Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zojaaa
16. okt 2012

@eeska
@pistaciaa
Caute, ja zatial stav nezmeneny, poraza ma....zatial nemam nic nove, ani termin... 😠

eeska
16. okt 2012

@zojaaa kedy si zacala 36 tyzden? ja zacinam v sobotu a ked ho ukoncim tak uz chcem rodit 🙂 aj ti nieco davaju? mne okrem jednej infuzky, ktoru som si vydupala kvôli neznesitelnym bolestiach chrbta nic...vlastne este tabletkove magnezko a zelezo...ako casto ta pozeraju a robia sono a ctg?

zojaaa
16. okt 2012

Ja zajtra zacinam 37tt, to znamena zr zajtra budem mat ukonceny 36tt......aj ja by som najradsej rodila....alebo aspon vedela ten termin...inak som tu 23 den a zatial mo bol robeny 1 utz 😠 asi 2 krat prietoky a asi 8-9 monitorov, tiez berem len doplnkove vitaminy a taak....

eeska
16. okt 2012

@zojaaa a ked sa pytas na termin co ti povedia? takze ty si 9 dni predo mnou....no ja som tu 22 dni a tiez mi utz bol robeny iba raz...na ctg chodim kazdy den....aj ta pozeraju ci sa viac otvaras?

zojaaa
16. okt 2012

Nie nepozeraju a podla mna je cely monitor uplne o nicom vysetrenie.....mozno tak tesne pred porodom kontrakcie, ale inak..... Vzdy mi povedia, ze treba ukoncit 36tt a potom sa uvidi, tak som zvedava, co zacnu hovorit od zajtra....

eeska
16. okt 2012

@zojaaa no to som zvedava, co ti povedia...daj potom vediet...ty kde lezis?

zojaaa
17. okt 2012

@eeska
Som ti minule pisala do ip 🙂

eeska
17. okt 2012

@zojaaa ozaj, zzabudla som 🙂 ake mas novinky po dnesku? termin stanoveny? 🙂

zojaaa
17. okt 2012

@eeska
😀 😀 zatial nic, ja dufam, ze aspon na utz ma zavolaju, lebo pri kazdej vizite si hovoria dva tyzdne stare vahy 😠
Nervicky uz mam, kazde rano sa to snazim rozdychavat.... 🙄

eeska
17. okt 2012

@zojaaa ja som sa tiez rano doprosovala sona, ze vsak ako im vyjde cas...vcera nevydalo na mna casu, uvidime co dnes..ale vela tomu nedavam....tiez mam nervy na prasknutie....vidim, ze sme na tom celkom rovnako 🙂

pistaciaa
17. okt 2012

@eeska
@zojaaa
Caute baby, takze mna minuly tyzden odmietli prijat pre nedostatok miesta, tak som tam bola v piatok aj v pondelok na monitor a to nevravim, ze mi v pondelok ani monitor nechceli spravit, lebo ma vraj nemaju kde polozit, ale nakoniec mi to doktor vybavil. Vcera som mala normalnu poradnu, a dal mi na vyber bud dnes alebo zajtra nastup do nemocnice, tak som si vybrala zajtra :D, inak doktor vravel, ze este tyzden dva vydrzat, ale ze su baby uz velke ani krcok sa mu nepodarilo zmerat. Tak som zvedava ci ma zajtra prijmu :D.

zojaaa
17. okt 2012

@pistaciaa
A ja som si myslela, ze uz lezis......inak ten monitor je podla mna o nicom......ovela lepsi je utz, vsak aj cez utz sa meraju srdecne tepy, prietoky, hmotnost...no ovela viac ukazovatelov......
Vidis za ten cas,co si vonku mas aspon lepsiu ambulantnu starostlivost a kvalitnejsie utz ako my tu....

pistaciaa
17. okt 2012

@zojaaa Nelezim, lebo je to tam ako v blazinci, ale vcera som bola u neho na ambulancii, no len pozrel srdiecka a prietoky, ani ich nemeral, krcok skusal, no nevidel ho, a vypisal mi listok do nemocky, ze teraz ma uz musia prijat, ze mu mam rano poslat sms ked budem na ceste a chcela som ho zazmluvnit a povedal, ze ani netreba, ze sa potom dohodneme, ze to bude aj tak planovany cisarsky, lebo jedna je zadockom dolu a druha priecne.

zojaaa
17. okt 2012

@pistaciaa
Tak som zvedava ako zajtra dopadnes.....ja keby som toto tusila pred tymi troma tyzdnami, tak nenastupim.....vsak uvidis sama 😉

pistaciaa
17. okt 2012

@zojaaa No ja si myslim, ze ta este nechaju, lebo mne vravel, ze idealne je ak vydrzia do 38tt, ale to vsetko zalezi od okolnosti, no som zvedava aj ja ako dopadnem, ale asi im uz nieco poviem ak ma nezoberu, lebo sa tam tvaria akokeby clovek nastupoval na dovolenku a isiel tam z vlastnej vole.

eeska
17. okt 2012

@pistaciaa ani nevies ake stastie si mala, ked ta tam nenechali...presne ako pise zoja, vediet, ako to tu funguje, nenastupim sem ani za nic tak zavcasu, kludne stacilo bud tento alebo buduci tyzden...kompletne som si tu s prepacenim dodrbala chrbat na tej posratej zeleznej posteli, no otras...o psychickom rozpolozeni ani nehovorim..

