Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mauzos
15. nov 2009

Minkak velika gratulka k prvemu mesiaciku 😵 ale to leti, ved len teraz si rodila 😲 Krasne ti prespinkaju babulky, parada, u kojenych deti to je nezvyk, musis mat velmi dobre mliecko.
Dakujeme za gratulku k zubku. Luky ma uz vyse dvoch mesiacov spodne zubky, teraz sa mu tlacia vrchne. Tomi zaostava, dufam ze mu nepojdu teraz vsetky 4 naraz, lebo to dost zle znasa.

Deny ved oni su zlaticka usmievave, len tie zubky teraz ich trapia, ale dufam ze bude rychlo zase dobre.

Veru ubieha vam to baby, ani sa nenazdate a budete uz tiez maminy 😉

A maminy tie svokry vam teda nezavidim, ja by som tu moju nechcela ani za svet 😀 Sem tam pridu nasi na par dni, ale to je v pohode, zabavia malych, mama poupratuje a tak, takze to je fakt pomoc ... ale mesiac si tiez neviem predstavit, ze by tu boli 😀

katrinb
15. nov 2009

No ked uz hovorite o svokrach...tak moja sa ku mne po porode chysta na pol roka.....pomoooooooooc ...uteciem asi z domu 😒 . Mame sice dobry vztah - ale viete svokra je svokra a tyzden s nou vydrzim nonstop....no potom by som si asi trhala vlasy. No nic, teraz to este neriesim a potom to hadam nejako zvladnem...hlavne jej naznacit, ze netreba byt pri mne tak dlho

chruminka
15. nov 2009

ahojte ja som tiez zisila,ze nam uz je najlepsie ked sme samucky,uz mame dake navyky ,clovek sa predca len musi trochu obmedzovat ked tu ma niekoho aj ked je to mamina ci svokra
A mam pocit ze zasa az tak velmi mi nepomoze,teraz sice vari obed,ale tak to by sme zvladli aj my kedze jezibabky spinkaju.
No nevadi este do piatku to vydrzime a potom sme uz same bez pomoci a spravime si svoj rezim.

Inac ma niekto skusenosti ked maju babetka prehodeny den a noc? Nasa Viktoria to ma,tuto noc nas terorizovala od polnoci skoro do 7:00h nechcela spat len vrestala a vrestala kym ju clovek nevybral z postielky na ruky a potom kukala a kukala a my sme boli uz na nervy!
Cez den spi ako dudok ,az podvecer ked sa zotmie tak zacne vymyslat no a v noci ani nehovorim....Celkovo spi Viktoria teraz menej ako Alexia pritom predtym to bolo opacne.

taella
15. nov 2009

chruminka naši keď nevedeli v noci spať , tak sme ich šupli k nám do postele a raz-dva zaspali . Aj teraz keď v noci vymýšľajú ( hlavne Oliver ) tak ho máme u nás v posteli a nemusíme aspoň neustále vstávať a podávať mu dudel . 😉

eviska83
15. nov 2009

Minkak- velke gratulko z vymesaciu 🙂
No moji svokrovci tu boli mesiac- prisli pre istotu 2 tyzdne pred porodom.Boli tu hlavne kvoli Andrejovi- aby MM mohol byt pri porode.A samo bol skoro cele dni s nami v nemocke.Ale bola to pre nho riadna fuska- musel chodit aj nakupovat pre nich a tak- ale zasa fakt pomohli co sa tyka varenia ,upratovania a zabavili Andreja. 🙂 🙂
Taella- nasich som skusala dat parkrat k nam do postele -ale v nasej posteli by nezaspali ani za svet- velka postel je pre nich znak salenia sa 😀
mauzi- no nase 4 naraz uz vysli - ale tie ocne nie a nie vyjst ☹

loginka
15. nov 2009

cafte maminy a tehule,
maminy, fakt ste vsetky super a vyzera to tak, ze to zvladate bravurne! mate svoje grify, ja este nad vsetkym dumam, ale ved uvidime ako nam to pojde, mne pride mamina na zaciatok a potom uvidime, dufam, ze budem stihat ako vy

