Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

minkak
20. nov 2009

mirinda to mi je velmi luto 😔 😔 😔
Drz sa!!!!

dakujem kocky,veru posluchaju ti nase babulky 😵

murkaa
21. nov 2009

Kocky dolezite je vela oddychovat. Mne sa tehotenska ciara urobila az teraz asi tento tyzden.
A kocik sa mi moc paci tiez TAko JUmper duo. Je siroky. Ale jak rozmyslam tak rozmyslam nad tou sirkou. Byvame v RD a cez vhodove dvere do domu som mala problem aj s jednokocikom. Mame na chodbicke zuzeny priestor botnikovou skrinou. Ten kocik teda budem vyuzivat hlavne vonku a vsetky obchody (TESCO, HYPERNOVA a pod.) maju velke dvere. Nastastie rodina byva tiez v RD tak cez leto sedime vonku. Este stale rozmyslamnad nim. Dala som ho doniest ako vzorku do predajne tak uvidim. A potom mam druhu maoznost, o ktorej rozmyslam.
Tu je link
http://www.prenasedeti.sk/product/kocik-danny-s...
Videla som ho v Brne. Vyzera malicky, ale taky malicky je aj PP ARIA twin v sportovej verzii. Na jesen drobci uz budu sediet, tak preto. Hlboku verziu vyuzijem do jesene. Som zasadne za tvrdu korbu a nie za vkladacie tasky.

mauzos
21. nov 2009

Ahojte 🙂

Mirinda velmi ma to mrzi 😔 Je to hrozne, co sa ti stalo, ale musis bojovat dalej, drz sa 😵

Murka ten dorjan vyzera dobre. Musis pocitat s tym, ze pojdes s kocikom aj napriklad k lekarovi a tak a vacsinou su vsade dvere 80 cm. Nas ma 74 a ja som sa s nim nevedela dostat do nemocnice cez hlavnu branu, tam maju asi 70 dvere 😲 Nakoniec sme museli ist cez rampu, kade chodia auta 😀

Minkak uzasne bambulky mas, krasne ti spinkaju. Nasi boli tiez taki spachtosi, vacsinu dna aj noci prespali, to som sa mala 😀

chruminka
21. nov 2009

Baby tak mi sme mali zasa hroznu noc! Zasa okolo 22:00h papali a potom sme ich ulozili na nocny spanok,samozrejme najprv nie a nie zaspat,ale po 23:00h bol uz u nas klud.
Alexia sa zobudila o 0:30h a vrestala ako diva tak som ju nakrmila,ale aj potom presne ako pise bodzlomu vrestala a vrestala,napapana prebalena odgrgnuta,tak sme sa do cca 2:00h trapili a ked konecne po druhej zaspala zobudila sa Viktoria,ja blba som ju nezobudila ,ze vsak mozno prespi jedno papanie.
Takze o 2:15h som krmila Viktoriu a po napapani sa cirkus zopakol....to som uz o 3:00h rezignovala a plakala som s nou.
Bola som total vycerpana a mala revala akoby ju drali s koze,potom ma vystriedal nastastie mm,ja som ho nechcela budit,lebo o 5:00h mal vstavat do prace.
Zaspala som na hodku a zobudila som sa na rev to bola este stale Viktoria do 5:00h sme si ju pohadzovali ako horuci zemiak a ked sa zobudila Alexia na dalsie papanie tak som ich o 5:00h nakrmila,uz som bola total mimo.
Nakoniec o 6:00h skoncili jezibaby so mnou v posteli a konecne sme zaspali ani neviem kedy a zobudili sme sa okolo 8:30h.
No a teraz potvory male drichmu ako zarezane

ajka72
21. nov 2009

chrumi hold aj to je realita s dvojkami, ale treba tým prejsť a budu aj lepšie noci uvidíš 😉

katrinb
21. nov 2009

mirinda - ahooooj. Dik za blizsie info. uz som na 100% rozhodnuta, ze v pondelok idem do nemocky a vyziadam si UTG....hoc si ho zaplatim mimo..... Drzajte sa obe !!!!!!!!!

