Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

boobaa
28. júl 2011

dakujeeem babule, tak si možem ešte mesiac počkať 😖 tak som sa už tešila, nevadí, cobydub budem okopávaná aj ja 😀

wera
28. júl 2011

@ika00 neboj malo by to byť okey, dnes som bola osobne na tej predajni a sú tam veľmi zlatunké tetušky 🙂 a informovala som sa o tej zľave a je to samozrejme platné 😉

wera
28. júl 2011

@boobaa ahojky, čo sa týka pohybov tak je to u každej tehuľky veľmi individuálne... ja som začala cítiť pohyby v 20tt ale už aspoň mesiac predtým som mala také divné pocity, ale nevedela som či sú to detičky alebo črievka 😀
ak Ti môžem odporučiť ja som mala monitor srdiečok a je to úžasná vec, keď som mala nejaké obavy tak som si vypočula srdiečka našich pokladíkov a bola som spokojná a vysmiata 🙂

deinad
28. júl 2011

@wera skvele ze to dopadlo takto nadherne...dufam, ze aj mne sa to podari, bojim sa komplikacii, aj ked tych som uz prezila dost...takze to musim zvladnut, najradsej by som isla na PN-ku aj ja, aby som mala klud, musim si to rozmysliet, lebo toto je pre mna to najdolezitejsie v zivote momentalne 🙂

wera
28. júl 2011

@deinad moja tak nerozmýšlaj a nechaj sa vypísať 🙂 ja som si povedala že detičky sú pre mňa najdôležitejšie a chcem ich donosiť tak som sa na PNku dala vypísať ešte pred OPU, mám strašne zlatú obvodnú lekárku a len ma v tom podporila 🙂

zuzika30
28. júl 2011

@deinad veru ani rozmyslaj ci PN alebo nie, ja som tiez bola strhana za robotou ale nelutujem ze som bola PN, cele tehu som bola ok, vsetko islo bez komplikacii, a zvlast ty uz ked boli problemy by si mala ostat doma a nic neriskovat, ak ide o peniaze, ja som mala dobrovolne zdravotne poistenie v soc. poist. a pocas PN som mala peniaze skoro ako plny plat, ak nie si poistena chytro hladaj znamosti a vybavuj poistenie lebo to musis sa poistit este pred otehotnenim, dalo by sa to doplatit, zalezi od znamosti - info ak nevies

matelko1
28. júl 2011

@deinad ani nerozmyslaj a daj sa vypisat,cakala si na tuto chvilku dlho....ja som bola cele tehu na rizikovom a platila som si dobrovolne,takze som mala marodku+z dobrovolneho co cinilo viac ako plat....
tak ako pise@zuzika30 poinformuj sa adaj si to....

sisi79
28. júl 2011

@boobaa máš pravdu na tom videu aj na obrázkoch čo som videla to naozaj vyzerá že to nič nie je ale neviem si to celkom dobre predstaviť v skutočnosti ale určite to budem skúšať 🙂 ja už mojich drobcov čakám za mesiac tak potom dám vedieť ako som dopadla 🙂 a chceš si kúpiť aj ten vankúš na kojenie?
Ja som pohyby začala cítiť až okolo 20 tt , tiež mi kadekto už od 18 tt rozprával že by som ich už mala cítiť iba čo ťa takto zbytočne vystresujú...

zuzika30
28. júl 2011

@sisi79 ahoj ,ja som kojila sice kratko ,ale tandemovo, pripravila som si deti na vankuse, sadla som si medzi ne a na tych vankusoch som si ich pritiahla ,kojaci vankus som nemala, to chce len cvik,ale uz v porodnici to budes mat v rukach 🙂

sisi79
28. júl 2011

@zuzika30 ďakujem za radu dúfam že sa mi to teda podarí a budem ich kojiť čo najdlhšie. a ty si prečo prestala?nemala si už mlieko?

linduska2
28. júl 2011

@smejko ja tiez pijem cajiky a robim si zaprazene polievky.hlavne treba vela pit aspon 3-4litre denne tak mi odporucila pediatricka.ja som mala dost svojho mliecka pokial pili len 70ml ale teraz je uz u mna toho menej tak aj preto dokrmujem.kupila som si aj homeopatika na podporu mlieka vola sa to ricinus communis maju to v lekarni.paa.

linduska2
28. júl 2011

@zuzana110 davam im 100ml 8krat za den.papaju o 23hod.2hod.a5hod.hore dolu.paa.

boobaa
28. júl 2011

@sisi79 😀 budeme mať čo robiť aby sme dopriali babatkam mliečko, ale stojí to za to. Moc sa mi nechce deti kojit zvlášť, ved to budem celý deň iba kojiť, takto by som to mala jedným ,,hopom,, . Našťastie ma nevystrašila, ale ja som sa už chcela tešiť z pohybov, tak si počkám ešte. Držkám palce o mesiac s tvojimi babatkami.

