Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

evita59
28. máj 2011

@andysok Ahoj. Ja mám termín 27. júna. To ti až tak neskoro budú dávať dole steh? Mne povedali v 36.tt, čiže tento štvrtok ma to asi čaká. Ako máš otočené deti a akú mali váhu na poslednom sone?

evita59
28. máj 2011

@ika00 Ahoj. Som rada že sa mi niekto ozval. Moje boli naposledy hlavami dolu, takže neviem či nepôjdu normálne. A mám z toho príšerný strach. Radšej by som išla sekciou.

nattalia
28. máj 2011

@zuzika30 ahoj, my tiež bojujeme s kolikami a okrem sab simplex a všetkých tých známych vecí ako nahriata plienka, masáže atd. som im začala dávať namiesto feniklového čaju harmančekový, a myslím, že im to pomáha od dosť viac, posledné dni som ani brušká masírovať nemusela...ale tiež uvažujem o zmene mliečka, poradím sa s lekárkou, my máme teraz Bebu HA na predpis. Držím palce, nech sa s tým podarí úspešne zabojovať.

mima595
28. máj 2011

@dusika11 - s tym rodnym listom to bude asi blbost...asi som zle pochopila segru... 🙂

janette77
28. máj 2011

@dusika11 no to si mohli naozaj odpustit, ze sa mlieko docasne vytrati z predaja... Inak, uz to tu nejaka kocka spominala. My sme s Nutrilonom tiez velmi spokojni a mame zasoby, ze sa kazdy smeje, ked ten kopec pixiel zazrie.🙂) a dtto s plienkami. Mozeme si obchod otvorit. 😀

dusika11
28. máj 2011

@margaretka3 ano ja som robila v budve cast rafailovici je to otazka pohladu mne tam prekazala ta hustota ludi..a cast rafailovici bola mimoriadne spinava..v budve sa mozno lepsie kupalo..hej nocny zivot je tam neuveritelny..je to pre mladych cele to okolo tie bary discoteky..a pevne nervy na ich pristup a suchtavu chodzu domacich...ja mam teraz dve deti a je mi obcas velmi luto ze sa nemozem vratit k tejto praci...cele leto vonku..pri mori .....

marcelina27
28. máj 2011

@nattalia My sme používali na koliku Nutrilon comfort bol na predpis, a dávala som malej Infacol. A myslím, že nám to zabralo ale samozrejme sa treba opýtať lekára.

dusika11
28. máj 2011

@mima595 neviem ja som uz tri sezony mimo.. 😖 prvu som chcela otehotniez druhu som bola tehotne a teraz mam deti..nevzdelavam sa v predpisoch mozno sa nieco zmenilo...ale najistejsie je dat zapisat alebo samostatny pas...v skole nam zdoraznovali ze najlepsie je mat pas a vzdyyyy vzdy vzdy fotky pri sebe 😉 keby ukradli pas..alebo by cloveka uniesli alebo co..je tam fotka amoznost vybavit si nahradne dokumenty...

dusika11
28. máj 2011

@janette77 aj ja som mala zasoby na jeden mesiac 10 lrabic ale uz sa minaju a stale nie su v obchode krabice ja to tak nemam rada..ked si zvyknem a je zmena

andysok
29. máj 2011

@evita59 ahoj jeden je koncom panvovym druhy tiež tak hlavicky hore Sono robene 35+0 a mali 2650 a 2700 ´ja sa tiež cudujem že tak neskoro steh dolu krcok mám 2cm .....steh vraj drží ty máš eake váhy? ;)

zuzika30
29. máj 2011

@nattalia my sme skusili 2 dni davat bebu sensitive ,ale obe deti sa mi s nej dovrackali prudom a plakali 2 x3hod. denne tak sme s nou skoncili a zas davame bebu ha, je to boj ,len sa modlim nech to netrva 3mes., ak to bude zle zmenime na nutrilon, chvala bohu v noci spia 3hod.do krmenia a nemaju tazkosti klop- klop 🙂