veru nam to bezi rychlo, ja sa uz velmi tesim na drobcekov, u mna sa tiez striedaju obavy a tesenie sa, ale viac sa tesim, hlavne ked chystam vybavicku 🙂 styri oprate pracky veciciek, len kto to pozehli 😅
obavy mam teraz hlavne z tehotenstva, dost nevladzem ani stat , chodit, chrbtica, ruky, no dufam, ze vydrzim co najdlhsie, aj ked je to fuska

baby, kedy ste zacali chodit do nemocky na poradne? julietk, ty kde budes rodit?
teraz to budem mat trosku tazsie, lebo MM zacina novu pracu, doteraz bol doma a dost mi pomahal, doma aj s vozenim po doktoroch, vy ste soferovali? ja uz sa na to moc necitim, takze taxiky budu frcat

deny32
15. nov 2009

Ahojte maminky a tehulky 🙂
Minkak, krasne Ti spinkaju... s tou pomocou mas pravdu.. ja neznasam, ked sa mi niekto iny okrem manzela hrabe v kuchyni a veciach.. by som zabila v tom okamihu... radsej si urobim vsetko sama, aj ked pomalsie a neskor, ale hlavne nebudem v strese a nervozna...
Mauzi, urcite budu smejkovia po tych zubkoch... a budu mat krajsi usmev.. 😉 Ako si pisala, s maminou je to znesitelnejsie ako so svokrou..
Katrin, moja, to Tio nezavidm.. svokra na pol roka.. to je ako namet na psycho film... 😀
Taella, Vam sa uz blizi vyrocie 10 mesicov.... jeeeej... 😵 😵 😵
Loginka, ja soferujem stale, nemam s trym problem.. ae ked si nejazdila doteraz, tak sa asi velmi nepustaj.. hlavne s tym trpnutim ruk to neriskuj. Uz as tolko veciciek, ze 3 pracky ??? nezavidim Ti vsetky tie problemy ☹

Baby, trpli Vam niektorej ruky, hlavne v noci? ale cele, az po rameno.. sa niekedy v noci zobudim na neskutocnu bolest.. vraj to moze byt s krcnej chrbtice, alebo babuky tlacia na nejaky nerv... chrbtica ani krize ma nebolia vobec, tak to budu asi chalani...

deny32
15. nov 2009

Chruminka, potvrdzujes, co sa snazim vysvetlit mojej mame, ktora chce, aby sme z porodnic isli k nasim domov.. cim skor sami, tym skor to bude s usporiadanim rezimu... teda, aspon si myslim.. 😉 mate s tym niektora skusenosti?

loginka
15. nov 2009

na zaciatok asi kazda z nas privita pomoc, ci nie? hlavne po cisarskom, aspon to varenie, upratovanie, aj to je velka pomoc
deny ja som soferovala, tak s respektom 🙂 ale teraz sa uz bojim, hlavne cez celu Blavu

deny32
15. nov 2009

Loginka, u kazdej je to inac... ja planujem navarit do zasoby, hlavne masko.. zeleninu budem varit v parnom hrnci, tazke ot nezaberie vela casu ani energie.. a naucit to muzika 😉 len musim najrpv ten parny hrniec kupit 😀 😀 😀 snad zajtra stihnem..

deny32
15. nov 2009

Loginka, ake je to soferovanie s respektom? 🙂 ako ze si sa bala? potom naozaj neriskuj a nejazdi teraz...

