Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
14. jún 2011

@lucia.kl aj na kardio sme boli u takeho, co ma ordinaciu v nemocke v MA a posobi aj v BA - Dr. Paulovic...

lucia.kl
14. jún 2011

@janette77 hej, taký tmavší - pripadá mi zahraničný, ale je velmi zlatý a baby u neho neplakali ani raz a to na oblyčkách revali hrozne....

janette77
14. jún 2011

@lucia.kl boze, rozpisujem sa na trikrat 😀 , este som chcela, ze my sme zatial u ziadneho dokyho s detmi neplatili...

janette77
14. jún 2011

@lucia.kl a mlady, vsak? Myslim, ze aj okulky mal...

modra
14. jún 2011

@lucia.kl urcite je lebo on ma dve ambulancie na bajzovej a v rovinke 🙂

lucia.kl
14. jún 2011

@janette77 no my u kusína platíme za vyšetrenie 15€, takže som mu za tie dve vyšetrenia nechala 60€ 😒

modra
14. jún 2011

@janette77 mozem sa spytat ty mas deticky vo vlastej detskej izbe od malinka? Alebo si tam spavala s nimi? My ich mame zatial v spalni ale rada by som im spravila samostatnu izbu mozno by tam lepsie spali neviem..

lucia.kl
14. jún 2011

@modra to tam má ako ordinačné hodiny?? to chodí od tialto tam a opačne?? alebo je len ten jedeň deň čo má tu volno, no pekne, nechcelo by sa mi takto behať... ale nieje to daleko do rovinky 🙂

lucia.kl
14. jún 2011

@modra ja mám baby od narodenia v samostatnej izbe...

tina1979
14. jún 2011

@chrobulka tak som rada, ze mam schvalene Radlera od skusenych babuliek 😵 , vidim, ze si rovnaky tyzden ako ja, len my cakame chlapcov a vy dievcata. Ako sa citis ? Ake mas brusko ? Lebo mna sa pytaju ci uz idem rodit , take ho mam velke 🙂

Ked ste pisali o striach, myslite, ze sa da tomu dako vyhnut kremovanim a olejovanim , alebo je to genetikou koze? Ja zatial nemam ziadne strie, ale obavam sa, ze ked budem mat brucho ako balon, tak sa tomu nevyhnem

chrobulka
14. jún 2011

@tina1979 - ja som pribrala doteraz len 7 kil, ale to nic nemeni na tom, ze mam riadne brucho uz. ja som sama o sebe vacsia celkovo, moletka je asi slabe slovo 😉
nepytaju sa ma zrovna, ci uz idem rodit (stale som v praci) ale ked na to pride, a poviem, ze termin je v septembri, tak im oci idu vypadnut z jamiek 😉
na 3D sone, kde sme boli zaciatkom mesiaca, mi lekar povedal, ze baby su ulozene "na sebe" - jednu mam viac vzadu, pri chrbtici, hlboko akoze, v utrobach a druha je zvrchu pri bruchu... mozno aj preto nemam az take brucho!

ohladom strii, ja sa mazem poctivo od zaciatku, tiez nemam zatial ziadne strie, ale myslim si, ze to je to najmenej co nas moze alebo ma trapit kedze pod srdcom nosime po 2 srdiecka 😉
casom to zvykne vyblednut a da sa s tym zit,alebo? 😉

modra
14. jún 2011

@lucia.kl http://www.mojdoktor.sk/franiak skoro kazdy den je v rovinke a vzdy sme boli objednani na cas.. takze zatial je to v pohode..
fakt ich mas vedla v izbe? A v noci si behala tam? Ja by som ich tiez mozno dala ale bojim sa toho behania v noci.. Lebo neviem ci sa mi aj nezda ze ich rusime v noci napr. ked sa prehadzujeme alebo ked sa rozpravame vecer alebo co.. no neviem rozmyslam nad tym..

lucia.kl
14. jún 2011

@modra mne to vyhovuje a im tiež, zaspia hne´d ako ich dám do postielok a kým v noci papali mliečko, tak som mala pripravenú vodu a Bebu tam na stole - ja som nemala mlieko a tak som nekojila, a dievčatá sa mi budili len na krmenie každé 3 hodiny. teraz vidím, že keby ich máme v izbe, tak by sme ich rušili, to vidím ráno ked ide mm do práce, dievčatá sú v prechodnej izbe, takže ide aj cez ne a vždy mi ich ráno zobudí... tak si dajú mliečko a spia do šiestej pol siedmej....

