Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zuzika30
22. mar 2011

@lucia.kl mas pravdu ,tak pripisujem teplomer 😉

smejko
22. mar 2011

@zuzana_bm držím palce, aby všetko dobre dopadlo ...

smejko
22. mar 2011

@zuzika30 ten infra teplomer, pošleš mi pls linku ? ešte som take veci vobec nekukala ...
- poštolky som už kupila, každému jedny 1tky, verím, že viac ich potrebovať nebudeme.
- kefa na vlasky - ja som kukala a niektore teda vyzeraju tak ako kefka na ruky/nechty ☹ si neviem predstavit, ze by som tym cesala babatka ...
- kos na spinave plienky budem kupovat urcite, ale len taky obyc, urcite nie tie drahe, pride mi to uletene ... a obycajny smetak vyuzijem hocikedy aj ked uz plienky nebudu 🙂 a chcem kupit na detske veci aj extra kos na spinave pradlo, nech to stale nemusim triedit.
- ake mlieko budes kupovat ?

Ja tiez chcem vsetko dopredu, ale zas nie zbytocnosti. Tiez rozmyslam ci kupovat alebo nie odsavacku na mlieko a na sopliky a monitor - kupujes ?

lucia.kl
22. mar 2011

@smejko
@zuzika30 teplomer sa dá kúpiť občas aj v lidl za 8€ - mala som a bol dobrý, len sa s ním bolo treba naučiť merať. odsávačku ti požičajú v nemocnici a keď budeš potrebovať, pôjdeš si dokúpiť.
kôš odporúčam taký, čo si dokážeš nohou otvoriť, ja mám taký obyčajný s deklom a detičky mi do neho s oblubou chodia, kedže ho mám pri prebalovacom pulte 😀

lucia.kl
22. mar 2011
zuzika30
22. mar 2011

@smejko tu je stranka kde maju prijatelny teplomer , neviem ci to bude aktivne ,neviem ako sa to robi 😒
chttp://www.prva.sk/detail/topcom-ear-forehead-2...
u nas v porodnici davaju BEBA HA tak budem pokracovat s nou , ak by nieco
odsavacku na mlieko mam Medela mini electric, chvalabohu od kamaratky lacnejsie ,inak by som kupovala rucnu od Aventu - vela dievcat ju chvali
monitor urcite nebudem kupovat, nepopieram ze je to skvela vec, ale trochu pridraha , v niektorych porodniciach poziciavaju monitory za poplatok, skus si zistit a ktorasi tu pisala ,ze je poistena v Unione a od tial jej pozicali zadarmo ,tak neviem kde mas poistku

lucia.kl
22. mar 2011

@zuzika30 máš tam pred tým http navyše c, takže to treba skopírovať a tak dať... potom sa ukáže, inak to je ten teplomer, čo mám aj ja 🙂

andysok
22. mar 2011

@lucia.kl dakujem za infoskuuu Luci 🙂

zuzika30
22. mar 2011

@lucia.kl aha uz budem mudrejsia 🙂

lucia.kl
22. mar 2011

@zuzika30 jeho, teba už je vidno 🙂

zuzika30
22. mar 2011

tak sa teda predstavujem 🙂

juliagregor
22. mar 2011

ja mám tento http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?p... je to digitálna rýchlobežka, v lekárni stál okolo 300 Sk, mám ho už 4 roky, je super... odporúčam
a odsávačku na vysavač netreba bábätkám, oni maju velmi citlivú sliznicu, len keby boli velmi choré...

a nekupujte 2 kočíky spojené spojkami, je to velmi zlá manipulácia...

linduska2
23. mar 2011

@smejko ahoj,mekkucku kefu na vlasky maju v dm drogerii je vyrobena s kozich vlasov(chlpkov) stoji do 5eur je velmi mekkulinka 🙂

linduska2
23. mar 2011

vcera som bola na nauke o dojceny a mali sme aj prednasku o kozmetike tak sup na nakupy. boli zajednat kociar mame vybrany esprit duo star 2011.dali sme zalohu oni nam ho podrzia do porodu.ked budem v porodnici manzel ho pojde vyzdvihnut.u nas bol problem aby sa nam vmestil do auta tym ze mame maly kufor.zasli sme do lekarne kupit odsavacky,rybaciu masticku,lekarsky lieh,olivovy olejcek na telicko ale zabudli sme na teplomer este ze citam vase riadky.tie monitory su moc drahe ale ze vraj sa daju zapozicat v unione ak sa tam daju deticky poistit.nejaka poistovna zas ponuka 30%zlavu na nakup.prajem vsetkym pekny slnecny 🙂 dnik.

