Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
20. máj 2011

@janette77 my sme slintali a strkali všetko do pusy v 4mesiacoch a zuby vyliezli u Nicol v 6m a u Alex v 7 ja si myslím, že je to skôr vývojové obdobie u detí....

janette77
20. máj 2011

@schaja take temy ani nepozeraj, lebo raz sa pise, ze je to o.k., inokedy ze nie...niektori preferuju dat prepichnut co najskor, ini neskor...rozhodni sa sama, hod rec s pediatrickou...ona poradi. Nasa Miska ma prepichnute - tusim este nemala ani dva mesiaciky. Jedno usko sa jej zhojilo az velmi rychlo, druhe trosku hnisalo, ale nic hrozne a asi 6 tyzdnov som jej to osetrovala liehom a lekarka este poradila potierat tu "bolavu" nausnicku framykoinom a to pomohlo snad najviac. Potom sme uz rychlo boli fit.
Inak framykoin je u mna maly zazrak. Moj Misko si totiz casto katuje tvaricku nechtikmi - rukavicky si bud stiahne, alebo si ich tak zuzle, uplne domokra, ze mam pocit, ze moze z nich prechladnut a tak strihame nechtiky hadam aj kazdy tyzden, ale on si vzdy najde, cim sa poranit. Takze mu ranky vzdy zlahka pretriem liehom a potom potriem framykoinom a do vecera sme krasni. 🙂
K tym nausnickam este - sesterkinej malej (ma vyse 8 mesiacov) zase lekarka odmieta prepichnut uska, lebo ze sa jej zle hoji TBC ockovanie, takze zalezi aj od takychto veci...

janette77
20. máj 2011

@lucia.kl 🙂 my zaciname slintat...na poslednej poradni bola sranda - pediatricka nas upozornila, ze teraz zacne obdobie slin a akonahle to detvaky poculi, uz visel Miskovi strapec na puse. 😀 😀 Dovtedy nic... a Misko teda slinta az tak, ze mu nestiham menit plienku pod hlavinou...Miska ta este ani nie...ale rucky si zuzlaju obaja, to su ine zvuky z postielok! 😀

janette77
20. máj 2011

Babule, zacala som od vcera pouzivat "rybacinku na ricinku" - Sudocrem (este vzorka z porodky) a je suuuuper! Tak sa chcem opytat, ci ho najdem v lekarni. Mate s nim skusenosti? Ja na nom ocenujem, ze mi neostava nic na prste, vsetko pohlti ricina, lebo tie hutne rybacinky - bud som s tym nevedela narabat, alebo su naozaj v takej konzistencii, ze mi vela ostavalo na prste, tak som mala pocit, ze s tym plytvam...

lucia.kl
20. máj 2011

@janette77 ak mysíš Sudocrem, tak ten predávajú v lekárni a je v rôznych baleniach, ja som teraz kúpila to najmenšie čo majú za 3€ ale aj tak je to dosť veľké a už používam asi mesiac a moc neubudlo, ja som tie vzorky nepoužila - darovala som - používala som bepandten a biodermu ale Nicol mala stále zapálenú riťku a už som nevedela čo, tak som vyskúšala a ono je to super a aj krásne voní...

lucia.kl
20. máj 2011

@janette77 tak 60g má ta pixlička

janette77
20. máj 2011

@matelko1 Ahoj matelko, tak ako? Kupili ste sandalky?

janette77
20. máj 2011

@lucia.kl ved to, ze vonia lepsie ako tie rybacinky klasicke, ale sa mi paci, ze s nim neplytvem a tak nejako lepsie drzi na ritulde. A vraj je to "jednotka" na trhu, co sa tohto tyka, ale tak zase toto na mna neplati, pokial nemam svoje skusenosti, ale osvedcil sa mi. O.k., dam manzovi kupit...

zuzbel1
20. máj 2011

@janette77 ahoj, ja pouzivam len sudocrem, vyskusala som aj ine od sebamed a iné ale na sudocrem sa to nechyta, je podla mna fakt najlepsi. Pouzivam ho od zaciatku a babatka este nemali nic zapalene, ani potnicky a pod. , takze odporucam. 😉

janette77
20. máj 2011

@zuzbel1 Ahoj 🙂) Supis, aj mna vyslovene nadchol. Nasi tiez este nemali zapareninky, pouzivam to skor preventivne pri kazdom prebalovani. Ale potnicky Misinka uz mala - v zime zo strikovanych ciapok. A pritom bola pouzita detska vlna, no nasi drobci strikovane veci "nemusia"...

