Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
13. nov 2010

@adra22 fuha, zeby az taky rozdiel? Teraz mam vycitky, ci som to dobre pozrela, urcite si to pre istotu overte. Kludne sa mailom opytajte na cenu kompletnej zostavy (vanicky + sportova vrzia) a informujte sa trebars aj ohladom farieb. Pracuju tam dvaja fajn ludkovia a do 2 dni urcite reagnu a budu ochotni pripadne kocik aj rezervovat. Sama som teraz zvedava na cenu, lebo to by bol uz sakramentsky rozdiel. Ale podla toho, co pises (cena v Mocenku) sme sa asi s predajcom nerozumeli a ta cena sa vztahovala len na vystavenu sportovu verziu. No...som Ti "pomohla", co? ☹

adra22
13. nov 2010

@janette77 no veď jasné že napíšem aspoň pre info 🙂 Si zlatá že si vôbec zistila 🙂 No v Močenku to je cena za dve vaničky , športáky a aj autosedačky tak uvidíme čo odpíšu 🙂 akurát hladám recenzie naň po nete ja proste stále vymýšlam 🙂

janette77
13. nov 2010

@adra22 Inak, ked manzel doma poskladal kocik, ihned sme skusali, ci ide cez dvere (hoci kupovali sme na zaklade rozmerov, samozrejme) a v pohode prejdeme. Tiez polabzoval po celom dome a zmestil sa aj cez izbove dvere, som sa smiala na nom 🙂) Ale je jasne, ze az prax ukaze, ci to bola dobra volba.
On bol vsak za Easy Walker a "vyhrazal" sa mi, ze nechce pocut jedinu staznost na moj vybojovany kocik. Tak sa musim tvarit, ze som nadmieru spokojna, ani keby sekery padali.🙂)))))))))))
No ale dost o tejto teme, aby sme cosi nezariekli. Kocik pojde z oci hned zajtra rano. Dnes sme uz utahani, mali sme perny den.

adra22
13. nov 2010

@janette77 veru kočík pekne odložte vyložiť nohy a oddychovať 🙂 aj ja sa vyvalujem na gauči a behám po nete 🙂 odýchni si

janette77
13. nov 2010

@adra22 aha, tak aj autosedacky? Tak to potom nebola az tak zla cena v Mocenku...Veru, recenzie vela napovedia, predsalen su na zaklade skusenosti, my sme tiez surfovali krizom-krazom, aby sme ziskali co najviac infosiek. Inak tiez uz mame autosedacky. Prisli sme k nim takou fajn cestou - manzel ma v praci taky bonus, ze si zbieraju akesi body, za ktore si mozu objednavat vselico mozne zo specialnej firemnej stranky a kedze si za ne roky nic "nekupoval", vyuzil to teraz, cize mame autosedacky zdarma. Alebo za manzelovu drinu a neskore prichody domov?? Tak nejako...🙂

janette77
13. nov 2010

@adra22 hej, ved aj mam vycitky, ci nie je priskoro...ale snazim sa zahnat hlupe myslienky. To je fakt, unavena som ako kon, strasne ma vycerpava chodza, dnes zaspim ako babo, verim, ze ma ani zdaleka necaka nepokojna noc. Prespim aj moje VC vyjazdy.🙂))))))))))))) Tak pa, relaxuj a potom ...bru noc.🙂

bisy
14. nov 2010

Ahojte maminky a tehulky, chcela by som sa opytat, ci je pravda, ze kazda dvojtehulka by mala ist na tyzden do nemocnice na pozorovanie?

juliagregor
14. nov 2010

@bisy nie nemusí, to záleží od lekára a nemocnice, aké má zvyky...a od zdravotného stavu pacientky...treba s tým ale rátať, aby si potom nebola prekvapená...poznám maminky, kt. šli do nemocky až na pôrod..je to veľmi individuálne...

bisy
14. nov 2010

@juliagregor Tak zatial (klop-klop) nemam ziadne problemy a dufam, ze do nemocnice pojdem az na porod.

