Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

betina1984
23. nov 2011
mamoka4
23. nov 2011

Ahojte, chvílu som nebola na nete...upratujem na vianoce 🙂 mam uz umyte okna...a koncom týždna urobime adventnu vyzdobu. Stellinka a Laurinka budu mat az o tyzden 9 mes. a uz veselo štvornožkujú po byte, postavia sa pri nábytku....no je s nimi závava.

@betina1984 Gratulujem ku krááásnemu tyzdnu...moje kocky sa koncom 37 tt. narodili. 😉
@zuzana110 Kaše....mne nezaberajú....baby kojím 3 x za noc každú.....a už som im skúsala dávať umele mlieko ....ale nechcu iba cici. Asi to treba len vydržať.
@smejko K znakovaniu....ja som si pozerala a čítala o tomto type komunikacie s detmi...jaaaaa neviem....mam 2 staršie deticky, normálne som s nimi komunikovala, chápala som co miu chcu povedať, rozpravali velmi skoro a dobre, nechodili sme ani k logopedovi....ja tejto novej dobe vzdelávania malilinkých detí nerozumiem...podla mna ked sa mamina doma venuje detom, cita im, spieva...pocuvaju hudbu...tak to je nadovšetko. 😉

betina1984
23. nov 2011

@mamoka4 a akú mali váhu? Nepamätáš si, aké boli veľké pri prietokoch a v ktorom týždni ti ich robili?

ika00
23. nov 2011

@zuzana110 Ja pouzivam aj MAM dudle. Ale maju uplneiny tvar, tak aby ti ti prijali. A cenovo niesu o nic lacnejsie. Mozno aj drahsie. Ale dostali sme MAM flase, tam boli, tak striedam. Ale naopak to nefunguje 😝 .

ika00
23. nov 2011

@mamoka4 juuuj, ty si ale sikovna. Ja som tiez umyvala a seklo ma v krizoch. Hotova radost ! Takze som svoje plany na upratovanie vymazala z mysle a snad aspon vyzdobu spravim. 😉

zuzana110
23. nov 2011

@betina1984 tak tuto som este neskusala,uvidim,vyskusam.

betina1984
23. nov 2011

@zuzana110 je s ryžovými vločkami, či čímsi takým, necítiť to tam, len je trošku hustejšia, budeš potrebovať dudlík s väčším otvorom. Naša to pila až do roka...

mamoka4
23. nov 2011

@ika00 Minulý rok, som bola 6 tyz. pred porodom...takže nič nehrozilo...tak teraz som 4 detmi si to chcem vychutnat...a napiect.... verim, ze sa vsetko podari ak nas choroba nejaka neskoli.... 😉

mamoka4
23. nov 2011

@betina1984 Stellinka mala 2700 g a 46 cm a Laurinka 2600 g a 45 cm. Pri prietokoch mi ich namerali o 100 g menej....takze to absolutne sadlo....a ty si ako na tom?

betina1984
23. nov 2011

@mamoka4 ja bola na prietokoch v 33+6 tt. a mali 2320 g a 2340 g, takže rátam, že už budú väčšie minimálne o pol kila...

parvitas
23. nov 2011

@betina1984 25km nie je zase tak daleko...
aj u nas v BB to nevyzera velmi dobre. hlavne, co sa tyka neonatologie... vsetci radia, ze je najlepsie vyckat, ze 1.12. uz bude vsetko rozhodnute...
napriek vsetkemu zacinam zvazovat, ci nepojdem nakoniec do Martina... tam nikto nikam neodchadza...
ale fakt neviem...