juliagregor
29. máj 2011

http://www.minv.sk/?cestovne-pasy
tu je všetko potrebne.... a treba mať pri sebe originálne rodne listy, oni si ich odfotia...platila som za všetky deti rovnako poplatok

zuzuliatko12
29. máj 2011

@evita59 ahoj, aj ja mám otočené hlavičkami dolu ale ešte neviem ako idem rodiť. Zajtra nastupujem do nemocnice, tak potom uvidím čo mi povedia... Aj ja mám z toho riadny stres ☹

evita59
29. máj 2011

@andysok vo štvrtok idem na poradňu mal by mi vyberať aj ten steh, a idem aj na sono. Inak mi doktor povedal,že kŕčok mám len mierne skrátený, otvorená som na špičku prsta, takže to zatial drží. Ale už sa cítim na zosypanie. Uvidím čo mi povie.

evita59
29. máj 2011

@zuzuliatko12 A to prvé si ako rodila? Ja mám obidve normálne, ale teraz mám strach ako ani pri jednom. A prečo ideš tak skoro do nemocnice? Nad epidurálkou si nerozmýšlala?

zuuuzana7
29. máj 2011

ahojte baby, tak ja sa zase po dlllhej dobe ozivam, my sme nejaky nachladnuty, baby mali ste to niektora, ze babetka uz taketo male boli nachladnute? teda lem tim je a ja? ma nadchu a trochu kaslik.
na koliky ja neviem dat rady, lebo nasi to v podstate ani nemali, ale budem drzat palce aby to babetkam coskoro preslo.
zato ma nas tim reflux, sice sa uz aj to lepsi, ale boli aj hekticke casy par dni sme stravili aj v nemocke.
@dusika11 pozeram ze tvoji chlapci maju 5 mesiacov, kedy zacnete s prikrmom od siesteho?
a inac baby ake su noci?
nas tim uz prespi od 19-tej do ca. 6-stej, len nicka volako nejdeme presvedcit ako perfidzne je celu noc prespat 😉

margaretka3
29. máj 2011

@evita59 Ja som mala celý čas obe dole hlavičkou a jedna sa otočila, tak uvidíme....

lucia.kl
29. máj 2011

@zuuuzana7 u nás našťastie deti zdravé ale tušim @dusika mala suchý zápal plúc u detí, popýtaj sa jej, je to nebezpečné...

lucia.kl
29. máj 2011

@evita59 mne sa jedna dievka otočila v deň pôrodu, takže som nakoniec rodila prirodzene.. celé tehu boli jedna hlavou hore a druhá hlavou dole...

zuzuliatko12
29. máj 2011

@zuzuliatko12 prvé som rodila normálne ale aj ja mám teraz z toho paniku. Do nemocnice idem lebo moja doktorka povedala, že budem pod dohľadom ak sa niečo zvrtne, pretože tvrdia že baby sú veľké. Krčok mám 2 cm a otvorená som na prst, tak si myslím, že je to len z toho preventívneho hľadiska ale už sa nedala prehovoriť a už teraz som z toho nervózna, lebo môj syn bude prvý krát bez nás. ☹ Manžel chodí na kamióne a ja teraz budem v nemocnici, tak uvidíme ako to všetko dopadne...

zuzuliatko12
29. máj 2011

@evita59 prvé som rodila normálne ale aj ja mám teraz z toho paniku. Do nemocnice idem lebo moja doktorka povedala, že budem pod dohľadom ak sa niečo zvrtne, pretože tvrdia že baby sú veľké. Krčok mám 2 cm a otvorená som na prst, tak si myslím, že je to len z toho preventívneho hľadiska ale už sa nedala prehovoriť a už teraz som z toho nervózna, lebo môj syn bude prvý krát bez nás. Manžel chodí na kamióne a ja teraz budem v nemocnici, tak uvidíme ako to všetko dopadne...

