Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

sonia1501
21. feb 2012

@1kwietocek1 ano, uz aj chodim tazsie, aj sa mi tazsie dycha, niekedy lapam po dychu... od cca 29t ma bolia bedrove klby -medzi nohami.. a brucho dole, chodim ako spomaleny film.. aj ja si natieram brucho, ale cca pred dvoma tyzdnami ma tak svrbelo cele, aj ked som si natierala vtedy 4x za den aj s olejom sa mi urobili strie dole na brusku.. asi sa vtedy koza natahovala ked deticky rástli.. ako sa citim? hm, nuz raz dobre, raz horsie.. nevladzem toho vela narobit, ked dlho stojim ci sedim tak ma boli brucho, ako keby sa chcelo odtrhnut od tela.. tak musim lezat cez den... Chcela by som to dotiahnut do 38tt tak sa snazim setrit, som skor akcny typ, tak si laham az vtedy ked uz som so silami v koncoch. Ty ako znasas tehotenstvo? Ty vladzes? Aky mas kr.tlak? ..ja ho mam stale velmi nízky..

1kwietocek1
21. feb 2012

@sonia1501 no ja lapam po dychu uz teraz niekedy,,ak stojim ani nie,ale ak sedim alebo lezim..no masaker..a to hlavne lebo je to pevne brusko...kvoli tomu ma brzdi sa riadne aj nadychnut..tazko sa mi sedi,velmi tazko,a ak dlho stojim tak malicke akoby sa dali na jedno miesto alebo spolu nizsie..a potom citim taku zataz strasnu nizsie v brusku ty si take nemavala?..vies niekedy sa mi zrobi taky pukel na brusku asi sa tam daju obidve..k sebe blizko.a ide mi brusko puknut..no tak sa snazim aj ja setrit,,bo este niesme vo vysokom tyzdni..a lezis na boku????inaksie tehotenstvo zvladam dobre..na zaciatku mi byvalo velmi zle,uz to ustupilo..a s tlakom zaital nemam problemy..akurat o tyzden idem na cukor tak uvidime..hadam bude ok..a si cely cas bola doma? ci len teraz ku konci uz nepracujes?

sonia1501
21. feb 2012

aj mne sa niekedy tak vyduju chrbatikom alebo zadockami :o) a potom sa stiahnu. Doteraz sa mi velmi ulavilo, ked som lezala na chrbte, ale v poslednom case si neviem najst polohu, je mi na zvracanie, asi mi uz tlacia vsade a preto. Kedy ako, lezim na boku ked mi pride nevolno, ale musim si podlozit brucho vankusom a ked sa otacam tak si rukami pomaham brusku aby sa tocilo so mnou lebo uz je tazsie. Spim na vacsinou na boku. Inac tehot. zvladam aj ja dobre, som rada, ze sa neotvaram, netrebalo ma zasit a nelezala som v nemocnici, nerobia sa mi krcove zili ani nohy nepuchnu a aj cukor som mala dobry, comu sa cudujem, lebo stale som smädna. Ja som bola nezamestnana a ked by ma uz boli prijali do roboty, vtedy som vobec nevladala, krutila sa mi hlava a nevladala som dlho stat. A doktorka hned uviedla rizikove tehotenstvo, lebo dvojicky su automaticky rizikove. Takze som doma cely cas, uz sa tesim do roboty, ale to je este daleko :o) Ty pracujes? Tebe sa ako lezi najpohodlnejsie?

sonia1501
21. feb 2012

@1kwietocek1 ta sprava vyzsie patri tebe..

sonia1501
21. feb 2012

@1kwietocek1
dvojickovske brusko 34tt

dusika11
21. feb 2012

@gp2000 ahoj moji spinkali v jednej postielke spolu asi do cca 3 mesiaca..postielky sme mali 2..drevene..ale..nahodou som mala pozicanu cestovnu a a ked to zbadal moj nico..tolko krical..kym som ho nedala do tej cestovnej od vtedy nechce ani vidiet drevenu on sa v tej cestovnej tolko naodraza od tych sietovanych stien...tolko navystraja..takze jedna drevena je zlozena..a roztiahnuta cestovna a jedna drevena..nastastie druhemu je to sumafuk kde spi..no do 80 tky kocik prejde ale 60 tky samozrejme nie

dusika11
21. feb 2012

@nattalia no je velka..ozivilo mi to kocik...a este mi urobila take rukavniky na kocik...

