Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

vivian2
2. máj 2011

@janette77 Presne ja sa stretavam s tym, ze ma ludia lutuju, ze mame doma jedno a teraz cakame dvojicky.....ja sa na to pozeram ako na uzasnu vec, ktora ma v zivote postretla a velmi sa na to tesim. Podla mna je radost ma deticky a dovod na lutovanie by bol keby som nemala, alebo nemohla mat ani jedno dietatko.
Ludia mi stale hovoria, ze ,,mate sa na co tesit" ,, bude to hrozne" a adt. ...strasne ma to rozculuje. Ved kazde dieta je ine a niekto to moze mat velmi tazke aj s jednym dietatom....ale podla mna nezalezi len na tom ake je dietatko, ale aj na tom aky pristup k tomu rodicia zaujmu....treba sa stale na to pozerat optimisticky a s radostou a vsetko hned ide lepsie.

katka.ott
2. máj 2011

ahojte

@vivian2 spravny pristup. tiez som sa a este sa stretavam s nazorom, ze dvojicky su na starost. od ich narodenia tvrdim, ze je to 2nasobna radost. a starost sa pri tolkej radosti strati 😵

margaretka3
2. máj 2011

@zuzika30 Ahoj no už som si myslela, že si v pôrodnici, cez víkend si tu veľa nepísala, tak sam sa aj potešila, že už.....a ty ešte 3v1.....no tak do 13. to už máš iba 9 dni 🙂...

wera
2. máj 2011

@lucia.kl jej to fakt ste boli s babuľkami tak skoro vonku? ja som zvedavá ako a kedy nás pustia z nemocky keď budeme mať po pôrode a potom sa uvidí... ja by som asi pár dní zostala domka a potom by som už chcela naplno chodievať von...aj keď neviem kde tu u nás sa dá vôbec chodiť...samé domy, cesty... 😒
my máme kočík tiež taký že predné kolieska sú trochu užšie ako zadné tak si neviem predstavť ako by tie lyžiny mali byť... ale veď uvidíme... sa bojím že skončíme tak že prídem dolu výťahom, dám dolu vaničky, znesiem kočík a potom vaničky...
juj ja som už taká nervózna, dúfam že mi vo štvrtok povedia kedy a ako budeme rodiť.... nech už viem na čom som...
bojím sa o babatka v brušku, keď už budú von tak konečne zo mňa opadne všetok ten deväťmesačný strach....

juliagregor
2. máj 2011

@simonessa ved mu to povedz, zato nič nedáš a kludne aj pred sestričkou..oni sú zvyknuté 😉 kolko si pýta, to neviem....sme sa nepochopili, plánovaný porod plánuje primár, ked to na teba príde samé, rodí ťa služba v nemocke ...vždy je tam jeden porodník a jeden operater....k porodu chodia sestričky z Jisky (k bábätkám), kedže budu dve, tak tam bude dve sestry a jedna doktorka...ozaj by bolo lepšie rodiť cez deň, ked je ich tam viac, ale bez problemov odrodia aj v noci....

@lucia.kl @wera ja som bola veru opačný prípad, ja som k deťom nepustila nikoho...za prvé boli maličkí a za druhé som čítala, že dvojky maju imunitu rozdelenu napoly, imunne sa voči rodičom ...návštevy u nás nehrozili, kým deti nemali 2 mesiace...a to platilo aj pre babky, na kávu, pozrieť a preč....zažila som bábätká, kt. sa museli vrátiť naspäť do nemocky po týždni, čo boli choré .... von sme šli tak po 3 dnoch doma a aj to som mala kočík prikrytý plienkou...odporučam sieťku na hmyz...niektorí ludia by neváhali aj hlavu vovaliť do kočára od zvedavosti 😝 😠 , neznášam, ked mi ich chytali za ruky a podobne....
pri staršom synovi som šla von tak na 3 deň...