nattalia
23. nov 2011

@zuzika30 ano ano, nemliecnu som myslela 🙂 v pohooo aj ja si niekedy pripadam uuuplne vypatlana 🙂 my vacsinou pouzivame nemliecnu (lebo kupujem aj ine znacky ako nestle), alebo kupujem tu ryzovu alebo kukuricnu krupicku, to vydrzi dlhsie, ta kasa sa neskutocne rychlo mina...🙂 (momentalne je najoblubenejsia kasa osmizrnna, to pomaly ani flasu nemusim umyvat, jak je vycucana 😀) ale uz asi prejdem na normalnu krupicu, a zacnem im ju pridavat do mliecka, kedze uz sme zaviedli aj lepok... my davame z flase, lebo pri papani zaspavame, takze okupeme, fuknem flasu s kasickou uz v postielke, a zatial sa dari, ze potom aj zaspinkaju... 😀
@84matulik ja mam easywalker, je super, zatial som s nim vosla prakticky vsade. a mam este aj hauck duo - golfac, ten pouzivam do mensich vytahov, kam nevojdem s easywalkerom...(v starsich domoch su tie vytahy male, alebo zavadzaju vnutorne dvere) tiez som to tu uz popisovala...🙂 jedine, co mi vadi na easywalkeri - na sportovej verzii, ze ma polohovanie na zipsy, a nie ako u ostatnych kocikov,ale na to uz som si zvykla a nejak to neriesim!🙂 (aspon babicky nemusia maturovat nad mackanim packy, zatiahnu zips, a neriesia 🙂

zuzika30
23. nov 2011

@zuzana110 ano ani mne neprespia celu noc o 23,00 mlieko aj o 2-3,00 mlieko, ja nekojim,skusit idem kase hadam to pomoze ,ale vraj tie deticky uz to maju aj naucene budenie nie vzdy su hladne a tak im o 3,00 v noci davam uz menej mlieka a postupne im to budem znizovat az si len tak 50ml cucnu a hadam ich to prejde a prespia, to mam z mudrej knihy 😀, tak neviem ci to vobec funguje uvidime

zuzika30
23. nov 2011

@nattalia a prespia ti celu noc po tej kasicke?

nattalia
23. nov 2011

@zuzika30 ak sa rata cela noc to, ze spia od cca 19.30 tak do piatej- siestej rana, tak asi aj hej 😎 ale v noci sa budia na cajik alebo dudel...potom zasa zaspinkaju, zatial sa stalo len asi dva krat, ze sa prvy krat zobudili az o siedmej 😀 inak s tym znizovanim mliecka by ti to mohlo vyjst, kamaratka to tak spravila a mala sa jej uz potom nebudila. My sme nocne mliecko nejakym sposobom zrusili cez dudel 😀 uz si ani nepamatam kedy, asi ked mali tri mesiace tusim 🙂

dibik
23. nov 2011

@84matulik ahoj, my mame baby jogger city select... zatial sme s nim velmi spokojni. pozri v mojich foto 🙂

meusicka
23. nov 2011

@betina1984 aha, takze este mozem kludne nejake to magnezko brat. keby som dotiahla tie tyzdne ako mas ty bolo by fajn. my sme dnes mali mensiu nehodu pri obliekani dcerky, si cupla ked som sedela oproti nej a ma buchla oboma kolienkami do bruska 😖 oj tak som sa zlakla, ale nastatsie babatka kopkaju veselo dalej, esteze su dole hlavickou a ona sa mi strafila nejak doprostred brucha, kde mam vacsinou prazdny priestor medzi nimi. ale uz to brusino fakt zacina zavadzat a som strasne nemotorna. na jednej strane by som uz rodit chcela a na druhej este potlacit nejake tiez tyzdne. a som taaaka nervzozna, stresujem lebo este nemam vsetko do porodnice a iny stresuju mna, ze preco este nie som pobalena a pod. a potom cely den byt s malou a ona je niekedy ako cert. 😢 ked jej poviem ze ideme cikat na nocnik, tak ma ide bit, lebo ano sa neviem co sa nechce vzdat plienok. no uz to asi nie je normalne 😠

betina1984
23. nov 2011

@meusicka moja sa začala pýtať 2 roky a 7 mesiacov. Nevadí, bábätká sú chránené. AJ mňa občas malá udrie do brucha, alebo ja napr. o kľučku, ale cez tú vrstvu tuku a vody sa im hádam nič nestane. Hlavičkami sú dole, takže max. dostanú buchnát na zadok...🙂. A ja sa balila nedávno, v 36 tt. a o nič som neprišla. Neboj stíhaš...