dusika11
21. feb 2012

@gp2000 inac ten vankus rozhodne odporucam...tu spia na zatocenych vankusoch v zavinovackach,,,

dana_l
22. feb 2012

@gp2000 my sme mali dve postielky po prvych detoch. na zaciatku spinkali spolu. jednu sme mali v spalni (na poschodi) a druhu v obyvacke. ked mali asi 3 mesiace sme dokupili dalsiu do spalne a odvtedy spinkaju v noci oddelene. cez den su spolu v tej jednej alebo spia na gauci.
kojenecky vankus odporucam. hladaj "dlhsi" aby ti vysiel aj pekne okolo bokov. moj prvy po prvych detoch som pouzila maximalne aby v nich sedeli. pre dvojicky bol primaly tak teraz mam druhy a ten je super.
ja mam kocik za sebou a som veeeelmi spokojna.

@1kwietocek1 aj ja som mala pevne brusko. ved ich mame dve vnutri 😉

betina1984
22. feb 2012

@magdi21 ale ani nie. Dosť je tu babí čo rodilo normálne, a mali hlavičky dole, prípadne jedno hlavu dole a druhé hore, aj vtedy sa dá rodiť normálne. Ja ich tak mala. Až v 34 tt. sa mi chlapec otočil dolu hlavou. Je medzi nimi rozdiel 6 minút. Ale po chlapcovi som stratila kontrakcie a museli mi púšťať oxytocín. Slečna sa tam medzičasom omotala do pupočnej šnúry, mala ju 4x omotanú okolo krku. Ale chvala Bohu sa nič nestalo. Apgarovej skóre mali hneď 10 z 10 obaja.

betina1984
22. feb 2012

@gp2000 odpovedám na tvoje otázky. Ja mám kočík vedľa seba. Volá sa Firstwheel tween city a mne sa páči viacej ako za sebou, mne to pripadá ako autobus. No neviem, každej sa páči niečo iné. Mne akurát prišiel príspevok vo výške 1811 Eur. A veľkosť oblečenia myslím, že ti bude stačiť pár body vo veľkosti č. 50-56 a dupačky od č. 56. Ja som mala po malej veci až od č. 62, tak som musela kupovať body menšej veľkosti. Malí mali 2,85 kg a 2,55 kg. Takto vyzerá ten kočík

magdi21
22. feb 2012

@betina1984 super, že to dobre dopadlo, v tomto prípade je asi len predsa bezpečnejší , ten cisársky rez....držkajte sa🙂

betina1984
22. feb 2012

@magdi21 ani nie. Po pôrode som bola fit za 3-4 dni, ale pri troch deťoch, keby som sa musela ešte mesiac zbierať z cisárskeho, to by asi nešlo.

gemini2
22. feb 2012

uz sem nestiham chodit, mam co robit s chlapcami.....ale vidim, ze sa nase kruhy zase rozrastli o nove maminy.....
Tak vam drzim palce.......mame co robit..........

jankatinka
22. feb 2012

@1kwietocek1
ahoj, ja som mala celé tehotenstvo brucho ako kameň, a v pohode 🙂

gp2000
22. feb 2012

@betina1984 a ten kočik čo maš je aj s autosedačkami??lebo ja som kočik po synovi predala aj so sedačkou,a ked budu 2detičky,tak ja tak by som chcela original od kočika,nech si ich nakliknem na konštrukciu.A dnes som rozmyslala nad tym,že ako cestujete s detmi?teda my mame fabiu,je v zadu dosť na uzko,a neviem si prestaviť ako dam 2detičky vo vajičkách,syna v sedačke (teda fabia ma vzadu ,v strede bez .pas,nie cez rameno,len cez lono,tak tam ho dať nemôžem)a ešte jednu osobu,manžela,alebo babku,ked pojdeme napr.na poradnu?To ich asi nenatlačim??? ☹ 😅

gp2000
22. feb 2012

maminky dvojičiek,mam dalšiu z mojich zvedavých otazočiek 😀 🙂 🙂 kedy bola na vas vidieť,že ste tehu?lebo ja už mam bruško,a nie je to nejako skoro?som len v 11tyždni!!! pri synovi asi tak v 17tt.

