Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

timmka
10. júl 2012

@mia117 ahoj moja, kludne sa pridam, len v piatok idem na ultr. ci je vsetko v poriadku, pokial bude, tak rada sa pridam 😉 , to je sukromna tema?

sloto
10. júl 2012

ahojte tehulky cakatelky dvojiciek.... ja dnes uz z toho tepla fakt odpadavam..... chystam pomaly vecicky pre malinke, ale fakt nevladzem. aj vam tak puchnu nohy v tomto teple? ja normalne neviem stat uz na nohach, je to neico hrozne..... v brusku uz nosim prakticky tolko, co pri prvej dcerke ked som sla rodit, takze sa citim ako pred porodom. na vsetko som sama, lebo manzela mam na tyzdnovkach, a ja fakt nic nevladzem :( ako to zvladate ostatne? ale som sa postazovala co? 😝

brita
10. júl 2012

@sloto Jooj, aj mne puchnu nohy z toho tepla. 😒 Je to hrozne, neobujem ani jedny svoje slapky, tak nosim manzelove 😀 No a zle spavam, jednak z toho tepla, jednak z toho, ze stale chodim cikat a ani polohu na spanie si uz neviem najst. Na chrbte mi je blbo a na bokoch moc nemozem, lebo vzdy zacne kopkat ten, na koho strane lezim a jeduje sa, preco ho tlacim. 😀 Chodim ako spomalena a do mesta len, ked musim ist k doktorovi, inak som doma, lebo ja fakt nevladzem. Tak sa kludne stazuj 😀 Aj ja som sa teraz pekne postazovala. 😀

mia117
10. júl 2012

@timmka ano 🙂 treba napisat @cristi ip a ona ta tam prida 🙂 je nas tam vyse 100 dievcat januaroviek a sme tam 3 co cakame dvojicky 🙂

angieska
10. júl 2012

@sloto
@brita pridávam sa k vám, už mám toho tepla plné zuby 😠 a to som bola milovník leta a horúčav, ale teraz už je toho naozaj veľa 😠 nohy aj mne opúchajú, našťastie len trochu, ale aj tak sa mi to nepáči... chodím tiež len na nákupy, max na nejakú krátku prechádzku po okolí, ale to moje tempo je závratné 😀 no a so spaním to poznám, na chrbte zle, na bokoch prostestujú baby, že prečo na nej ležím...skúšam im vysvetliť, že inak sa to nedá, zatiaľ celkom pochopili a po chvíľke sa aj ony uhniezdia a spíme do ďalšieho otočenia 😀

sloto
10. júl 2012

@brita no o spani mi ani nehovor. ja odkedy su tieto tepla, tak si chodim lihat tak okolo pol noci, zaspavam okolo druhej rano, potom sto krat sa prevalujem, kym si najdem nejaku aspon trochu vhodnu polohu, medzi tym chodim curat, nohy ma bolia v noci, priserne teplo mi je :D :D
a rano o siestej som uz hore kvoli dcerke, ktorej sa tiez neda spat v tomto teple....

sloto
10. júl 2012

@angieska vitaj v klube :D :D je to hrozne co? ja som sa dnes rano tak potesila, ze hadam bude skaredsie pocasie, lebo u nas bolo zamracene, no moja radost trvala tak cca do 9,00 hodiny kedy zacalo opat to hnusne teplo...

angieska
10. júl 2012

@sloto no u nás bolo o šiestej tiež pomračené, keď odchádzal manžel do práce, ale o deviatej už slnečno ☹ chudák ventilátor, dúfam, že vydrží, jeden som už zničila pri prvej vlne horúčav 😅

petko8888
10. júl 2012

dnes sa nudim v praci.tak som sa zaregistroval,mame dvojicky 5 mesacne,chlapci poviem vam len ze doma sa nenudime a neni to sranda.

janula18
10. júl 2012

@petko8888 od pol roka to už bolo lahšie. A potom začnú behať tak sa nezastavíte sa už vôbec. Aspon naši chalani sú dosť aktívny

culienka
10. júl 2012

Ahojte aj ja cakam dvojicky a tie horucavy su hrozne kazdy den pozeram predpoved pocasia kedy sa uz konecne ochladi...

