Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

slivocka
5. apr 2011

@dana_l no už ma odber za sebou. ale dnes som sa docitala na nete ze pri dvojičkach sa AFP ani nema brať , lebo to nema vypovednu hodnotu pri dvoch . vraj sa to neda vypočitať 😕 takže ja to beriem tak že je všetko ok 🙂 Vám tam robia tieto tripple testy?

slivocka
5. apr 2011

@schaja ahoj, no vidiš...tiez som počula že pri dvojičkach sa nemaju robiť. ale tak čo už, uvidime ako to dopadne. Spolieham na 3D uzt v 20tt 🙂

klincek
5. apr 2011

@lucia.kl, @linduska2 az tak neskoro? hm, tusim si predsa len nasadim nejake tehuvitaminy, pre istotu. lebo 10 tyznov cakat je este dost..ale dakujem, aspon sa na to nebudem spoliehat. raz mi lekar vravel, ze ak to nechcem prehanat, tak raz za dva dni staci. vtedy som nebrala nic, ale teraz ho asi posluchnem.

dana_l
5. apr 2011

@lucia.kl hlboko v sebe tie city nema kazda. ja pracujem pre rodinu - obaja lekari a maju tretie a ani jeden nevie ako sa starat o babatko a male deti ☹ . asi im vila do vienka nedala nic pre male deti, len ked uz vedia same na zachod, citat a pisat. 😠

dana_l
5. apr 2011

@majka1987 neboj sa, vsetko bude ok. ale ma zaraza ze este nevie ci su jedno alebo dvojvajecne. mne to povedali uz v 7 tt po prvom ultrazvuku.

dana_l
5. apr 2011

@simonessa vitaj doma a pekne vahy maju tvoje malicke

dana_l
5. apr 2011

@smejko ja som ten vankus mala doma a nikdy som ho nepuzila na kojenie - zavadzal mi. len ked boli vacsia tak tam sedeli alebo lezali.
odsavacku som mala rucnu a nefungovala. takze mi bola nanic.

klincek
6. apr 2011

@majka 1987, @dana_l, moj lekar mi v 8 tt povedal, ze su jednovajecne, a tvaril sa dost isto... no a v 16 tt som bola na UZV u ineho, a chcela som si unho overit, ci je to naozaj tak-ale mi povedal, ze to, ci su jedno alebo dvojvajecne, sa uz teraz s istotou povedat neda, vraj iba v skorsom stadiu tehotenstva. to bola pre mna uplna novinka, myslela som si, ze neskor je vsetko vidit lepsie-ale vyviedli ma z omylu 🙂

matelko1
6. apr 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@klincek praveze v zaciatkoch tehu sa da presne zistit,ci su jedno,alebo dvoj,v neskorsom stadiu uz je tazsie zistit....
aj mne povedali ze to budu dvojvajec,potom jednovajec a vysomar sa z toho a bola som aj v brne a tam mi povedali,ze su jedno a chlapci su aj rovnaky aj nie su,tazko zistit,ci su jedno,alebo dvoj.jedine testy DNA keby som dala robit,ale to je jedno,hlavna vec,ze su zdravi,to je zaklad...aj krvnu skup.maju rovnaku...

katrinb
6. apr 2011

ahojte tehulky...tak strasne rada by som s vami drzala krok, no nestiham moc v poslednej dobe tu chodit...ale verim, ze sa vsetky drzite statocne...... 🙂 Krasny dnik vam prajem

katrinb
6. apr 2011

@andzis jaj mas uz krasne tyzdne.....ako to rychôlo ubehlo....ze? Drzkaj sa

simonessa
6. apr 2011

@lucia.kl 🙂 no snad vydrzim ...ale doktor povedal ze uz tento tyzden je v pohode takze sa hadam nemusim bat len nech su este trosku vacsie a chcela by som ist velmi prirodzene ... sice neviem ake to bude ale cisarsky neni vyhra potom 24 lezat a bolesti dlho po tom... ved ked to zvladlo uz tolko mamiciek tak snad to zvladnem aj ja 🙂 a uvidime snad sa neotocia...lebo co robia v tom bruchu tak to je sila dokonca si vymenili miesta...tam kde bolo dievcatko co malo ist prve ako plod A tak uz je tam chlacek :D

simonessa
6. apr 2011

@andysok no veru sak uz by som to rada mala aj za sebou 🙂 uz je to brusko aj tazke 🙂 a uz tak silno kopu ze to niekedy az zaboli...a tie moje rebra tak to je strasna bolest 🙂 ale ja kvoli nim vydrzim 🙂 a aj vy sa drzte nech aj vam to rychlo uteka ...a citam ze mate stale stikavku ...aj nasi maju kazdy den :D ta moja vodicka im chuti lebo ja jem furt iba sladke :D

simonessa
6. apr 2011

@matelko1 dakujeme 🙂 no hadam budu este trosku tazsie ale uz aj toto je fajn 🙂 a vy sa ako mate deturence posluchaju?