chruminka
2. máj 2011

@wera tak kamoska mi odpisala toto
nie,ziadne povolenie sme si od nikoho nepytali.sme to tam dali a basta.neviem ake mate schodisko,ale my dost siroke,tak to tam moc nezavadzia...a mali tak aj susedia spravene....ked ich prestali pouzivat,odmontovali.....

jej byvas na Mileticke 😀 ?
@lucia.kl 😉

dana_l
2. máj 2011

@vivian2 ked ta stretnem tak ti poviem: supeeeeeer, aspon sa budu mat nase s kym hrat. a cim viacere tym lepsie. 😉 😉

juliagregor
2. máj 2011

niekto sa tu obával susedov...už si nepamätám ktorá tehulka to bola...tak takto budia chlapci susedov

https://www.youtube.com/watch?v=4zqpaRNoNuc


a trošku sa pobavte

https://www.youtube.com/watch?v=L-XPiSRZv7E

posledná sekunda je najlepšia...ja som totálne športové drevo a na korčulich som stála po 6 rokoch

lucia.kl
3. máj 2011

@wera baby boli totiž len v kočíku po tichu a dokázali spať - budili sa len na mliečko. vonku bolo krásne - tak do 30 stupňov 🙂 a tak sme chodili von ráno o pol deviatej a vracali sme sa poobede o tretej - o druhej som chodila k manželovi na obed - lebo inak by som sa nemala kedy najesť, a potom sme išli spolu domov, no a o piatej dalšie kolo vonku do siedmej a domov, okúpať a spať, no a takýto bol celodenný kolotoč...
tým, že som nekojila, tak sa to dalo, nosila som si UM a teplú vodu a zarábala mlieko vonku...
a neboj, je tu dosť krásnych miest na kočíkovanie a dokonca zelených - ako sa ide na poštu a do billa je krásny zelený park, a dá sa tu aj po uličkách - všade zeleno, a potom okolo štrkovca sa dá, ja ťa povodím... ja som tu vyrastala poznám každú uličku 🙂
@juliagregor sieťky proti hmyzu som mala, super vec aj proti očumovačom aj proti hmyzu, lebo v lete ho bolo hodne a na jeseň zas proti padajúcemu listiu...

smejko
3. máj 2011

@wera Zlatko, myslis, ze z Teba opadne strach o deticky momentom ich narodenia ? 😉
Mne raz jedna kamoska napisala, ked som sa "stazovala" ako sa o drobcov v brusku bojim, ci su v poriadku a ze nech uz su na svete ... citujem "Strach matky o dieta zacina dnom jeho pocatia a uz nikdy neskonci, preto je vraj materinska laska zo vsetkeho najvacsia" a tuto vetu si stale pripominam, pretoze viem, ze to je pravda .... tesim sa z toho, ze mi bude dopriate stat sa mamou a zaroven sa toho hrozne bojim.... asi tak ako vsetky, co sme tu ... ale nasi drobci budu silni a my s nimi 😉

wera
3. máj 2011

dobré ránko sa praje 🙂

@juliagregor uvidíme ako na tom budú drobci zdravotne a podľa toho sa zariadime... ale návštevy tiež určite nebudem prijímať, maximálne tak rodičov a moju sestru 🙂 ostatní si budú musieť počkať až kým ich zavoláme 😅
presne toho sa vonku obávam aj ja, aby sa mi cudzí ľudia nepchali do kočíka a hlavne aby mi nechytali detičky, lebo to budem zúrivá 🙂 veď aj ja sa ich budem báť chytiť so špinavými rukami... ja stále so sebou nosím nejaké dezinfekčné obrúsky na ruky 😀

@chruminka ďakujem za info 🙂 uvidíme ako dopadneme my, ale nechám vybavovanie už na mužíka nech sa ja zbytočne nestresujem... 🙂 a hej bývam na miletičke, a ževraj v tom dome kde robí Tvoj mužík 😀