iwa1
10. júl 2012

@culienka jeeej ty cakas ako ja 😉
ja sa modlim,aby bolo chladnejsie,nech sa vyspim 😎 😠

iwa1
10. júl 2012

zajtra ma caka glukozovy test 😠 drzte palce, dufam,ze ho prezijem 😀

moncikg
11. júl 2012

@iwa1 ahoj, no ja Ti poviem, ze mne teda glukozovy test neurobil absolutne dobre...po prve predstava, ze mam niekam ist hladna a vydrzat do 9tej mi nerobili dobre a ked som sa uspokojila, ze mam za tym a odchadzala som hladna a smadna z ambulancie, vonku teplo, tak ma chytilo take zvracanie a hnacka, ze koniec...az po dvoch dalsich hodinach som sa zrevitalizovala a zacala plnit zaludok.... 🙂

hural
11. júl 2012

@sloto @angieska @brita
ahojte baby opisujete presne co prezivame aj my. Nohy puchnu, ale nie tak velmi, snazim sa lezat, aby som ich mala vyssie. Segra caka babatko kazdu chvilu a ma nozky teda riadne opuchnute, doktorka nariadila nepit sytene vody, pit paradajkovy, alebo hroznovy dzus, nohy chladit vo vedre a vykladat ich hore....tak poskusajte, mozno Vam to pomoze. Ja sa tiez v noci prevalujem z jednej strany na druhu, zobudim sa na ze ma prava strana bruska pobolieva a male sa hniezdia, tak sa zvrtnem na druhu stranu....a takto sa prevraciame celu noc, pomedzi to vecko...Zacinaju ma z toho boliet aj ramena a krcna chrbtica.....ale vydrzime, musime, hlavne aby babatka vydrzali co najdlhsie v brusku, sa s nimi rozpravam, nech sa nechystaju vonku, ze su tu strasneee horucavy, tak hadam mi rozumeju 😉

ivkamaco
11. júl 2012

@angieska @sloto @brita Ahojteeee babenky aj ja sa pridavam k Vasim staznostiaaaaaam ☹ aj mneeee hned spuchnu nohy ked ich mam dolu , spanooook o nicom, otacam sa veleryba a k tomu ma to aj dost boli neviem si najst polohu, potiiiim sa ako somariiiik, chodim len na kratke trate, momentalne len po byte, aj to hned citim brucho, a drobce kopcuju ako diviiii, vypucaju sa, netvrdne vam bruchoooo? ja neviem ake to je, ja ho mam tvrde ale to mam pocit ze sa oni tak vypucaju alebo co robia je to skor na v strede brucha alebo navrchuu, nemate s tym skusenostt? drzkajte sa

sloto
11. júl 2012

@ivkamaco
@hural
no s tym tvrdnutim brucha... ja si myslim ze mi tiez tvrdne, ked sa moc namaham, tak ho mam ako kamen, boli ma.... ako mate deticky ulozene viete? ja ich mam obidve v polohe priecnej, hlavicka napravo... myslim si ze uz sa neotocia do porodu a pojdem cisarskym.
dnes vyzera ze sa trosicku ochladilo, aj ked fakt iba malilinko...
inak uz mate vsetko pochystane? mne este furt par veci chyba, strasne zle sa mi zhana, lebo muza mam v blave na tyzdnovkach a ja sama nevladzem ist ani do obchodu nikde....

ivkamaco
11. júl 2012

@sloto no moje boli naposledy ulozene dolu hlavickami, ale ja mam pocit ze sa mi tam este pretacaju lebo je to neskutocne co robia, u nas teda neochladilo, najskor to tak vyzeralo, ale uz je zase hiiic, takze to budeme musiet vytrpiet, no tak to ti nezavidim ze si sama, ja som sice velmi po obchodoch nechodila, ja mam skoro vsetko z netu, a vobec netusim ci mam vsetko co treba, mam nejaky zoznam od kamosky, tak asi taky zaklad mam, a uz potom ostatne sa dokupi, alebo neviem no, kedze som este vybavicku nechystala, tak je to dost tazke a este dvojmo, najprv som panikarila ci mame vsetko, ci bude vsetkeho dost, ake deky ake zavinovacky, ale teraz neviem, nechavam to tak a uvidim co bude potom prikupim

iwa1
11. júl 2012

@moncikg hnacku uz mam za sebou ☹ a idem spat,lebo som na leco ☹

hural
11. júl 2012

u nas su babatka jedno dole hlavickou a jedno hore hlavickou. Neviem ci sa im este podari pretocit,
si to predstavit ako sa tam pretacaju. Tak to tiez asi vypada na cisarak, ale vraj aj ked je len jedno dole hlavickou tak sa moze rodit prirodzene. Asi to necham na doktorov, musia vediet co robia.....

hural
11. júl 2012

@iwa1 hlavne ze to uz mas za sebou....

juliagregor
11. júl 2012

babulky užívajte si tehu a bábätká... ja už mám väčšie deti, ale vymýšľajú riadne... 🙂

ked som bola tehotná som čítala, e jeden vymyslí a druhý vykoná a môžem to teda potvrdiť...😀

sophie123
11. júl 2012

@sonia1501 Moje su na umelom mlieku, uz sme presli na hungry baby, lebo obycajne im nestacilo, ale aj tak este neprespia celu noc, ale od tej osmej vecer vydrzia takych 6 -7 hodin... Takze aspon nieco🙂 Ale potom si uz pytaju pravidelne kazde 3 hodiny. Dnes skoro cely den spali, ani sme neboli vonku, lebo prsalo, tak som zvedava, ako budu spat v noci... Tebe kedy zacali spavat celu noc? Ake mlieko im davas?