smejko
23. mar 2011

@linduska2 dakujem moc za tu kefku, DM nemam nikde nablizku, tak asi vyrazim do Auparku alebo do mesta a kuknem. Chcela by som kupit od nich aj jedno balenie plienok, drobcom na skusku resp. ako zalohu k Pamperskam.
Nauka o dojceni ? To v nemocnici ? Sa podel o to, co mudre si sa naucila o kozmetike, nech si napiseme, co je dobre, prosim prosim 🙂 Mne moja lekarka odporucila Lipikar, je to drahe ale vraj je to uplne nealergicke, kedze ja mam velmi suchu pokozku a obcas rozne kozne problemy, tak mi odporucila toto pre drobcov. Vraj urcite nemam kupovat JandJ a Niveu, vraj su na ne malicke dost citlive ... tak neviem, nechcem nikoho odradit ...

smejko
23. mar 2011

Dievčatá, kočky v téme Pôrodnica Antolská mi poradili, aby som sa ešte počas tehotenstva poradila s laktačnou poradkyňou, aby som bola pripravená na to, čo ma čaká (no, teoreticky minimálne 🙂) tak posúvam info aj vám sem, kuknite OZ MAMILA. Mozno sa vám zíde.

linduska2
23. mar 2011

@smejko ahoj,ja chodim na kramare mudr,Jandovej byva to kazdy utorok o 11hod.a je to zadarmo mozes tam ist hocikedy .
vravela nam tam co si mame kupit na zaciatok tu rybaciu mast na zadocek,na kupanie staci obycajne detske mydielko dobre je ze vraj sebamed ja som kupovala bupi, na pokozku olivovy alebo slnecnicovy lekarsky olejcek z lekarne tie nevyvolavaju alergie,babetkam sa ze vraj nemaju mastit vlasky.ocka sa im maju utierat prevarenou vodickou od vnutorneho kutika k vonkajsiemu ak ma babetko potnicky od narodenia nemaju sa vytlacat ale potierat liehovym tamponom ale to povedie v nemocnici mamickam ktorych sa to bude tykat.no je toho hodne.oplati sa chodit na tie konzultacie hlavne prvorodickam vela sa tam clovek podozveda 🙂

smejko
23. mar 2011

@linduska2 Dakujem moc za infosky. Kramare mam dost od ruky ☹ nemam auto takze som odkazana na MHD. Ale uz som dohodnuta s laktacnou poradkynou na buduci tyzden, juppiii, tesim sa 😵

Uz som si nasla teplomer, kupime asi tento : http://www.datart.sk/katalog/Starostlivot-o-die...

Este rozmyslam nad vysielackami, sice byvame v panelakovom 3izbaku, kde pocut vsetko, este aj susedovo kychanie 🙂 ale na leto urcite zbalim nase veci a pojdeme k nasim alebo svokrovcom do rodinnych domov, tam sa mi skor zidu, nebude sa mi chciet stale lietat hore dolu po schodoch kukat co mali ... aj ked, na zhodenie tehu bruska by to bol dobry tip 😀 Maminky, mate vysielacky, oplati sa do toho investovat ?

linduska2
23. mar 2011

@smejko urcite sa dozvies vela zaujimavosti.daj potom vediet 🙂

smejko
23. mar 2011

@janette77 Zlatko, ty si pisala svojho casu, ze ti dost puchli nohy. Mne zacali teraz, nastastie len od clenka dolu, ale mam problem obut topanky ☹ a na slapky je vonku este dooost zima, asi by som dlho neostala zdrava a namiesto v porodnici skoncila v blazinci, keby ma ludia videli 😀 Co Ti na to pomahalo ? Nechce sa mi investovat na tyych par tyzdnov do nejakych topanok - navyse ja mam 42 nohu, takze mam problem kupit akekolvek normalne topanky, nie to nejake speci ... Dakujem moc.