evita59
29. máj 2011

@zuzuliatko12 ja by som bola spokojnejšia, keby ma aspoň na prelome 36-37 t. poslal do nemocnice, bola by som si istejšia. Druhý pôrod som mala takú bleskovku, bola to pol hodina aj s pôrodom, takže sa bojím aby sa volačo nestalo. Ale tvoj syn je dosť malý, ja keď som bola v novembri v nemocnici, 4 dni preplakal. A je o rok starší ako tvoj. Teraz ho už pomaly na to pripravujeme. A budem držať palce.

evita59
29. máj 2011

@zuuuzana7 Môj malý bol chorý prvý krát ako 3-týždňový, mal zapálené hrdielko a soplík, nič vážne, a nakoniec po 4 dňoch sme skončili so zápalom plúc. U malých detí to neni sranda. Odvtedy bol pravidelne chorý každý mesiac.Keď mi deti začnú kašlať, idem ich dať skontrolovať doktorke, lebo u nás to bol potom častý zápal priedušiek a tak.

evita59
29. máj 2011

@lucia.kl A aký si mala pôrod? Neboli nejaké komplikácie?

zuzuliatko12
29. máj 2011

@evita59 no je na to celkom pripravený, že bude s mojou mamou a sestrou a o dva týždne už idú na dovolenku do chorvátska a tam sa veľmi teší, takže dúfam že to všetko zvládne... Moja mama vraví, že ja určite budem vystrájať viac ako on 🙂 a asi má pravdu, lebo už teraz rozmýšľam čo tam idem robiť a ako to bude prebiehať...Budem aj ja Tebe držať palce...Daj potom vedieť 🙂

zuuuzana7
29. máj 2011

dik baby za rychle odpovede, ale teraz uz ani nekasle ani soplik nic pri odsavani nevyslo, len nad ranom nam prislo, ze pokaslieva a to svokra povedala, ze to mozno so soplikov. takze je to uz ok, ja sa len stale vylakam uz aj ked si kychnu, moje deti si toho so mnou uziju 😉, lekarni ma miluju robim najlepsie trzby 🙂))
moj muz mi vravi, ze ma musia z lekarne na rukach vyniest zato kolko tam utracam 🙂))

@evita59 ale to zapalom pluc uz mal teplotu nie?
@lucia.kl to vase male este nikdy neboli nachladnute ani soplik nic? ty brdo co im davas na imunitu porad

akvetinka
29. máj 2011

je tu niekto, kto mal dvojicky velmi skoro po predchadzajucom cisarskom reze? Po 10 mesiacoch od porodu cakam dvojicky - na co sa mam pripravit?

margaretka3
29. máj 2011

Ahojte baby, zajtra chystam tašku do pôrodnice, pre môj lepší pocit, lebo v noci som mala silné bolesti v podbrušku a stvrdnuté brucho, trvalo to asi hodinu....takže ma pochytil stres, že asi by som si mala tašku pripraviť, aspoň budem kľudnejšia.......🙂

lucia.kl
29. máj 2011

@zuuuzana7 zatial nie ale to je asi tym ze sme ich od mala moc neobliekali aby im nebolo horko a maju strasne radi vodu takze su asi otuzile...🙂))a mali sme psa a tam sa dost vyvija imunita. a ziadna prehnana cistota........-))))

zuuuzana7
29. máj 2011

@lucia.kl ani my nasich nebabusime, svokra mi aj somre ze maju stale studene rucicky.
len to asi zo vsetkym prehanam, flasky umyvam rucne potom sa snazim v umyvacke a potom este aj sterilizujem a teraz mi aj manzel vykrikuje, ze prve tri mesiace ked len zakaslal tak som mu nasadila rusko, ale ja neviem ci to tym moze byt, ale mas pravdu deti asi musia byt aj bakteriamy konfrontovane inac sa imunita nestavia.
prve mesiace sme si dokonca zakazdym ruky sterilizovali a potom, ze nic nestiham ked mi takto sibe ze 🙂))