Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ivkamaco
2. okt 2012

@eeska no ja ti uz ani neviem, ale mna uz tiez vsetko bolelo, uz som ani nespala kvoli bruchu, ja som vlastne cele tehu nemohla spavat, a uz som sa tiez ledva hybala,uz len tak domaaa, brucho som mala obrovskeeeee, neboj aj tebe to rychlo ubehneee, budem ti drzat palce 🙂

eeska
2. okt 2012

@ivkamaco dakujem, uz aby boli vonku, tesim sa na tu ulavu 🙂 a spavat tiez nemozem uz poriadne dlho...predpriprava na prebdene noci pri krpcoch 🙂 aj kojis ci ste na UM?

ivkamaco
2. okt 2012

@eeska no tak to ti verim, ja som si to bez toho brusiska uz nevedela ani predstavit, a po porode mi tiez hrozne velke ostalo, taka natiahnute ako huspenina 😒 , ale pomalicky sa to naprava, bohuzial nekojiiiim, kojila som prve 4tt ale musela som aj dokrmovat lebo drobci boli po polhodine a niekedy aj skor hladniiii, v nemocke sa to este dalo, ale doma som to uz nevladala, boli by na prsiach aj cely den a aj tak by boli stalee hladniii

susy
2. okt 2012

@eeska
@dadanr ved to som si myslela aj ja, že si možem vybrať, ale Dr. mi ráno pred operáciou zdelil, že pojdem spinálom. tak som nenamietala, lebo to som ešte nepoznala. ale teraz budem hned proti. aj ked musí byť krááásne vidieť hned svoje mimi 🙂 . rodila som na Antolskej, a aj plánujem rodiť

dadanr
2. okt 2012

@eeska No ja sa nesledujem ale nás pravdu odkedy som doma z nemocnici tak sa bojim viac. No čo už aj tak by som tam nebola radšej. Pcham do seba magnezium 500 čo dávali aj v nemocnici a u svokry ležím koľko sa len dá.

griska11
2. okt 2012

Mám otázku dali ste si odoberať pupočníkovú krv pri dvojkách?

zojaaa
2. okt 2012

@griska11
Ja nedam, a nedala by som ani pri jednom mimi.....staci si precitat zahranicne studie......

angieska
2. okt 2012

@eeska ja som rodila pred dvoma tyzdnami spinalom a nebolo to take hrozne, vpich som necitila, fakt len ten macaci chrbat sa robi zle kvoli brusku, ale to mi pomohol osetrovatel.... nic som necitila a vidiet babatka a pocut hned za to stoji, uz potom nevnimas, ze tam s tebou este nieco robia... tych 24 hodin bez hybania sa mi zbehlo celkom, horsie bolo prve postavenie sa po vsetkom... takze ono zalezi aj na lekaroch, niekedy sa podari super, niekedy nie...z tych, co sme boli na sekcii, ani jednu hlava nebolela...

dadanr
2. okt 2012

@zojaaa Presne tak!

dadanr
2. okt 2012

@ivkamaco Neviem kvôli čomu, ale jedno je už iste lebo som sa vrátila z poradne. Mám skrateny krcok len len! Nie som otvorená ale nemám k tomu ďaleko. Musím aspoň 3 týždne vydržať aby to bolo ako tak. Mali majú 2 kg a sú väčší. Jeden dokonca na 33 a druhý na koniec 32 a som v 31.

dadanr
2. okt 2012

@eeska

Neviem kvôli čomu, ale jedno je už iste lebo som sa vrátila z poradne. Mám skrateny krcok len len! Nie som otvorená ale nemám k tomu ďaleko. Musím aspoň 3 týždne vydržať aby to bolo ako tak. Mali majú 2 kg a sú väčší. Jeden dokonca na 33 a druhý na koniec 32 a som v 31.

ildiko71
2. okt 2012

Všetkým mamičkám aj budúcim mamičkám dvojičiek prajem veľa-veľa síl,trpezlivosti a krásnych chvíľ...my už to užívame 3 roky pri našich princezničkách.... 😎 😎 😎

griska11
2. okt 2012

@ildiko71 krása🙂 ďakujem dúfam, že aj my to prežijeme🙂 tak ako vy🙂 nech sa darí a všetko dobré!

eeska
2. okt 2012

@angieska no ved prave, ze to je velmi individualne...a mozno budem aj banovat, ktovie...ty si v ktorom tt rodila? mala si sekciu naplanovanu?
@dadanr takze ta nenechali v nemocke, super...hlavne sa teraz fakt setri, ziadne umyvanie dlazok, kasli na vsetko..aj ja si uz slubujem, ze ked sa mi podari dostat domov, budem iba sediet a polihovat....mne dnes tiez robil sono, mali su ok, rozmerovo na 34 tt, ale to je vsetko take orientacne, takze na to sa moc nespolieham...krcok ze je skrateny, ale vsak sa neotvaram...boze jak ja chcem ist domooooov

eeska
2. okt 2012

kocky ake autosedacky mate nachystane pre drobcov? oplati sa kupovat nove?