modra
14. jún 2011

@lucia.kl no asi to vyskusame este nemam prerobenu celkom tu izbu detsku ale asi zacnem na tom makat a prehodime ich vedla..lebo aj v tej spalni je dost teplo a mozno aj to ich budi.. sice v noci sa ani moc nebudia len to vecerne zaspavanie je boj..
Ako si uspavala deti take mesacne? Stale ti spali alebo aj plakali 🙂 🙂

lucia.kl
14. jún 2011

@modra my sme mali do troch mesiacov koliky - teda prvý mesiac bol najhorší, než sme začali dávať sab simplex a to boli aj trojhodinové revy... ale väčšinou mi zaspali pri krmení a potom som ich prekladala do postielok keď už tvrdo spali a tak postupne som skúšala najprv postielku a až potom gauč alebo naša postel až jedného dňa zaspali už v postielke bez plaču a teraz je to tak už stále - postielka je totiž len na spanie a tak keď ich tam dám, tak si lahnú...

modra
14. jún 2011

@lucia.kl no pekne.. nase by tam aj spali aj v noci tam v pohode zaspia len teraz neviem ci nam nezacina ten reflux a po kazdom jedeni a najhorsie je to vecer spustia rev a aj do 10 placu na striedacku a zaspia len na rukach a potom ich prekladame..
musim ist uz krmit a kupat tak zatial papa

lubka_to
14. jún 2011

@modra to je na brušnu koliku a ked sa nemôže babatko vykakať, je ťažké ich zohnať u nás som našla iba jedny posledne a v Trnave ked som bola na návšteve tak v jednej lekárni som našla poslednych dvojo, všade mi povedali že už ich nevyrábaju, takže treba pobehať......Nám nič nepomáhalo, dovtedy bol večer krik ale odkedy ich máme tak už není žiaden plač....

tina1979
14. jún 2011

Co odporucate na tie koliky ? To by bolo asi vhodne si kupit skor, ako potom to nahanat po lekarnach .

wera
14. jún 2011

@lucia.kl aj my sme boli u Kusina na tej Teslovej ulici na kĺbikoch a boli sme spokojný a hlavne sme vôbec nečakali 🙂

@modra my máme drobčekov od začiatku v samostatnej izbičke, teda ani sme nemali na výber, zrušili sme našu spálňu a tam majú izbičku, nezmestili by sa nám tam dve postieľky...

janette77
14. jún 2011

@modra ...od narodenia boli drobceky vo svojej izbe a ja som spavala s nimi. Teraz ich mame v spalni, lebo uz vyspia celu noc, takze nebudia manzela a chceli sme byt rodinka pokope. Pockame, kym budu mat pol roka a vratime ich spat do detskej izby s tym, ze ja uz by som spavala v spalni. To navrhuje manzel, ale ja este zvazujem, lebo by som ich rada mala pod kontrolou dlhsie - aspon do toho roka. 🙂

nattalia
14. jún 2011

@janette77
@modra
Ahojte, my mame drobcov pri sebe v spalni, kazdeho vo svojej postielke a tiez by som ich tam chcela mat aspon rok, nam to zatial vyhovuje, hlavne kedźe nepotiahnu este celu noc, nemusime tolko behat. 😀 Uvidime, ci sa nebudeme rusit a neprestahujeme ich do vlastnej izby skor. A nam uz tie nestastne koliky asi pomaly ustupuju, nam najviac pomohol harmancekovy caj, odkedy ho davame, je to o hodne lepsie. Poviem vam, ale hotova alchymia, co clovek musi poskusat, aby tym drobcom ulavil!!!

