Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
8. júl 2011

@janette77 @dixie_chick @nattalia ja mám tiež len jeden slnečník a úplne stačí - hlavne keď s ním začnú baby šibrinkovať, to si neviem predstaviť, že by som musela riešiť dva 😀

a tiež kúpeme každý deň, alebo aspoň osprchujem, baby si to už vyžadujú a vedia, že potom bude večera a ide sa spať...

dixie_chick
8. júl 2011

Ahojte baby,

@wera No vyzera to mozno dobre, ale tiez ich stale napravam 🙂 . Tie striesky vyzeraju sikovne 🙂 .
Nasim drobcom sa nepaci uz ked ich do kocika davam, spustia plac, potom pri pohybe sa ukludnia, ale nevydrzia dlho, tych 45 min. im staci...na striedacku obcas placu a pod. Dufam, ze v sportovej casti sa im bude pacit viac.

Ja davam detom feniklovy caj, ale nie detsky caj, iba cisty fenikel, aby nepriberali, kedze podla lekarky su velmi tazki aj tak... 😒

@janette77 No slnecniky napravam stale aj ja 😀 . Plienky su pohodlnejsie na pouzivanie, ale chcem im chranit aj nozicky, aby na nich slnko neprazilo, tam uz plienka nestaci...

dixie_chick
8. júl 2011

@nattalia My mame 5,7 a 6,5kg a uz minule ma "varovala", ze maju vahu 6 mesacnych deti a ze im hrozi obezita, cukrovka a podobne. A davas im iba UM, ci aj aj? Ja mam MM a dokrmujem UM, momentalne mame uz asi viac UM ako MM. Tiez lekarka zahlasila, ze sa mam snazit davat iba MM, no ale ked tolko nevytvorim, tak ich hladnych nenecham, no nie? A porodne vahy ste mali ake? My 2 140g a 2 690g, v 36+6tt.
Som rada, ze mam s kym porovnat pre informaciu rovnako stare chlapcuriatka 🙂 .

dixie_chick
8. júl 2011

Dievcata, ockuje sa na slovensku este proti TBC?

nattalia
8. júl 2011

@dixie_chick Fakt? Kazdy dr. ma iny nazor!🙂ale mne aj vsetci tvrdia, ze chlapci su vzdy tazsi.🙂 13.7 ideme na ockovanie a poradnu, tak potom ti dam vediet, ci aj nam pohrozila prstom 🙂 Pozeram, ze vahy mate podobne ako my,takze podla mna nemusis stresovat 😎 ved si napr. zober, ze ked sa narodi 4-kilove babo, tak to ma do mesiaca 6 kil🙂 Nasi mali porodnu vahu 2610 a 2510, my sme narodeni v 37tt. Kedy sa ti drobci narodili? mne 5.4., na Kramaroch. Ja davam asi od 3 tyzdnov len UM, od zaciatku som kombinovala MM a UM 🙂 A vtedy chlapci papali kazde 4 hodiny, lekarka ma nutila kazde 3, ale to nechceli, tak som ich krmila tak, ako si vypytali🙂 kolko ti vypiju? mne 150 ml.

smejko
8. júl 2011

@wera zvuky - to je dosť dobrá téma. Náš Alex vydáva zvuky keď spí - ako malá kozenka mekoce, tak sme mu s manželom dali nové meno Alex Kozenka 🙂

smejko
8. júl 2011

@janette77 @nattalia a ten harmanček sa môže aj u takých malých detí ? A aký dávate ? Hippku alebo niečo klasické ? mám to dať spolu s vodou a do toho potom UM ?

zuzuliatko12
8. júl 2011

@evita59 ahoj, áno presne 12.6 v ukončenom 37 týždni. No ja som to s perinkou včera skúšala ale hrozne sa aj tak spotili🙂)) A vy ste sa v koľkom týždni narodili.

smejko
8. júl 2011

@vanilka1802 ake probiotika si davala ? Mne vcera v lekarni povedali, ze priamo v UM su probiotika, tak ze vobec netreba davat. Citala som niekde o BioGaia, ale vraj su lepsie este nejake Dophilus volaco ...

vanilka1802
8. júl 2011

@smejko ja som davala aj biogaju,ale ta je dost draha a vydrzala mi tak 4 dni, tak som si kupila tie vysypavacie a je to super, teraz uz ndavam pravidelne. Mala som aj tie dophilus nieco ale teraz mam uplne ine,ale nazov teraz neiem, a nemozem to pozriet lebo som vonku.ale v kazdom pripade ked si budes pytat v lekarni probiotika pre babetka tak ti poradia.ja som mala uz aj niake laktobacilky baby od firmy swiss(tusim taka to bola)

dixie_chick
8. júl 2011

@nattalia Aj my mame mat 13.poradnu, ale neviem, ci to nebudeme musiet prelozit, lebo zaciname cvicit vojtovku a tam je dost natresk 😒 . Uvidime, co nam povedia lekarky, ta moja asi zas to iste 😒 . Chlapci piju od 120 do 180ml, zavisi ako dlho predtym spia...niekedy spia do 6tej rano, potom toho vypiju viac, s kratkymi prestavkami. Ja som rodila 8.4. v Prahe. Vysadila som magnezko a presne o tyzden ma mali prijat na rizikove na pozorovanie, ale na prijme zistili, ze sa uz porod rozbieha a za necele 4 hodky boli chlapci na svete 😵 .