andysok
28. júl 2011

@smejko ahoj no aj nasi papaju tak 8 x denne ale papaju 100, 130 a na obed 160 ...... ale neviem ci ej to dobre ale pytaju si to :-/

andysok
28. júl 2011

@zuzika30 a ty teraz odsavas? do kedy si okojila?

andysok
28. júl 2011

@linduska2 kolko ti prosim ta papali ked mali mesiac a dva tyzdne .....to dlhodobejsie papaju 100?

mamoka4
28. júl 2011

@sisi79 Ja kojím moje baby doteraz a budúci štvrtok majú 5 mes. 🙂 ked Ti môžem odporucat, pristupuj ku kazždému babatku individualne. Ja ich kojim každé samostatne, ked si každá zapýta...ked sa nardodili kojila som ich aj spolu, futbalovou metodou, nožičky mali pod mojimi pazuchami, ale po 2 mes. boli uz take velke a tazké, že sa to nedalo. A teraz som to skusila zo srandy, a baby si jedna druhej skrabkali vo vlasoch.... 😀 už sa to neda....ale pekne kazda samasa napapa...v pohode.
@boobaa Tak ako som vyššie písala aj sisi79, kojelnie sa dá, ale je to náročnejsie, ja uz som mala skúsenosti každé so svojich starších detí som kojila rok a pol, ale najdoležitejsie je kojit vobec..... 😉 kašlať na spoločne kojenie....babo Ti začne kašlať, zakucká sa....a Ti musíš odpojiť aj to druhé.....možno krásne to vyzerá na videu,ale denno denná realita je iná.
Naše baby ešte nemali flašku a na cici sú úúplne zavisle. A už začíname so zeleninkou a tá je MŃAM! 🙂

boobaa
28. júl 2011

@mamoka4 😀 dakujem

zuzika30
28. júl 2011

@sisi79
@andysok ja som prikladala a prikladala a nakoniec ked nabehlo mliecko tak bolo ho malo,celu noc som nekojila a bolo ho 50 z oboch prsnikov a dalsiu noc len 20 z oboch, dala som co som mala a dokrmila Bebou, ale to mi zacali vracat a dalsiu noc som odsala minimum a bolo po mlieku, postupne som odsavala co bolo, bala som sa zapalu, Dr. mi dala homeopatika aby sa mi mlieko uplne stratilo nech to neodsavam 3mes. ,ale stale ked stlacim bradavku vinde kvapka, niekedy mam pocit ze by som to este nejak mohla skusit rozbehnut, ale uz je zrejme neskoro po 2mes., co mi je luto , ale co uz 😒
a ozaj mlieko sa mi spustilo po caji na kojenie, takze len pite a pite 😀

ivikli
28. júl 2011

@modra podla mna je este skoro, aby ti celu noc prespali, asi su hladne. mne v tom obdobi papali cca 120, mala som tiez pocit, ze je to malo a preto som bola rada, ze papaju aj v noci.... a pekne priberali. teraz denne spapaju jedna cca 750, druha 800. vcera prvykrat prespali celu noc, vecerne krmenie o 20.00 a ranne o 6.30... pytala som sa dnes pediatricky, ci nevadi, ze nepapaju tabulkovo (podla info na plechovkach) a vraj sa vobec nemam obavat, priberaju,.. rozdiel medzi nimi je 0,5 kg, lujza je vacsia hladoska.

ivikli
28. júl 2011

@modra uz som to tu pisala, my sme na hnacku davali po rade od pediatricky bezlaktozove mlieko. uz na druhy den to bolo ok, ale doktorka kazala mliecko davat 5 dni. ja som ale pre istotu zaniesla vzorku na rozbor, predsa su este malicke, tak aby som mala istotu, ze to nie je nic vazne. a to bezlaktozove mlievcko sa moze, kym hnacky trvaju, zarabat aj do toho ryzoveho odvaru.

mamoka4
28. júl 2011

@boobaa Inak máš vybraté krááásne mená: my sme už pri staršej dcérke plánovali, že bude Artur a bola Sofia...a teraz pri dvojčatách, že bude Artur a Stella a nakoniec máme Stellu a Lauru. 🙂 Držím palce Ti palce!

mamoka4
28. júl 2011

@zuzika30 To je svätá pravda, čaj na kojenie zaberá....ked mam stres....a doma sa sama starám o 4 deti vtedy mám mliečka trošku menej 😒 tak pijem na hektolitre čaju pre kojacie matky 🙂 a mliečko sa robí....a veľkáčom mám v tábore takže sa starám len o 2 detičky možno aj preto. 😎

deinad
28. júl 2011

@zuzika30 to ma celkom zaujalo to poistenie, mozes mi o tom napisat prosim viac? do IP, budem Ti velmi vdacna a rada by som to vyuzila.