angieska
2. okt 2012

@eeska rodila som na zaciatku 39tt, sekciu som mala naplanovanu na 19.9., ale 17.9. mi odtiekla plodova voda a mala som stastie, ze som lezala uz na rizikovom, do 45 minut boli baby na svete 🙂 keby som bola doma, neviem, ako by to dopadlo, kedze som uz bola otvorena a malej trcali uz nozicky....

eeska
2. okt 2012

@angieska fuuuha, tak to bolo len len...ale krasne si vydrzala, teraz akurat pozeram, kolko si lezala predtym v nemocke...ja sa tohto tiez bojim, ze ak ma este pustia domov budem stale v strese, aby sa nieco nestalo...juj, zacinam mat nejaky strach z toho vsetkeho, uz sa to fakt bliiiizi...na jednej strane to uz chcem mat za sebou, na druhej sa toho bojim 🙂

angieska
2. okt 2012

@eeska tie pocity su normalne, tiez som to zazivala🙂 ja som sa stale snazila presvedcit doktorov, nech ich uz vyberu, ze uz staci a teraz som vdacna, ze to stale odkladali. takto sme boli v nemocnici len 5 dni, ziaden inkubator, navstevy rizikovej poradne...oplatilo sa vydrzat, aj ked btedy by som zavrazdila toho, kto buy mi to znova povedal😀

eeska
2. okt 2012

@angieska ja som taka ista, najradsej by som si uz urcila termin, hned ako skonci ten 36 tt..viac ani minutu 🙂) najhorsie ze mi kazu lezat a to sa mne vobec neda..vtedy ma vsetko najviac boli...a uz vobec nie na chrbte, to sa krpci tak vyduvajú, ze mi dych vyraza a ide hlava prasknut z toho tlaku...vtedy by som ich aj sama za usi vytiahla 🙂 aj kojis?

elapp
2. okt 2012

maminy, aj vas bolieva/bolelo pod rebrami takou pichavou bolestou? moj vrchny suhajko je priecne a okopava ma ako divy. Zeby tie bolesti z toho?

elapp
2. okt 2012

@griska11 ja tiez nebudem davat

elapp
2. okt 2012

@eeska dobra otazka, to aj mna zaujima ...

eeska
2. okt 2012

@griska11 ani ja nebudem davat odoberat pupocnikovu krv...

eeska
2. okt 2012

@elapp jednoznacne z toho....ja ked sa teraz v spitali stazujem ako ma vsetko boli, tak dostanem od kazdeho rovnaku odpoved, a co sa cudujete, ved su tam dve! pokym netvrdne nejako brutalne brucho, nejde to do krizov a nie je to opakovana bolest, nekrvacas, tak to sa len deticky roztahuju 🙂

elapp
2. okt 2012

@eeska ej parada, tak to ma este cakaju pestre dva mesiace 🙂

eeska
2. okt 2012

@elapp to ano, bude to uz len a len lepsie 🙂)))))))

elapp
2. okt 2012

@eeska hej no, vsetci sa mi vyhrazaju 🙂) ja si to aj tak uzivam a za tehotenstvom mi bude luto ....

elapp
2. okt 2012

maminy, poznate niektora latkove plienky BOBAS? hladam nejake pekne plienky, skor ale len tak na utieranie, odgrgavanie, atd, ale nie uplne "smejdy". Tie bobasky sa mi pacia, maju aj rozne vzorovane, tak reku ci nemate skusenost ... pacili sa mi aj Kikko, ale tie su povacsine z flanelu a to asi nic moc ...

kkatka113
2. okt 2012

@elapp ahoj 🙂 ja som kupila tie kikko v dmke, tie co spominas nepoznam a nenatrafila som na ne....a kikko boli sice celkom drahe ale su bambusove maju aj farebne a na dotyk superbkvalita....dalsie sme kupili v brendone, ale tie su oproti tymto uplne tenucke a nevyzeraju tak fajn...tiez to budem len tak pod hlavicku a podobne pouzivat....ako sa inak dari? Citis sa fajn? U mna zatial vsetko ok, zajtra prva poradna v nemocnici tak som zvedavaaaa 🙂

griska11
2. okt 2012

@elapp práve ja som pozerala tie z flanelu lebo bavlnene sú take ako sítko riedke... Neviem kde by som kúpila pevnejšie bavlnené.... 😒