Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

smejko
2. máj 2011

@wera a keby si zavolala na bytovy podnik ci niekoho kto vas dom spravuje ? a tetuska si moze piskat 😠

my mame nad sebou takeho "nervaka" suseda a pod nami byva jeden tiez taky jeden slobodny starsi pan, co si lubi peckovat telku v noci ☹ to bude zazitok pre nich (a bojim sa ze aj pre nas) ked mali zacnu plakat 😅 Mali ste niektora problem so susedmi ? Ja sa totizto bojim, ze mi budu chodit pindat ....

zuzika30
2. máj 2011

@wera ale urcite sa postarame a keby cosi ,tak kocky tu nam poradia, tak ako doteraz, cim im dakujem 🙂 🙂 🙂 😉

linduska2
2. máj 2011

@mamoka4 to je parada ze si to zvladla kojit ich naraz.to musi byt zazitok pre maminku mat dve prisavnicky na sebe.dufam ze aj mne to tak pojde 🙂

matelko1
2. máj 2011

@wera nepocuvaj druhych a uvidis ako ti to pojde,je to super mat dvojky,ja by som nemenila za mono mamicku,som stastna,ze mam naraz a dve deti.nudu nikdy nezazijes,je to krasne sledovat co ti dvaja stvaraju a jeden pred druhym sa ukazuju a co urobi jeden opakuje druhy,no sranda.... 🙂

mamoka4
2. máj 2011

@janette77 GRATULKA k 3 mesiacom!! Aleto beží!! Presne si pamätám ako si písala, že idete rodiť 2.2. 🙂 ! A ja som tiež vďačná, že mám dvojičky...už si neviem predstaviť, že by som mala iba jedno. 🙂 A moji dvaja starší sa krásne starajú každý o jednu, dokonca už ich ajpod mojím dohľadom prebaľovali. 🙂

wera
2. máj 2011

@smejko hej asi budem musieť na bytové družstvo... ale pri rýchlosti vybavovania už tú rampu ani nebudeme potrebovať a drobci si tie schodíky zbehnú po svojich....teda v najlepšom prípade tu už v tomto dome nebudeme 😀
chystáme sa tak o dva-tri roky vymeniť bytík za väčší a najlepšie so záhradkou alebo nejaký malý rodinný domček aby som mohla detičky vypustiť do záhrady a nemusela sa o ne báť... 🙂

@zuzika30 presne babuľky nám tu poradia 🙂 🙂 🙂 ja si myslím že keď maminky zvládajú detičky s malým vekovým rozdielom tak toto bude lepšie, lebo im budeme robiť papať spolu, papať budú to isté... 🙂

@matelko1 ja som od začiatku chcela dvojky, a aj som dúfala že sa nám pri IVFku zadaria 🙂 strašne sa teším ako sa budú spolu pekne hrať a zabávať 🙂

janette77
2. máj 2011

@matelko1 🙂 🙂 🙂 Take nieco sa musi len zazit, to je fakt...🙂) Som stastna zena a kazdy den si to uvedomujem. 🙂)
Dnes mi trosku sibka, spominam na casy, ked som sa dozvedela, ze sme tehu...mam archivovane maily z toho obdobia a teraz si ich citam, ako sme sa s manzelom opatrne tesili, ako som to postupne oznamovala ludom...najma tym najblizsim spriaznenym dusiam, ktore vedeli o nasich marnych snahach, je tam aj vela mojich pocitov...Snad to nikdy nevymazem, aby som sa vzdy mohla nechat uniest do tej krasnej minulosti...v ocakavani🙂)

janette77
2. máj 2011

@zuzika30 ten strach - to je ta zodpovednost! Bud na seba pysna, bude z Teba skvela maminka. A velmi pekne to raz napisala Lucka (lucia.kl), ze kazda z nas to ma niekde hlboko zakorenene, to maminkovstvo a co urobit, ked...🙂)

linduska2
2. máj 2011

az sa mi chce plakat ked citam tieto prenadherne riadky.ako sa mi to blizi tak rozmyslam ci to vsetko zvladnem ked pridu deticky na svet.vsetky co uz mate deticky a zvladate to s takou pohodickou obdivujem.dufam ze aj nam buducim maminam to tak pojde 🙂

pekny slnecny den prajem vsetkym 🙂 🙂 🙂

janette77
2. máj 2011

@zuzika30 a este nieco...ja som sa v zaciatkoch novej ulohy mamy citila totalne neohrabana a nemyslim si, ze som jedina, co sa k tomu verejne priznava...citila som sa neschopna, ale casom ma deticky vela veciam naucili a cim viac som pre ne chcela to naj, cim viac som sa snazila, pracovala na tom, aby som bola pre ne dost dobra, aby bolo postarane o vsetko (fyzicky aj duchom), tym lepsou maminou som sa citila. Lebo dokonala nie sme ziadna, ale chciet byt takou pre nase babatka znamena, ze sme dobre mamy.🙂)