minkak
21. nov 2009

ahojte 🙂
mauzi no hlavne ,ze si sa vynasla a presli ste 😉 ved to ,ze aj k dr. alebo aj do vytahov v OC....ja mam teda za sebou,ale obcas su tie dvere tak uzke ,ze tiez idem po kusku aby som sa vobec trafila 😅 a zmestila 😉

chrumi no vesele 😖 ....nam tto obcas robia od kedy sme davali nausnicky tak vecer od 8-ej do tej 12-ej na striedacku alebo aj naraz ,ale sme pri telke tak nam to az tak nepride-pohontrlame ,nakojim ,postiskame....potom o tej 12-ej uz zalahnu 🙂 a ked nahodou bolo nieco v noci,tiez som si ich nechala pri sebe a uz spokojne sme spinkali 🙂
no rychlo si si mala lahnut s nimi rano-nech si oddychnes-treba vyuzit ,ze spia a spat s nimi kolko sa len da 😉
vsetko ostatne si Ta pocka 😅 🙂

dracik1
21. nov 2009

chrumi, my sme to mali podobne ako vy, mozno ju boli brusko, daj jej do mlieka espumisan al, jej na brusko daj zohriatu plienku al. kup mast Pupik a natieraj jej oblast bruska...my sme ta takto trapili 3 mesiace, moj muz mi potom povedal, ze nachape ako sme to zvladli 😖

deny, chceli ma zasivat, ale najprv ma pchali 2 tyzdne magneziovymi infuziami a zlepsilo sa to, takze nezasivali, panvu mi nepodkladali, ale prvy tyzden som nemohla nikam chodit v nemocke, este aj jedlo mi nosili 😀

murka, neviem ako vyzera Tako jumper, ale je to ten najhorsi kocik na svete...ked som bola tehotna ja, nebol este taky velky vyber kocikov / ziadne super abc design zoom alebo ako ma mazous/ a tak sme na poslednu chvilku kupili Tako, som bola stastna, ked som sa ho zbavila...potom sme mali chvilku Hauck, ten je podobny ako ma mazous ale ked deti uz zacali spavat v postielkach tak sme si kupili Jane za sebou 😀 , ten Tako je strasne tazky, neobratny, horor, v tvoj prospech hovori ale to, ze byvate na dedine, takze zdvihanie na obrubniky nehrozi...inak aj kocik co ma Minka je super a teraz ich predavaju na babybazare v super cenach....

dracik1
21. nov 2009

inak ten Dorjan vyzera ovela lepsie 🙂

dracik1
21. nov 2009

minka, su velmi pekne tie tvoje dcerenky 🙂

tinka9
21. nov 2009

Chruminka, akoby si pisala o mojej vcerajsej noci, a predvcerajsej...som totalne vycerpana.

Ahojte, pisala som sem poprve niekedy v auguste, potom sa to nejako vsetko komplikovalo, bola som v nemocnici, stahovanie atd, dnes mame dvojmesacne dvojky Leu a Ivu, narodene 7 tyzdnov predcasne. U nas sa potvrdil TTTS, povodne este v zahranici kde sme zili, v 26tt sa zacal zvacsovat vahovy rozdiel deti a tiez mnozstvo plodovej vody. V 30tt som prisla do BA a hned ma hospitalizovali, najskor kvoli preeclampsii a naplanovali mi sekciu, ked uz zacalo byt velmi rizikove pre dievky aby sme ostali 3 v 1. Nakoniec sa rozhodli ist same 3 dni pred planovanim, asi v poslednej chvili, obe boli kriticke, jedna velmi anemicka a druha naopak velmi zahustena, transfuzie, riedenie krvy, inkubatory tyzden a v nemocnici mesiac, tolko v skratke. dnes sme doma uz mesiac, rastu, maju sa k svetu a stale viacej su zivsie, az privelmi 🙂 A to mam doma uz jedneho 2rocneho draka, takze je to tu dobry chaos.

