Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

parvitas
27. okt 2011

kocky, tak zo vcerajsieho sona od dr. Grochalu mam novinku - nemame dvojvajecne, ale jednovajecne dvojcata!!! nasiel len jednu placentu (a dva plodove vaky). zatial je vsetko v poriadku, ale mala by som byt castejsie sledovana. a jedno z dievcatiek ma kratsiu stehennu kost. ale ine znaky na downa neukazuju, tak dufam, ze to bude len jeden zo zdedenych znakov - vsetci v rodine mame kratke nohy... je aj trosku mensia, ale este stale je to v norme. no, uplne si vydychnem asi az ked sa narodia...
mame len jednu fotku (prave tej mensej), lebo sa prekryvali...

dzu
27. okt 2011

ahojte, len sa chcem podelit o vcerajsi zazitok v poradni, baby sa teda asi rozhodli, ze chcu ist von prirodzene a krasne sa otocili obe hlavickami dolu. 8 mesiacov v tom, ze budem rodit cisarskym je zrazu akosi fuc 🙂 v pondelok uz idem prvykrat do nemocnice na poradnu, tak som zvedava....

lucia.kl
27. okt 2011

@dibik nebuď nešťastná s kojenia. ja som mala malinké bradavky, čo si baby nevedeli chytiť a ani to mlieko akosi nechcelo tiecť no a potom už tak max 20ml za deň. tak som si povedala dosť a ostali sme na UM - nebudem sa stresovať lebo to bude mať zlý vplyv na deti... dievčatá mi pekne priberali, rástli a nič im nechýbalo, ani choré ešte neboli... a z druhej strany bolo to UM aj výhodou - mohla som byť vonku aj 6 hodín v kuse ( baby sa narodili do leta) v nosi mohol krmiť aj manžel a od nejakého 4 meisaca mi baby prespali celú noc a mňa nepotrebovali...🙂

lucia.kl
27. okt 2011

@dzu tak gratulujem, ale aby im to aj vydržalo 🙂 moje sa otočili tesne pred pôrodom, takže ja som bola 9 mesiacov v tom, že cisársky 😀

betina1984
27. okt 2011

@dzu teším sa s tebou. AJ ja stále dúfam, že sa chlapec umúdri a ešte sa pretočí, aj keď rodiť prirodzene sa dá aj KP, keď je druhý v poradí...🙂

nana80
27. okt 2011

@dibik gratulujem k malym papulkám a prajem hlavne vela zdravíčka aj maminke 🙂

nattalia
27. okt 2011

Ahojte holky, ako sa mate? Deticky mate zdrave? My soplujeme od soboty ostosest!☹ tak dufam, ze to budu zuby, lebo nic ine im nie je..🙂 ale asi sa aj lozit uz naucia, jak sa snazia zdrhat, ked vidia vysavac a odsavacku, he he 🙂 😀 😀

dibik
27. okt 2011

@lucia.kl no ved si aj ja hovorim, ze na UM vyrastlo uz vela deti... stale skusam odsavat, ci sa to nerozbehne, ale zatial to vyzera biedne... momentalne mam problemy aj s ranou po cisarskom, takze sa to dako vsetko na mna vali, takze mozno aj tie stresy mi velmi nepomahaju. nastastie aspon babiky su poslusne. teraz si ani neviem predstavit, ze by som ich kojila, kedze zacinam behat po doktoroch :( to mam asi za to, ze cele tehotenstvo bolo bez problemov, tak si to vyzerem teraz

dibik
27. okt 2011

@parvitas inak aj nam povedal grochal v 24. tyzdni, ze budu jednovajecne a potom v 30. ze mozu byt aj dvojvajecne 🙂. a po porode, ked sme sa pytali molitorisa, tak nevedel, ci su jedno- alebo dvojvajecne, ale kedze su medzi nimi rozdiely, tak asi budu predsa len dvojvajecne.