@lucia.kl ja som tiež vyrastala v ružnove, ale na trávnikoch... tam bolo super že sme mali pred domom hneď ten veľký park s dvomi fontánami... alebo sa dalo ísť na štrkovecké jazero... ale tu na miletičke mi to príde byť všetko také zastavané a plné... ale je pravda že aspoň na ten štrkovec sa dá ísť 🙂 sa bojím ako budem s dvojkočíkom behať tu po týchto chodníkoch, či nebudem chodiť ako buldozér a všetkých zrážať 😅
chodievaš s kočíkom aj do obchodov? nemáš s tým problém?

wera
3. máj 2011

@smejko jasnačka že strach nikdy neprestane, ale teraz ich nemôžem vidieť a počuť... a stále človek počúva nejaké hrôzostrašné scenáre pôrodov a čo všetko sa môže stať tak preto som taká trochu vystrašená a teším sa keď už budú drobčekovia na svete 🙂

lucia.kl
3. máj 2011

@wera neboj, chodníky sú tu dosť široké 🙂 a ludia sa nám vyhýbajú - každý uhne 😀 ono aj ten park čo tu je 5min. je super, ja kočíkujem najčastejšie tam, na a ten štrkovec je tiež pekne blízko.
chodím aj do obchodov - už mám zistené kde prejdem s kočíkom a kde nie, tu v billa prejdem cez poslednú pokladňu, v lidl cez prvú a poslednú, v kauflande je špeci pokladňa pre kočíky - no tá keď je zatvorená, tak ju musia otvoriť, lebo inak sa s kočíkom nedostaneš von, v poluse sme tuším cez pokladňu neprešli cez žiadnu a do ostatných obchodov sme chodili autom a tem sme naklikávali vajíčka na košíky a neskôr sme nosili golfky

mamoka4
3. máj 2011

@simonessa Inak v tomto kráásnom týždni nikdy nevieš, kedy to môže prísť... ja som mala naplánovaný cisársky v 38 tt. na 7. marec, preventívne ma hospetalizovali v 37 tt. inak mi nic nebolo a vecer ked som sa dobre najedla, umyla vlasy 3.3. mi odisla voda a v piatok 4.3. sa cisárskym narodili moje babulky. 🙂 Dokonca som bola rada, že sa vypytali na svet same....odporucam ti, ked mozes hyb sa...nez, prechádzky, a ono to príde. VELMI DRZIM PALCE!!

smejko
3. máj 2011

@wera mi hovor, ja som bola minule u kadernicky a ta mi dost kvetnato opisovala ako rodila cisarskym a ake problemy z toho mala a dodnes ma a to jej drobec je uz skolak 😒 ale povedala som si, ze mne sa to nestane a basta 😉 drzim prsty, aby bambuliaci v brusku vydrzali zdravi az do dna D 🙂

wera
3. máj 2011

@lucia.kl jeeeej máš to dobre zmáknuté 😀 to sa budem musieť aj ja naučiť aby som vedela v ktorom obchode prejdem ktorou pokladňou 🙂 🙂 🙂 to dúfam, že sa nám budú na chodníkoch uhýbať 😀 len horšie je to asi keď na chodníku stoja autá... tu u nás dole pod domom je to dosť kovbojka niekedy... parkujú tu všetci šikmáči a čo chodia nakupovať na trhovisko.... 😒

@smejko presne to neznášam keď niekto rozpráva o svojom pôrode a všetko trochu zveličuje... ale tak asi ho treba vtedy stopnúť 🙂

matelko1
3. máj 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@janette77 neboj ked zacnu behat budes mat oci na stopkach a zvladnes to sama.ja som tiez sama ide to,nepotrebujem mat nikoho pri sebe a tu ma kazdy obdivuje u nas ako to sikovne zvladam,lebo baby co maju jedno dieta tak si nevedia poradit a stazuju sa,to nechapem,nic nestihaju a j a mam vsetko urobene a ide mi to 🙂 ....
fuj,ale samochvala smrdi 😀