Bezim zachranovat dievky pred synom, lietaju facky, auticka ☹

katrinb
21. nov 2009

dracik - ako pises, Jane je uplny uzas kociar...ja i ho tiez kupim,....potom neskor

tinka9 - fiiiha - citala som tvoj prispevok s otvorenymi ustami....som velmi rada, ze ste sa z toh ovsetkeho dostali.....chavalabohu !!!!!! Drzim vam palceky...a som stastna s vami, ze ste OK

minkak
21. nov 2009

dracik dakujem velmi pekne 😵
musim uz aj sem dolozit nejake nove fotecky 😵
alebo pockajte takto to bude jednoduchsie-xi-xi
http://www.facebook.com/album.php?aid=2020969&i...
no ja som s nasim kocikom veeeelmi spokojna 😵 len do kopca je to teda trochu makacka 😅 este stastie ze mam moju pomocnicku veroniku-ta mi taaaaak pomaha tlacit 😅 😵 ale tak to by bolo asi s akymkolvek,zase ale aka bude zo mna fitneska 😀 😀

tinka gratulujem k dcerenkam 😵 tesim sa ,ze ste v poriadku 🙂 tak sa pekne opatrujte aj nadalej 🙂

deny32
21. nov 2009

Tinka, mali ste to teda velmi natesno... uzili ste si svoje, drzim velmi palce, aby uz bolo vsetko super, dievcata nech krasne rastu a dvojrocny drak na ne bude davat neskor pozor 😵
CHruminka, hlavne vydrz... nezavidim..
Katrin a ostatne tehulky, co cakate jednovajecne, chodte k lekarovi a nech Vas sleduju pravidlenejsie... surovo si pytajte castejsie kontroly. Ja by som na tom urcite trvala.. ved pre lekara je to len dobre, ked pridete castejsie, viac zarobi, tak neviem ptreco Vas davaju s takym odstupom.
Dracik, zlepsilo sa Ti to? To znamena, ze si sa znova zatvorila, alebo ako?

minkak
21. nov 2009

dracik kuk som si Tvoje fotecky 🙂 chlapci su fesaci 😵 😵 😵 krasne fotecky 🙂

chruminka aj Tvoje babulky-krasne rastiete su to velke kocicky a ta fotecka s flaskami podarene 😵
ozaj a co tie nechtiky ako?ostrihala si ich vtedy?

loginka
21. nov 2009

o mirinde som vobec netusila, je to velmi smutne a jedno babatko je v poriadku?
tinka mali ste to zaujimave teda, fuu, super ze dievcatka sa maju k svetu, no budu riadne otrle, ked bracek na nich takto dava pozor 😉
chrumi, no tak na toto sa az tak netesim 😅
minkak pekne fotky ako pozujete s veronikou 🙂 a male su take chutne

mirinda10
21. nov 2009

loginka no nasa mala vyzera byt zatial ok vcera sme mali 574 gr, plodova voda sa stabilizovala v 17tt nam pri operacii odpustali 0,5lt plodovej vody iba sme mali malu cystu na mozgu ale dufam, ze sa uz vstrebala a teraz na morfologii uz nic dr nehovoril

tinka bud rada, ze ti v zahranici diagnostikovali TTTS u nas by na to dr asi neprisli mne na to prisli v Brne a to som bola 3 dni predtym na poradni a dr. skonstatoval nejak sa vam zvacsilo brucho a pomeral babiky a nic neskotroloval mnozstvo plodovky nic

tu operaciu com som podstupila ja sa robi max do 28tt potom sa uz iba odpusta plodovka, teda tak sa postupuje vonku, neviem co robia u nas asi necinne cakaju co urobi matka priroda, nakolko vacsie mnozstvo plodovky vyvolava porod. ale som moc rada, ze ste to zvladli a babulky su ok.

chruminka
21. nov 2009

minkak nechtiky sme uz strihali dva razy 😉

Dnes som zmenila mlieko Nutrilon som zmenila na Bebu,ale neviem ci som spravila dobre,lebo od obeda su v kuse nepokojne ,placu na striedacku ,nosim ich na rukach raz jednu raz druhu kym nezaspia.Doteraz cez den nebol problem.Praveze pekne spinkali dokonca sme ich podvecer museli budit aby spali aspon daco v noci.Tak dufam,ze aspon tuto noc bude klud.

