Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

slavomir_slavik
14. júl 2011

@zuzika30
este si zabudla napisat ze medzi krmenim ich hodinu uspavas 😀
mali sme podobny rezim ale posunuty o hodinu skorej, to mi vyhovovalo ked sme ich spolocne rano nakrmili, prezliekli, ... a mozem ist potom v pohode do prace a mamka je tiez rada
ale v poslednej dobe mame taky rezim, ze Roland pyta mm kazde tri hodinky presne ako casomiera, a Henkovi sa nechce v tu istu dobu a vychadza mu to teraz na 4-5 hodin, cez den je na um a v noci mm, ako kedy
a v noci tiez nebudime iba si ich mamka vezme a prilozi v spanku, a potom aj dalej spinkaju az do rana do tej pol siestej-siestej

smejko
14. júl 2011

@wera @linduska2 @zuzuliatko12 @zuzika30 my sme na tom velmi podobne ako zuzika30, vediem si dennicek ako mali papaju a kakaju. Vecer kupeme vacsinou po 7mej, a koncime az okolo deviatej (kupanie, papanie, uspavanie), spapaju 120tku UM, spia 3max4 hodiny a potom v noci su hore kazde 3 hodiny. V noci im davam cajik iba vynimocne a prebalujem iba ked citim smrad 🙂 aby som ich moc neprebrala. Vstavame medzi 5 a 6tou, potom nevedia zaspat a su hore tak do deviatej, mrnkaju, placu. Cez den im davam, ked zaplacu, cajik, vcera vypili vyse 120 ml cajiku, neviem ci to je vela ci malo. Denne davky mlieka mam nizsie, 90 ml, dala som parkrat 120 ale bud mi ju nevypili alebo ju vygrckali ☹ rada by som si aj v noci viac oddychla aj cez den, ale vobec mi nechcu papat viac resp. ked aj nahodou spapali 150 tak aj tak spali iba 3 max 4 hodiny. Este mam aj svoje mliecko, Samko sa nevie prisat, preto ho vacsinou odsavam a potom krmim, niekedy im rano ked sa preberu ponuknem obom prsnik, aby cucali 🙂, MM dostavaju obaja denne po 2x80-100 ml. A ked su velmi nervozni, tak im ponuknem prsnik aj cez den, aby sa utisili, tak to chvilu ozuzlavaju a niekedy zaspia na cicke 🙂 Cajik im davam Hipp fenyklovy, ale redsi ako pise navod, iba aby to zavonalo, lebo cistu vodu mi pit nechcu. Ako dosiahnut to, aby spali dlhsie ?

@janette77 @lucia.kl @wera ten vsivacik som vcera skusala aj ja, ale moc mi to neslo ☹ Alex ma uz supinky aj na pusinke, pod nostekom aj na brade, na krku sa mu vyhodil ekzem, tak mi lekar odporucil Holtovu mast, smradlave to je ☹ a ked to natriem, tak sa tolko vrti az si to poutiera do cohokolvek pocnuc svojim oblecenim konciac mnou. Vcera sme sa vratili z prechadzky a vsimla som si, ze sa mu na rucickach vyhodila nejaka alergicka reakcia, vyzera to ako koprivka, koza mu scervenela a posypali ju drobulilinke biele pupaciky, na dotyk je to velmi drsne a ma to na celom chrbatiku. Potnicky vyzeraju inak, tak neviem - nemate niektora podobnu skusenost ? Mozno je to z mojej stravy, ale piju malo MM, tak neviem.

Dievcata, su vase dvojky rovnako velke ? Nas Samulo nosi uz 62ku a pomaly mu je mala a Alex je stale drobucky a zmesti sa do 56tky ... Vahovo bol medzi nimi rozdiel 40dg, ale Alex rastie tusim iba do sirky ...

