Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

schaja
3. aug 2011

Tak baby aj ja uz mam naplanovany porod = bude to v pondelok 15.8. cisarskym- drzte palce aby vstko bolo ok 🙂
a ako tak citam o tom plavani - hm ja som nad tym uvazovala ale ako vas citam tak to asi necham tak.
A ozaj bola som na predoperacnom pohovore a tam som povedal ze by som chcela kojit a doktorka sa na mna tak divno pozrela a povedal ze si mam radsej do porodnice priniest aj UM 😒
No a vitam nove tehulky - a na tie celodenne nevolnosti si pamatam - ale nebojte ono to prejde- mne zacalo byt lepsie asi v 4 mesiaci 😉

nattalia
3. aug 2011

@mamoka4
@ika00
@lucia.kl no, nieco na tom bude, tiez mi to hovorila segra, ona zacala neskor chodit s malou asi az od pol roka, ak nie od 9-tich mesiacov, a mali nahradnu hodinu s mini miminkami, a hovorila mi, ze to bolo len cele o plakani, ze tie deticky z toho nic nemali, az take vacsie si to uzivaju a cosi sa uz aj naucia... tak asi fakt pockame, a uvidime aj, co ta cena, je to fakt dooost vela penazi...ale dakujem holky, som si aspon overila, ze segra to dobre postrehla...🙂 Ale tie deticky v tej vode, ked uz si to vedia uzivat, tak su na zozranie!🙂

@wera
@smejko
@ika00 pocula som, ze v Bipe v Hainburgu je nejaka predavacka slovenka, a ze niekedy aj číha na slovenskych zakaznikov, hovorila mi to kamoska, co tam chodi, a tiez po nemecky ani necekne🙂

wera
3. aug 2011

@schaja super že už máš termín 🙂 hlavne sa toho neboj, dá sa to zvládnuť 😉
teda a to je sila že Ti doki hneď hovorila o tom UM... nechápem to... ale treba sa snažiť čo najčastejšie prikladať aby sa Ti mliečko rozbehlo a ukázala si im že to ide 😉 a to tam u Vás nemajú v nemocke UM?

ivikli
3. aug 2011

@nattalia Ahoj, my zaciname s plavanim buduci tyzden, je to taky letny skrateny kurz, len 4 lekcie. Ak sa mi to neosvedci, nebudeme v septembri pokracovat. Ale nam to odporucila pediatricka a aj lekarka z novorodeneckeho na Kramaroch, kam sme museli chodit na kontroly. Tak dam vediet 🙂

tterkat
3. aug 2011

@schaja tak to si ma teda potešila to ešte necele 2mesiace vydržať ☹ 😀 dnes mi bolo ozaj brutal zle ešte že som sa dala vypisať lebo v tej mojej otrasnej robote by ma asi z každej divnej vône napinalo 🙂 A držím palce kedže už máš termín 🙂 A prečo nemôžeš kojiť?? 😕

schaja
3. aug 2011

@wera neviem aj mna to zarazilo ze si musim priniest svoje UM 😒 ale ja dufam ze zvladnem babenky kojit a Um budem pouzivat maxi ako doplnok

schaja
3. aug 2011

@tterkat no ja by som chcela kojit, len tu mi moc velku sancu nedavaju - ale ja im dokazem ze to ide - teda aspon sa pokusim 🙂

tterkat
3. aug 2011

@mamoka4 tak zrejme áno.. Segruša ma sice jednovaječne ale sú tam 😀 No tak je to ešte taka zlatá stredna cesta kedže pri prvej som nabrala 30kil pri druhej cca 15kil tak dufam že aj teraz si dam trošku bacha a zbytočne sa nebudem prejedať.. občas ma to tak chytí že zjem tresku po nej si dam šišky a ukončím to s chlebom vo vajicku a na nom nejaku tu oblohu a potom odfukujem že som to akosi prehnala 😅 ale chvala bohu take dni mam strasne malo ešte že mi je skoro každy den zle že nemozem to prehanať 😀 aj sa na ten vysledok strašne teším neviem sa dočkat 3d ultrazvuku či 4D lebo doktorko ma aj aj a nie to este na samotny božsky zazrak po porode 🙂 🙂

tterkat
3. aug 2011

@schaja tak to ti silno drzím palce nedaj sa mamuša 😉 😉 😉 Ved nieje nic lepsie ako tvoje mliečko pre tvoje babatka ...

lucia.kl
3. aug 2011

@schaja to umelé mlieko si naozaj zober pre istotu, moje baby by asi hladné boli, keby v porodnici nebolo UM, a kamoška čo rodila v nitre, tak tam nedávali deťom UM a oni tam revali od hladu....keby tam pred pôrodom mesiac neležala, tak si nevezme, takto mala a mohla deti nakrmiť... ja som tieý chcela kojiť, ale bohužial nezadarilo sa...
tak ti budem držať palce aj na pôrod aj na to aby sa ti pekne mleičko rozbehne... 🙂

juliagregor
3. aug 2011

@schaja vobec nestresuj, prikladaj deti, ked si vypýtaju a hlavne pozitívne myslenie 😉

dana_l
4. aug 2011

@schaja budeme bojovat spolu o materske mliecko 😉

dana_l
4. aug 2011

termin este nemam. ale viem najnovsie vahy - 1660g a 1730g. dalsie sono o 3 tyzdne. doktor o dva.