lubikass
14. jún 2011

@tina1979
noo, ten spôsob kojenia som aj zažila. pár krát sa mi stalo, že keď bol veľký stres a veľký plač a nedarilo sa mi ich obidvoch dať k prsníku, tak som jednému dala fľašku a urobila som chybu, lebo Lukáškovi sa zapáčilo, že netreba ťahať, tak potom už odmietal prsník. ale už som aj tak cítila, že mlieka mám tak akurát pre jedného, tak som ho už nechala tak a nenútila ťahať. no a potom bolo málo aj tomu jednému, začala som dokrmovať, no a zapáčilo sa to aj jemu. Mlieko som úplne stratila, asi tým stresom z dvoch bábatiek... Na jednej strane mi bolo ľúto, že nebudem kojiť, no na druhej strane sa nezabijem a bolo to oveľa jednoduchšie. Všetko má svoje za a proti......No to by bolo super, keby si mala tak ako ja, 9.9. No a keď spomínaš mená, tak my sme sa s manželom nevedeli rozhodnúť takmer do pôrodu, ktoré z mnohých alternatív vyberieme. No a ku mne chodila každý deň svokra. Pomáhala mi so všetkým. Inak neviem, ako by som to zvládla. To by som musela, to je jasné. Ale keď máš niekoho na pomoc, tak to neodmietaj. Potom ty nebudeš unavená, strhaná, vynervovaná ženská, vybíjajúca si to na deťoch. Lebo aj také som už videla.....

lubikass
14. jún 2011

Baby, čítali ste? http://najmama.aktuality.sk/clanok/227119/zauji... Neviem, či je to pravda, ale už názov ma potešil 🙂

lubikass
14. jún 2011

@tina1979
strie sú dané geneticky, elasticitou kože a aj tým, ako rýchlo ti rastie bruško . Pri prvom tehotenstve mi tak spraskalo brucho, že až. Ale do 6 mesiaca ani nikto nechcel veriť, že som tehotná. A potom mi tak odrazu narástlo brucho. a to som aj natierala aj všetko možné, a mala som iba jedno dieťa. Pri dvojkách som bola ako balon a ani jedna stria. Ale brucho mi rástlo pekne rovnomerne celých 9 mesiacov.

lubikass
14. jún 2011

@margaretka3
tak ako ti napísala matelko1, na začiatok si nekupuj plienky do veľkej zásoby, lebo z tých malých rýchlo vyrastú a zbytočne ti ostanú a sama musíš vyskúšať, ktoré vám budú dobré. Potom, keď už budú bábätká väčšie, to je už iné. Ja tiež kupujem väčšie množstvo, keď sú v akcii, potom mám chvíľu kľud a keď začnú dochádzať, stále nejaká akcia vyskočí. Ušetrí to kopu mincí, ako kupovať za normálne ceny. Mám rada Happy Bella, tescovské značky GAGA a z DM. Sleep and Play boli dobré, kým ležali, keď začali chodiť, viseli im až po kolená, lebo nemajú vzadu sťahovaciu gumičku. A Huggies absolútne nie. Jednak im pretekali a chlapci sa mi z nich vysypali. Najprv som si myslela, že to bude tým, že im idú zúbky a vtedy sa stále vysypali, ale keď mi viac mamičiek povedalo to isté, tak som ich vysadila a hneď bolo po probléme.

mamoka4
15. jún 2011

@tina1979 Ahoj, ja mám za sebou 3 tehotenstvá, pri predchádzajúcich dvoch sa mi neurobila žiadna a pri dvojičkach 2 malilinké na boku. Celé tehotenstvo som sa natierala olejmi a krémami...asom spokojna.... Neviem ako je to s genetikou moja mamina a babka maju velmi vela strii, asi som sa potatila 😀.
@tina1979 Neboj sa kolik, a určite nemusis kupovat nic dopred. Ak budes kojit, v prvom rade si musis dat obrovsky pozor co zjes...vela veci moze malinke babo nafukovat. Koliky mavaju zvacsa chlapci a nam pomáham SaP-Simplex sirus (pri synovi).

A to, že budeme žiť dlhšie, ma veeeeľmi potešilo. 🙂 😉

andysok
15. jún 2011

dievcata ahojte je jasne ze sem teraz uz moc nepachnem stale stojim nad detickami 🙂 chcem sa len poradit.....jedno z dvojcat mi nechce papat dostatocne stale spi a musim ho budit snazim sa kazde 3 hodinky aby som mohla davat mliecko nasledne odsavat aby sa mi poriadne mliecko spustilo.......zda sa mi ze je len lenivy sat lebo podudlava a a spi......nemate niekto skusenost? dakujem

modra
15. jún 2011

@smejko u nas je to napodobne s tym muzom : az som sa smiala ked som to citala.. tie nase deti to asi citia..

modra
15. jún 2011

@nattalia a kolko davas toho caju? a kedy medzi kojeniami?

modra
15. jún 2011

@wera
@janette77
@nattalia dakujem baby za rady... natalia a este som sa chcela spytat ako pripravujes ten caj len namois a vytiahnes?