84matulik
23. nov 2011

@meusicka a kúpila si si troj kombináciu???alebo ako???daj foto... 🙂

84matulik
23. nov 2011

@zuzika30 no pekne, ja som bola dnes pozrieť ABC designe, a celkom sa mi pozdáva.... 😉

84matulik
23. nov 2011

@dibik ďakujem za info....Ja som dnes bola pozerať ABC designe...a celkom sa mi pozdáva...http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

meusicka
23. nov 2011

@84matulik si mozes pozriet na ich oficialnej stranke bumbleride.sk
sfotene nemam, ja som to nasla tu na bazary, tak sme rychlo kupili. ale mali sme od znamych vela dobrych referencii.

little_miracle
23. nov 2011

Ahojte babenky, tento tyzden sme sa dozvedeli, ze cakame dvojicky, tak si robime predbezny prieskum ohladom kocikov. Chceme to mat "okukane" pre pripad ze by som mala neskor nejake komplikacie...
Zatial sa nam velmi pozdava Jane Twin Two s tymi matrixovymi vanickami co sluzia aj ako vajicka. Nemate niektora skusenosti s tymto kocikom?

meusicka
23. nov 2011

@betina1984 tak dufam ze im to neublizilo. ja praveze na sebe vela tuku totiz nemam, pribrala som len necelych 11kg doteraz a ked ma niekto vidi, tak sa este stale cuduje ze kde ich mam ulozene? 😀 akurat mi vypuca brucho a potom vyssie este aj rebra presvitaju. asi budem po porode vazit menej ako pred otehotnenim. 😝 neviem z coho potom bude energia na kojenie?

chrobulka
23. nov 2011

@84matulik - aj ja mam bumleride indie twin, som s nim velmi spokojna.
pri vybere kocika si musis zvazit ake parametre su pre teba dolezite a podla toho vyberat.
baby maju vacsinou problem s tym, ci sa im vojdu do vytahov, pokial byvaju v bytovkach.
ja som toto neriesila, mala som ale jasno, ze chcem sedenie vedla seba, ze chcem nafukovacie kolesa, polohovanie chrbatika aj noh do lahu, samostatne striesky, samostatne madla, stvortkolku 😉
takze si zvaz tie tvoje kriteria a podla toho potom vyberaj 😉

dana_l
24. nov 2011

@betina1984 ako si to krasne dotiahla. ja som takto o 5 dni mala moje

84matulik
24. nov 2011

@chrobulka ahojky, ďakujem...ja som ho tiež pozerala....tiež zvažujem to že sa nezmestím vôbec do výťahu....teraz si chcem pozrieť ABC designe zoom, tak som zvedavá ako vyzerá v skutočnosti.....Si kupovala cez internet???

84matulik
24. nov 2011

@chrobulka ešte s a chcem spýtať, v jednej diskusii je napísané, že na tomto kočíku nemôžu byť obidve autosedačky vedla seba??? je to pravda, že skôr je vhodný pre súrodencov s vekovým rozdielom, nie pre dvojičky.....ďakujem

betina1984
24. nov 2011

@meusicka moja, ja najprv schudla 2,5 kg a teraz pribrala 8,5 kg, takže 6 kg a to mám 3 týždne do pôrodu...🙂. Mne tiež hovoria, že som schudla, deti si brali výživu odo mňa. Ja budem mať z čoho dúfam kojiť. Predsa len som začínala z inej váhovej kategórie ako ty (takmer 90 kg som mala, keď som otehu)...

betina1984
24. nov 2011

@dana_l u mňa to vôbec nevyzerá na pôrod. Nie som vôbec otvorená, bábätká mám až pod krkom...🙂. Ale už by som to brala, náročné sú hlavne noci, keď už skoro nespím, len čúrať chodím stále, prehadzujem sa. Z celej noci spím tak 4-5 hodín...