Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

misenka3
2. aug 2012

ja viem ,že to tu preberáte často ,ale poradte mi nejaký normálny kočík malí majú už takmer dva roky a ja by som potrebovala poriadne golfové palice,jediná podmienka len nech sa s nimi dobre manipuluje. Od narodenia mali peg pérego duette a potom som chcela ,aby sedeli vedľa seba, tak sme im kúpili hauck, ale to je taký šrot, kúpili sme ho už používaní a doma pri prvej prechádzke no hrôza kolečká vybrovali a krížili sa no des, mm to aj 4x opravoval ,ale je to ešte horšie najnovšia móda je, že mi každých 10 minút vypadne koleso, som z neho znechutená, ale fakt rozmýšľam nad niečím normálnym, budem rada ak mi poradíte, lebo mám pred dvojkovýmo golfáčmi rešpekt, nie sú také pevné a bojím sa aká s nimi je manipulácia

cherryl
2. aug 2012

@misenka3 mam easy go a ujde ,je skladny ale ako kazdy golfac ma male kolieska co sa rychlo rozhrkaju cena 150 je tiez fajn a manipulacia ked to zratas kocik ma asi 12kg moji chalani 22kg lahko sa s nim nejde ale vaha je vaha ine to uz nebude

misenka3
2. aug 2012

@cherryl ved práve tohoto sa bojím ,tej manipulácie oni sú z ľahkých materiálov a posadiť tam dve deti ,ja fakt potrebujem dobrú manipuláciu, lebo som z haucku znechutená

silvinnka
2. aug 2012

@pistaciaa ano zacalo mi to v 25tt,pred tym sem tam bolo tvrde,ale to som nevedela,ze je to ono....nie vsade je bruskotvrde...vacsinou v strede,po bokoch a ku koncu je velkeeeeeeeeeee aj podbrusko stvrdne 😉

pistaciaa
2. aug 2012

@silvinnka booooze tak to neviem ako zistim, ze tvrdne, lebo v strede a po bokoch ho mam tvrde uz skoro stale, uz aby som bola aspon v 32tt 🙂

mamoka4
2. aug 2012

@lenka112 Ahoj, mená pri dvojičkách je naozaj zaujímavá téma....určite ti odporúčam, aby neboli mená takmer uplne rovnake....Ja mám 17 mes. dvojičky - Stella a Laura - v prvom rade som hľadala mená, ktorá sa mi páčia, potom aby sa hodili aj k menám mojim starším deťom a aby význam mien bol nejaký pozitívny... takže Stella znamená hviezda a Laura víťastvo.....a staršie detičky sú Peter a Sofia

mamoka4
2. aug 2012

Baby, nemáte záujem o drevenú ohrádku 120x120 cm.....? Predávam po dvojičkách, fakt výborný pomocník, využijete od 6 mes - cc14mes. 🙂

timmka
3. aug 2012

ahojte baby, mozem sa opytat vas, tie co ste uz rodili.... , ze ako zistim ze mam kontrakcie, ja som momentalne v 18tt a zacala ma boliet oblikca, asi mi na nu tlaci jedno babo a na pravej strane pod bruskom tiez citim take pichanie a bolest, hlavne ked lezim a pretacam sa, moze to spoosobovat moc. mechur? spodok bruska od pupka dole mam stale tvrdy, neviem ci taky ma byt, mam ho od zaciatku ked zacalo rast
dakujem za kazdu jednu radu, strasne sa bojim aby ma to nechytilo skor

zlatanka30
3. aug 2012

maminky dvojiciek vysli vam niekomu zle AFP testy?

brita
3. aug 2012

@timmka Ahoj timmka, ja osobne to zatial nepoznam, ale baby pisali, ze kontrakcie su podobne krcom, ktore mas na zaciatku menzes, ze take nieco to je. 😕 Asi ta babatka tlacia, na nejake organy, je to dost mozne. Vela zien sa na to stazuje, specialne tie, ktore cakaju dvojicky, ze im tlacia na organy a potom maju z toho bolesti.Mna moc netlacia, iba mi kopu do mechura alebo do pluc.Urcite to povedz doktorovi na poradni. Kedy mas najblizsiu kontrolu?

zlatanka30
3. aug 2012

maminky dvojiciek vysli vam niekomu zle AFP testy?

janula18
3. aug 2012

@zlatanka30 ahoj, no mne vyšli pri prvom zle testy na 2x, a malý je v poriadku. Teraz pri dvojkach to sestrička vravela že to ťažko hodnotiť pri dvojičkách ale že to vyzerá asi v poriadku. Ak je na sone všetko v poriadku tak sa neobávaj. Pri dvojičkách nie sú stále presné tabulky aké majú byť hodnoty.

scarlette
3. aug 2012

@zlatanka30 suhlasim s janulou, pri dvojkach toto nie je uplne smerodajne, mne tiez vysli hodnoty mimo tabuliek a vsetko je ok 🙂

pistaciaa
3. aug 2012

@zlatanka30 Mne sice lekar povedal, ze vysledky pri dvojickach nie su skreslene, ale mne robil kombinovany skreening v 13tt a potom aj AFP boli ok, tak dufam, ze to tak naozaj bude aj ked sa narodia, ale myslim, ze ak ultrazvuky mas ok, tak je to v pohode

zlatanka30
3. aug 2012

@janula18 no doktorka vravela,ze to vyzera byt v poriadku ,ale aj tak sa bojim.17.8 ideme k dr.grochalovi do mt a 8.8 na genetiku do mt

zlatanka30
3. aug 2012

ved to oni nemaju zevraj tabulky pre dvojicky tak nechapem naco tie testy aj robia. ☹ len som zasa v strese

pistaciaa
3. aug 2012

@zlatanka30 No vidis tak sa nestresuj, mne vzdy doktor povie, ze to co vidi vyzera byt v poriadku, ale zaruku radsej asi nikto nedava 🙂

eeska
3. aug 2012

@lubka_to pozerám že si mala antikolikove flasky Tomme, tiez ich chcem kupit, su dobre?