wera
8. júl 2011

@dixie_chick ahoj moja 🙂 to máte pekné váhy 😉 ale ja si vôbec nemyslím že to je veľa... jedna maminka čo som s ňou ležala v pôrodnici a má rovnako starého chlapčeka tak má 6 kilo a to nemá ešte ani dva mesiace 😀 je proste veľký chlap...
u nás sa očkuje proti TBC, nás očkovali keď mali drobci mesiac...

@smejko jeee tak vidím že aj Vy máte doma kozičku, aj Emka niekedy vydáva také zvuky tak sa na tom s mužíkom smejeme 😀

lucia.kl
8. júl 2011

@dixie_chick máte váhy akurát, 6kg je priemerná váha a 7,7kg je horná hranica, pozri si u mňa v albume tabulky, tak nech ťa dr. nestraší....

lucia.kl
8. júl 2011

@dixie_chick a áno, TBC sa u nás stále očkuje, Alexu mi očkovali keď sme išli z nemocnice, a Nicol o mesiac lebo nemala váhu na očkovanie...

som si pozerala koľko vážili moje dievčatá ako 3mesačné a našla som toto: 6300g a 6000g a 62cm takže myslím, že sa vôbec nemusíš stresovať, máš nejakú zvláštnu lekárku...

ivikli
8. júl 2011

@modra ja tiez davam na vodu (obcas cajik) inu znacku flasiek (NUK )ako na mliecko (MAMA) a tiez s mensim cumlom. cajik - z lekarne, je tam harmancek a nejake ine bylinky, kt. mozu babatka od narodenia. ale len zalejem a hned scedim, nenechavam luhovat. akurat som sa pytala pedatricky, v takychto teplach by denne mali vypit a 150-200 ml vody/caju, ak nie su kojene...
kozmetiku pouzivam na kupanie tel. sampon nivea, ale velmi malicko, len na zadocek. pod pazuskami a ine zahybiky umyvam este pred kupanim tak, ze si na vatu kvapnem par kvapiek olejceka nivea a tym to poutieram, vodou mi to akosi nejde. tvaricku umyvam rano prevarenou vodou a na vyrazticky som nedavala bud nic, alebo trosku modrej indulony. mne lieh na potnicky neradili, vraj velmi vysusa.

janette77
8. júl 2011

@smejko Ahoj, smejko, ja som harmancek pouzivala do kupela taky extrakt od IVAX - Chamomilla-Ivax sa to vola (to na doporucenie dr) a caijk (ale moji stale odmietaju) varim detsky bylinny caj harmancekovy v nalevovych sackoch, nam dr zakazala granulaty... ale to som tu uz spominala a nazory sa roznia, preto je na kazdej maminke, ako sa rozhodne, co sa granulovanych cajikov tyka...
Inak ho doma mam aj ja a ked mala Miska velmi silnu stikutku, nemohla som sa na to divat urobila som granulat, ze troska jej predsa nemoze uskodit, ale ona mi ani to sladke nechce pit. Moji drobci definitivne odmietaju pitny rezim a ked im nukam, sa mi smeju dosiroka, ze mama, to co nam robis.. 😀

dixie_chick
8. júl 2011

@lucia.kl Diky za info ohladne vah. Minuly mesiac sme mali 5kg a 5,7kg a uz vtedy vravela, ze je to uroven polrocneho dietata 😕 . Inak vyzera byt doktorka fajn, len s tymi vahami nas stale strasi...su taki baculatejsi, ale Jamie, ktory ma vyssiu vahu je aj dost dlhy...aaa, uz je hore

smejko
8. júl 2011

@janette77 viem o tej debate, co tu bola ohladom granulovanych a klasickych cajikoch. Nam pediater najprv poradil fenyklovy, kupila som bio nalevove od apotheke (zrejme rovnake ako si mala Ty), ale potom mi pediater povedal, ze fenykel iba ako liecivo, takze nie pravidelne a odporcil mi Hipp. Tak sme kupili Hipp fenykel a hoci nerada, ten im teraz davam. Vodu mi pit nechcu, ani ten fenyklovy caj, ale tu Hippku sladku potvoru ano, banditi mali.