janette77
3. máj 2011

@matelko1 ...bre ranko!🙂) No a co, ked je sa cim chvalit, nech aj trosku posmrdkava, nie? 🙂)) No, pravdupovediac, toho obdobia malych objavitelov sa ja bojim. Myslim, ze uz nebudem stihat tolko, co teraz, kym su predsalen v bezpeci svojich postielok. Ale tak zase pomenim priority, harmonogram dna a hadam si uz nejako poradim.🙂 Dnes je vonku kosno a fuka silny vietor, prechadzku neplanujem. Idem sa naranajkovat (len teraz, bo som si potiahla trosku s drobcami 🙂), potom ma caka koooooopcisko detskeho pradla na zehlenie (mala som pokazenu zehlicku, len od soboty mam novu, tak idem na vec🙂) a rozmyslam, kedy zmyjem barak, ci dnes, ci zajtra...ale uz si to chcem podelit na dva dni, lebo pri detoch mi je vela toto domisko cele poriadit.
Co mate dnes v plane vy?

janette77
3. máj 2011

@smejko bez obav, smejko, porod sekciou je pekny, pre mna to bol velky zazitok. Rekonvalescencia po nom je sice o nieco zdlhavejsia ako po prirodzenom porode, ale aj tu zalezi od prahu bolesti... A hlavne treba velmi chciet rozhybat sa po zakroku, nelutovat sa, ale odhodlane to vziat do svojich ruk (alebo sa rovno snazit stavat na nohy🙂), lebo nikto to za nas neurobi a cim skor sa tak stane, tym skor je mamina fit. Drzim palceky a naozaj sa toho neboj, nemas sa coho.

janette77
3. máj 2011

A buduce maminky, majte na pamati jednu otrepkanu vetu - "nebudem prva, ani posledna"... Ja som tiez mala strach z porodu (nech mi ziadna nevravi, ze nie, najma my prvorodicky, ktore sme nevedeli, o com to je), ale tato veta mi velmi pomahala. 🙂

smejko
3. máj 2011

@janette77 dakujem za povzbudive slova, ja sa porodu nebojim, neviem cim to je, vsetky moje kamosky, co uz rodili mi hovorili o porode ako o hroznom zazitku, pamatam ako predtym vsetky stresovali, ale ja sa fakt tesim na to, ved inak by som svoje srdiecka nemala nikdy pri sebe a verim, ze to zvladnem. Velmi by som chcela rodit prirodzene, ale chalani su cele tehu v rovnakej polohe "zasprajcnuti" priecne, takze mi to (aj vzhladom na ine moje zdravotne komplikacie) asi nebude dopriate. Jedine z coho mam trosku strach je anesteza - chcela by som iba tu ciastocnu a strach mam len z tej hnusnej injekcie do chrbta, z nicoho ineho. Ale tolko sme po drobcekoch tuzili a tolkym zlym a neprijemnym (vysetrenia, nepodarene pokusy) museli prejst, ze porod beriem ako nieco, co prirodzene musi nasledovat ... a toto si myslim, ze citi kazda buduca maminka, ktorej deticky su vytuzene a ktora si musela prejst svojou "krizovou cestou" kym ich do bruska dostala ... A Ty, aj ostatne maminky ste nam prikladom toho, ako krasne to ide a ze vsetko sa da, len treba chciet 😉

zuzika30
3. máj 2011

@margaretka3 nie nie ja som este stale 3v1, ale mali sme hrozny vikend, problemy v rodine ☹ , tak som nemala ani chut, si predstav ze som bola stahovat, ale vrecia som viac po zemi tahala ,tak som myslela ze ma to posury aj tie nervy ,ale nie krcok je len na kusku pootvoreny, ale som rada nechcela by som rodit v strese, hadam ty moji bubacikovia nebudu nervny ked sa narodia , uz sa ma snazia z toho vynechavat ,ale ked to clovek stale musi rozmyslat ☹