sophie123
11. júl 2012

@brita dievcata sucitim s vami, ja som v poslednom mesiaci tehotenstva ani nemohla chodit, co som mala take opuchnute nohy, nech vam to rychlo ubehne 🙂

smejko
11. júl 2012

@jujulinka ahoj, ja som rodila na Antolskej, cisarskym, tak sa kludne pytaj 🙂 Sice moje dvojky uz maju 13 mesiacov, ale pripada mi vsetko ako vcera.

Baby, vsetky cakatelky aj tehulky, drzte sa ....

jujulinka
11. júl 2012

@smejko jej super, a kto ta rodil? Mala si zazmluvneneho lekara? Ja stale neviem, koho oslovit, aj ked mam este cas, ale pri dvojickach clovek nikdy nevie. A bola si tam spokojna? Myslim aj so starostlivostou, lekarom a tak celkovo. Dakujem vopred za odpoved 🙂

smejko
11. júl 2012

@jujulinka mala som zazmluvneneho dr. Petrenka, v tom case bol primar, neviem ci este stale je. Ale to bolo take zvlastne ako som sa k nemu dostala. Ale myslim, ze je to jedno u koho budes. Vsetci tam su sikovni. Bol tam jeden "mäsiar", s tym som sa stretla, ked som tam bola pred par rokmi na kyrete, ale ten uz tam chvalabohu nerobi 😅 Ja mam Antolsku pod nosom, byvame kusok od nemocnice, takze pre mna to bola jednoznacna volba. Mala som planovany cisarsky, v 38+2tt. Chalanom sa na svet nechcelo, ale doktor chcel mat uz od nas pokoj 😀 Velmi si chvalia Rozemberga aj Bertoldovu. Ale keby som isla este raz rodit, tak tie peniaze uz nedam, lebo fakt tam su vsetci sikovni. A brucho mi aj tak sil nejaky "sekundarny", s tym sa uz Pani doktori nestopkaju 🙂 a jazva je v pohode, sice aj potom roku to este stale je necitlive, cele podbrusko, ale v pohode. Ja mam dost zlu skusenost so sestrickami na novorodeneckom, teda konkretne s jednou takou bezzubou jezibabou. Ta mi urobila za tych par dni zo zivota peklo a ten strach, ktory som mala, ze nezvladnem dvojicky ona este zvacsila. Ale zvladla som to, aj som chvilu kojila, co mi ona povedala, ze "vy v zivote dvojicky nebudete vediet kojit" ... ale inak som bola spokojna, mala som nadstandard a to by som si znovu zaplatila. A jasne, ze kopu bonbonier a kav padlo za obet 🙂 ked som uplacala sestricky, aby si drobcov nechali na noc na izbe oni, aby som si ja mohla aspon trosku oddychnut.

Kludne sa pytaj, co ti napadne, len mi to vzdy adresuj, do fora chodim malo, ale ked si vsimnem upozornenie, tak vzdy kuknem 🙂 A este mas dost casu, este toho vela do decembra pozistujes 🙂 Ak si z Petrzalky, mozeme sa stretnut a pokecame osobne. Papapapapa

petko8888
12. júl 2012

😝 😝 😝 @janula18 ked som doma z roboty a pomaham zene,tak je to ok,kazdy mame jedneho,ale ked som v praci a zena je sama je to tazke,ako sa to da naraz uspokojit obydvoch ked naraz pytaju jest a potrebuju prebalit,toto mi nieje jasne

janula18
12. júl 2012

@petko8888 ten prvý polrok je najtažší, potom to už bude lepšie. Prebalovanie jeden v pohode počká kým prebalí druhého, a je to len chvílka, trocha plaču nevadí. Horšie je to s jedením. Neviem či ona kojí alebo už nie, a či dávate už príkrmi. Kým sa naučia papať lyžičkou je blbé obdobie, to mi niekedy ak sa povie "dole riťou tieklo" ale zvládnete to. Iné človeku ani neostáva. Proste do stoličiek obidvoch vedla seba, a na striedačku ich drmiť jednu lyžičku jednému a druhú druhému. Niekedy ked jeden bol kludný že ešte nevrieskal od hladu tak som dávala len jednému aby sa poriadne naučil jesť. Mne muž chodil z práce až na okolo 17hod tak mi pomáhal s kúpaním a cez víkend s tým krmením tak aspon to bolo super s tým krmením.

janula18
12. júl 2012

@petko8888 Inak to ide stranše rýchlo. Stále v jednom kole ani neviem ako a už majú rok