sjuzika
14. nov 2010

ahojte kocky
janette77- ja som si vyhliadla presne ten isty kocik ako ty a tiez sa ho chystame okuknut v mocenku...ako si sa rozhodla-kupujete komplet vanicky,sportak a vajicka?(mozno si to uz pisala,len som necitala vsetko), dik 🙂

christie
15. nov 2010

ahojte kocky, ta nemocka zavisi aj od diagnozy - ja som uz od minuleho tyzdna v nemocke a modlim sa za kazdy den, aby bambina zostali v maminkinom brusku. Ale uz to vyzera, ze vo stvrtok alebo piatok to ukoncujeme. Vcera sa dokimu ani placenty nepozdavali...

Ale na inu temu 🙂 ja som kupovala EW Silver Edition, sportovy, 2 vanicky, 2 fusaky Silver a 2 adaptery na Maxi-Cosi - spolu 1.067,-EUR vratane dopravy - www.babysale.eu (je to v holandstine, ale da sa prepnut do anglictiny). Mrknite sa aj tam, lebo som usetrila cez 300,-EUR. Pani v Mocenku mi nepride az taka prijemna a hlavne, ma monopol na Slovensko. Dovozcom pre CR a SR je www.kocarky.,cz a oni nechcu pustit nikomu inemu predaj. Ja si robim novy E-shop a nedovolili, aj preto som sa rozhodla, ze im "kseft" neurobim. Drzkajte sa, vydrzte co najdlhsie babatkami v brusku. Ak mate pripadne este cas, odporucam ist na vystavu co robia ti z kocarky (pozrite ich stranku). A tam zvyknu davat fusaky zdarma (ak objednate na mieste) - takze to sa oplati, kedze kazdy stoji 85 resp. silver 95 EUR.
Ale co je dobre, ze tam je strasne vela dvojickovskych kocikov na jednom mieste a viete si porovnat 🙂 vystava je pri Brne (pri Olympii).

matelko1
15. nov 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
@christie drzim palce aby vsetko dobre dopadlo 🙂 ...

bombula
15. nov 2010

@christie ja viem ze teraz mas ine starosti ale este k tomu kociaru - to som bola sokovana ze vyrobca alebo distributor nechce pustit predaj aj cez ine shop-y... no ja by som veru napisala vrely list vyrobcovi akeho "skveleho" predajcu tu ma a preco som sa rozhodla u nho nekupit. ved zdrava konkurencia iba podpori predaj, nechapem! pozeram tu holandsku stranku, trochu hapruje anglicky jazyk ale aj tak dik za nu. ja sice kociar nekupujem, ale vzdy sa najde volaco co treba a u nas predavaju s prisernymi marzami... veru aj hracky su na tom tak..
😒
fuuu to musis byt nedockava ked porod za rohom... tak snad to rychlo a hladko zbehne do toho stvrtku

juliagregor
15. nov 2010

ahojte,
no na ten obchod v Kolíne veľmi aj češky nadávajú, stačí sa prečítať dvojcata.cz...majú zvláštny zmysel pre vybavovanie reklamácií... 😝
konkretne sa sťažujú aj na EW má problém s ukotvením otáčavých kolies a často klepú, je to asi nejaký výrobná závada, nevedia ju odstrániť...tak to neuznávajú ako reklamáciu...a tiež sa neuznáva vyblednutie farieb ako reklamácia (ale to nikde)
mne to robil jeden kočík, ked som šla rýchlejšie, tak kolesá nekopírovali teren, ale skákali, dala som na opravu, dotiahli a bolo opravené (bol to monokočík)

juliagregor
15. nov 2010

tie kolesá to robil starší model, nech je info uplné

christie
15. nov 2010

@bombula no mna nahnevali, lebo ja mam len e-shop, bez kamennej predajne a teta ze musim mat kamennu predajnu, aby sa mohol kocik ukazat... Pritom viem, ze aj kocikovo z Ivanky sa snazili ich predavat a neuspeli, takze je to dohoda s tou z mocenka s kolinom... nikde inde to tak nie je, zistila som, ze v nemecku aj rakusku su len cisto internetove shopy, takze to vobec nie je EW politika, ale tych ceskych blbcov.
Marze su fakt vysoke, ja sa snazim davat zlavy, ak to ide, lebo niektore ceny nechapem preco su tak nadhodnotene.