simonessa
6. apr 2011

@linduska2 no ked som tam prisla prvy den to bolo pre mna divne lebo okolo mna baby co uz isli rodit teda okrem jednej a ja som vedela ze pojdem este domov... ale fakt super baby cize este sa mi aj tazko odchadzalo 🙂 ale doma je doma 🙂 a ty uz mas tiez super tt tak nech ste co najdlhsie

simonessa
6. apr 2011

@dana_l dakujeme 🙂 no snad to dobre videl na tom sone 🙂 drzte sa aj vy 🙂

katrinb
6. apr 2011

@schaja ja som presne tvoj pripad. Prvorodicka, dievcatka a jednovajecne. A rodila som u prednostu jednej sukromnej kliniky....a jednoznacne sme sa zhodli na tom, ze cisarak. Mohli by sme ohrozit dievcatka - kedze jednovaj.....mohlo by sa vraj stat, ze prve by vyslo a za nim placenta a druhe uz by nemalo ziviny, kym by ho vybrali.....resp. keby sa narodilo same....a mohlo by prezit len to jedno. A aj mna ako prvorodicku by sme mohli vystavit moznemu nebezpecenstvu. AS tak som rodila cisarakom....a fakt by som nikdy nemenila. Vsetko prebiehalo perfektne.,.....vsetko rychlo, bez problemov......a bez zbytocnej namahy a bolesti 😉 Ale samozrejme to je aj na dohode s tebou a tvojim dokim. 😵
@lucia.kl lucka, ty mas dvojvajecne slecny, ze? Myslim, ze si rodila prirodzene......ci?
@smejko Krasne sa drzkate.....

majka1987
6. apr 2011

@dana_l mne tiez povedali pri prvom alebo druhom ultrazvuku, ze pravdepodobne jednovaj. ale ze to sa neda urcit... pridala som fotecku (bolo to okolo 9tt) tak skus posudit sama 🙂)

matelko1
6. apr 2011

@simonessa chlapci posluchaju....som stastna,ze ich mam 🙂 ..teraz je to obdobie trosku narocne,behaju,lietaju no sranda.este,ze amme zahradu,tam ich vypustim a mozu behat kolko chcu,nemusim sa bat,ze by niekam vyleteli.brana zatvorena,no super.. 🙂
a ty budes mat parik,pozeram 🙂 jeej 🙂 este si to uzivaj kym mozes....

majka1987
6. apr 2011

@klincek ahoj, no pravdupovediac, u mna to prebiehalo rovnako, najprv ze pravdepod. jednovaj. a neskor v 20.tt, ze to sa uz urcit neda....hm, ja som prilozila aj fotku pri komentari dana_I mrkni sa, ak chces. ty nemas nahodou?

bbtina
6. apr 2011

Dievčatá ani ja sa neviem vysomáriť z tých jedno či dvoj vaječných. Ale už druhý krát mi dr. povedal 8tt,13tt, že sú jednovaječné, lebo majú jednu placentu ale každé má svoj plodový obal, ja tomu nechápem a popritom vklad 2 vajíčok....no a vyznaj sa 🙂

matelko1
6. apr 2011

@bbtina aj pri jednej placente mozu byt dvojvajecne...kazdy ma svoj obal,ale ved to je jedno,nech to je zdrave,to je zaklad...a ked vklad 2 vajicok,no neviem......
pockaj si na 3D-4D utz a uvidis....

matelko1
6. apr 2011

@janette77 halooo co je s vami,davno si tu nebola...ako sa mate...co drobci..

bbtina
6. apr 2011

@matelko1 a myslíš, že tam mi to bude ešte vidieť? V podstate mi je to úplne jedno, len nech sú zdravučké. A v koľkom tt je najlepšie ísť na 3D pri dvojičkách, tak ako bežne pri jednom v 2OTT?

matelko1
6. apr 2011

@bbtina ano v 20tt je dobre ist....ja som bola v 20tt a potom ma este chcel vidiet v 24tt,ci nahodou jeden druhemu neberu ziviny,lebo pri jednovaj.sa to stava....ale moji chlapci ja neviem ci su jedno,alebo dvoj,bola som vedena ako jednovaj.ze cakam a chlapci su rozdielni,ked boli mali,tak boli rovnaky,len teraz,no neviem,ale ocka,nos,usta maju rovnake,len jeden mapodlhovastej.tvaricku a druhy okruhlejsiu.
sice aj ja so segrou sme jednov.a sme rovnake a aj nie sme 🙂 ....

andzis
6. apr 2011

@katrinb Dakujem 🙂) este par tyzdnov by som chcela tak dufam ze este vydrzia 🙂

katrinb
6. apr 2011

@andzis urcite ano....vede si to doteraz krasne potiahla........

katrinb
6. apr 2011

@matelko1 Julka uz davno spominala, ze vraj jednovajecne dvojky vsetky.....a fakt aj vsetky maju...co som si vsimla doteraz - jedna okruhlu tvaricku a druha podlhovastu. Aj u nas to tak je, bolo to aj u tych chalanov slepych cospievali a vlastne u vsetkych jednov. som si to vsimla.....tak mozno na tom nieco bude pravdy 😉 @juliagregor

katrinb
6. apr 2011

@slivocka ahojky, ja som nemala ani jedny testy skreslene, cize to nie je na 100%, ze dovjky maju vsetky krvne testy divne..... 😉 neboj sa...treba pozitivne mysliet a ono vseto potom vyjde perfektne 🙂
@majka1987 uz teraz v tvojom tyzdni ti nikto na 100% nepovie, ci su jedno alebo dvoj...vraj to treba riesit na zaciatku...aspon mne to tak bolo vyslvetlovane a potvrdene viacerymi porodnikmi....
@wera no ak ta tvoj dioki neposle do nemocky a ty citis, ze by si radsej sla na poradnu pred porodom...tak chod.....ved nic za to nedas ak pojdes sama, halvne ak vies, kde chces rodit

bbtina
6. apr 2011

@matelko1 jej nao tka super, tak do 20 tt musím ešte dlho vydržať 🙂 Ja som sa tiež včera dolakala, keď som čítala o tom transúznom syndrome a vraj tam keď je ejdna placenta, mala by žena chodiť do 28 týždňa na sono každé 2 týždne, čo u nás ani nerobia ani nepovedia, ale verím, že všetko dobre dopadne....