deinad
28. júl 2011

@matelko1 mas pravdu aj Ty aj kocky, jasne ze som na to cakala, ale aj peniazky treba to je jasne, skusim sa poinformovat o tom poisteni aj ked neviem, ci to bude mozne aj teraz, ked uz tehu som...dakujem za rady 🙂

smejko
28. júl 2011

@sisi79 ja som si chcela kupit vankus na kojenie, ale som nakoniec nekupila. Kojim oboch naraz, obcas a v pohode si vystacim s vankusmi. Tak ako mi to ukazovala laktacna poradkyna s kojacim vankusom, to by som nezvladla. Nasla som si svoj system a vyhovuje aj mne aj chlapcom. Ale musim upozornit, ze vzdy pritom potrebujem, minimalne zo zaciatku, kym sa vsetci traja nastavime asistenciu 🙂

deinad
28. júl 2011

@wera prave ze to mi musi vypisat gynekologicka, aspon co viem, aj ja som bola na PN po ET..no moja obvodna mi povedala, ze ma nemoze vypisat, ze len gynekolog...ale to je jedno, v pondelok idem na sono a cely tyzden mam dovolenku, budem len oddychovat a pocas dovolenky sa rozhodnem co dalej 😉

smejko
28. júl 2011

@modra som rada, ze to neni hnacka, moc drzim palce 🙂

@boobaa ja som citila prve pohyby presne na Silvestra 🙂 a to som bola v nejakom 18tt a bolo to iba take "preliatie" vody v brusku 🙂 je prijemne na to spominat, isla som akurat do prace hore po schodoch a musela som sa zastavit, lebo by som si bola cvrkla 🙂

@deinad - urcite bez na PN, zdravie deticiek a tvoje nestoji za ziadne peniaze ... verim, ze sa rozhodnes spravne 🙂 ja som bola v praci za cele tehu iba asi 2 tyzdne, ale vzdy som tam nieco chytila, takze som rada, ze som bola doma. Ale pravda je, ze ja som robila z domu na ntb, inak by mi z tych 4 stien asi preskocilo. Ale neboj, kup si kopu literatury (nielen o detoch a tehu), zapni telku a relaxuj ... co by som ja dala teraz za trosku volneho casu 😀

Ten Ricinus som si dnes kupila, pijem cajik od Weledy, obsahuje senovku grecku, zaprazene polievky bleee 😝 ale snazim sa papat ine polievocky 😉

baby, dnes som bola prvykrat od narodenia deti v meste, teda v shopping centre, mala som "rozchod" polhodinu, z ktorej bola hodina, nabehla som do mothercare a debenhams a obuchala matersku 😀 ale zas budu chlapci kraaasni buduce leto. Mali tam uzasne oteplovacky a bundicky, ale to som nastastie ustala, teda hlavne moja penazenka 😉 Inak, tisko zavidim maminam, co maju dievcatka, mam pocit, ze vsade je vsetko len kvetinkovane, ruzove a ze pre chlapcov je toho straaaasne malo ... fnuk, alebo mozno iba ja zle hladam ? 😵

Aha, a hlasim po poradni : Alex bez par gramov 5 kg a Samko 5,5 kg. Cm neviem, dr ich nemeria ☹ ale skutocnost je taka, ze Alex oblecie este aj 56, sice si nemoze pokopkat, ale vtrepem ho do nej a Samuelovi uz musim kupovat 68 a to mame iba 2 mesiace ...

Krasny vecer 🙂

smejko
28. júl 2011

@deinad mna na pN vypisala obvodna, povedala som jej co je vo veci a potom mi len gynekologicka v nejakom 6tt dala papier, ze mi tiez odporuca PN, takze to mali u obvodacky zazichrovane 😉

lucia.kl
29. júl 2011

@deinad keď už si tehotná a nemáš za posledné dva roky nejaké ukončené nemocenské poistenie - nemenila si prácu alebo niečo podobné, tak ti je toto poistenie - DNP už zbytočne platiť... musela by si platiť 270dní a tak nejak trvá tehotenstvo celé... toto treba začať tak mesiac pred otehotnením začať platiť..

inak ja som bola tiež od 5tt doma na PN - finančne to bolo ťažké ale dalo sa to zvládnuť - materskú som už mala vďaka DNP vysokú ...
a na PN ma tiež vypísala obvodná ale na odporúčanie gynekológa - doniesla som jej papier, a ona napísala PN...