky bude dalsi postup, ale pocitam ze nas budu este kontaktovat.

lucia.kl
20. mar 2011

@vanilka1802 ozvú sa ti z centra a budeš kopec papierov ešte vypisovať a jeden aj u notára potvrdzovať, ja som to absolvovala v septembri - dali sme ich 5 🙂 tých embrií

vanilka1802
20. mar 2011

@lucia.kl aj som si myslela ze sa tam bude este nieco podpisovat. A vy ste do akeho CAR chodili? My do gyn fiv.

lucia.kl
20. mar 2011

@vanilka1802 tiež gyn fiv, ktorý lekár?? ja drábek ale KET mi robila Behúňová

mamoka4
20. mar 2011

@janette77
@lucia.kl Ja som mala tak nízky hemohlobin, ze povedali, ze ziadnym železom sa to neda dat doporiadku. Hemoglobin 60 ☹ 😖 bol fakt zufalý. terza beriem 3 x denne železo Sorbifer...uz sa citim lepsie, ale ked nespim poobede tak som na umretie unavena. Poriadok neporiadok lahnem a spim a potom som opat nastartovana a po krátkom spánku fungujem dalej. Naštastie veľkáči už sa sami zahraju, pozeraju film...a mne pomoze aj 30 min. poobede. 😉 Verim, že casom sa to upraví...ale unavená som asi aj v kojenia...ved priberáme za 4 dni 100 g!! 😵 🙂

zuzika30
20. mar 2011

@aby aj nam sa podarilo otehotniet na 1 pokus IVF , verim ze aj vam sa to podari 🙂 neboj

aby
20. mar 2011

ježkove bambulky tak som veľmi rada , že ste mi dodali ešte viač sebadôvery jeee super nech neťúrence poslúchajú a rastú ako z vody 😉 😉 😉 😀 😀 😀

sima729
20. mar 2011

Ahojky 🙂 Ja tiež čakám dvojičky,priznám sa mám aj strach 🙂 Tp mám na 12.oktobra 😉

luciaf13
20. mar 2011

@sima729 vitaj 😎 a strach trosku patri k tehu a zvlast k dvojtehulkovemu 🙂 drzime place a vsetko zvladnete a pozeram ze si z BA 😎

vanilka1802
20. mar 2011

@lucia.kl ja som patrila k Behunovej, ale prvy ET mi robila Stenova a aj KET. Tak mala stastnu ruku.
Ozaj ty si aj posielala fotky babuliek do GF? Ja nie.

lucia.kl
21. mar 2011

@vanilka1802 ja tam pravidelne chodím aj s babami a aj fotky nosím, zhruba každé 3 mesiace, ja totiž bývam 5min od nich 🙂

lucia.kl
21. mar 2011

@sima729 ahoj. myslím, že je to úplne normálne mať strach, každý sa toho bojí ale neboj, určite to zvládneš a budeš to všetko zvládať a budeš mať aj malého pomocníka 😀

matelko1
21. mar 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@sima729 vitaj 🙂 jasne kazdy ma strach,ale neboj sa,zvladnes to a prajem ti,aby si co najdlhsie vydrzala tehu....

lucia.kl
21. mar 2011

@mamoka4 @janette77 ja som mala hemoglobín niečo pod 80, ale nič mi nebolo a cítila som sa fajn, hlava sa mi točila len prvé dva dni, tak aj preto som ju nechcela, a predsa, človek počúva všeličo o transfúziach, a už viac za mnou neprišli a na druhý deň som išla domov, ešte asi dva mesiace som brala železo a dalo sa to zvládnuť...

slivocka
21. mar 2011

ahojte babulky. chcela by som sa Vas opytať ... zajtra idem na poradnu ale velmi sa bojim . Uz asi tyzden ma picha zo spodu, neviem čo to je ani ako to pisať , proste ako keby mi niekto ihlicou pichol zo spodu do mechura. Je to nepravidelne, občas ma to pichne a dlhšie zase nič. Nestalo sa to niektorej?