Tiez ste taki citlivi na pocasie ? Obaja boli vcera velmi nepokojni, fukal vietor, nebolo mozne ich utisit ...

janette77
14. júl 2011

@smejko Ahoj, Smejko, to ma mrzi, ze Ti to neslo...mala si dobry hrebienok, nechala si dlho posobit olej? Mne to islo ako po masle, preto sa cudujem...a nemate nahodou iny kozny problem? Aj podla toho, co opisujes, zasla by som radsej k lekarovi...
Nasi maju tiez podstatny vahovy rozdiel...Michal nam preskocil 10kil, Misicka je drobunka (ako mysicka 😉 )a ma cca 8kg. Drzim palceky.

lucia.kl
14. júl 2011

@janette77 si si istá že 10kg?? my máme rok a teraz to majú baby toľko a to boli vždy velké...

@smejko ja mám baby pol kila rozdiel a to tá čo bola menšia už je väčšia... oblečenie nosíme rovnaké, jedna je dlhšia a druhá širšia... s tým kožným problémom by som sa pýtala na kožné... dr to nevyrieši len holtovým krémom, inak aj ja ho mám a natierala som nicol na tváričku...

zuzika30
14. júl 2011

@slavomir_slavik no chvala bohu hodinu neuspavam, vacsinou pekne zaspia (klop klop) trva nam to niekedy len polhod. kym sa najedia a odgrgnu
ja sa snazim ci chce ci nechce musia jest spolu, ale je fakt, ze malej staci menej a aj mi niekedy zje len 70ml, ale bez spolocneho rezimu by to bolo perne

smejko
14. júl 2011

kocky, aky termoobal odporucate? avent je sikovny co do velkosti ale hrozne drahy ☹

zuzika30
14. júl 2011

@smejko aj nasi su rozdielny, ale Matko uz Dominicku dobieha, mala je sirsia a mali sa taha na dlzku
nas Matko mal tiez zo zaciatku po tvaricke taky vysip ako potnicky, ale sa to zhorsovalo ,detska Dr. mi predpisala robenu masticku s kortikoidmi - to sme natierali 1 denne 3 dni a krasne to vyhojilo a pokracovali sme Holtovym kremom, ale to uz len preventivne lebo po tych 3 dnoch uz tam nic nemal, povedala nam ze to je atopicky exem, teraz ma tvaricku cistejsiu ale sem-tam sa mu nieco vyhodi, je taky haklivejsi

lucia.kl
14. júl 2011

@smejko žiadny, ak chceš na mlieko (UM) tak ja som nosila v termoske s IKEA horúcu vodu a vo flaške studenú a som zarábala vonku, termoobal som mala z polystyrénu a vydržalo to teplé asi tak 6hodín...

janette77
14. júl 2011

@lucia.kl ...uz mozno aj davno za desinou sme...🙂 Ved ja tu badam, ake maju vase drobceky vahy a tiez som z toho prekvapena, ze kam sa nahlime...
Uz aj plienky sme Miskovi zmenili na 4-ky, od 7-18kg 🙂

zuzuliatko12
14. júl 2011

@zuzika30 ahoj, ešte je asi skoro na nejaký režim... U nás je to presne tak isto, že jeme každé 3 hodiny a my aj v noci sme hore každé 3 hodiny... Ja si myslím, že ešte sú malý na nejaký režim a že to treba začať riešiť keď vydržia aspoň väčšinu noci prespať 🙂

betina1984
14. júl 2011

@janette77 tiež kukám, že 5-mesačná má 10 kg? Moja mala v pol roku 6,5 kg a v roku 9,5 kg.

vanilka1802
14. júl 2011

@zuzika30 ja si myslim ze ten rezim papania mate celkom dobry, akurat vecer by som nebudila(oni priberaju pekne, tak si myslim ze netreba silit to 3 hodinove papanie), nechala by som to na nich kedy sa zobudia(mozno budes milo prekvapena). Ja som dokonca nikdy nebudila ani Marka ked sa zobudil Lukasko a nerobim to ani teraz, Marko väcsinou prespi celu noc (samozrejme su aj vynimky) A Luky sa pravidelne budi kratko po polnoci, niekedy je to skor a este nespim alebo je to kratko potom ako zaspim, to vtedy hromzim, ale neda sa nic robit, dam si ho do postele vytiahnem prso a ja driemem a Luky papa. Ale teraz mame celkom peky tyzden, spavaju obaja do 5.45 od vecera od 20 ale skoda je ta ze uz nezaspia. Necham si ich v posteli zabezpecim aby nepopadali, na strane MM (kedze on s nami nespava) mam dane stolicky, na konci postele mame komody, akurat niake mini medzery zakryjem paplonom a ja este driemem dokedy nedobehne Tomi.