julietka
15. nov 2009

ahojte babulky 🙂

logi ja soferujem teraz uz len tak do obchodu, z obchodu a ked chodievam na vysetrenia - poradna, hematologia a pod., ale povedala mi dokina aby som uz nesoferovala. Teraz naposledy ma uz viezol muzik, si zobral volno lekar, ale len ked idem do Ba, u nas po tom malom meste si pojazdim a vybavim co potrebujem..
logi ja som sa asi po tom vsetkom rozhodla pre tu Antolsku. Hlavne kvoli tomu ze kazdy ospevuje aku maju vybornu starosltivost pre nedonoseniatka-to tak pre istotu, a chodim tam k lekarke na hematologiu a mam tam aj kamaratku na porodnici, ktora mi povedala este v 8tt ze ma odrodi 🙂
logi a ty uz mas aj oprate vecicky? teeda, ja si este davam nacas s tymito ukonmi, ale je pravda ze nikdy nevies kedy to pride. Moja dokina, ta kamaratka povedala ze ked vydrzime aspon do konca 28tt tak uz je to ok, a potom uz je velmi vysoka sanca ze v pohode babatka preziju 🙂 no ja verim ze vydrzime aspon tak krasne ako minkak, doublemamca a ostatne mamulky co na tu idu prikladom 😵
...a mne tiez pride prvy tyzden pomoct moja mamina a ten dalsi este uvidime ako to budeme zvladat, ja sa bojim hlavne tej pooperacnej rany baby, ani nie starosltivosti o babatka, ale to ze to nebudem zvladat s tym rozrezanym bruchom, brrr

julietka
15. nov 2009

mauzi pripajam gratulaciu k zubku 🙂

minkak a takisto aj gratulacia k prvemu mesiacu 🙂 ...teda to tak leti ten cas neuveritelne..

loginka
15. nov 2009

juliet, super dufam, ze sa uvidime na Antolskej 🙂
ja chodim na hematologiu do Podunajskych, lebo na Antolsku ma nechceli ☹
ja som oprala, lebo som tu mala sestru a ona co to pozehlila, ale este dost ostava, tak pomalicky posediacky pozehllim, aj som dnes skusila len tie ruky neposluchaju, inak by som to este nerobila

rozmyslas tam aj nad tej predporodnej priprave? neviem ci sa tam mam prihlasit, jednak neviem ako s dovozom tam a potom ci to vydzim tam sediet, baby chodili ste?

ja sa tiez bojim pooperacneho stavu, pocula som ze nic moc, baby co ste rodili cisarskym ako ste to potom zvladali s detickami? mali ste ich na izbe? dobre je si dat nadstandard?

deny32
15. nov 2009

Baby, ja som pocula od jednej kamosky, ktora bola na cisarskom... v pripade, ak je to s epiduralom, tak ta musia postavit na nohy o 24hod, v pripade celkovej narkozy o 12 hod.. ona mala epi, postavili ju az po 48hod, na 4ty den dostala 40tky horucky a nevedeli jej zistit preco.. nakoniec zistili pod celym rezom krvnu zrazeninu, ktora vznikla z toho dovodu, ze vstala neskoro. Vraj to ma nieco spolocne s cirkulaciou krvi, alebo co... ten rez ju nejako velmi nebolel, aj ked tam bola ta zrazenina...
Poculi ste o tom nieco?
Maminky co ste mali cisarak, ake mate skusenosti?

loginka
15. nov 2009

ono sa este robi aj v celkovej? zname co rodili boli s epi, to si mozes vybrat ako chces?

katka.ott
15. nov 2009

ahojte dvojtehule a dvojmaminy,
loginka a julietka : ja som rodila na antolskej a nemôžem povedať na nich krivé slovo. nadštandard som nemala - na izbe ste 2 mamičky, srpcha a WC je spoločná s druhou izbou a dá sa dohodnúť kedy ktorá čo použije.
na nohy ma postavila druhý deň po pôrode, teda poskúsili sa. bábätká mi doniesli ukázať ešte v deň pôrodu, potom mi ich zobrali a nosili na kojenie. na noc som ich vyfasovala asi až na 3tiu noc. noc predtým som mala jednu.
čo sa týka predpôrodnej prípravy, to som chcela chodiť, ale už sestrička v poradni na mňa tak zvláštne pozerala, čo by som ja tam chcela cvičiť -s dvojičkami. potom mala tá pani dovolenku a už som sa tam potom nedostala a ani sa mi tam veľmi nechcelo.
takže som rodila bez predpôrodnej prípravy, bez manžela, bez zajednaného dr., bez epi (skončilo to CS). ale dopadlo to nádherne 😵