jankatinka
27. okt 2011

ahojte babenky, aj my čakáme dvojčatá. som v 28tt. je tu nejaká mamina- čakateľka?

dzu
27. okt 2011

@jankatinka ahoj, tak gratulujem a vitaj medzi nami cakatelkami a uz maminami 🙂

jankatinka
27. okt 2011

som rada, že som objavila túto stránku🙂
chcem sa opýtať, či aj vy ste mali také stresy, keď ste boli tehotné, či budú detičky v poriadku.

dzu
27. okt 2011

@betina1984 dakujem, a budem Vam drzat palce. Ja som s tym uz vobec neratala 🙂

dzu
27. okt 2011

@lucia.kl dakujem, hadam aj ja...pozeram, ze si z Ruzinova, asi si tam aj rodila, ze?

dzu
27. okt 2011

@jankatinka to ma asi kazda buduca mamina, ale zase treba byt v klude a neprenasat stres na babatka, urcite budu ok, ak bude mamina v klude 🙂 drzim palce

jankatinka
27. okt 2011

@dzu dakujem krasne za podporu

cavik
27. okt 2011

@jankatinka
áno, je nás tu zopár 🙂 🙂 ...Ja som tiež v 28.tt a mám tiež strach...ani nie z pôrodu, ako z toho, že či sa bábetkám dovtedy nič nestane, resp., či sa im dostane odo mňa dosť výživy, vitamínov, či budú zdravé, keď s narodia a či sa nenarodia skôr ako je potrebné 😖 ...ale snažím sa myslieť pozitívne a veľmi si to nepripúšťam 😉

jankatinka
27. okt 2011

@cavik ahoj cavik, vidím, že už máš doma jedného anjelika. aj ja mám dva a pol ročnú princeznú. 🙂
môžem sa opýtať, z akého okresu si?

lucia.kl
27. okt 2011

@dzu áno, rodila som tam, došla som v noci na pohotovosť a všetci boli zlatý, dr. som nemala zazmluvneného a rodila ma super lekárka 🙂 ktorej meno si už zas nepamätám - rodila aj @andysok
a aj po pôrode som sa mala ako prasa v žite... bola som na štandardnej izbe ale takej kde boli len dve postele - a bola som tam sama - aj záchod som mala svoj a sprchovať som sa chodila do vedlajšej izby, sestričky boli hneď oproti mojim dverám a pomáhali mi pri krmení... aj mi dozreli na deti keď som išla obedovať 🙂

lucia.kl
27. okt 2011

@jankatinka myslím, že tohoto sa bojí každá budúca mamina, najprv či ich donosíme, potom či budú v poriadku, či dobre dopadne pôrod, a potom už budú na svete a budeš sa o ne báť stále, to je asi normálne, milujeme ich a záleží nam na nich, preto sa o ne bojíme stále...

lucia.kl
27. okt 2011

@nattalia ahoj. máme sa dobre, aj my soplíkujeme ale už končíme 🙂 skôr si myslím, že baby budú po mne alergické na zimu, lebo soplík je biely, no uvidíme, už je to lepšie ako pred týždňom, už stačí odsať len raz denne...
prajem tvojim detičkom skoré uzdravenie 🙂

nattalia
27. okt 2011

@lucia.kl aj takto sa moze prejavit alergia na zimu???? Aj my mame len biele sopliky, ale nic ine... akurat, ze ako im to steka, obcas sa z toho rozkaslu... volala som aj s doktorkou, ona mi len odporucila robit to, co uz robim... Tomas mal iba raz teplotu (vcera v noci 38, ale hned mu po sirupe klesla a uz nic...dala som mu ho skor od bolesti, kedze podozrievam zuby) ... myslis, ze by mohli tiez takto reagovat na zimu?Dakujeme a pozdravujem holky, nech uz im to tiez prejde. momentalne ti straaaasne zavidim to odsavanie raz denne....!!!🙂 Asi zacnem neznasat zimu!!!! 😀

nattalia
27. okt 2011

Maminky-cakatelky, ktore sa rozhodujete pre kocik, ak by ste sa nahodou niektora rozhodla pre Easywalker, a chceli by ste trochu usetrit, tak mam na predaj dve cierne vanicky (krpci tam boli 5 mesiacov) a adaptery na autosedacky... este som ich nedala na bazar, lebo som ich este nestihla nafotit, ale posnazim sa a supnem to tam.. .dovtedy mi napiste IP, ak by ste mali zaujem...