zuzika30
2. máj 2011

@janette77 to si krasne napisala 🙂

smejko
2. máj 2011

baby, prestante, neviem ci to su tie hormony alebo co, ale normalne tu fnukam 😉

dana_l
2. máj 2011

@mamoka4 este nie. dalsi ultrazvuk 16.5. takze potom uz vieme naisto. pri 1,5 hodine kukania na nich musia aj nieco "objavit"

juliagregor
2. máj 2011

@wera na dvere vchodu nalepte upozornenie o namontovaní lyžín, pre prístup s kočíkom...komunisti to montovali na pevno do každého baráku...vôbec sa nad tým nezamýšľaj...a hotovo...

simonessa
2. máj 2011

@zuzika30 mam sa dobre ..len uz sa neviem dockat 🙂 a uz mi je aj vsetko tazke samozrejme 🙂 ale nebudem skucat este sa mam stale fajn az na to ze je to obmedzene a nemozem ist sama nikde von a uz moc toho neprejdem 🙂 a ty sa ako mas?ja uz som teda zacala verit tomu ze budem rodit v 40tt termin mam 20 maja a dnes je 2.5 takze hadam hej :D zajtra idem na kontrolu uvidim co mi povedia 🙂 tak som zvedava ktora z nas bude prva 🙂

simonessa
2. máj 2011

@lucia.kl vanilka1802 no tak vidim ze je to mozne 🙂 ja som v piatok 39 tt tak uvidime 🙂 a tiez pojdem normalne rodit uz mi bolo oznamene 🙂 no hadam sa nic nezmeni 🙂

simonessa
2. máj 2011

@mamoka4 mne hovorili ze pre dvojicky 40 tt je pretazenie maternice ... ja som sice 38 tt v piatok zacinam 39tt tak uz myslim na to ze by to mohlo prist kazdym dnom a stale ma nic neboli :D ( nastastie ) a aj vodu mam este v celku :D tak som sama zvedava ako to bude a zajtra idem zasa na poradnu co uz mi aj doktor povedal v piatok ze porod sa asi rozbehne cez tento vikend a uz je pondelok :D :D :D mala by som zacat lietat po schodoch :D ale to nie sak ked tam este chcu plavat nech si plavaju 🙂 tak cakam kazdy den co mi ine zostava 🙂 ale musim na to prestat mysliet a vy ako rastiete?

simonessa
2. máj 2011

@juliagregor ahoj ako sa mate?my sme este stale v celku ...vies co chcela by som si vybavit na porod doktora ...teda neviem co by si na to ty povedala ? oplati sa to?chcela by som jankovskeho ale neviem vlastne ani ako sa to mam opytat lebo je pri nom stale sestricka 🙂 nevies mi nejako poradit?a pytala som sa ho aj na cisarsky ale povedal ze to by bolo skoda ... co si myslis? porad mi prosim ty ten trencin poznas 🙂 ty si tu taka moja domaca 🙂

zuzika30
2. máj 2011

@simonessa ved ani ja uz nikam nemozem ist sama ,vsade ma vyvaza manzelik, ja uz sa tak tesim ze sa budem hybat tak ako predtym a pospim sa na bruchu 😀 ak mi bude dopriate, ja mam termin 16.5 tak veru uvidime dokedy budeme tahat 🙂 , ja uvidim ako budem rodit zajtra ideme na sono tak som zvedava ci sa maly nezvrtol,bol priecne, aspon sa na to psychicky pripravim , budes ale super ked malickych porodis prirodzene 😉

chruminka
2. máj 2011

@wera ja som tiez povodne myslela ze si zaobstarame take kolajnicky na schody lebo vytah mame na medziposchodi,ale nakoniec sme to vzdali po prve aj tak sa u ans do pidivytahu nezmesti ziaden dvojkocik 😠 ledva jednokocik tam vleze a po druhe mame dost uzke schodisko takze by to nemohlo byt na pevno (kamoske vedla v dome to mm namontoval ale netusim ci potrebovali povolenie mozem sa jej spytat) ja som si odskackala s prazdnym kociarom na zadnych az dole a potom som bezala po vanicko-tazky ,nastastie byvame len na druhom tak sa dalo a troska pohybu mi nezskodilo (az na to ze som bola dopotena ako kobyla 😝 ), horsie to uz bolo ked zacinali chodit a teraz je to uz da sa povedat pohodicka 😉

babulky dvojtehulky drzkajte sa a tesime sa na dalsie prirastky 😵

wera
2. máj 2011

@chruminka jej ak by si sa mi opýtala tak by to bolo super 🙂
my bývame vo veľkom dome, máme tu dva výťahy a aj dve široké schodištia... takže problém s miestom by nebol... len v ľudoch je problém... 😒

chruminka
2. máj 2011

@wera uz som jej napisala,ked odpise dam ti vediet 🙂
väcsinou je problem v ludoch 😒 ,ale neboj vsetko sa da ked sa chce.

