Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

nattalia
30. sep 2011

@smejko My papame kasu z flase, robim ju redsiu, aby preliezla cez dudel-Avent ten variabilny...musis si odskusat tu konzistenciu... tie kasicky sa mozu od 4. mesiaca, takze mozno tym by si zacat mohla... no ja som sa kazdopadne najprv aj tak poradila s pediatrickou... aspon pre pocit... mozno kasicky dovoli a ostatne zacnete neskor... kasicka je fajn, pekne ich to zasyti🙂

nattalia
30. sep 2011

@chrobulka ahoj, ja som zatial nepresla len v lidl- mam easywalker, ale tu na dolakoch boli v lidl celkom mili, otvorili mi vchod - ten turniket, a tak som isla zaplatit...ale odvtedy tam nechodim s krpcami, iba sama, resp. skusim ist s druhym kocikom-mam este golfac Hauck, a ten sa da trochu zlozit, aj ked su v nom deticky... akurat tak aby ich to nezmacklo - nepustia to vlastnou vahou-chodim tak k nasim a k svokrovcom-tam sa nevmestim do vytahu....(moc sa mi to sice nepaci, ale na to prejdenie je to zatial ok) 😒 no a v bille a v tescu - som zatial presla bez problemov... tusim aj v hypernove v avione...🙂a este v DM na dolnych honoch 🙂 ak by si niekedy zavitala do tychto koncin🙂

wera
30. sep 2011

@lucia.kl ja môžem aj aj 🙂 🙂 🙂
ale ako napísala @chrobulka ten park pri NTCčku je tiež super pekný a dá sa tam dobre zaparkovať 😉

zuzana110
30. sep 2011

@nattalia ked spominas kasicky,ja som dala 2krat na noc a neprespali ani 4 hodiny.Dala som im tu moju prvu kasu od Hami.

lucia.kl
30. sep 2011

@wera @chrobulka, tak môžeme dať druhé stretko v novej dobe.. ešte som tam nebola, pôjdem to omrknúť...

@chrobulka a ešte ked Natália spomenula Lidl, tak v tom našom tu prejdeš cez prvú a poslednú pokladňu...

lucia.kl
30. sep 2011

@zuzana110 ja som kupovala od hami na dobrú noc banánovú, tá babám chutila veľmi.. a aj prespali..

zuzana110
30. sep 2011

@lucia.kl mam ju doma este nenacatu,skusim.

lucia.kl
30. sep 2011

@zuzana110 ja som kupovala od hami len tieto na dobrú noc - vždy flašou, akurát tá jablková od 8m sa musí jesť lyžicou lebo sú v nej kúsky jablk a neprešlo to cez flašu...

nattalia
30. sep 2011

@lucia.kl Fakt? To musim vyskusat aj v tom nasom Lidl🙂

INak aby som nezabudla, tak to stretko keby bolo tento víkend tiez, tak my mozeme🙂

zuzana110
30. sep 2011

@lucia.kl super,dik za radu. Dam vediet.

lucia.kl
30. sep 2011

@nattalia treba skúsiť, niektoré pokladne sú širšie 🙂
a stretnutie toho 9 a potom až ten další týždeň...

modra
30. sep 2011

@lucia.kl ahojky 🙂 ja by som mohla 🙂 a aj by som sa pridala

nattalia
30. sep 2011

@lucia.kl jeeezis, jasne, myslela som toho deviateho, len som to blbo napisala 🙂 som sa ponahlala 🙂

mamoka4
30. sep 2011

@nattalia TAKŽE CALGEL ZABERÁ. 😎 🙂 Dnes som baby kočíkovala od 9,30-11 h. potom brokolicová polievocka a cici a obe zaspali na neuveriteľné 2 h. 10 min.!! 😎 😎 🙂 Už len dodržať tento režim....a mať dvojičky je úúúžasné. 😀 🙂 😉

nattalia
30. sep 2011

@mamoka4 Jooooj, jupi jupi jouuu!!!!! tesim sa! tak len tak dalej, nech im to vydrzi!!!!🙂 bozkavame!🙂

januskad78
30. sep 2011

@lucia.kl

ahoj luci, tie baby co som ti spominala na FB, tak 2 tu maju nick, jedna je @soniska a druha @loginka ... tak ich skus oslovit. Inak "soniska" je ta baba co bola na stretku v auguste, isla nahodou okolo, mala cerveny sportak easy walker a dvoch chalanov, uz takych sedem mesacnych...spominas si na nu? neviem, mozno ju aj mas v priateloch.. a ta druha je moja suseda, ona ma uz 20 mesacne dvojicky-parik, a tiez by mozno prisla na stretko... este oslovim aj tie dalsie baby a dam ti vediet

januskad78
30. sep 2011

@lucia.kl

ozaj, aby som nezabudla, ja som aj za to druhe stretko... a tiez by bolo fajn na to ihrisku Nova doba, este som tam sice nebola, ale pocula som same chvaly nanho, tak to mozme vyskusat aj tam, no nie? 🙂 😉 budeme sa tesit 🙂

lucia.kl
1. okt 2011

@januskad78 ahoj, tak obe baby dostali pozvánku na stretko. Soňa je aj v maminky dvojičiek a myslím, že aj loginka...

a hej, urobíme to druhé stretko na tom druhom ihrisku, potom dám vedieť ešte ten druhý termín... ja mám tiež ešte asi 6 dvojičkových mamín na mobile, čo budem dávať vedieť...

