Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

griska11
1. dec 2012

@suinka211 ved si zober tie výhody🙂 nikdy nebudú sami🙂 vždy na seba dajú pozor, budu sa mat s kým hrať.... 😉 uplna parada... Urcite to bude na začiatku ťažké ale potom.... Super 😉

suinka211
1. dec 2012

@griska11 tak takto som sa na to este nepozerala 🙂 to fakt 😉 vyhraju sa spolu 🙂 moc moc dakujem moc mi tu pomahate kocky!!!!

jeemima
1. dec 2012

@suinka211 videla som v tej druhej diskusii co si otvorila ze cakas dvojcatka a pred porodom mas statnice no a tak ma napadlo sa podelit o moju skusenost. Mne odtiekla voda 4 hodiny pred statnicami ked som cakala mojich chalanov ;)) do smiechu mi nebolo kedze to bolo 2 mesiace skor ale vsetko sme zvladli a statnice boli nahradne v auguste

andasla
1. dec 2012

@timmka hm...tak ja som si odmerala obvod a mam 125cm 😀 ...takze asi tiez nebude to brusko az take male 🙂 ...mne sa tiez sestra smeje, ze mam dvojicky preto, lebo keby som mala len jedno. tak druhe by som uz urcite nechcela 😅

andasla
1. dec 2012

@kkatka113 juuuuuuuj ani nevies ako rada by som to uz mala za sebou...to brusko boli a boli, ale tie noci su fakt najhorsie...ked sa zobudim okolo 4.00 a uz viac nezaspim...no poobede sa mi drieme...a tak stale dookola...do takeho 32.tt bolo vsetko uplne v pohode a potom takmer zo dna na den sa to takto zmenilo, no urcite to vsetky rady zvladneme pre tie nase babatka 🙂

andasla
1. dec 2012

@vampgirl myslis, ze je to tym magnezkom??? tiez som na nom zavisla, no ked si ho nedam tak ma vsetko boli este viac...vyskusam dnes vecer bez a uvidim, co z toho bude 😀

andasla
1. dec 2012

@griska11 s tym ocumovanim mas uplnu pravdu a je to poriadne neprijemne...dnes som bola len chlieb kupit a predavacka mi povedala, ze by som uz mala doma sediet aby som na ulici neporodila 😠 ...aka starostliva...ale ved my vieme, co este zvladneme, no nie?

vampgirl
1. dec 2012

@griska11 Mne to tiez dobre lezie na nervy, ako na mna vsetci zazeraju ako na casovanu bombu, minuly tyzden som bola v nakupnom centre a take pohlady, ako keby sa ludia bali, ze im tam porodim 😠 to je snad kazdeho sukromna vec, ci chodi von a dokedy, nie? Aj ked teda videla som sa z profilu v jednom vyklade a skoro som odpadla, uz som snad sirsia ako dlhsia 🙂

@andasla Magnezko urcite oddaluje porod, mam zopar kamosiek co poctivo brali magnezko a potom dva tyzdne prenasali 🙂 ja teda vobec necitim, ci ho beriem ci nie, mna nebolieva brucho ako na menzes, ani mi netvrdne... Mna boli skor to, ako sa tam babatka roztahuju, rebra ma vkuse bolia, taha ma pokozka na bruchu a tak... Takze ja s vysadenim magnezka nemam problem... Ak tebe pomaha proti bolestiam, tak ho radsej ber...

andasla
1. dec 2012

@vampgirl mozno ma to magnezko na mna len taky placebo efekt 😀 ...sa mi zda, ze mi je lepsie ked si ho dam, ale ktovie...keby som si ho dva dni nedala, tak sa mozno vobec nic nezmeni...chcem vydrzat aspon do utorku, vtedy idem na kontrolu na porodnicu, moj lekar ma presvedcil rodit v inej, este osm tam nikdy nebola, tak chcem aspon vediet, co si mam doniest, doma sa zbalim a mozeme ist 😀
ta pokozka vie nikedy poriadne tahat, najma okolo pupku, ze? ja si vtedy nalievam na brucho detsky olej a zda sa mi, ze je to trosku lepsie...nastastie nemam zatial ano ziadne strie, tak verim, ze uz sa mi ani neurobia 🙂

vampgirl
2. dec 2012

@andasla No ja tiez natieram olejom, kazdy vecer sa pozorujem ci neuvidim nejake strie ale tiez klop klop zatial nic 😉