vanilka1802
14. júl 2011

@smejko nasi drobci su uz vahovo skoro rovnaky, naposledy mi vyslo ze vazia uplne rovnako 7,9 kg ale Marko je dlhsi a taky utlejsi, zato Lukasko je taka mala gulka, on ma aj hlavku taku gulatu. Preto hned aj na pohlad vyzera Marko mensi ale nieje to tak.

@janette77 boze to pekne krmis toho Miska, ze uz 10 kg, nas Tomi bol vzdy macko ale 10 Kg mal v 8 mesiacoch. Isto ho mas dobre zvazeneho?

mamoka4
14. júl 2011

@janette77 Wauuu, 10 kg!? Moj syn mal 10,6 kg v 1 r. a to sa narodil 3,800 g 🙂 . A dnes ma tento moj velkac presne 9 rokov!! prave robim tortu!

Dnes sme boli v poradni, zajtra maju naše dvojičky 4,5 mes. a Stella ma 6,11 kg a Laura rovných 6 kg. Zatial iba kojime, som s toho velmi šťastná...a máme začať pomaličky začať s pridávaním mixovanej zeleninky... 🙂 . Ja baby od narodenia neuspávam, iba ich nakojim, počkám pokým si na ramene odgrgnu a položím do postieľky. Takto to robím od narodenia a samé zaspávajú. Dosť som sa poučila pri starších, ktorých som hodinu uspávala, hladkala, škrabkala....av 2 r. som ich od toho celého s veľkým revom odúúúčala. 😝

janette77
14. júl 2011

@betina1984 Miska ma cca 8, to o Michalovi bola rec.🙂

janette77
14. júl 2011

@betina1984 nasi mali uz porodne vahy 3000 a 3490 kileciek...

janette77
14. júl 2011

@vanilka1802 ...no tak hadam ma dobru vahu lekarka🙂), ale co z toho robite dramu, ved, je tu este minimalne jedna maminka, co ma o tyzden mladsie drobceky a chlapcek jej tiez presiahol "desinu"... Ak sa nenahnevas @zuzbel1 potvrd, prosim, bo mi tu nik neuveri.🙂
A tu su nase brmbolceky, oni nie su ani nejaki "tuckovia", malinky ma len tazke kosti, aj celkovo dlane, slapy ma take mocne.🙂

janette77
14. júl 2011

...este Misko 🙂

smejko
14. júl 2011

@janette77 k tej vahe - ja som sa "stresovala" s vahou mojich drobcekov, za dva tyzdne pribrali pol kila, ten mensi ma 4,4kg a to maju len 7 tyzdnov, tymto tempom to neviem kam potiahneme.... moj lekar povedal, ze nemam chytat paniku, ze deticky si aj tak vypytaju a ze nech papaju kolko im chuti. Vsetko zavisi od genetiky, rodicov. Hlavne ze su deticky zdrave, no nie ? Jedine co vidim ako problem pri tazkom dietatku je to nosenie 😀

janette77
14. júl 2011

@smejko veru, zdravicko je najdolezitejsie a mi hovor, pri Miskovi mam pojazdnu posilku. 😉 A lekarka nas za vahy nikdy nekritizovala, naopak, tesila sa, bo drobci ozaj nie su nejako gulati, len tazki...teda hlavne Michalko.Na nom vidiet, ze to bude chlapina, po tatinovi.🙂