sonia1501
1. okt 2011

ahojte, ake mate skusenosti s tehotenstvom dvojciat? ..co sa tyka krv. tlaku, sexu, zvladali ste domace prace? neboli ste unavene, ked ste sa doma prepracovali? kolko ste pribrali pocas tehot.?..vidim, ze sa tu diskutuje o inych veciach, ale kazdu radu ocenim, vdaka ..ja som na zaciatku druheho trimestra..

lucia.kl
1. okt 2011

@sonia1501 ahoj. no ja som mala ukážkové tehu až na slabšie krvácanie v 5tt ale neprišlo sa na to že z čoho, takže som ostala doma už až do pôrodu... ranné (celodenné) nevolnosti nabehli v 8tt a trvali do nejakého 14tt. únava bola spojená hlavne z nevolnosťami. lebo som bola vyčerpaná z toho. sex sme mali zakázaný a keďže to boli naše vytúžené deti ani sme neriskovali.. domáce práce som zvládla v pohode, teda od druhého trimestra... v 8mesiaci sme dokonca doma pokladali parkety a tapetovali a malovali, ja som bola dosť akčná, ešte deň pred pôrodom som doma prala a umývala okná.... rodila som v 39tt - spontánne. počas tehu som pribrala 19kg
ak budú akékoľvek dalšie otázky a si spomeniem aké to bolo u mňa tak odpoviem 😀

matelko1
1. okt 2011

@sonia1501 je som mala bezproblemove tehu,bola som v 7tt v nemocke,lebo som spinila,tam mi prisli,ze preco,tak cele tehu som si pichala injekcie proti zrazaniu krvy,ale v pohode som to vsetko zvladla.nevolnosti som nemala ziadne,akurat co ma trapilo,bola žaha...bola som na rizikovom,takze cele tehu sme zili v celibate 😀 ,ziaden sex.taktiez to boli nase vytuzene deticky,takze som si davala pozor.domace prace som robila,ale nic tazke.....pocas celeho tehu som pribrala 18kg a rodila som sekciou v 37tt

nattalia
1. okt 2011

@sonia1501 ahoj, ja som mala tiez tehotenstvo v poho, ak neratam nevolnosti, ktore u mna neboli len ranne ale hocikedy a unava, ale zlepsila sa, ked som zacala brat zelezo, bola som chudokrvna, deticky ma cucali 🙂 pracovala som cele tehotenstvo az do nastupu na MD a chodila som do rizikovej poradne. Inak, kedze som nemala problem ani s tlakom ani s krvacanim a podobne, som nemala zakazane nic... 🙂 takze som robila vsetko, co mi rastuce brusko dovolilo...🙂 Ku koncu som uz ale nevlaaadala voooobec nic 🙂 ja som pribrala 15 kg, a 22 som nechala v nemocke 🙂

chrobulka
1. okt 2011

@sonia1501
nemala som ziadne problemy pocas tehotenstva, ku koncu ma trapila len zaha. raz mi vyskocil na poradni vysoky tlak, ale nic vazne to nebolo. pracovala som do nastupu na MD, resp. na dovolenku, ktoru som pred MD chcela vycerpat. kedze som rodila v lete, dost mi posledne tyzdne opuchli nohy, ale po porode to preslo vdaka megadavkam bielkovin 😉
rodila som v 36+0 sekciou kvoli velkym odhadovanym vaham babatiek a ziadnym naznakom spontanneho porodu, hrozilo mi prasknutie maternice, podla lekarov... pocas celeho tehotenstva som pribrala 15 kil a v nemocnici som nechala 21 😉

sysula11
1. okt 2011

@nattalia ahoj aj ja cakam dvojky a tiez sa citim stale malatna a unavena dr. mi dal teraz zelezo ze mam malo cer.krviniek mozes mi povedat ako sa to polepsilo lebo dokedy si ho brala dik.

nattalia
1. okt 2011

@sysula11 polepsit sa polepsilo, uz som nebola taka unavena, a neskor bolo zdrojom unavy mega brusko 🙂 Zelezo som brala potom este cca tri mesiace po porode na odporucanie lekara, bola som vraj doost chudokrvna. Takze pekne zelezo papat, papat, urcite pomaha!🙂

mamoka4
2. okt 2011

Ahojte baby, 🙂 zhaňam pre naše dvojičky kombinézy na zimu vo veľkosti 9-12 mes. Ak niektorá z Vás predáva vo farbách, ktoré by mohli nosiť aj naše baby, dajte mi vedieť. Ďakujem. 😉

lucia.kl
2. okt 2011

@mamoka4 skús pozrieť v maminkách dvojičiek na FB, tuším tam niekto ponúkal kombinézy aj vo veľkosti 80..

lucia.kl
2. okt 2011

@mamoka4 inak kukala som aj tu na bazáre a našla som...ale tak hodne strán dozadu

ambenda
2. okt 2011

Děvčata, mám dotaz, čekáme dvojčátka po IVF. Užívám estrofem 3x1 a utrogestan 3x2. Za 10 dní mám utrogestan začít vysazovat. Dr. říkal, že se začíná polední dávkou. Možná jsem nedávala pozor nebo to nepochopila, v poledne se uplně vysadí nebo vezme jen 1 (2-1-2).

lucia.kl
2. okt 2011

@ambenda ahoj, dávaš každý deň o jednu menej, čiže tá druhá varienta čo si napísala je správne. ja som dávala takto 2-2-1; 2-1-1; 1-1-1, 1-0-1, 1-0-0,