zatial mi funguje testovacia verzia na www.market24.creativeshop.sk ale v decembri to bude uz pod www.market24.sk - tak si mozete mrknut, ak sa nieco paci 🙂

janette77
15. nov 2010

@sjuzika Ahojky🙂 My sme kupovali len vanicky a sportak, vajicka nie. Som rada, ze mam sympatizantku v tomto kocicku, mne sa velmi, velmi paci a dufam, ze ma potesi aj v praxi. Po akej farbe tuzis?

janette77
15. nov 2010

@christie tiez velmi drzim palce, uz si v krasnom tyzdni. Cakas parik - nadhera. A mas vybrane pekne mena.🙂 Drz sa! V ktorej nemocke lezis? Nesetri nas referencii, ako to tam chodi. Dik.

sjuzika
15. nov 2010

@janette77 ahoj janette,ano paci sa mi ten kocik, som zvedava, ci mi to zostane aj ked ho zbadam nazivo,farbu zatial neriesim, ale urcite nie bielu a rozmyslala som aj nad kombinaciou cierna-cervena.uvidim, ked sa dozviem pohlavie. ale stale zvazujem, ci kupit vanicky alebo len tie prenosne tasky,kedze mam termin tak, ze deti by boli na leto, teda do novembra mozno v tych taskach. neviem, mozno je to hlupost,asi su male a uzke....videla si ich?chcem sa zamerat hlavne na sportaky,aby mali dobry nanoznik, kedze tam deti budu v zime a potomv podstate "stale". a by neboli tie sedacie casti tvrde.vajicka ani kupovat nebudete? my zrejme nie,na kocik netreba a do auta kupime este jedno, kedze jedno mame po dcere.mate kocik uz doma?

petrikaa1
15. nov 2010

@christie drzime palceky)))

janette77
16. nov 2010

@sjuzika Dobre ranko... my mame vajicka z ineho zdroja, takze ku kociku sme nekupovali. Ano, kociarik mame uz doma a dufame, ze si nim nic nezakrikneme. No pripravit sa treba, uz sa mi velmi tazko chodi a zacinam ocenovat, ze si postupne hromadime veci pre babatka. Biely by som ani ja nechcela pre haklivost, preto sme aj my volili neutralnu farbu, aj ten material sa mi zda taky fajn umyvatelny. Ved uvidime...
Co sa tyka vaniciek ci prenosnych tasiek, tiez sme dlho zvazovali. Nam sa tie tasky zdaju trosku labilne pre babatka. Ja viem, ze uniest ich to musi, aj izolovat v zime, ale nakoniec sme sa pre istotu rozhodli pre vanicky. Akosi intuitivne. Tie vkladacie tasky do TFK som videla v Mocenku. Su take uzsie, ale aj vela vaniciek do duo kocikov je uzsich, skratka "obet" priestoroveho riesenia pre dvojicky. No napriklad vanicky pri TFK su zjavne sirsie ako vanicky Easy Walker, ale uz sportak je vacsi pri EW. Tazko najde clovek ideal, vsetko ma nejake pre a proti.
Na TFK sa nam tiez pacilo polohovatelne "stupatko", ak sa nemylim, ma 3 polohy, teda deturencom nevisia nozky.
Tak vela stastia pri mapovani! 🙂 Ako sa Ti tehulkuje? Mas uz aj dcerku...🙂 Nasim snom su tiez 3-4 detvaky, jedno by sme si chceli aj adoptovat.

matelko1
16. nov 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
@janette77 takze kociarik mate doma,super 🙂 ..neboj sa nic nezakriknete,ale potom sa uz tazko chodi,nevladzes a ....
chlapcov som dala spat,maxim uz zaspal a alex este vystraja.