zuzbel1
14. júl 2011

Ahojte,
@janette77 idem ti trocha pomoct 🙂
Nas Tomi ma tiez cez 10 kg. A to ma 5 mesiacov a 2 tyzdne. Je riadny papkac, vyzaduje si jest kazde 4 hodky a to aj v noci ale pritom mnozstvo co spapa je podla tabuliek na UM. Dr. sa vobec nad tym nepozastavovala, ze ma tolko kg, jednak aj vyrastol, netreba porovnavat len kg a mesiace ale aj vysku ... proste mame dlhanov ...mozno raz budu hrat basketbal ... 😉 Co chvila sa to zvrtne, maju este malo pohybu a gramy pojdu dole, takze sa nad nevzrusujem. 😉

janette77
14. júl 2011

@zuzbel1 Dakujem za "zachranne koleso" 😉 , veru mali basketbalisti rastu u nas, aj u vas...🙂

vanilka1802
14. júl 2011

@janette77 ja som preto pisala ze ci je dobre odvazeny, lebo na fotkach sa vobec nezda, ja by som mu tipla tak 8 kg, ale samozrejme zalezim aj od toho kolko meria.

zuzbel1
14. júl 2011

@vanilka1802
@janette77 Je to tak, Misiak Janettovsky vobec nevyzera na 10 kg ale bude dlhan 😀

mamoka4
14. júl 2011

@zuzbel1
@janette77 Baby a kolko priberaju vase deticky mesacne?? Lebo ja som uz ako som vyssie pisala dnes v poradni, a baby pribrali za mesiac 600 g. Ja ich iba kojim, takže sa neviem sa vôbec porovnať s Vašimi kŕmeniami. A kojím ich koľko potrebujú... Moje baby sú zase také malé tučniatka.
🙂

zuzbel1
15. júl 2011

Ahojte
@mamoka4 podla tabuliek by novorodenec mal priberat v 3-4 mesiaci 70-110g tyzdenne a v 5-6 mesiaci 35-55 g tyzdenne. Tvoje tuciantka sa maju urcite dobre 😉 Oni si vypytaju ked su hladne 🙂 Moji priberali dost mesacne az nadpomery, Petula dokonca 1,6 kg za mesiac, to je vela, zrejme len dohanala 🙂 potom to ustalo a teraz ma 7,7 kg a radsej vypije caj ako mlieko 😉

nattalia
15. júl 2011

@janette77 my mame teraz tri mesiace a 6,5 kg, takze predpokladam, ze ked budu mat 5 mes. tiez budeme mat asi 10 kil. 😎 takze si myslim, ze v pohode!🙂
@mamoka4 my sme pribrali za cca mesiac 1,5 kg, ale pytala som sa doktorky, ci je to ok, a povedala, ze je to v pohode... takze asi tak... 🙂
@zuzika30 a co keby si ich skusila vecer nezobudit, a pockat, kym sa sami zobudia? My sme to tiez tak urobili, okolo 2 a pol mes., a potom som nocne papanie zrusila tym, ze som im dala dudel, ked sa v noci zobudili.. snad im to vydrzi... 😀 uvidime, co bude, ked pojdu zuby...

zuzana110
15. júl 2011

Ahojte mamicky.Idem si k Vam po radu.Moji drobci maju strasne tvrdu stolicu a strasne tazko kakaju.Davam im Espumisan ale nepomaha.Teraz som skusila Infants Dophilus ale zatial nic.Moze im robit tvrdu stolicu harmancekovy a feniklovy caj? Davam raz ten raz ten.Alebo mam vysadit caj a davat len cistu vodu?

zuuuzana7
15. júl 2011

caute baby 🙂
janett ale misko nevyzera ako macko, praveze to mi nasi pridu silnejsi 😉 a to tim nema ani 7 kg, nick prave dosiahol 7 kg.
baby a ake dlhe mate babetka? u nas tim mal pred troma tyzdnami 62 cm a nick 60 cm.

zuuuzana7
15. júl 2011

@zuzana110 ja davam mliecny cukor tak mi poradila lekarka a je to u nasich osvedcene do hodky poriadne nalozia 🙂 , ale davam, len ak uz dva dni nekakaju co je ale tiez zriedkavost.