Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
1. sep 2011

http://www.dvojickovo.sk/index.php/dojenie
tu je stranka, kto nepozná 😎

andreaka11
1. sep 2011

@tina1979 pracujem na tom. je to v anglictine, ale su tam obrazky ako drzat babatka. ved ked budes mat otazky, tak prelozime

jarula10
1. sep 2011

@tina1979 Šimonko sa dokázal napapať skôr, možno týždeň ... dva. Adelke o dosť dlhšie, ale neviem presne. Chvíľu som si už aj myslela, že to nedokáže a odrazu to prišlo 🙂 Som si aj zapisovala koho som kedy kojila, koľko som dokŕmila a tak, no neviem tie papiere nájsť. By som ti aj povedala, že ako často, lebo na začiatku nevydržali 3 hodiny. Prvé týždne niekedy aj po hodine sa zobudil Šimonko. Potom, už keď som si bola istá, že sa dobre najedli, tak keď moc skoro začali plakať, nedávala som hneď prsník, som skúšala ich inak utíšiť. Po kojení som skúšala dať odrgnúť a keď si grgli a neplakali, tak som vedela, že sú najedení. Niekedy plakali a chcela som dokŕmiť a už nechceli. Môžu plakať pre bruško alebo nejakú inú nepohodu. To spoznáš časom, či sa dobre najedli. Aj mne ľudia hovorili, že to nepôjde keď už raz začali z fľašky, ale pokiaľ sa vedia prisať, tak prečo nie 😉
Ja som začala skúšať naraz kojiť, keď sa vedeli dobre prisať. Niekedy sa to podarilo, niekedy nie. Niekedy ani sa naraz nezobudili, tak som ich nebudila. Ale mala som na začiatku pocit, že sa lepšie najedia, keď jedia naraz, lebo si púšťali mliečko jeden druhému, tak nemuseli tak veľa ťahať.
Od začiatku používam vankúš na kojenie. (Mám taký dlhý, v tehotenstve som na ňom spávala.) Zo začiatku som naň nadávala, lebo sa mi z neho zošuchovali. Teraz je to už v pohode. Keď boli malí som ich mala v tých veľkých perinkách. Jedného som mala rovno pred sebou ako keď kŕmiš jedno a druhého nožičkami dozadu "popod pazuchu". Ten druhý mal hlavičku trochu založenú tomu prvému na nožičkách, preto sa mi to dobre v tých perinkách. Aj boli vyššie a nemusela som sa krčiť. A popod nich som mala ten vankúš.Neskôr som ich mala v tých tenkých zavinovačkách a prikladala oboch nožičkami dozadu (myslím, že sa to volá futbalová poloha). Aj teraz ich tak kojím, ale jasné už bez periniek. Sadnem si medzi nich, pripravím vankúš (keď ho nemám pri sebe tak paplón alebo vankúše obyčajné, do takej výšky aby to bolo pohodlné) a vyložím ich hore.
Teraz vydržia nejesť 3 hodiny, ale spia už omnoho menej 🙂 Napapajú sa, pohrajú, pospia a zobudia sa na kŕmeni. A Adelka tá niekedy medzi kojením ani nepospí. 😒 Ale zas niekedy, keď vidím, že sú nervózni, napr.: keď bolo horúco, tak im dám aj skôr.
Želám ti veľa sily a trpezlivosti. 😉

tina1979
1. sep 2011

@andreaka11 dakujem 🙂 , tak uz len trenovat musime. Vsetky polohy su bez perinky, myslite , ze sa to zvlada aj s perinkou ?

jarula10
1. sep 2011

tina1979 našla so tiež v starom časopise tento obrázok. Tak mne sa osvedčila kombinácia klasickej a futbalovej polohy a potom už len futbalová 😉

dana_l
2. sep 2011

no to uz sa tesim ako budem skusat tu futbalovu polohu. pri prvych som ju nepotrebovala vyuzit ale teraz urcite bude super na papanie.

dnes mm urobil miesto v obyvacke pre postielku. teraz uz len najst sroby aby ju mohol aj zlozit. 😀 😀 😀
od jednej postielky viem kde su ale od tej druhej ..... musim poriadne porozmyslat. 😕

andreaka11
2. sep 2011

@tina1979 ja som perinku vobec nepouzivala. neviem ti poradit. iba ak by si babatka dala von z periniek

juliagregor
2. sep 2011

@tina1979 mne bolo lepšie s perinkou, chlapci boli prťaví a kojila som ich hned od 2 kilov...

luciaf13
3. sep 2011

jeej perinky rozoberate 🙂 ja som pouzivala aj pri Kubkovi aj pri dvojkach dokym sa do nich zmestili , bolo to uzasne prakticke a nebala som sa deti chytit a prenasat 🙂

bbtina
3. sep 2011

Kocky pri akej vahe dvojciat (tych skor narodenych) vas pustili z nemocnice domov?

juliagregor
3. sep 2011

@bbtina 2270 mal menší, väčší skoro 2700 g

diddika
3. sep 2011

@bbtina ahoj, gratulujem k babatkam, tiez mam predcasne narodene dvojicky a mali by mat vahu okolo 2300 g.

