Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dana_l
2. apr 2011

dobre ranko. uz sme hore, teda manzel uz je v praci a deti spia a ja som hore s mackami 😀

mozete mi prosim poradit. mne tuna robili krvne testy na 12tt a pojdem este raz medzi 15-18tt. jedna baba na slovensku je tak tehotna ako ja a jej doktor povedal ze jej krvne testy nebude robit lebo vraj to aj tak bud skreslene lebo caka dvojicky. je to pravda, aj vam doktor nerobil testy alebo sa vam to zda divne? NO MNE TO PRIDE DIVNE ale riadne.
vdaka za odpoved

juliagregor
2. apr 2011

@vanilka1802 prídite 😉

juliagregor
2. apr 2011

@dana_l nárok na testy má, ona ich môže odmietnuť, ale dr. nemá dôvod ich nerobiť...
teraz má VSZP vraj zverejnovať, za čo platia za jednotlivých pacientov...sa teším, lebo som ozaj zvedavá, za čo poisťovna platila...myslím, že veeeeeeľa ludí bude prekvapených...

dana_l
2. apr 2011

@juliagregor vdaka. aj ja si myslim ze by jej tie testy mal urobit.

evasbk
2. apr 2011

@dana_l Ahoj, mne ich tiež nerobili, bolo mi povedané presne to iste ako tvojej kamoške 😒

ika00
2. apr 2011

@dana_i Mne ich urobili. Na sprievodny listok do labaku napisali, ze su to dvojicky a pod.... Na to vraj prihliadali pri zhodnoteni vysledkov, ale posledna veta bola aj tak alibisticka, nieco v zmysle: "vysledok je len orientacny, nakolko su tam dva plody". Tak si z toho vyber. Podstupila by som aj amnio, no do 20. tyzdna som krvacala, tak som nesla, aby sa veci neskomplikovali. Zaplatila som si slusny morfologicky UTZ a verim, ze dribci budu zdravi ako ryby.

adjka
2. apr 2011

@ika00 ahoj prave to ratam,napisem ti to se ci do mailu?

adjka
2. apr 2011

@dana_l no ne moj doktor tie testy robil ako povinne, tie hodnoty co ta vysli boli pre neho péodstatne,tusi v 16i to robil

dana_l
2. apr 2011

vdaka za odpovede

vanilka1802
2. apr 2011

@juliagregor tak prideme. A okolkej tam asi budete? Lebo my sa moc dlho nezdrzime, tak aby sme sa stretli.

juliagregor
2. apr 2011

@vanilka1802 okolo 16 tej ...

pitipitipa
2. apr 2011

ahojte kocky....chcem sa spytat, ci vam postupne odchadzala hlienova zatka? a ak hej, kedy to zacalo a ako dlho ste este vydrzali....ja som vystrasena k smrti.. 😢

lucia.kl
3. apr 2011

@pitipitipa fmne zátka neodtiekla, rovno voda - teda zátku som nebadala....

zuzika30
3. apr 2011

@pitipitipa a si si ista ze to bola zatka? Ja toto riesim od pondelka , zmenil sa mi vytok na biely a v Po toho bolo viac, tiez som mala nervy ze co bude ,ale teraz sa to chova ako normalny vytok tak som kludnejsia, v Po idem na kontrolu tak som zvedava. Hadam to nemas zatku, ci hej?

zuzika30
3. apr 2011

@pitipitipa neboj skus este viac oddychovat, vsetko bude v poriadku 🙂

zuzika30
3. apr 2011

@pitipitipa prave som si precitala popisok v profile, tlacia ti tak ze nemozes chodit ,tak tie moje povzbudzujuce slova su asi od veci, ked len oddychujes, tak drzim palce, vsak mas uz pekny tyzden 😉

mamoka4
3. apr 2011

@pitipitipa Ahoj, hlienová zatka môže odchádzať aj úúúplne pomaly nebadane...najskôr môžeš mať biely, maličko naružovelí výtok...neskôr ružový....a aj po pár dňoch môže byť hnedý. Nemusí ho sprevádzať ani odtok plodovej vody ani kontrakcie, urcite ak sa Ti nieco nebude zdat, vyhladaj lekára. 😉

schaja
3. apr 2011

ahojte - mozem sa k vam pridat? s maznelom sme zazili tiez ten kerasny sok ked nam povedali ze budeme mat dvojicky 🙂 budu to nase prve deticky - a uz vieme aj pohlavie - budu to dievcatka 🙂 🙂 🙂 jednovajecne 😎 inak ja som ta baba o ktorej pisala dana1 ze mi odmietli spravit krvne testy koli tomu ze vysledky by boli skreslene 😒 a na druhej strane chcu aby som sa rozhodla ci chcem rodit normalne alebo cisarskym. nakolko som prvorodicka tak moc o tom neviem. 😖 co by ste mi poradili vy resp. tie co ste uz rodili co je podla vas lepsie?

