Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

modra
17. jún 2011

@smejko sucitim s tebou aj nase boli vcera nepokojne spali mi za cely den iba 6 hodin.. cele doobedie boli hore co plakali naraz a ja sama tak somplakala s nimi 🙂 a vecer detto 🙂 ale co uz dnes si to asi vynahradzaju lebo spia jak dudkovia 🙂 dufam ze budu aj v noci..

Inak co sa tyka satiek podla mna je to super vec.. ja mam teraz jednu pozicanu ale potrebujem taku elasticku taka je asi lepsia.. a nase babule zaspavaju na fitlopte.. tam su zachvilu tvrde.. nechapem..

wery inak co sa tyka toho zahustovadla aku ma stolicu tvoja mala.. lebo mne sa zda ze nasa ju ma nejaku riedku tak neviem ci mam volat dokymu alebo ne..

wera
17. jún 2011

@modra Emka má takú žltú poloriedku-polohustú stolicu... ale je pravd že prvé dva dni po zahusťovadle bola trochu riedšia ako ju má teraz, možno len si musia črievka na to zvyknúť... ale za opýtanie u dokiho nič nedáš 😉

pitipitipa
17. jún 2011

@modra no chlapci revu od hladu...ked prespia 3hodiny, tak to su uz smrtelne hladni, to jedia tak hltavo, ze aj pocas jedenia sa cely dokrcia a kvilia od bolesti, to uz viem, ze musia grgat, a ked si ich dam na plece odgrgnut, to ako stary chlap...tak odgrguju...a potom mozme pokracovat...no nasi dnes v noci zazracne spali...napapali sa o polnoci a danko sa mi zobudil o 3.30 rano a to si len pocuckal a zaspal po 10min...a zobudili sa spolu aj so samkom az o 5.20 rano...takze celkom slusne...ale odvtedy su hore uz kazdu hodinu..a cucaju si svoje 50ml...co to maju za napad..neviem...

pitipitipa
17. jún 2011

@dana_l to si ma vobec nepotesila...ale dufam, ze moji budu vynimocni a spapaju kasu a sup spat do rana... 😉

pitipitipa
17. jún 2011

nie su tu ziadne mamicky predcasniatok?? som len zvedava, kedy zacat so zeleninou a tak...ci uz v 4mesiacoch, ci by som mala cakat dlhsie, kedze sme predcasni??

wera
17. jún 2011

@pitipitipa ahoj moja, ako sa máte?

mikad
17. jún 2011

@pitipitipa ahoj , ak možem reagovat, mne sa narodili chlapci v 33 tt , a po porade s lekárkou a aj na rizikovej ambulancii, sme s príkrmami počkali až do ukončeného 5. mesiaca, ale asi je to individuálne

nattalia
17. jún 2011

@janette77 veru veru, stara dobra klasika by bola najlepsia!!!! snad sa nam to podari niekde najst... 🙂

juliagregor
17. jún 2011

@pitipitipa treba pozerať na deti ako držia hlavku, či su schopne papať...lekári sa roznia...polovica tvrdí, že netreba korigovať vek, lebo vonkajšiemu vplyvu su orgány vystavene hned po porode, druhá polovica je za korigovanie (posunutie príkrmov), lebo organizmus musí dozrieť...sama poznáš svoje deti najlepšie a uvidíš, či su schopne papať lyžičkou....osobne som korigovala a začala prikrmovať v 7 mesiaci (kojení sme boli)...
tu je večná debata...

babulky nebláznite s tými chodítkami... ani nebudem k tomu písať...česká pediatrická spoločnosť vyvíja enormne usilie, aby ich zakázali predávať ...

modra
17. jún 2011

@pitipitipa my sme tiez predcasnici ale nad tym som este vobec neuvazovala a zacnem asi az od toho 6 mesiaca ci ako to je normalne..
@wera ahojky volali sme dnes s pediatrom a hovoril ze on by to nedaval ked to neni z beby ale ani nebol nejako velmi proti ale hovoril ze si mame kupit v lekarni nejake probiotika ci co tak idem to zhanat a mame ist na gastro tak aj tam sa idem objednat..
Dnes sme boli v ikei a mala tam prespala cely cas tak som rada 🙂 🙂

zuzuliatko12
17. jún 2011

ahojte, tak sa hlásim po troch týždňoch...Už sme konečne doma, tak sa nám narodili dve krásne princezné 12.6. a obidve sú zdravé 🙂 Sára mala 2500 g a 47 cm a Simonka 2450 g a 47 cm. A ešte sa chcem s Vami poradiť ako ste ich chovali, ja si teraz odstrekávam mliečko lebo sa im ťažko pije z prsníkov a samozrejme ešte aj dokrmujeme a chovám ich hneď za sebou ale chcem sa Vás spýtať či ste niekto chovali deti naraz a hlavne ako ste to praktizovali.