Ja mam na mliecko Avent, stale pouzivam dudel 1, na vodicku mam Lovi, boli v balicku od Dovery a su celkom sikovne.

janette77
8. júl 2011

@smejko 🙂 Hipp fenykel som dopila ja a bol boooozsky!! 😀 Aj tento harmancek nalevove sacky je od Apotheke... No som zufala z tych nasich, ze nepiju...vsetkym maminkam deturence piju a este ked citam kolko...snad sa to prikrmami spravi, ale zatial sa nic nedeje... Ja to musim niekedy nechat manzelovi odfotit, ako sa mi tvaria, ked im davam pit cokolvek ine ako mliecko, lebo ten ksichtik stoji za to. Vyslovene bud zamrznuty usmev, alebo akoby som im podstrcila ho...cico ine, len nie dobrotu. 🙂

dixie_chick
8. júl 2011

@lucia.kl @wera Aj mne sa zdalo, ze sa v SR TBC ockuje, tu uz nie. a pritom sestra u lekarky mudrovala, ze na slovensku este skor prestali 😕

lucia.kl
8. júl 2011

@dixie_chick bu´d rada, že sa tam neočkuje, tu po očkovaní u veľa detí vznikajú komplikácie a ťažkosti.... ☹ už by to tiež mohli zrušiť...

modra
8. júl 2011

@ivikli to fakt az tolko? Ja nemozem dat vela lebo tie nase baby sa toho vzdy zlaknu ked zistia ze to neni mlieko.. a potom grcaju aj to mlieko co pili predtym.. Tak neviem ale asi by som im teraz mala davat viac aby neboli dehydrovane..
@lucia.kl
@dixie_chick
@janette77
@smejko nas ockovali este v nemocke po 2 tt a dnes im to zahnisalo resp. vcera jednej normalne vytekal z toho hnis tak som sa zlakla ale citala som ze je to normal. tak ideme v pondelok na poradnu tak to poviem dokymu..
No ja mliecko davam z aventu tiez dudel 1 a na vodu tiez tu istu znacku aj dudel.. tak neviem ze aku inu by som si mala este kupit z mensou dierkou ked mensia uz neexistuje.. a mlieko im nemozem dat z vacsej lebo im to bude tiect ako voda a potom mi z toho budu grcat.. tak nevim karle.. 🙂 :ˇ)

modra
8. júl 2011

@janette77 neboj ani mne nechcu pit ani vodu ani caj dala som im raz fenyklovi..

nattalia
8. júl 2011

@smejko hipp harmancek sa moze od prveho tyzdna. Ja zarabam do mlieka tak, ze do flasticky vodu, 1 odmerku cajiku, a tolko odmerok mlieka, kolko je podla navodu, na mnozstvo vody. My teraz pijeme 150 ml, takze 5 odm. Ak zarabas iba cajik, tak je to jedna cajj. lyzicka na 100 ml.

lucia.kl
8. júl 2011

@modra ja som dala babám väčší dudel až keď mali cez tri mesiace ak nie aj viac, nevedeli mi piť s toho, rýchlo im to tieklo...

nattalia
8. júl 2011

@modra
@lucia.kl ja som musela menit dudel uz po mesiaci za vacsi ale teraz som este nemenila, len som to skusila a ten od troch mesiacov im este strasne silno tecie... tak skusim neskor

janette77
8. júl 2011

@modra ...my sme sa na TBC ockovanie vratili do porodky, tusim ako dvojtyzdnovi...pediatricka nech tie "boba" sleduje, aj my sme boli dlho pod kontrolou, napriklad u Misky sa cakalo na iste stadium, kym jej lekarka bola ochotna prepichnut uska... ale nesmie sa s tym nic robit, nijako osetrovat, uz vobec nie vytlacat hnis a ked to "rasi", to je prave dobre. No ale rozhodne by to mal skomentovat odbornik...

janette77
8. júl 2011

@modra no ukludnila ma lekarka, ked sa vyjadrila, ze keby boli smadni, cucnu si aj keby vo flaske neviem co bolo, ze ich nemam silit, ale urcite mam nukat...

vanilka1802
8. júl 2011

@dixie_chick vahy maju drobceky uplne normalne, nasi mali v 3 mesiacoch 5,75 kg a 5.95 kg a ten tazsi je cisto len kojeny, takze vobec sa netrap recami doktorky.

vanilka1802
8. júl 2011

@janette77 a neskusala si drobcom ponuknut vodicku alebo cajik tesne pred jedenim? Mne sa tak Tomi naucil pit a aj dvojky sa uz trochu ucia, aj ked je to slabota v porovnani s Tomaskom, on pijaval od 3 mesiaca ukazkovo, dokonca takto cez leto az moc, ja som pravidelne von chodila s dvoma 250ml flaskami caju alebo vody. A davala som Hipp, ale len trosicku, na 250 ml som dala necelu lyzicku, to len pre chut. Prikrmami sa trochu ten pitny rezim u dvojek polepsil ale stale to neni ono, kedze oni by ako nefrologicky pacienti mali vypit denne 150 ml caju aj ked su kojeny. Ale on zvladnu tak 80 -100 ml (to len vynimocne) Ale uz sa tesim ked im dam zuzlat tie kuykuricne chrumky aj potom ich bude smädit. Len ich musim kupit zatial vzdy zabudam.