julietka
16. nov 2009

loginka a deny ja ale nevidim ziaden vyznam v predporodnej priprave ked sa ide rodit sekciou 😕 podla mna sa predporodna priprava tyka hlavne babeniek co rodia klasicky a mne od zaciatku doki hovori aby som nad klasickym porodom ani nerozmyslala. A navyse ma nechala na rizikovom, takze by som aj tak necvicila..

ta anesteza je epiduralna, spinalna a celkova narkoza. Medzi tou epi a spinalnou nie je velky rozdiel, je to skoro to iste, len sa kazda picha do ineho miesta, teda inym sposobom, a celkova sa vacsinou podava v akutnych pripadoch ked nie je planovana sekcia, alebo aj vtedy ak ma mamicka panicky strach z celeho priebehu porodu..ale pri celkovej zasa viac utrpia babatka tym ze su velmi ospale, lebo celkova posobi do par sekund a okamzite prenika aj do placenty, takze je to dost na rozmyslenie..ja som tiez nad celkovou rozmyslala, lebo sa bojim tej lokalnej pocula som vselico..

katka.ott to ma tesi ze mas pozitivne skusenosti 🙂 a ako to bolo s tym ze si drobcov dostala na noc? to ti ich akoze odvtedy uz nechali na celu noc a nastalo uz si ich mala pri sebe a mala si sa o ne starat?
ako velmi ta bolela ta rana na brusku?

loginka
16. nov 2009

julie, co sa tyka predporodnej tiez sa mi moc nechce, kedze je to komplikovane pre mna sa tam dostat, ale urcite by boli zaujimave infosky aj pre nas, mam jeden dokument o kojeni dvojiciek, tak ak by si chcela posli mi cez IP email.adresu, ja ti to preposlem aj inym samozrejme 😉

ja som si este nestudovala o tych sposoboch anestezie, ake mate baby co ste tak rodili skusenosti? Mne znie teraz trosku cudne, ta lokalna, bala by som sa, ze to budem citit, z ktorej sa clovek skor vystrabi? A ked ta celkova zase tak posobi na babatka...

katka super, ze si bola na Antolskej spokojna, kto ta rodil, ak mozem vediet? Ma zmysel zazmluvnovat lekara? Ja totiz na Antolsku nepatrim. Tie izby su vsetky take, ze po 2? To nie je take zle.
Mas krasne dievcatka 🙂

mauzos
16. nov 2009

ahojte 🙂

Tak ja som mala spinal, robili mi sekciu v pondelok 13,30 a postavili ma az v stredu rano. Skusali sme v utorok poobede, ale nevladala som, velmi to bolelo. Celkovu narkozu robia len surnych pripadoch, ked potrebuju rychlo robit sekciu, lebo to je rychlejsie.
Porovnat to neviem, kedze okrem IVF som nikdy nebola v celkovej narkoze a ta bola len taka slabunka na chvilku.
Logi neboj, citit urcite nic nebudes, ak by si isla na sekciu. Pytaju sa ta, ci este citis nohy a tak, takze nemaj strach. Umrtvenie je tak brutalne, ze od pol tela nic necitis. Je to inak dost blby pocit, aspon pre mna bol.

loginka
16. nov 2009

mauzi, tak az o 2 dni, no musi to byt sila a vladala si potom s detickami?