dana_l
3. apr 2011

@schaja vitaj 😉

lucia.kl
3. apr 2011

@schaja ahoj a vitaj...
no ja k tomu pôrodu, čo si sa pýtala, všetko záleží od toho ako budeš mať deti uložené, takže mátne sa rozhodneš, že chceš rodiť prirodzene keď budeš mať detičky KP alebo priečne...
ja som mala plánovaný cisarsky kôli polohe detí a keď na mňa prišiel pôrod a urobili mi na pohotovosti UTZ tak zistili, že sú dievčatká dole hlavou a tak sa nakoniec dr rozhodli, že porodíme prirodzene - tiež som prvorodička, komplikácie boli pri pôrode len minimálne a už večer som chodila, no neviem to porovnať s cisárskym, lebo ten som nezažila... no je divné, že ti dávajú lekári vybrať si pôrod, lebo to sa nedá určiť vopred. celkovo máš nejakého divného lekára a asi by som uvažovala o zmene...
tak ti teda budem držať palce a gratulujem k dievčatkám 🙂 a odporúčam zmeniť si pas na dvojičky dievčatká 🙂

smejko
4. apr 2011

Dobre ranko vsetkym ... uzivala som si sladke posledne chvile nicnerobenia u rodicov ... rozmaznavali ma, jak mi bolo dobre 😵 Na najblizsiu navstevu uz pojdeme uz s drobcekmi a rozmaznavat budu ich, kolobeh zivota ...

Nasi chlapci su poriadni valibuci, na poradni minuly tyzden (29+6) mali necelych 1700 a 1900g a ja +13kg od zaciatku. Na opuch noh dr. nepovedala nic, kedze tlak mam v norme, akurat mi zobrali krv, tak som zvedava ... je to cim dalej horsie s tymi mojimi nohami, neodpuchaju ani v noci ☹ ale my to zvladneme 🙂

zelam kraaasny den

andzis
4. apr 2011

@smejko Dobre ranko 🙂 gratulujem ku krasnym vaham my sme mali v 30 plus 5 okolo 1500g ja mam plus 13 tak dufam ze zacnu riadne priberat ale Dr. povedal ze su v norme tak som v pohode 🙂)

andysok
4. apr 2011

@smejko gratulujem naozaj kraaaasne vahy......zavidiahodne 😉 ja idem na poradnu dnes a ta usg buduci tyzden tiez sa neviem dockat kedy deti budu nad 2000g drzte sa 😉

smejko
4. apr 2011

@andzis @andysok dakujeme 🙂 inak, na uzv uz nebolo poriadne okrem hlavky a chrbatika nic vidno, malicki su pokruteni, chudatka moje male 🙂 lekarka mi povedala, ze pri takomto progrese vahy budem rodit 3,5-4kg medvedikov 😀 tak to snad nie 😅 ale zas, my s mojim manzelom sme velki obaja - manzel ma skoro 2metre, ja mam 1,8m a vahovo sme tiez nadpriemer 😎

andysok
4. apr 2011

@smejko tiez som zatial pribrala ako ty....cca 12kg, naposledy nase merania boli v 27/0tyzdena to 1100g a 1300g tak sa neviem dockat

slivocka
4. apr 2011

ahojte baby, zajtra idem na krv na AFP testy. Moj gynekolog ma uz vopred upozornoval ze pri dvojkach zvyknu byt vysledky skreslene 😒 bojim sa lebo na amnio urcite nechcem ist. ☹ mali ste vazne falosne zle vysledky?

andzis
4. apr 2011

@slivocka ahoj my sme na amnio neboli ale Dr mi hovoril ze pri dvojkach tie vysledky su dost casto zle respektive nie su idealne tak by som si nerobila starosti 🙂 treba pozitivne mysliet 🙂

smejko
4. apr 2011

@slivocka neboj, mna moja dr. strasila amniocentezou, ale chvalabohu, vysledky krvi boli v poriadku, alebo aspon dr. nic nehovorila ... mysli pozitivne, ako pise andzis, to je to najdolezitejsie ... hlavne sa dopredu nestresuj

slivocka
4. apr 2011

@andzis dakujem, snazim sa myslieť pozitivne ... určite určite sa na amnio nechystam , ked som videla tie ručičky a nožičky a ako sa hybu tak neverim že im niečo bude 😵

andzis
4. apr 2011

@slivocka 🙂