janette77
16. nov 2010

@matelko1 Ahojkooo, tak verim, ze Maximko Alexa po chvilke inspiruje. 🙂 Veru, som rada, ze sme uz zahajili pripravu na babatka, lebo fakt mam problem chodit uz aj po dome, nieto po obchodoch.
A tie nestastne noci mojeee, to je cisty des.☹((((( Aj Ty si to take mavala? Koncom tyzdna sa chystame k svokrovcom a som si vydobila u manzela, aby sme sli naotocku, lebo v "cudzom" prostredi si ten moj hrozny (ne)spanok uz vobec neviem predstavit. Dnes som chcela aj kolacik piect, ale vyslovene sa na to necitim. Budem rada, ak cosi lahke navarim a trosku upracem. A Ty moja ako? Uz mas tie druhe vysledky krvi?

matelko1
16. nov 2010

@janette77 uz aj alex buba 🙂 ja som mala tiez take noci.ani spat som nemohla ani na jednom boku,lebo ako som sa dala na bok,tak raz jeden ma kopol,raz druhy.no nepacilo sa im a na chrbate som nemohla,casto som chodila na wc,no des,ale vydrz ved o chvilku mas batozky doma 🙂
na krv som este nebola,v piatok idem,nevychadzalo mi to a zajtra je volno a vo stvrtok rano ideme s chlapcami na kontrolu po rehabilitaciach-tie uz sme skoncili,ale kontrola musi byt do jedneho roka,tak ideme vo stvrtok a potom az v 1 roku.som zvedava co povie dr,chlapci ako ju vidia,tak sa rozrevu,nechcu robit to,co ona povie a deti si pamataju co robila s nimi.chytila ich za nohu a viseli dole hlavou a od vtedy je problem.

janette77
16. nov 2010

@matelko1 fuha, ten zaver ma az vydesil, to je standardne vysetrenie?? Uff... ta rehabka bola na zaklade coho, mali ste nejaky problem?

matelko1
16. nov 2010

@janette77 problem nebol ziaden,len sa predcasne narodili tak vsetky deti,ktore sa predcasne narodia tak ich daju na rehabilitacie+navsteva neurologa.to vysetrenie bolo zamerane na to,ze chcela vediet ake maju reflexy a ked ich pomaly davala dole,tak mali pasticku otvorit a chlapci ju mali zatvorenu.ani sa necudujem-od strachu.
minule sa tam boli a ona,ty mi ukazes ako sa pretacas z brucha na chrbat a druhy zase naopak,z chrbta na brucho a vies ako deti,mali ju na haku.ved to niesu psy,ze posluchaju na slovo a este take male deticky,ani nerozumeli tomu.

juliagregor
16. nov 2010

@matelko1 chúdatká, ani sa nedivím, že sa boja... 😎 , našich všelijako pretáčali, ale za nohu ich nedržali ...

matelko1
16. nov 2010

@juliagregor no som zvedava co im teraz vymisli,az sa bojim.moj mm uz povedal,ze jej povie na rozum.
jedneho vysetrila a hovori nech vas mm oblecie maleho,vy si potrebujete oddychnut a stala tam nad nim a kukala ako ho oblieka a moj mm mal z toho az tremu.

juliagregor
16. nov 2010

@matelko1 😀 chudák muž, môj ich nerád oblieka a to od malo, všetko sa postará, len to obliekanie mu vždy vadilo...ked som chodila v sobotu do školy, tak som mu nachystala 3 kopky oblečenie, pre každého, prišla poobede domov a oni v pyžamkách, ale hlavne, že jesť dostali 😀 😝

janette77
16. nov 2010

@matelko1 aha, tak aspon viem, co ma, v pripade predcasneho porodu, caka...teda nase batozky...chudatka deturence. Tiez sa necudujem, ze nespolupracovali... tak nech vam ta kontrola dopadne dobre a nech ich uz lekarka takto netrapi.