Baby vy kupete kazdy den?Mne kazali ked sme sli s nemocky len 2-3 krat do tyzdna,zatial sme to tak robili,ale uz by sme pomalicky chceli nabehnut na daky vecerny ritual ale zasa kupat dve babetka kazdy vecer ,co ja viem...je to dost unavne.

matelko1
21. nov 2009

chruminka a preco si zmenila mliecko.co babulkam nerobil dobre nutrilon?

loginka
21. nov 2009

mirinda, tak prajem velmi aby sa malej darilo! ma peknu vahu
tebe prisli na ten syndrom na morfologickom a potom si musela ist na operaciu? ty si mala jednovajecne?

mirinda10
21. nov 2009

ano mala som jednovajecne a bola som na utz v Brne v 16tt sukromne a vtedy mi diagnostikovali TTTS, hned mi povedali, ze na SK sa to nelieci a dali mi kontakt na dr. v Hradci Kralove je jediny co to robi v CZ a ten ma operaval je to super clovek a robi tieto operacie od roku 2003 a zachrani rocne asi 40-50 deti co je nadherne inak by sme museli ist do UK
ja som bola z dalsimi dvoma kockami na izbe co mali tu istu diagnozu, len tam o tom lekari vedia a posielaju ich do HK nech im zachrania deti, u nas ak dr. vie co robi, tak vas posle asi do UK neviem ja som mala velke stastie a sme s muzikom velmi happy, ze ju mame

loginka tebe taketo nieco nehrozi je to iba problem pre jednovajecne dvojky, tam sa to musi pravidelne kontrolovat, preto nechapem preco babule chodia na poradnu raz za 4-5 t a neviem ci im aj robia utz, mne merali v Brne prietoky a ta co nam na druhy den zomrela po operaci mala nulove prietoky a to sme boli iba v 16tt u nas sa asi meraju prietoky po 30tt co pre jednovajecne moze byt neskoro

dakujeme za podporu ale to zle uz mame za sobou a teraz uz bude len dobre, babulka je statocna uz toho vela prekonala

dracik1
21. nov 2009

deny, pisem ti IP

minka , dakujeme 🙂

chrumi, dufam, ze sa to tou Bebu spravi, aj my sme presli z Nutrilou na Bebu, ak nie skus fakt dat ten espumisan a Pupik, ako som ti pisala

mirinda, prajem babulke vela zdravicka a samozrejme aj celej rodinke 🙂

matelko1
21. nov 2009

mirinda prajem babulke vela zdravicka.
cyty mali aj moji drobci v 24 tt,ale uz sa to vstrebalo.boli sme na kontrole na 4D usg a vsetko ok.klop,klop
🙂

mirinda10
21. nov 2009

matelko nie stale ju tam mam teraz v piatok mala este 8 cm a neviem ci sa do porodu vstrebe alebu ju budu musiet vybrat uvidime co bude dalej, ona umrela v 18tt tak asi preto lebo uz bola asi dost velka

dracik1
21. nov 2009

a este som zabudla napisat, ze aj my sme mali cystu na mozgu a vstrebalo sa to, nastastie, inak by hrozil hydrocefalon/ jezis, neviem ako sa to vola/