lucia.kl
17. jún 2011

@zuzuliatko12 gratulujem k dievčatkám 🙂
ja som baby od malička len prikrmovala UM - moje som nemala a krmila som obe naraz z flaše. ak si dáš môj fotoblog, tak tam mám fotky

lucia.kl
17. jún 2011

@modra teraz sa má začať prikrmovať medzi 4-6m - je tam tolerančná pauza v detskom čreve a nevznikajú alergie a deti si lepšie zvykajú na stravu, ale je to individuálne a sama uvidíš, či je tvoje dieťa pripravené jesť príkrm...

zuzuliatko12
17. jún 2011

@lucia.kl a ak sa smiem spýtať v ktorom albume lebo nejako to neviem nájsť 🙂

nattalia
17. jún 2011

@juliagregor Ano Julka, s tymi choditkami som to citala, a aj vela diskusii uz popozerala, este ked som bola tehotna. Zatial ma tento moj nazor drzi, nikdy ale nehovor nikdy, mozno ked k tomu dojde, tak ho dovtedy zmenim.🙂 Zatial som vsak za!🙂 samozrejme, v obmedzenej miere, ako som uz pisala🙂

A co sa tyka prikrmov, así tiez zacneme koncom 4 mesiaca, ak pediatricka nebude namietat.My sme sa narodili v 37 tt, ale nebrali nas ako predcasne narodenych...teda ako kde!🙂 mali sme aj celkom ok vahu, 2600 a 2500 gr.🙂

bbtina
17. jún 2011

čo sa týka prikrmovania, tak ja som akurát dnes čítala, že kojené deti tak od 6 mesiaca a deti na UM sa môžu skôr 4-5 mesiac 🙂

lucia.kl
17. jún 2011

@zuzuliatko12 no je to album s názvom Alexandra a Nicol a fotky 10, 50, 51, 52
na prvej krmi tato a na tých troch majú baby podložené flašky dekami a krmia sa samé... alebo som mala takto každú na jednej strane a flaše som držala...

lucia.kl
17. jún 2011

@bbtina to bejvávalo, teraz asi mesiac je to pre všetky deti rovnaké - nejaká nová vedecká štúdia...

bbtina
17. jún 2011

@lucia.kl to je strašné, možno to závisí aj od toho, kto tie články píše, lebo to písali teraz v novej MAMA a JA 🙂)

lucia.kl
17. jún 2011

@bbtina už skenujem tabulku čo sme dostali najnovšie, je asi dva týždne stará...
hodím si ju do profilu...

lauricka
17. jún 2011

vcera prvy screening, vsetko sa javi byt OK, stastna, stastna 🙂. Drobceky, drzte sa! <3

margaretka3
17. jún 2011

@dana_l No tie komentáre aj ja poznám. My tu v okolí máme rodinu, kde majú 5 dievčat a posledný 6. je konečne chlapec, je to veľmi slušná rodina......ale čo som chcela tým povedať? Každý vie, že som chcela 3. bábo chlapca a teraz keď poviem, že to budú dvojčatá dievčatá, tak každý sa smeje, že no šak piate možno bude, veľmi ma to urážalo, ale teraz im odpoviem, keď chcete mať päť detí nech sa páči....sú to proste veľmi primitívni ľudia s takýmito rečami, ja by som nikomu takéto poznámky netrúsila, takže asi najlepšie je nevšímať si to, hoci nie vždy to ide 🙂

margaretka3
17. jún 2011

@pitipitipa A v ktorom týždni sa ti drobci narodili? Koľko mali váhy? A koľko keď ste išli domov?

beausa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evita59
17. jún 2011

Ahojte. Už sme na svete. Barborka-2500 g a 46 cm, Klárka 3150 g a 51 cm.

lucia.kl
17. jún 2011

@evita59 gratulujem k dievčatkám a prajem všetko dobré...

nattalia
17. jún 2011

@evita59 gratulujem dvojmamina a prajem hodne zdravia a stastia!

wera
17. jún 2011

babuľky mám jednu otázočku, tie ktoré ste kŕmili alebo kŕmite drobčekov UM tak akú vodu používate na prípravu? ja používam ružovú Lucku, len som chcela vedieť či ešte nejaká existuje...?

pitipitipa
17. jún 2011

@margaretka3 narodili sa v 33tt...s vahou 1.75kg a 1.70kg...domov sme sli s 2.25kg a 2.21kg...teraz mame 4.30kg...

evita59
17. jún 2011

@wera Ahoj. Ja používam vodu Drobček.