julietka
16. nov 2009

logi ja mam kupenu tu knizku od Klary Rulikovej o Dvojcatach a ich vychove a su tam podrobne popisane aj nakreslene techniky dojcenia a vsetko okolo vychovy a starostlivosti od narodenia po pubertu, ale priznam sa ze som ju zacala citat asi pred mesiacom a zatial som precitala prvych dvadsat stran a neviem sa pohnut dalej, lebo mam rozcitanych kopu inych veci..nechcem sa venovat len tejto teme, aby mi z toho nesiblo..
ten dokumet co pises ze mas o kojeni je video?alebo tiez nieco taketo co pisem ze mam?

nana77
16. nov 2009

ahojky!
no ja som zase opacny pripad - rodila som spontanne a bez epiduralu. ale tiez som nechodila na tu predporodnu pripravu a zvladli sme to v pohode, mali sa narodili za nejake tri hodinky.
tiez som rodila na antolskej a byvam vo vrakuni, takze tiez tam nepatrim, ale nikto to tam neriesil... mna ani nenapadlo, ze by mohol.
malych mi na druhy den po porode doniesli na izbu a starala som sa sama. ale kedze som bola velmi unavena (kvoli nizkemu zelezu, som neskor aj dostala dve tranzfuzie krvi), tak na jednu noc mi ich sestricky z novorodeneckeho zobrali, ze nech sa vyspim. to ste mali vidiet, nespala som vobec, same vycitky svedomia som mala, ze som krkavcia matka a ze som opustila svoje deti, uz o pol stvrtej rano som cavargovala na novorodenecke pre nich. sestricky na mna pozerali ako na zjavenie, ze co tam chcem. a ja so slzami ako hrachy som im povedala, ze som si prisla pre deti 😀 musela som vyzerat ako blazon, lebo na mna tak pozerali, ale co mali robit?, "zbalili" mi ich a pekne som si ich dovliekla na izbu 😀 😀 😀 . poporodne hormony fungovali na 100% 😀

julietka
16. nov 2009

mauzi, tak to musela byt riadna bolest ked sa ti na druhy den nedalo este postavit,brrr 😨
ked ja sa najviac na svete bojim prave bolesti, nicoho ineho, som taky zbabelo..

a viem o dvoch babenkach co ich zacali rezat skor nez zacala posobit lokalna anesteza, tak preto mam z toho taku hrozu...

katrinb
16. nov 2009

fu...baby, vy uz riesite porod? No ale je ravda, ze by som mohla rozmyslat nad tym aj ja. Ja to cele necham na porodnika...hadam mi odporuci to najlepsie pre mna....ved on sa v tom hadam vyzna ovela lepsie...ako ja. Potom vam poviem, co mi odporucil.....uvidime.....

Deny, ty uz vies...ako asi pojdes rodit?

loginka
16. nov 2009

julie, beeeeeeeeeeeee 🙄 🙄 to snad nie
tu knizku mas z netu? ja mam len taky word, nejake rady a pod.
nana, podarena 🙂

julietka
16. nov 2009

logi ja som ju mala predobjednanu z martinusu, ale stale ju nemali a napokon som ju kupila u nas v takom malilinkatom knihkupectve 😉
ale uz ju dostali aj na martinuse keby si chcela, teda pred mesiacom ju este mali...
kuk http://www.martinus.sk/?uItem=53211

scarlette
16. nov 2009

kockz tak vcera som to uy nevzdryala a tak som sla o pol jedenastej vecer na prechadzku lebo by som vybuchla...

minka ze mesiacik< ako to leti 🙂

loginka ja som rodila na antolskej a bola som veeelmi spokojna, nakoniec som si lekara nestihla zazmluvnit ziadneho a porod bol vzhladom na okolnosti super 🙂

scarlette
16. nov 2009

ja som sa po sekcii postavili pekne po 24hodinach a bolo v pohode, este v ten vecer som sla sama na wc a na dalsi den som uz chodila popri stene na izbe lebo som chcela ist co najskor za detmi 🙂

julietka
16. nov 2009

scarletka a ty si mala to epi alebo spinalnu?
a ty si bola takto v noci na prechadzke aj s drobcami? ci co sa stalo? 😉