lubka_to
3. aug 2012

@eeska použíla som ich asi dvakrát, deti mi z nich nechceli piť prešla som na značku MAM a tu používame dodnes...Neoplati sa kupovať vela veci na začiatok, kopu som nevyužila každe dieťa je iné, treba vyskúšať a potom radšej kupiť viac kusov....

mia117
3. aug 2012

@kkatka113 ahojky ako sa mas? ako babatka? uz kopkaju?

lenka112
3. aug 2012

@mamoka4 Náš starši je Daniel a určite už meno na " D " nechcem. A tie dalšie, tak to bude veru poriadne ťažké.

timmka
3. aug 2012

@brita ahoj moja, ty si este tehulka??? myslela som, ze si uz niekde porodila, klobuk dole, v dobrom zavidim, ze si v 36 tt, kiezby som aj ja tak vydrzala 😉 , na poradnu chodim kazde dva tyzdne, teraz idem 10.8, uz sa tesim 😉 , povedala som mu to, tak mi povedal, ze moze mi tlacit, tak neviem...

kkatka113
3. aug 2012

@mia117 Ahoooj, jasne, uz kopu len neviem vzdy rozlisit ci jedno alebo obe....ale niekedy citim jasne obe ked je to v rozmedzi minuty a na oboch stranach....to by sa muselo jedno nejak extremne rychlo presuvat asi 🙂 Aj teba uz onedlho zacnu uvidis 🙂 Od pondelka nasledujuceho som vypisana, cize som dnes bola posledny den v praci, uplne sa na to tesim, si poobede vzdy pospim, a budem mat pohodku, super 🙂 Najblizsie idem v stredu na morfologicky, tak som zvedava a dufam ze mi uz konecne potvrdia pohlavie 🙂 Ty ako?

celiakia
3. aug 2012

@misenka3 ahoj ja som dostala darovany silver cross ale po prvej jazde som myslela ze pridem o ruky, rucky na kociku su velmi od seba vzdialene. Potom som rozmysla nad Peg perego Aria, ale moji su mensi a este potrebuju polohovat nozicky, to sa na tom kociariku nedalo. A tak som si kupila Zooper Tango a som s nim spokojna. No dievcata mmi odporucali aj Baby jogger city mini, vraj je tiez velmi dobry.

misenka3
3. aug 2012

@celiakia áno, aj ja som to počula ,ale aj tá cena je vzššia, ja už nechcem tak veľa vrážať do kočíka už nebude nadlho majú skoro dva roky, preto sa pýtam, niečo skladné, cenovo výhodné a hlavne dobré na manipuláciu, ale ďakujem za radu. no som zvedavá, ako s ním dopadnem, lebo hauck neodporúčam žiadnej mamine, nikdy 😒

mia117
4. aug 2012

@kkatka113 Ahoj moja, to som rada ze je vsetko ok a uz kopu, ja uz tiez citim pohyby nejaku dobu 🙂 ale pri druhorodickach je to normalne, ze citia skor. Ja idem na uzv v utorok, tak sa moc tesim na babatka ako podrastli a snad mi dr. povie, co to bude 🙂 to je super, ze ta vypisali aspon si oddychnes a hlavne si pochystas vecicky, ja uz mam nieco pochystane, minule som bola u nasich a mala som tam vrecia veciciek po synovi, tak som si to vsetko poprala pozehlila a dala do skrinky 🙂 aj som si objednala zavinovacky, viem ze to je predcasne, ale nemozem si pomoct, tesim sa na ne velmi 🙂 ako vsetky 🙂

kkatka113
4. aug 2012

@mia117 Jasne, ja sa tiez tesim a uz by som najradsej vsetko pokupovala, ale este predsa len cakam a tak o mesiac a pol sa do toho pustim, zatial si to tak premyslim, pohladam na nete co vsetko nam bude treba a neskor to aj poobjednavam 🙂 Som zvedava co ti povedia v utorok, ci uz bude vidno co su drobci zac, no ja sa to snad dozviem definitivne v stredu 🙂

mia117
4. aug 2012

@kkatka113 moja tak si hned napiseme, drzim palce 😉 idem sa ja vrhnut do upratovania, pa 😉

kkatka113
4. aug 2012

@mia117 Plati, ale neprehanaj to s upratovanim, oddych je oddych, ja tak max navarim a na upratovanie nam nastastie chodi jedna pani cize okrem bezneho odkladania veci mame stale poriadocek a nemusime pohnut ani prstom 😀 Hlavne teraz to ocenujem, lebo sa mi naozaj nechce behat po byte s prachovkou a podobne....tak krasny vikend, pa 🙂

sloto
4. aug 2012

ahojte baby... no ja zistujem, ze uz asi ani von nemozem chodit.... vcera vecer sme sa rozhodli ze sa ideme prejst asi 100 metrov na vineu aj s malou, a ze mala sa tam vysanti na ihrisku aspon. no sli sme tam asi pol hodinu, naspat asi hodinu, lebo mi úri kazdom kroku ztvrdlo brucho, vrazalo mi to do krizov, ja som myslela ze uz hadam idem i rodit.... domas om si dala magnezium, lahla a preslo to, ale teda mala som co robit, aby som vobec domov dosla....
no a anstaa problem, pretoze ved cez tyzden som furt sama doma s malou, kedze muz je pracovne mimo - chodi na tyzdnovky. no ja neviem ako to idem zvladat uz tieto posledne dni, ci tyzdne