@jankatinka ja som moc stresy cez tehotenstvo nemala, proste som si to nejak nepripustala, ze by sa nieco mohlo stat, ja som len prvych 5 mesiacov predychavala, ze budu dve, nemame to v rodine, takze to bol trochu sok (vydala som sa a na svadobnu noc sa mi podarilo otehotniet, a hned dve 😀 ) takze krasny start manzelstva 😀 a potom uz som to nejak tak brala, ze tak to malo byt, a kedze vysledky boli ok, proste som si povedala, ze si nebudem vyrabat dalsie stresy, ze v dnesnej dobe by uz lekari nieco zistili, ak by bolo nieco v neporiadku, a ostatne je len osud... akurat som sa bala cisara ako cert, lebo som nikdy nebola v nemocnici a operovana, ale spatne to vnimam ako najkrajsi zazitok na svete.... (samotny pobyt v nemocnici uz az tak romanticky pre mna nebol.... 😀 )vsetci boli super, ale to ze som v nemocnici mi vadilo a furt som tam revala jak male decko! 😀

cavik
28. okt 2011

@jankatinka ...ja som z KE a doma mám čerta 🙂 🙂 🙂 🙂 ....má 4,5, ale papuľuje ako pubertiak 😉

cavik
28. okt 2011

@nattalia ...ja sa zase pôrodu nebojím, bola som už v nemocnici viackrát, aj mám sekciu za sebou, len ak vieš, čo všetko sa mohlo pri pôrode stať a dozvedela som sa to po pôrode a teraz ma to občas máta......

lucia.kl
28. okt 2011

@nattalia ja takto na zimu reagujem, ako je to s babami, tak to netuším - možno sú naozaj prechladnuté, ale okrem plného nosa im nič nieje... no a u vás by som soplíky tiež pripísala zubom u nás by to museli byť už päťky, aby som to mohla zubom pripísať 😀

dzu
28. okt 2011

@lucia.kl ty si normalne dieta stasteny, tehotenstvo ok, potom prirodzeny krasny porod, starostlivost dobra..ja idem na Kramare, lekara som si vybavila, v utorok tam idem prvykrat. Dufam, ze aj ja budem spokojna ako ty 🙂

evusaa
28. okt 2011

kocky, chcem sa opytat, kazdy den uz odsajem menej a menej mliecka ( 20ml max ), ale stale mam pocit ze prsia su naliate, tak odsavam aj ked nic neodsajem ☹ ked sa mliecko prestane robit uplne tak prsia sa tomu prisposobia same ? alebo sa to nejak musi zastavi liekmi alebo neviem ? dakujem

anicka1981
28. okt 2011

@evusaa ja som si dala predpisat costi, super na miecko, a to som mala asi ako ty, tazko sa mi miecko spustalo,, nepomohla ani senovka, a bebedikt,,, po costi sa mi krasne miecko spusta, odsajem 3x za den cez 150 ml,, a to som mala pred tym problem odsat 40ml 1x za den 😉 a to beriem asi 2 dni,,, dufam, ze sa to este zvysi troska...;)

dibik
28. okt 2011

@anicka1981 a to costi sa da v lekarni dostat len na recept? ja uz sa asi tiez chytam aj slamky 🙂. ja odsajem za cely den tak 80 ml. a to nemozem povedat, ze sa mi mlieko straca, kedze sa mi poriadne este nezacalo ani tvorit.....