ika00
4. aug 2011

@nattalia ja si uz cenu za plavanie presne nepamtam, myslim, ze to bolo okolo 80 Eur, ale kurz 2x do tyzdna. Tak som myslela, ze pojdem raz z jednym a potom z druhym.
Ale pozor, velmi dlho to neodkladajte, lebo ked uz budu mat svoj rozum, tak nebudu spolupracovat.
Nasa Radka sa aj tak najviac naucila s mm. Chlapi nemaju ziadne zabrany. Ale to som tam nemohla byt ja, lebo som bola uzkostlivo-histericka 😀

ika00
4. aug 2011

@dana_l blahozelam, Obdivuje Vas vsetky, co mate doma este dalsie dve deticky. Ja som tehotenstvo ledva dvladle pri mojej jednej.

ika00
4. aug 2011

@lucia.kl
@schaja mne sa mliecko do prs nalialo, ale nechcelo ist von - spustaci rexlex som mala zastaveny. Ukrutne to bolelo. Dva dni mi davali oxitocin. Potom sa pustilo. To bola ulava....

sisi79
4. aug 2011

@schaja A v ktorom týždni budeš keď budeš rodiť? mňa to už tiež čoskoro čaká - za 4 týždne ak sa drpobci neprihlásia na svet skôr, doktorka mi vravela že tiež to bude pravdepodobne cisárskym

smejko
4. aug 2011

@schaja drzim palce na porod a od kojenia sa nenechaj odhovorit. ked som lezala na sestonedeli a chcela som ukazat techniku kojenia, tak mi povedala detska sestra, ze to nema vyznam, ze dvojicky aj tak kojit nebudem, ze to nezvladnem.... takze takato podpora 😠

smejko
4. aug 2011

@wera @smejko @ika00 @nattalia o tej Bipe som pocula aj ja, ale neviem po nemecky nic, tak max pozdravit a podakovat ☹ ale asi to vyskusame a dam potom vediet.

januskad78
4. aug 2011

@lucia.kl

ahoj Lucka, potvrdzujem ucast na stretnuti a velmi sa tesim, ze spoznam dalsie dvojickovske maminy... dufajme,ze pocko nam bude naklonene

smejko
4. aug 2011

babule, mne je luto, ze na BA stretko nemozem prist, ale uz teraz sa tesim na dalsie

chrobulka
4. aug 2011

@dana_l - kokso, v dobrom ti "zavidim" tie vahy, moje baby mali 15.7. odhadovanu vahu 2100 a 2455g (!!!)
a to mam termin o 9 dni skor ako ty ☹
nechcem si predstavit, kolko vazia teraz, najblizsia poradna v pondelok...

baby, vseobecna otazka, aka je pravdepodobnost, ze sa mi deti narodia sekciou alebo prirodzene?

lucia.kl
4. aug 2011

@chrobulka s tou pravdepodobnosťou ohladne pôrodu ti neviem povedať, u mňa to bolo 99% cisársky a to jedno precento sa stalo pravdou, u mňa sa čakalo, až sa pôrod rozbehne sám a dievčatá sa na poslednú chvílu otočili obe dole hlavou a tak sa narodili prirodzene...

lucia.kl
4. aug 2011

@smejko neboj, stretiek ešte bude 🙂

tulina77
4. aug 2011

@lucia.kl @linduska2 @vivian2 @ika00 @ivikli @medinila @tulina77
@nattalia @ andysok @wera @smejko @januskad78 @mamoka4 @modra

baby, my sme ten tyzden na dovolenke v chorvatsku s malymi, takze nemozem prist. pozdravujem a budem na vas mysliet. nabuduce pridem urcite

linduska2
4. aug 2011

@lucia.kl tesim sa na dvojickovske stretnutie potvrdzujem ucast 🙂 🙂 🙂

wera
4. aug 2011

@smejko moja sestra chodí do bipy a tiež nevie ani ceknúť a vždy to krásne zvládnu 😉

wera
4. aug 2011

@januskad78 jej moja teším že sa konečne uvidíme v plnej zostave 😀

schaja
4. aug 2011

@ika00 budem 37 +1 ja som chcela o tyzden neskor ale doki nechcel riskovat a teraz som aj rada lebo babenky riadne vystrajaju - asi sa uz nevedia dockat 🙂

schaja
4. aug 2011

@chrobulka ja som sa mohla rozhodnut ako chcem rodit, takze si myslim ze 50 na 50- zalezi od teba a od bab
A Tvoje babenky maju naozaj pekne vahy - waw. Nase mali pred tyzdnom 2170g a 2300g