Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

fonika
2. feb 2009

stiham - ja som si to nachystala este pred otehotnenim (cca tri mesiace som to platila z minima) - takze budem splnat aj tych 270 dni, aj si platim odvody z maxima od septembra (aby bolo tych 26 tyzdnov). tak len dufam, ze neporodim nejako vyrazne skor (no ale to nechcem samozrejme hlavne z inych dovodov, ze ano 😅 - nech tam este cucia)
ono je to samozrejme hlavne pre tie baby, ktore planuju otehotniet (prip. si platili aspon tri mesiace odvody, aj ked z minima v priebehu poslednych dvoch rokov).

mauzos
2. feb 2009

tak potom super 🙂Ja som sa zlakla, ze este nad tym len uvazujes. Aj ja som si to platila este davno pred otehotnenim a momentalne to uz 6 mesiacov vyuzivam 😀 😀

martiina
2. feb 2009

no k tejto téme tiež môžem povedať skúsenosť 😠
tiež som chcela mať vyššiu materskú a zistila som že sa to dá takto. Treba byť dobrovoľne poistená najmenej 270 dní, teda musiš si to začať platiť ešte pred otehotnením, alebo sa spoliehať na to že budeš rodiť na termín alebo prenášať 😀 . Ja som si toto poistenie začala platiť pred tým než som vedela že som tehotná, ale to som nevedela že týždeň na to otehotniem 😅 No ale aj tak som verila že to do termínu vydržím. Ale keď som sa dozvedela v 7 tt že čakám dvojičky, tak sa moje plány rodiť na termín alebo prenášať rozplynuli. Zbytočne vyhadzovať mesačne 800 sk sa mi nechcelo, tak som to prestala platiť s tým že to bolo dobrovoľné poistenie a keď sa ja rozhodnem že už nechcem byť poistená, prestanem plaiť a oni mi to zrušia.
Časom som aj zabudla že som takto poistená bola a keď som išla s rodnými listami na soc. poisťovnu, povedali mi že však som dobrovoľne poistená a že to treba písomne odhlásiť a teda musím nedoplatok zaplatiť 😠 V ten deň som sa teda odhlásila a zobrala si šek na 5000 sk. Chýbalo mi 19 dní, takže materská mi nevyšla ☹
Takže tým že som porodila pred novým rokom som prišla nielen o 50 tis. ale aj o ďalších 5tis., aj keď musím uznať, že v tom druhom prípade mojou vinou 😅 , no neviem prečo som si myslela že ak prestanem platiť automaticky ma odhlásia.

mauzos
2. feb 2009

Martina, tak to je smola ☹ Ale mas kraaasne zdrave deticky, takze nesmies nic lutovat.
Ozaj, kedy bude nova poloha???

fonika
2. feb 2009

tak to je fakt blbe.... 😖

cherry01
2. feb 2009

fonika, mauzos - ja som sa odhlásila v práci a znova prihlásila s max. vym. základom, čiže tri mesiace som platila všetko z maxima, takže teraz mám max. materskú..cez 540 eur.

mauzos
2. feb 2009

Cherry aj tak sa da, ale len ak mas takeho ustretoveho zamestnavatela. V statnej sprave, co je moj pripad, to neprichadzalo do uvahy. Ale Ty si predpokladam zamestnana v rodinnej firme.
Si mi neodpovedala, ze ako Ta bolel ten zlcnik, kde konkretne?

martiina
2. feb 2009

ale, jasnééééééééé že nič neľutujem 🙂
baby, to máte super, že vám to takto vyšlo s tou materskou, lebo tie výdavky sú ozaj veľké, aj keď u mňa zatiaľ len na plienky, tak dúfam že aspoň toho mliečka budem mať dosť a čo najdlhšie, lebo neviem si predstaviť že by som mala ešte UM kupovať 😝 Veď baby čo nekojíte, koľko to vyjde na mesiac pre obe bábätká, keď ešte nič iné nepapajú?

martiina
2. feb 2009

mauzos, že v štát. správe, nie si aj ty vojačka, či čo robíš ak môžem vedieť 😅

dracik1
2. feb 2009

ahojte babuse, chery, som rada, ze si OK, ver mi, vsetko zle mas urcite uz za sebou....teraz si mozes do sytostu uzivat deticky, manzelika a vsetko to stasticko

martina, to je naozaj velka smola, nam tych 50 tisc vyrazne pomohlo a to nie sme ziadny socialny pripad 🤐
co sa tyka mliecka, ja som sa snazila, ale od zaciatku mi bolo jasne, ze mozem prikladat kolko chcem, ale nic tam nie je, teda par kvapiek, asi 10 a koniec, po 2 tyzdnoch som to vzdala 😒 , sa mi nechcelo trapit sa, lebo som bola unavena....a co sa tyka mliecka, nasi piju Beba HA, stoji 600 sk, ale poistovna preplaca polovicu...ale aj tak nas to mesacne vyjde cca 3000 - 4000 sk, teraz menej, lebo jedia prikrmy...ale aj tak je to stale okolo 2500-3000 sk a to Vam baby poviem, ze aj tie prikrmy stoja strasne vela ak budete mat doma takych jedakov ako my....takze v konecnom dosledku drobci vyrazne zatazia jedlom rodinny rozpocet 😀 😀

martiina
2. feb 2009

že 3-4 tis. 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲
no neviem ako by sme to zvládli 😕

mauzos
2. feb 2009

ee Mati nie sme kolegyne 😉 Som uradnicka na radsej nemenovanom urade, aby ste na mna nenadavali 😝
Dracik, tak to Ti poviem to su riadne palky. A este ked k tomu pripocitas plienky, drogeriu, oblecenie atd, tak si to ani neviem predstavit kolko to mesacne vyjde.