Ja chcem pockat do piatka kedy mam zase velky utz, aby som vedela kolko drobci vazia a potom uz nech sa deje co sa ma 😀

kkatka113
2. dec 2012

Kocky, ideme dnes domoooov, baby su uz spat na porodnych vahach a pekne kazdy den priberaju tak ze nie je dovod aby sme tu dalej boli, juj tesim sa 🙂

andasla
2. dec 2012

@kkatka113 Super spravicka hned zrana, tesim sa s Tebou a prajem nech sa vam doma dobre dari 🙂

pistaciaa
2. dec 2012

@kkatka113 gratulujem k dievcatam a prajem hlavne vela zdravia a rodicom pevne nervy a vela sil na zdolavanie vsetkych strasti 🙂.

griska11
2. dec 2012

@kkatka113 super sprava, urcite Vám doma bude lepšie ako v nemocnici🙂 😉 užívate si a nech ste vsetky tri zdrave ako repy...

sonia1501
2. dec 2012

@andasla ahoj, citam prispevky dozadu, ja som mala obvod 119 pred porodom t.j. v 39tt teraz si len spominam cca pred rokom ma stale cele brucho bolelo az do porodu, o pravom spodnom rebre ani nehovorim. Obuvanie topanok bol pre mna horor az som sa spotila kym som sa obula ale uz to mas blizko fakt treba vydrzat, ja som si hovorievala, ze nemozem byt vkuse tehotna raz urcite porodim a potom to uz bude len stale lepsie.

andasla
2. dec 2012

@sonia1501 s tym pravym rebrom to mam rovnake 😀 ....tam je vacsi nezbednik a ked sa natiahne, tak ma kopne do rebra a pecene, ze az mi dych vyrazi 🙂 ...ale vydrzim, ved ako hovoris, uz je to za par a prezijem aj ten porod, aj ked sa poriadne bojiiiiiiiim 🙂 ....ty uz mas velke slecny, je to radost, ze???

susy
2. dec 2012

Neuverite, ale aj ja mam praveho drobca takeho aktivnejsieho, stale kope. Drobec na lavo je stale otoceny chrbatikom a ked sa natiahne, stoji to za to.

timmka
2. dec 2012

@andasla nooo pekne cisielko pasu, tak ja mam o 15 cm, mensie, ale dost som sa rozsirila v krizoch, tak tam asi su 😉

dixie_chick
2. dec 2012

Aj nas drobec vpravo bol aktivnejsi...a do teraz je pekne ciselko, aj ked brat ho uz dobehol 😀

lenka112
2. dec 2012

Naše dvojičky 2 dni po sebe každý večer neskutočné kopance a dnes nič, úplny kľud, kebyže nemám to mega brucho, ani neviem, že ich mám. 🙂

sonia1501
2. dec 2012

@andasla ano uz maju 8mesiacov, aj ked nie vzdy to mame jednoduche, vacsinou som na ne sama a popri nich treba zvladat aj domacnost a varenie, ale hybem sa ovela jednoduchsie, ..ale momentalne ma trapi chrbtica a podbrusko. Porodu som sa strasne bala aj ked som rodila planovane sekciou. Chcela som utiect z operacneho stola... bala som sa viacej ako maturity :o)

ripmajka
2. dec 2012

Ahojte babinky , chcela by som sa tiež pridať do témy . Tiež čakáme dvojčatká a tiež ako Siunka prežívam pocity že vyletím od radosti z kože , ktoré sa striedajú s pocitom beznádeje ako zvládnem dve detičky a popri tom ešte 3-ročného divocha.
Zostali sme trošku zaskočený ,ked sme sa o nich dozvedeli , lebo sme ani nedúfali , že sa nám vôbec bábo podarí a teraz naraz dve 😵
Tiež dúfam ,ako píšete ,že to bude v pohode , lebo ešte mám v živej pamäti aké krušné chvíľky som prežívala pri malom.
Trošku sa aj hanbím za tie pocity , ale asi ste mali tieto pocity všetky, však?