christie
3. sep 2011

@bbtina my sme boli 10 dni, pri narodeni lauri mala 2 kg a Miško 2,5 kg... dolezite bolo, ze ked schudli (lauri na 1,9 a misino 2,4) aby zacali priberat a pustali nas na 10ty den (Lauri tusim 2,1 a Misko 2,6 kg mal), nemuseli sme vobec nejaku vahu mat, len ze priberali.. to ale zalezi vzdy od nemocnice, ja som rodila na Antolskej

bbtina
3. sep 2011

@juliagregor
@diddika
@christie. Baby dakujem,dufam,ze budeme rychlo priberat,len sa bojim aj zaspat pred hodinou sa mi naliali prsia po sekcii,chalani v inkubatore,nemoze sa mi to do rana zapalit?

juliagregor
3. sep 2011

@bbtina to je dobre, že už máš mliečko, vypýtaj si od sestričiek pohárky a mlieko si ručne odstriekaj...je to lahké aj pár kvapiek stačí...mlieko treba von

juliagregor
3. sep 2011

ak máš odsávačku, tak kludne odsávaj aj nou...

bbtina
3. sep 2011

@juliagregor idem skusit rucne,ak staci par kvapiek,tak to zvladnem,len som sa bala ci mam alebo nie,a ci potom rano neumrem od bolesti ako 1 pripad predomnou

juliagregor
3. sep 2011

@bbtina ked ta budu prsia bolieť tak teplá voda v sprche a odstriekaj si tam , pojde ti to lahšie, ale toho mlieka je škoda len tak vyliať ...

bbtina
3. sep 2011

@juliagregor esteze ta mam,ja som sa riadne bala,vyslo mi asi po 5kvapiek a bolo to hned lepsie asi psychika,sestra nakoniec prisla,ze to vyzera ze zajtra uz mam mlieko,ze to neni este take uplne naliate

juliagregor
3. sep 2011

@bbtina 🙂 a keby ti aspon jedného doniesli na priloženie...to by bolo uplne idealne...neboj zvládneš a naučíš sa aj ja som bola riadne vyplašená 😎

bbtina
3. sep 2011

@juliagregor rano tam hned pojdem a dako vyzobrem🙂

zuzana110
4. sep 2011

Ahojte,chcem sa Vas baby spytat,s akou velkostou dudla ste krmili 3 mesacne babo?

zuzika30
4. sep 2011

@zuzana110 my mame 2 cumle a za chvilu 4mes., najedeny su do 10min. niekedy do 5 min. ked su moc hladny 😀

zuzika30
4. sep 2011

kocky kedy ste zacali s prikrmami za par dni mame 4 mes. k Dr. mame ist az 4 oktobra na ockovanie, zeby ma usmernila, ved jej zavolam , chcem vasu skusenost a zacali ste stavickami ci rovno s kasickami z mrkvicky ???
nechce sa mi kupovat odstavovac koli 2 tyz. , myslela som ze zacneme s uvarenou mrkvou a rozmixovanou, ci ?

lucia.kl
4. sep 2011

@zuzika30 ahoj. začať s príkrmom podla vlastného úsudku, mala by si na deťoch vidieť či sú pripravené... či ťa sledujú keď ješ a načahujú sa za lyžičkou... a hlavne či im stačí mliečko a niesu často hladné...
ja som začala s polievkami cez flašku s variab. dudlom, nedalo sa to lyžičkou zvládať... dr. mi kázal uvariť a v tej vode rozmixovať a vždy týždeň dávať jedno a potom pridať až vlastne jedia všetko, ja som dávala mesiac len zeleninu a potom som pridala mäso... okolo pol roka ako začali sedieť som začala krmiť lyžicou obe naraz...
inak mám aj v albume s tabulkami čo sa kedy pridáva a najlepšie začať medzi 4-6 mesiacom - kojené aj nekojené deti...

lucia.kl
4. sep 2011

@zuzana110 tuším sme mali 2 dudel, my máme teraz na mliečko trojku a to majú 14 mesiacov, jednoducho mi nezvládali piť z väčších dudlov...

zuzika30
4. sep 2011

@lucia.kl dakujem ,sledovat ma sleduju ze papam ,ale nenacahuju sa, papaju a 3hod. 130-170ml mliecka a az placu, nevedia sa dockat ked sa zobudia, a 3 hod. cez den a v noci vydrzia viac ale uz skracuju interval, budia sa skor na hlad, ja o tom rozmyslam, lebo sa vravy ze sa ma zacat od ukonceneho 4 mes., tak snad este pockam ,alebo to necham na Dr. nech to posudi, inak strasne pokroky urobili tento mesiac , su uzasny to uz sa da aj blbnut, strasne sa tesime

lucia.kl
4. sep 2011

@zuzika30 vyskúšaj a uvidíš, ja som začala prikrmovať ale som videla na nich že to nieje dobre, tak som dala pauzu a potom začala zas... ale ja som 1x dala keď mali 3mesiace...

smejko
4. sep 2011

@tina1979 mame Bebu HA a Bebu AR (miesam). V poslednych dnoch pozorujem, ze mam menej mlieka, ale vcera som si dala burciak a hurraaa - "nadojila" som mega davku 😀 ako v zaciatkoch. Takze, sup sup, je sezona, mozno to bude lepsie 🙂

mamoka4
4. sep 2011

AHOJTE, 🙂

včera sme sa vrátili z Talianska a s dvojkamisme si to užívali. Dnes máme neuveriteľných 6 mes. !! Baby už samé sedkajú 3-4 min. 🙂 a stále sa iba kojíme bez UM 🙂 🙂 a papame vela zeleninky a ovocia.
Zajtra opat začína škola a škôlka tak naši starší už opäť idú ....