wera
2. máj 2011

@chruminka si pokladík, moc Ti ďakujem 🙂
asi budem musieť poslať mužíka vybavovať tieto veci 😀

juliagregor
2. máj 2011

@simonessa daj sa hospitalizovať, že necítiš pohyby obidvoch detí a tam si ho odchyť na chodbe, pekne sa usmej a máš 😉 a ušetríš 😉 dvojky porod plánuje Kaščák a ani Jankovský si asi moc nepomôže ešte ti IPnem.... ked sa dá prirodzene, ved aspon skus...ta rekonvalescencia je ovela ovela lepšia...a zvlášť, že už máš super týždeň...

janette77
2. máj 2011

@wera juj, tak takto podobne nas lutuje kazdy druhy okoloiduci...a ti ludia ani netusia, co melu. Po prve - nemaju skusenost a po druhe, babatka zvladam po vsetkych strankach a som na ne denne sama! A je to fakt dvojnasobna radost. A viete, co mi minule povedala mamina? ...vraj by som zvladla aj trojicky...ze mi to vsetko sikovne ide, ze mam vzdy upratane, babatka su v cistom, ciste, syte, usmiate...ze uz ten jeden cloviecik "hore - dolu"...🙂) A baby, ja sa fakt nepotrebujem hrat na sikovnu, ale pre mna je to naozaj malina. Zatial. Mozno zalezi aj od samotnych deticiek... Samozrejme, ze nespim na vavrinoch a uvedomujem si, ze ked zacnu drobci objavovat svet, bude to narocne. Uz teraz ma bolia krize a oci na chrbte! Ale aj to vam tu potom vylicim so vsetkou uprimnostou, slubujem. 🙂

chruminka
2. máj 2011

@janette77
@wera
ja tiez neznasam tie lutujuce pohlady a reci,ide ma roztrhat a aj ked je to vela krat tazke , (sa tes @janette77 ked zacnu behat 😀 ) aj tak je to super mat dvojky,by som sa s jednou nudila 😉 ,jasne ze si vela krat pomyslim ako to maju jednomaminky lahsie (napr. my sme nemohli chodit na plavanie) a este sa vela krat stazuju a nezvladaju jedno dieta vtedy som na nas dvojmaminky (nehovoriac o trojmaminach 😵 ) velmi hrda a pysna ake sme my sikovne.
Tie usmiate tvaricky a pusinky z oboch stran stoja urcite za to!

janette77
2. máj 2011

@mamoka4 🙂 super, sikovnici. Vidis, akych pomocnickov mas. 🙂 Je to naozaj krasa mat doma duo (a Ty teda o dve viac, ale aj to je nas sen🙂) a nevravim, prve 2 mesiace boli perne - predsalen je to adaptacne obdobie, zvykame si na nove pravidla, menej spanku, ine povinnosti...ale po tomto zladeni je to velmi pekny a zaujimavy zivot. Jeden den sa nepodoba druhemu, babatka dopriavaju stale nove "kusky" a sledovat ako napreduju...nie je nic krajsie.🙂

lucia.kl
2. máj 2011

@wera ja som bola na vychádzke hneď v deň ako nás pustili z pôrodnice a od vtedy sme vonku každý deň, neboli sme len keď som bola s malou zavretá v nemocnici.. my sme dokonca na návšteve boli, keď mali baby týždeň... ja som ich rovno vystavovala vplyvom okolia a zatial sa mi baby čo sa chorôb týka držia...

simonessa
2. máj 2011

@juliagregor naozaj???porod mi musi naplanovat kascak? a kedy sa so mnou uz konecne zacnu bavit o porode? az na sale na koze nie ? :D :D :D ja som si myslela ze zajtra poviem jankovskemu ze by som ho chcela mat pri porode ale nech mi ho uz zacne vyvolavat...cize sa to neda???

lucia.kl
2. máj 2011

@wera ešte čo sa lyžín týka, tak asi najlepšie ísť za správcom, inak my tu máme v pivnici lyžiny ale také na 8 schodov a na kočík, čo má kolesá za sebou,t akže používať nemôžem, ja ťahám kočík každý deň po tých ôsmich schodoch - najprv dole a potom hore a už mám iné svaly na rukách... kočík nechávam na vyvýšenom prízemí zamknutý o záradlie a deti prekladám do mono kočíka a ideme do výťahu, keď boli menšie, tak som ich nosila v taškách... my máme ten náš barák strašne vyriešený.. ☹

inak vieš že bývaš v dome kde robí dole @chruminka manžel 🙂