pistaciaa
17. okt 2012

@eeska No vsak mne bolo doma dobre, ale vraj su ulozene tak, ze treba naplanovat cisarsky, tak uvidime, ja dufam, ze maximalne 2 tyzdne a budu vonku 🙂.

dadanr
18. okt 2012

@eeska Fuu kocky ako to tu čítam tak som rada,že aj keď v bolestiach ale trcim doma. Tá starostlivosť je fakt mizeria. To ambulantne sa mi fakt dostane viac. Jedno ale v dobrom zavidim ten pekný tt. Kde som ešte ja.

eeska
18. okt 2012

@dadanr veru, vediet ako to tu funguje, ani parom volov ma tu tak zavcasu neudrzia...teraz by som uz asi mala strach ist domov, v noci ma take tlaky v podbrusku chytili, islo to do krizov, hodinu som predychavala....byt doma, uz asi letim na pohotovost...uz je to take, ze aj doma by bolo zle, aj tu...nie je velmi z coho vyberat...ty si ako na tom? boli vsetko co boliet môze?

sisi79
18. okt 2012

baby aj vam sa deti biju o hracky? nasi chalani maju rok aj dva mesiace a co ma jeden to chce aj druhy a moze to byt kludne aj rovnaka vec!a kedy zacali posluchat ked ste im povedali ze nieco nesmu?lebo nasim ked poviem ze nesmies tak sa na tom naramne zabavaju a smeju a mozem sa pri tom tvarit neviemako vazne

dadanr
18. okt 2012

@eeska Veru ani nehovor bolesti sú riadne. V noci som myslela, že umrem. Krce a tiež ako tebe vystrelovalo mi to do krizov hovorím si pockam čo to urobí, že snáď nezacnem rodiť. Dneska mám poradnu. Tak uvidíme čo mi povie, isto má bude chcieť poslať do nemocky. No to akurát!

eeska
18. okt 2012

@dadanr no som zvedava co ti povie, potom daj vediet...a ten tvoj dr. uz odisiel? kde teraz chodis na poradnu?

kkatka113
18. okt 2012

@dadanr Vsak ty si len tyzden pozadu oproti eeske, to nemas taky rozdiel, ja este tyzden pozadu oproti tebe....nuz, vsetci vravia ze posledny mesiac byva tazky aj s jednym babatkom v bruchu, tak si vravim ze s dvomi to mame este o nieco horsie, a vsak o taky mesiac mame hadam aj deticky pri sebe tak nejak priblizne, snad to dovtedy potiahnem....ja som tiez doma lebo nemam ziaden dovod zatial na nemocnicu a dufam ze ak tam pojdem tak to bude tesne pred porodom.....nemocnice su otras a doma sa predsa lezi lepsie tak snad tak max tyzden pred cisarskym tam pojdem, aj to bude az az 🙂

duffydevil
18. okt 2012

Baby viem som možno paranoidná :D Ešte som len dnes začala 2.mesiac, no ku gynči idem až 12.11 a tak sa vás chcem spýtať, je možné, že som dnes len 29 DC a už mám takú silnú tú čiarku? Mali ste aj vy takú... Lebo mi asi 6 ludí bez ohladu na to, že by to medzi sebou nejak vedeli, povedalo, že to tentokrát budu dvojičky tak ako ste vy mali cca v tomto období ako ja?

keesa..
18. okt 2012

@duffydevil Pri mojich dvojičkách Som si spravila asi v 7 tt test a malo Som Tak isto na prvy krát dve heubé čiarky , 🙂 Gratulujem

duffydevil
18. okt 2012

@keesa.. Ja som ešte len 4 tt 🙂 Ďakujem 🙂

keesa..
18. okt 2012

@duffydevil však Som uz Teraz zvedavá čo ti povedia Ale podla mña to vyzerá na dvojičky 😉 aj ja Som sa čudovala pri Teste prečo my vyšla aj tá druhá čiarka Tak viditelne Lebo pri staršom synovi Som tú druhú čiarku iba s lupou videla v tom tt 😀 ale pri tych dvojičkách mi aj bolo duplovane zle 😉

duffydevil
18. okt 2012

@keesa.. Mne v prvom tehu nebolo zle vobec a teraz trochu 🙂 No ja som už taká zevdavá.. a objendala ma až na 12.11 :(

keesa..
18. okt 2012

@duffydevil mne pri prvom tehotenstve tiez nebolo zle ,bola Som fit aj Som porodila az tyzden po termine ale pri dvojičkách to bol pre mña horor 😀 na zaciatku AKo keby Som mala chrypku a popritom chodila do roboty, asi v piatom mesiaci Som uz ledva chodila a rychlo mi rastlo brucho zistili ze jeden plod má viacej plodovej vody ako druhy ,Tak Som bola kazdy tyzden objednana na ultrazvuk .Dost si na neskoro dostala Termin , však uz neako vydrziš ;)

iwa1
18. okt 2012

ahojte maminy,

tak my sme uz na svete:
Sofia - 2,28 kg a 46cm
Stela - 3,42 kg a 49 cm
porod sekciou vplnej narkoze, planovany,lebo na poslednom sone nam vysiel velky vahovy rozdiel 😒 este dva tyzdne do zadu sme mali podla sona len 200g rozdiel...nevadi,mame to za uspesne za sebou a sme uz doma 😀