happy8051
21. mar 2011

@slivocka ahoj, nepatrim k vam do temy, len som zahliadla tvoj problem... myslim, ze to co citis je normalne.... ja som mala v brusku len jedno babatko a s mechurom to bolo tiez rovnake... ale urcite to spomen na poradni

slivocka
21. mar 2011

@happy8051 dakujem, ked ja som taky bojko, už si vymyšlam najhoršie scenare ... určite to zajtra spomeniem 🙂

anela71
21. mar 2011

Ahojte, neviem, ci som v dobrej teme, ale... je tu nejaka mamina, ktora ma dvojicky narodene v VIII/2010? 🙂

evasbk
21. mar 2011

@slivocka Ahoj, toto pichanie som mávala pravidelne do cca 15 tt a aj teraz sem tam to zacítim. Bolo mi povedané, že to sa maternica rozťahuje. Ale pre klud v duši, to spomeň na poradni.

smejko
21. mar 2011

Kočky, dajú sa nejaké papierovačky voči štátu vybaviť ešte pred nástupom na MD alebo je na všetko potrebný až rodný list bábätiek ? Ak by ste potrebovali, našla som tlačivá na stránke : http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?....
Chcem si overiť - viete pls na čo všetko máme nárok ? Čo mi je jasné, tak to je Príspevok pri narodení a Príplatok k príspevku pri narodení. Ale či aj niečo z tých zvyšných, to netuším.
ďakujem moc

simonessa
21. mar 2011

ahojte maminky chcem sa spytat ci uz ste mali kocik doma este pred porodom alebo az po porode 🙂

kablika
21. mar 2011

@simonessa jednoznačne pred pôrodom, dokonca 2 mesiace 🙂 a to som na Bumbleride čakala mesiac (čiže objednala som 3mesiace pred termínom....) Po temer roku ti môžem povedať, že to za to stálo 🙂

lucia.kl
21. mar 2011

@smejko na všetko potrebuješ rodné listy detí, po pôrode si ideš vybaviť príspevok pri narodení dieťaťa a prídavky na dieťa - to dostaneš 2x všetko a po 28 dnoch dožitia detí pôjdeš ešte vybaviť príspevok k príspevku pri narodení dieťaťa a ešte dostaneš 50% z príspevku pri narodení dieťaťa na každé dieťa...

lucia.kl
21. mar 2011

@simonessa ja som mala doma kočík od cca 6mesiaca, dá sa kočík objednať, zaplatiť zálohu a vyzdvihnúť až po narodení - www.prenasedeti.sk to ponúka...

simonessa
21. mar 2011

@kablika
@lucia.kl ja uz mam objednany zo svet kocikov a povedali ze mi ho dovezu hocikedy kedy si poviem termin .. takze myslim ze nan dlho cakat nebudem..ja som sa pytala len tak lebo uz sa na nho tesim a pytala som sa hlavne kvoli tym sprostym poveram lebo neznasam ked mi niekto povie ze kocik si este nekupuj bla bla... no a ja som potom z toho vyhukana :D a ja mam termin zaciatok maja takze uz by tu aj mohol byt :D ved autosedacky uz mame

slivocka
21. mar 2011

@simonessa môzem sa opytat ktory si si vybrala zo "svetkocikov" ? ten so srdiečkami? moc toho na vyber nieje...ja som chcela taky čo sa da rozpojiť na 2 samostatne ale nikde taky neviem najsť ☹

simonessa
21. mar 2011

ozaj a este ci ste si kupovali tie supravy do postielok myslim hniezdo baldachyn a tak...lebo je to dost drahe pytam sa preto ci to vyuzijem lebo niekto mi povedal ze to hniezdo neni az taka vyhoda ze to zavadzia vo vyhlade myslim z tej strany ze by som na nich nevidela ..no neviem ... a ze baldachyn po case deti stahuju 🙂 ale mne sa to strasne paci ale teda nech sa nehnevaju je to teda drahe riadne 🙂

lucia.kl
21. mar 2011

@slivocka keď chceš kočíky, ktoré sa dajú rozpojiť na dva, tak to sú obyčajné kočíky, ktoré sa spoja spojkami, len neviem či by to potom nebolo moc široké keď pôjdeš sama kočíkovať...
http://www.prenasedeti.sk/obchod/cid/6/category... - tu máš aj kočíky na spojenie...

slivocka
21. mar 2011

@lucia.kl takze su lepšie take čo su uz v celku ze? tak maš pravdu , asi by to bolo široké 😕