matelko1
3. máj 2011

@smejko ako pisala janett nemas sa coho bat,ja som mala sekciu,uplnu narkozu a to sa ma den predtym pytali,ze aku chcem,lenze tym,ze mi odtiekla nadranom plodova voda,tak uz nebolo co riesit,narkoza upna.....je pravda,ze prvych 24hod je najhorsich,ale ja som sa skoro dotsla z toho,prisla hned rano fyzioterapeutka a zacala so mnou cvicit,ukazala mi cviky a vzdy som cvicila.po 48hod som uz sla pozriet svojich chlapcov,lebo mi ich odniesli na nedonosenecke
jednym slovom da sa to zvladnut a hlavne sa nelutovat...

simonessa
3. máj 2011

@mamoka4 dakujem pekne :D dnes som prisla od doktora zatial by malo byt vsetko ok...otvorena som tak uvidime 🙂

veronika1982
3. máj 2011

ahojte mamicky.chodila som si vas obcas citat a vase rady a postrehy a skusenosti som odovzdavala sestre. ona totizto cakala dvojicky a tak od vcera som tetou dvojiciek tomaska a filipka. tomasko mal 3150 g a 50 cm a filipko 3300 g a 51 cm.. sestra najprv chcela spinalnu anestezu ale nakoniec vcera sa rozhodli doktori ze bude uplna. prveho syna mala tiez uplnu narkozu a spamätavala sa 2 dni tak teraz chcela byt fit ale co uz. ale uz je jej lepsie. chalani sa maju dobre len tomasko je uplakany.

janette77
3. máj 2011

@smejko neboj sa ani tej injekcie, nie je to nic hrozne a ja som mala vybornu anesteziologicku, ktora mi bola po cely cas ochrannym anjelom, drzala ma zozadu za plecia, bola mimoriadne mila, ako moja druha mama. Neskutocna zena, etericka, citila som, ze so v dobrych rukach. A tiez som mala anestezu od pasa dolu, ponukali mi aj celkovu (davaju na vyber, ale povedia "pre" a "proti"), ale chcela som si to aspon takto uzit, byt pritomna, ked deticky uzru svetlo sveta. No a tym, ze sme mali v brusku tajomstvo, to malo este vacsi naboj.🙂) Bol to prekrasny okamih, zazitok - ja naozaj velmi rada na porod spominam.

janette77
3. máj 2011

@veronika1982 Uau, GRATULUJEME, prekrasne vahy, tromfli aj tie nase. 🙂) Prajem chlapcom vela zdravicka a pekny, pokojny a spokojny zivot.🙂

margaretka3
3. máj 2011

@juliagregor Fakt som sa zasmiala, máš krásne detičky...aj ja korčuľujem, ale najradšej tam, kde nie su prekážky, ľudia a kopec 🙂 lebo neviem brzdiť 🙂

janette77
3. máj 2011

Maminky, kedy ste zacali davat babatkam hrkalky a ine podobne serepeticky do postielok? Ja ich mam plny suflik v komode (este nove zabalene), chcem ich vyumyvat a dat do takeho zavesneho srandasaka na hracky...no a postupne uz aj po jednom deturencom do postielky. Ale zda sa mi to skoro este. Ak ano, tak urcite este s dozorom, vsak? Mam pocit, ze si to obuchaju o hlavku. A mozem ich nechat aj zuzlat tie vecicky?? A co poviete na tie hryzatka, su tiez vhodne? Ja sa bojim, aby si neporanili dasienka...hoci je na nich pisane "0+"...no a hrkalky mam od "3M+"
Inak nasi maju novinku - pchaju si rucky do pusy...Misko nosieva rukavice, lebo aj ked ma ostrihane nechtiky, katuje si tvaricku a aj tie ozuzle a potom mu je zimka...☹

margaretka3
3. máj 2011

@juliagregor Aj ja som za, že návštevy majú čas...len ako to vysvetliť ľuďom, nie každý to pochopí, že pre bábatko to nie je dobré, že môže ochorieť....