fonika
2. feb 2009

este som sa vas chcela spytat, ci ste niektora nechodili pocas tehotenstva na kontroly na onko. ja som totizto mala nejaky nalez na krcku maternice, takze som isla na zakrok, no a teraz musim chodit kazdeho pol roka na kontroly. nuz a ked idem k mojej dokine, tak u nej vyleziem a zleziem z kozy, ani neviem, kedy zacala a kedy skoncila. lenze na tomto onko je to nejaka strasna masiarcina (lebo on na ten krcek samozrejme musi poriadne vidiet 😅 ), strieka mi tam nejaku kyselinovu vodicku, niekedy vystipne kusok z tkaniva na histologiu - nuz a o par dni tam mam ist ☹ a jasne ze som rada, ze mi zatial krcek silou vole drzi. len neviem, ako dlho a ci to mam vobec absolvovat....... 😅 . na druhej strane sa zasa bojim, aby sa mi tam zatial volaco nezvrhlo.. ☹ . no neviem, co mam urobit.
s tym materskym sa to samozrejme tyka hlavne tych bab, ktore su momentalne na rodicovksej (to bol moj pripad), alebo maju vymeriavaci mensi ako maximum. to len na okraj - lebo ja ako neekonom som bola celkom rada, ze som tu moznost objavila 😉 .

lulu19
2. feb 2009

ahojte baby v prvom rade sa chcem osprav.ze sa vam sem pletiem ale potrebujem radu: aky ma byt krcok maternice pred mezzesiom alebo ak som tehu a ale myslim si o zatial len nmam to potvrdene od doktora dakujem za rady

fonika
2. feb 2009

lulu, no hlavne asi zdravy a zatvoreny 😀 😀
no ale neviem, ako to myslis, ja som si ho este nevidela.....

lulu19
2. feb 2009

myslim ze ako to ma byt ci ma byt tvrdy neviem ako to zistim

martiina
2. feb 2009

ja čo akurát viem, že keď sú plodné dni, tak by mal byť mäkký a keď nie sú, vraj je ako špička nosa 😅

tvojka
2. feb 2009

Cherry,vitaj doma pri svojich chrobáčikoch.

Martinka,to si ešte celkom dobre obišla na tej sociálke,že si tam šla niečo vybavovať...Moja kamoška takto neplatila pár rokov,kým jej došla domov upomienka na zaplatenie cca 100tis!!!A samozrejme,že to zaplatiť musela.Sú to hajzli,že ťa po mesiaci-dvoch neupozornia,že nemáš zaplatené.Ale aj takto štát zarába,čo už.

Lulu,o krčku viem asi tolko,čo Martiina.Ak máš podozrenie,že si tehu,tak si sprav test,to je určite spoľahlivejšie ako maturovať s krčkom.

A ešte vám baby dakujem za názory ohladom tých injekcií na dozretie plúc.Fakt neviem,čo urobím.Manžel s tým nesúhlasí a ja sa neviem rozhodnúť.

cherry01
2. feb 2009

Martinka, nám vyjde UM 6500,- na mesiac, Tomi má Bebu HA a Kristínka Nutrilon HA, ale už nám začali predpisovať, takže polovica je cca 3300 + plienky , to je denne cca 12ks, na mesiac 360ks, a priemerne za 5,-, podľa toho aké, to je 1800,- a to ešte vlhčené utierky 😒 , takže len tieto výdavky sú asi 170 eur. A to si neviem predstaviť, keby som mala materskú 180 eur.

cherry01
2. feb 2009

mauzos, prepáč. mna bolelo medzi rebrami, tam kde končia - v strede medzi prsiami - bože ani vysvetliť to neviem, a bolel ma celý chrbát.