tri
2. dec 2012

@ripmajka zvládneš, neboj. Keď sa narodili dvojičky mne tak môj starší syn mal jeden rok a desať mesiacov. Bola som na troch sama a som tu, dvojčatá majú už šesť a žijú 🙂 tak asi som to zvládla. Nesťažovala som sa, bola som neustále v pohybe pri troch deťoch, kmitala som ako sekundovka na hodinkách a vieš, že mi to aj chýba? Keď si tak prezerám videá keď ešte boli maličkí, tak mi je aj trochu ľúto, že už je to preč. Vôbec nemám zlé spomienky na to, že by toho bolo na mňa veľa, skôr som bola kľudnejšia, taká pohodovejšia, aj keď začali chodiť a liezli všetkými smermi 😀 😀 😀 teraz keď sa tak zamyslím, tak som podráždenejšia, nervóznejšia hoci už tej roboty okolo nich nie je ani zdaleka toľko. Že by malé deti malé starosti, veľké ...... a to ešte veľké ani nie sú..... 😝 Neboj, užívaj si, teš sa - bude to najkrajšie obdobie..... Maťa

dadkal
2. dec 2012

@kkatka113 juj, to mate paradne. tak si to uzivajte, doma to uz bude isto ine. uz vam aj trosku zavidim 🙂 dufam, ze aj my uz budeme coskoro po tom.

dadkal
2. dec 2012

@tri juj, to si krasne napisala a normalne si aj mna povzbudila. my mame 2 rocneho a 3 mesiace a kazdu chvilu cakame 2 babule. ale ja sa uz na to tesim, akurat teram mam len strach z porodu, co bude potom, na to sa uz neskutocne tesim. a kazdym dnom viac a viac. ale tiez som si povedala, ze kolki boli v takejto situacii a zvladli to. a je pravda, ze strasne rychlo to ubehne, tak si to treba uzivat v klude a s radostou, lebo cas nevratis.

dadkal
2. dec 2012

@timmka aj my chceme termin 12.12.2012. minule s tym prisiel manzel, ze to by bol paradny datum, ze si to aj lahko zapamata. prveho mame na druhe vyrocie nasej svadby, tak to si tiez lahko zapamata. no ale som mu povedala, ze to uz nie je lahke nosit, aj ked ja sa fakt citim dobre, ani neviem, ze som uz 37.tyzden. ziadne kopance ja necitim, len natahovanie, sem tam vlnobytie, ale ziadne bolesti. a aj sa v pohode vyspim, spim tvrdo. v stvrtok nastupujem do nemocky, termin este nemam, len na hospitalizaciu, lebo ze som uz na 2 prsty otvorena, tak pre istotu. no ale ako som sa bala na zaciatku, tak ani neverim, ze to vsetko takto ide. a dufam, ze to vsetko dobre aj dopadne.

dadkal
2. dec 2012

@andasla ja si teraz veru aj riadne poplacem. vsetci mi hovoria, aby som tolko nerumazgala, lebo si pustim porod. ale ja to uz mam za par, tak niekedy by som uz mozno aj chcela, ze by to bolo hned. najhorsie je to cakanie. a ja to mam mozno este o to horsie, ze mam 2-rocneho krpca, a od toho sa mi bude tazsie odchadzat. len dufam, ze babule bude pekne papat a pustia nas do vianoc domov. dufam, ze to stihneme.

dadkal
2. dec 2012

@timmka no to ma veru nenapadlo, ze to magnezko drzi maternicu. asi to vysadim aj ja, lebo by som chcela stihnut vianoce doma. ale asi pockam do utorka, idem na poradnu, mal by aj vazit babule, hadam uz budu vacsie. pred dvoma tyzdnami uz mali peknu vahu, 2250 a 2290g.tak v utorok ho uz asi vysadim aj ja. ved 37.tyzden si myslim, ze je super. maleho som porodila na zaciatku 39.tyzdna. tak ze by sa uz dalo. raz by som chcela, nech uz je to koniec a druhy den by som chcela este vydrzat. no asi priroda vie, kedy to vsetko spusti.

vampgirl
2. dec 2012

@tri Velmi dobre sa to cita, diky 🙂 ja mam doma presne dvojrocnu dceru a viac ako prichod dvojiciek riesim, ako to bude zvladat ona, aby chuda nemala pocit, ze zrazu na nu nikto nema cas a ze je odstavena na druhu kolaj... Tak sa trochu bojim ako budeme stihat, no ale jasne ze zvladli ini, zvladneme aj my. A naopak sa tesime, ze ked decka trochu podrastu, budu si vsewtci traja vekovo blizki a snad budu super kamarati 🙂

vampgirl
2. dec 2012

@dadkal To si napisala presne, ja tusim viac ako samotny porod riesim to, s kym bude mala, ako to budu zvladat doma, a preto by som rada potiahla minimalne do konca 36.tt, aby mali drobci dobre vahy a neboli sme zbytocne dlho v nemocnici... Ale ty uz si super tyzden, to uz su baby urcite pripravene.
Tiez ale stale menim nazor, raz si zelam aby to uz bolo co najskor za nami, a potom si zase hovorim vydrzat co najdlhsie 😀