christie
22. feb 2012

@gp2000 ja som mala uz v nejakom 8 nemohla zapnut nohavice, ale vidiet bolo asi od toho tretieho mesiaca, to tak sedi, ako mas a este ked je to druhe tehotenstvo, je to skor vidiet, brusko uz je natiahnute z predosleho 🙂

dibik
22. feb 2012

@gp2000 ja som tiez uz davala tehu gate v dakom 9-10. tyzdni 🙂... ale nemala som este dake brucho, ale gate ma tlacili, hlavne, ked som bola najedena a sedela v kancli za pocitacom, tak mi boli tehu gate pohodlnejsie 🙂. a inak tak poriadne zacalo byt brucho vidiet v dakom 16. tyzdni, ale uz aj predtym bolo... no pamatam si, ze v 17. tyzdni ma prvykrat ako tehotnu pustali sadnut v trolejbuse 😀.

nana80
22. feb 2012

@sonia1501 pisala si o tych ťažkostiach ako o mne, aspon viem že som neni sama taka udýchaná 😎

magdi21
23. feb 2012

Ahojte, chcem sa opýtať občas mávam v brušku pichnutie, niekedy je to tak silné ako bodnutie, ťažko sa to opisuje, pripadá mi to ako by ma kopla elektrika, zažívate to niektorá??...(pozn.deťuľky to nie sú🙂..)

magdi21
23. feb 2012

@gp2000 ja som v 20tt, a stále to moc nie je vidieť, zatial som pribrala 3kg...takže asi to bude vidieť až neskôr, je to individuálne... 🙂

cherryl
23. feb 2012

@gp2000 do fabie nedas 3 autosedacky ,ked tam vlozim 2 vajicka ani miesto na sedenie tam nieje a to sa nebavim o tom ze chces vajicka naklikat na konstrukciu ti mozno ani do combika nevojde-nepoznam tip kocika
je tu moznost ze das jedno k sebe dopredu a pojdes snimi sama a este veci co treba vzdy zo sebou tahat 🤐

zuzana110
23. feb 2012

@cherryl ahoj,vidim že maš rovnako state detičky ako ja.Ak sa možem opytat kolkokrat ti denne spia a v noci ako?

ritusuk
23. feb 2012

@gp2000 Okolo 16tt, ale ked som si dala volny top alebo saty, vela ludi si nic nevsimlo 🙂 Ja sama som vsak vnimala brusko uz od 10tt, nezapla som napr.oblubene rifle a zacinali mi byt tesne tricka 😀 Mozno to bude tym, ze mam od prirody cici aj rici, takze na mne sa to akosi stratilo 😀
@magdi21 Tiez som to mala, netusim co to bolo, ale Dr.mi povedala, ze je to ok, tak som to neriesila...

betina1984
23. feb 2012

@gp2000 moja, nemám autosedačky, mám k nemu len hlboké vaničky a bugyňové vaničky. Mám jednu po dcére a druhú som kupovala. Máme tiež Fábiu a tiež je ten pás len cez pás. Zatiaľ sme ešte nešli všetci. Ale jedno vajíčko býva vpredu, druhé vzadu aj ja. A rozmýšľam, keď budeme cestovať všetci, že ja budem sedieť vzadu medzi autosedačkou a vajíčkom, resp. malá už môže mať podsedák. Alebo dám dorobiť dozadu normálny pás doprostriedka. Keby sme boli vedeli pred dvoma rokmi, že budú dvojíčky, tak si kúpime väčšie auto, Sharana, alebo Alhambru - 7 miestne.

betina1984
23. feb 2012

@gp2000 a ešte k tomu brušku. Mne ho bolo vidieť v podstate hneď, v nejakom 10-12 týždni, ale ja som silnejšie postavy.

cherryl
23. feb 2012

@zuzana110 ahoj ,noc mame od 19"30 do 6 az 7
doobeda pol az hodku
a poobede najnovsie ida 2,5hod 😀

gp2000
23. feb 2012

Už len 3dni a v pondelok nam pan doktor povie,koľko nas je v jednom tele 😀 😀 😀 júúúúúúj taka som zvedavá! 😉 🙂 🙂

magdi21
23. feb 2012

@ritusuk tak ak to nespôsobuje nič zlé, tak je to o.k.:-)