martiina
2. feb 2009

tvojka, presne ako píšeš, ešte že som tam išla s rodnými listami, lebo inak by som sa neodhlásila a potom by mi už len prišlo zaplatiť nejakú horibilnú sumu 😲 Ja som si tak isto myslela, že mi keď tak príde upomienka. Inak je to riadne svinstvo, že ti nepošlú žiadnu upomienku že neplatíš 😠
cherry, ja fakt neviem kde by som na to zobrala, keby som nemala mlieko .... by som si asi pôžičku zobrať musela 😕

maartinkaa
2. feb 2009

baby chcem sa spytat ked cakam tretie dieta, ale dvojmo tiez dostanem rodicovsky prispevok 2 krat 27 000 alebo nie ja uz po starsich detoch pravdu povediac nic nemam tak by ma to potesilo 🙂 🙂 🙂

janula13
2. feb 2009

ahojte, tak sa idem aj vam pochvalit, babtka dnes boli na morfologickom, vraj su ok, rovnako velke, a primerane velke, vyzeraju zdravo a su to CHLAPCI 😀 velmi sa teime, samozrejme dufali sme v parik, ale chlapci boli hned druhi v poradi 😀 a krcok vraj tiez ok...
inak martinka co tu pises s tou socialkou, no fakt su to hajzlici,nemaju chrbtovu kost, normalne ked niekde inde nezaplatis tak hned pride upomienka, ale tam, kedze vedia ze potom nasolia pokutu tak zrazu taha snaha odpada,obycajne...ale skoda reci, hlavne ze ste zdravi, aj ked peniazky sa vzdy zidu...ja uz pomaly cakam, ze ten zakon s tym zmenia, lebo uz privela zien o tom vie a plati si to, tak to zacne byt nevyhodne pre stat..predtym o tom malokto tusil...

babulka123
2. feb 2009

babulky neviete nahodou co je s cicuskou , mala mat 13.1 dvojicky dievcata aspon podla pasu...

fonika
2. feb 2009

tvojka - a tebe tie injekcie vlastne odporucili?
lebo mozno to caka aj mna (sme priblizne rovnako) - ale ked som si tu precitala, ze su to nejake steroidy, tak si fakt neviem predstavit, ze by to nemalo aj nejake vedlajsie ucinky. a ja som toho nazoru, ze cim menej chemikalii do tela, tym lepsie. samozrejme, ak by som sa zacala otvarat a je to skutocne opodstatnene, tak by som si to asi pichnut dala. ale preventivne.......... 😕
no a s tou socialnou poistovnou - co som si sama nenasla a nenastudovala, to mi tam nikto nikdy nepovedal (aj ked som mala zivnost), dokonca ani na otazky vacsinou nevedeli odpovedat 😠 .
tajne dufam, ze budem mat dost mliecka ako pri prvom (alebo ako martiina 😉 ), lebo ked som to poratala, tak aj mne to vyslo tak na 7 - 8. tis. no a to este ked nam zacnu chodit do skoly a na kruzky a obliekat sa podla toho, co ma ktora spoluziacka a tam mobil a tam snowboard 😉 - mame sa este len na co tesit!!

catjob22
autor
2. feb 2009

Maartinkaa, nveim, ako to bude, ja som podobne ako nasa Martinka, porodila dve deti naraz predtym, nez mi nalezalo aj za nich po 25.000, cize sme dostali normalne po tych 4600x2 ako porodne a matersky prispevok na nich beriem tiez len jeden.

Chapem to dobre ze cakas tretie a stvrte dieta naraz?? myslim, ze v takom pripade ti bude nalezat 1x25.000 a raz 4.600 ale urcite najlepsie urobias, ked sa popytas u Vas na miestnom UPSVaR a tam ti povedia 😉 😉

eviska83
2. feb 2009

Ahojte,
no, slovenske urady ani nespominajte,hroza a des.Odo mna chceli peniaze na zdr.poistovni.Predtym som im tam dala vsetky podklady(zmluvy a pod.) a nedali vediet ci to uznali alebo nie.Tak som sa tam asi po roku bola pytat a oni ze tam nic nieje a musim zaplatit alebo znovu doniest papiere,Tak ma nastvali,papiere som znovu doniesla a samozrejme som sa aj bola stazovat trochu vyssie,a zrazu to vsetko islo a nic som nemusela platit.Ale najviac ma dojalo ked mi povedali ze premlcacia doba na nedoplatok je 10r.,ale na preplatok ibe 3r.to su zakony ,co?
janula - Tak teda budes mat 2 huncutov 😝 😝 😝 super
My sa zatial drzime ,vo stvrtok ideme na utz tak uz sa neviem dockat 😀 😀 😀

fonika
2. feb 2009

janula gratulujem - super, ze su to chlapci 🙂 , ale hlavne super, ze su zdravi!
maartinkaa, nie som si ista, ale tusim, ze ten prispevok sa vztahuje iba po tretie dieta v poradi..... ale fakt neviem, nie som v tom az tak doma........

mauzos
2. feb 2009

nemate zapnutu Markizu Pohotovost? Akurat ukazuju cisarsky, brrrr..... Zavidim Vam, ktore uz mate po tom 😲

annamary
2. feb 2009

martiinka mne sa stalo to iste, proste, ked volaco vymyslis že tak by to bolo najlepsie tak v tomto state na to doplatis vzdy v svoj neprospech. Tiež som tam bola a musela som doplatit neviem kolko love za nic, normalne by sa mi to ani nezaratalo do dochodku. Tie svine!! a teraz si ani nedostala to kocikove tých 27 tis na Tvojich dvoch? lebo ja im mam splacat este asi pol roka mesacne, dali mi to na splatky...