janette77
23. mar 2011

@smejko Ahojko, mrzi ma, ze Ti puchnu nohy...ale bud rada, ze len od clenkov dolu. Ja som ich mala riadne od stehien az po konceky prstov a to myslim doslova. Sialene mi to tahalo kozu, ani drepnut som nemohla a na dotyk (aj topanok) to bolelo, akoby som ich mala modrinove... Boli uplne podliate, v nemocke boli zhrozeni lekari, aj rodicky. Velmi som sa bala, ze z tohto sa ani po tehu "nevyzujem" a ostanu mi take medvedie laby. Nastastie, zislo to do 10 dni od porodu a manzel, aj mamina tvrdia (ale aj sama to vidim), ze ich mam dokonca stihlejsie ako pred tehu. Poradit Ti vsak neviem, pretoze mne nepomahalo ani vykladanie noh a uz vobec nie ziadne pripravky. A to som mala tlak v pohode...
Takze snad vydrzat, tesit sa, ze mas "postihnuty" len kusok noh... My sme sice preventivne kupovali cizmy 39-ky (to som este ani nohy nemala opuchnute), ale ani tie som ku koncu neobula. Nosila som mamine tenisky, alebo svoje letne baleriny (ale nie tie typicke...), co bolo dost terno v zimnom obdobi, no ale inak sa nedalo a nastastie ma vsade manzel vozil autom. 🙂

lucia.kl
23. mar 2011

@smejko presne ten teplomer mám aj ja 🙂 a čo sa vysielačiek týka, tak som využila aj v paneláku, napr. ked varím a deti som nechala v izbe, tak som zavrela kuchyňu a počúvala že čo robia, alebo keď som isšla do vane, cez vodu by som ich nepočula, priípadne aj na vynášanie smeti 🙂
no a čo sa opuchnutých nôh týka, tak bohužial naozaj na to nič nezaberá, treba počkať po pôrode, ja som nosila crosky to boli jediné topánky čo som obula - a za 5€ sa to dalo zvládnuť, a predávajú sa aj také zateplené vo väčších číslach na miletičke za 6€ - možno by si mala nad tým porozmýšlať, je v nich teplo, mala som aj tie...

smejko
23. mar 2011

@janette77 @lucia.kl - dakujem za rady. Mne zas tie nohy az tak velmi neprekazaju, kedze som doma na PN, a kvoli drobcom to vydrzim. Nastastie to neni take akutne, chvalabohu. Vidis, tie crosky su dobry napad, asi sa vyberiem niekedy do mesta 🙂

juliagregor
23. mar 2011

http://dvojickovo.webnode.sk/novinky/
ahojte kočky, vás zanedbávam ...popozerajte... 😉

bbtina
23. mar 2011

@sima729 ahojky, vidím, že sme presne v tom istom týždni a čakáme dvojičky 🙂)))

dana_l
24. mar 2011

@mamoka4 uz som tu nebola chvilu ale som na teba myslela lebo o tebe nebolo chyru slychu. gratulujem k detickam a nech len tak krasne priberaju. a aj nech ty sa das rychlo dohromady. musim pozriet dozadu ako si sa mala

dana_l
24. mar 2011

@janette77 @zuzbel1 ja som mala moje prve dve obe so mnou v posteli. mali sme taku specialnu postielku do postele aby sme ich neprilahli. a potom ked sa uz nezmestili tak isli do postielky - hned vedla postele. ved kto ma tolko energie vstavat hore dole v noci

dana_l
24. mar 2011

@sima729 to budes chvilu po mne. a ako sa citis?

dana_l
24. mar 2011

@simonessa no tuna ked sa prepusta z porodnice tak sa musi dat dieta do autosedacky a len potom vas pustia domov. ak by ste mali sedacku napevno v aute tak pridu s vami k autu aby sa presvedcili ci ozaj mate tu sedacku. a autosedacky sa predavaju s kocikmi takze kocik sme mali kupeny dopredu.

dana_l
24. mar 2011

@slivocka hej, pozeraj na kociky tandemy. vedla seba alebo zasebou. ako bude tebe lepsie vyhovovat