juliagregor
20. máj 2011

ahojte,
kočky už som konečne spravila e-verziu knihy o dojčení od mamily... Praktický návod na dojčenie
v prípade záujmu mi Ipnite e-mail a pošlem...pokusim sa to niekde dať aj na server, ale to až doma sa večer pohrám...velkosť 18 Mb, je to rozdelené do 5, aby to išlo aj mailom

dana_l
20. máj 2011

@janette77 tak veru, slintanie a oblizovanie ruciciek je tiez priznakom. ale nie vzdy. oni zacinaju "objavovat" a co je samozrejme najblizsie a najjednoduchsie su rucicky. 😉

janette77
20. máj 2011

@lucia.kl Uz mame Sudocrem, manzel mi volal, ze vzal hned stvrt kila, ked som s tym taka spoko...🙂)

simonessa
20. máj 2011

ahojte vsetci tak my sme uz aj doma 🙂 porodila som 13,5,2011 v noci 23:50 ...najskor sa to rozbiehalo ako normalny porod mala som sice iba 4 hodiny kontrakcie ale dalo sa vydrzat a potom nakoniec sekcia lebo nezostupovali dolu... ale mame nadhernu Simonku 2900 g a Oliverka 2600 g.. uz sme doma je to fuska ale zvykame si 🙂 tak som rada ze uz to mame konecne za sebou 🙂

juliagregor
20. máj 2011

@simonessa veeeelka gratulka 😉 🙂 🙂 🙂 🙂
super vahy

slivocka
20. máj 2011

@simonessa jeeej tak blahoželám, hlevne že ste v poriadku , prajem vela vela zdravíčka 😵

lucia.kl
20. máj 2011

@simonessa gratulujeeem. a prajem vela vela zdravia detičkám a tebe rýchle zotavenie a už len samú radosť...

simonessa
20. máj 2011

pozrite sa na nase lasenky

majka1987
20. máj 2011

vyšli nám mierne zvýšené hodnoty glykémie 😒

mamoka4
20. máj 2011

@janette77 Ahoj slintanie, može byť predsvesťou..ale prvým ozajstným znakom bývajú zdúrené dasienka...v priemere sa detom vyjdu zubky medzi 5-6 mes. Moj syn mam prvý zub 14 mes. 😀 dnes ma takmer 9 r. a ma uz krásnych 13 dospeláckych a dcerka mam 8 mes. 🙂 Som zvedava, kedy pojdu nasim dvojičkám.

Inak naše baby si lubia pospať....tuto noc sme kojili 1 x o 3,20 h. 🙂 a potom Laura ako vždy sa zobudi prvá o 7,30 h. a az o 9 h. Stella. 🙂
@vanilka1802 To ma mrzi, ze chalani, ti nespia.

Dnes máme 11 týž. a Stella má 5080g a Laura 5000 g. A stále kojíme. 😉

mamoka4
20. máj 2011

@simonessa Veľká gratulácia!!!! Prekrásny párik a super váhy. 😉 Užívaj si ich leto bábenká veľmi rýchlo rastú. Ja už len pozerám na fotky aké sme si ich malinké priniesli domov.

andysok
20. máj 2011

@simonessa ďalšia maminka veľká........čo veľká ale obrovská gratulacia veľa síl a zdravia ;)

juliagregor
20. máj 2011

babulky knižku postupne všetkým posielam...len som si teraz všimla, že 1 je naskenovaná hore nohami 😀 😝 ked to tlačíte, tak nevadí...inak je to strašne blbý povodný formát...tak sa nehnevajte....

juliagregor
20. máj 2011

večer to ešte upravím...

margaretka3
20. máj 2011

@schaja Ahoj, ja mam dve dievčata a obom som dala prepichnúť ušká už v pôrodnici, keď sme odchádzali domov a bola som naozaj veľmi rada, že som sa tak rozhodla, lebo bolesť vnímali iba v okamihu prepichnutia a potom nič, čistili sme ušká septonexom a vôbec nehnisali. Väčšie deti vnímajú viac bolesť. Aj teraz budeme mať dievčatká a určite im dám prepichnúť ušká hneď v pôrodnici......Je to na tebe, to je len moja skúsenosť....🙂

margaretka3
20. máj 2011

@simonessa Gratulujem a prajem všetko dobré....sme ťa tu už spomínali, že už asi budeš mať po, keď si nepísala 🙂

deinad
20. máj 2011

@lucia.kl to ste boli vy co tam tie dve male herecky lozili po 4? 🙂

deinad
20. máj 2011

@janette77 ahoj moja, opat som tu a citam co mate nove, je super ze si takto vymienate skusenosti z mamickovania,...joj kym ja budem mat takych drobcov tak vy uz budete skusene maminy 🙂
mat domcek je aj mojim snom, aby som si mohla aj ja tak polebedit s kavickou a dobrou knizkou a s kocikom po ruke 😉 dnes som bola prvy raz "odvtedy" na kontrole u dr. a vyzera ze som OK, aj sono dopadlo dobre, este chcem pockat tento majovy cyklus, to bude vlastne treti a s junovym zacnem s hormonalnou liecbou pred KET, v pondelok 23.5 idem do CAR.-u na konzultaciu aj to som zvedava co nam povedia, tak drz palceky 🙂

deinad
20. máj 2011

maminam aj skoromaminam zelam krasny vikend 🙂

juliagregor
20. máj 2011

@deinad aj tebe , často na teba myslím ako sa ti darí