vranka4
21. nov 2009

ahojte,mirinda,držkajte sa,aby už všetko prebiehalo v poriadku a bez komplikáciíí 🙂
chrumi,tak to bola hrozná noc 😒 ...myslím,že každá z nás ich zopár takých mala...aj ja som si občas poplakala do vankúša v noci,keď zle spávali,často sa budili,nestačila som oko zažmúriť a už bol hore niekto z nich a dookola ten kolotoč,ale jedna pravda,čím som ja bola nervóznejšia,tým boli aj oni nespokojnejší...ale to obdobie pominulo,teraz na tie horšie časy spomínam,len keď čítam vaše príspevky.....na zlé sa zabúda,prevážia tie pozitívne dni 🙂 ..neboj,dospíš tie prebdené noci...letí to veľmi rýchlo,ani sa nenazdáš a budeš aj ty na tie dni len spomínať 🙂
minkak,ale to letí,blahoželám k prvému mesiačiku 🙂

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
murkaa
22. nov 2009

Dievcata, drzte sa s tymi jednovajecnymi babetkami. Je to ozaj komplikovanejsie. Nech Vam to dobre dopadne.
Chrumi je pravda, ze mlieko moze robit problemy s bruskom tak vydrz aspon 3 dni a uvidis. A mozem ti doporucit na brusko su myslim aj pre taketo male babatka velmi dobre kvapky BIOGAIA proti kolike. No a masirovat brusko mastickou Pupikom (uz bol spominany) a cvicit nozickami. Ja som mala pri chlapcovi nie 3 mesacnu koliku, ale 6 mesacnu. Tak viem co to bolo. A takisto som plakala, a plakala, a plakala aj ked bol iba jeden. No vranka ma pravdu, ze deti citia tvoju nervozitu a je to horsie s nimi.
Dik za reakcie nakocik. Myslela som aj na ine dvere, ale asi vzdy sa najde situacia kedy sa ten duplak nevojde niekde. Tento novy TAKO ma hlavne tu vyhodu, ze uz ma odlahcenu konstrukciu. Je o polovicu lahsia ako ten Dorjan. Tak stale sa rozhodujeme.
minkak, deticky super. A aj tie vacsie. Potom uz to leti ani clovek nestiha vsimat. Ja uz myslim na to, aby sme vydrzali aspon do noveho roku doma a potom uz nech sa narodia. Hlavne kvoli vianociam a malemu.

katrinb
22. nov 2009

chruminka - len sa drzte....co je blbe je to, ze aj tak nic ine neostava......kazdu z nas to caka...skor ci neskor. Myslim na vas a malinke jezibabky.

minkka - fotecky uzasne...vsetkych styroch krasavic 😉

mirinda - obdivujem ta, ako ste to zvladli a verim ze uz vseto pojde tou spravnou cestou. Pohladkaj malinku za mna ......a fakt to zvladate perfektne. Ja som na morfologickom bola u Dankoncika....a on mi kontroloval ten TTTS....ale to bolo pred mesiacom. Zajtra idem surovo k lekarovi do nemocky...ani nie k mojej lekarke...a vyziadam si UTG. A rovno mu poviem, co chcem aby mi skontrolovali... a urcite skocim potom za dankovcikom a skusim sa k nemu objednat.....stoji mi to zato. Ale ja verim ze smatelkom to dotiahneme do uspesneho konca....treba mysliet pozitivne...aj ked obavy su v podvedomi stale..ale snazim sa.

murkaa- dufam, ze vydrzite....ale citis sa ok? Ze?

murkaa
22. nov 2009

no, mam sice malo zeleza. Hemoglobin iba 91, co je uz skoro hranicne, ale zacala som uzivat tbl a o dva tyzdne sa mi skontroluje krv a ked to nestupne tak potom hematologicke konzilium. Bola som aj tak viac dychavicna predtym ako som zacala uzivat to zelezo a mam pocit, ze je to uz ovela lepsie. Tak asi to stupa. No a babatka sa priecia v bruchu tak uz viac len polihovat a robit domace prace po malych davkach. Ved to poznate.