Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dibik
1. mar 2012

@korculka no ja som si na to zvykla, tak neviem, ci to bol problem.... alebo teda resp. nebola som zvyknuta na ine. ale ja som s tym problem nemala... teda raz, ked bola taka poriadna snehova kalamita a ja som bola s malymi von, lenze za hodinu a pol sme nestretli ziadny iny kocik 😀.

dzu
1. mar 2012

@bubinka68 gratulujem 🙂 krasne vahy mali. Ja som rodila v 35tt, takze si to super vydrzala..prajem vsetko dobre hlavne zdravie 🙂 a ako sa volaju?

dzu
1. mar 2012

@adjka sak nestiham im menit podbradnicky 🙂

zuzana110
1. mar 2012

@dibik ahoj,ja mam sice staršie detičky ako ty ale podobne zaživam aj ja.Trva to už asi tak 3 mesiace u maleho a u malej asi tak mesiac čo poriadne nespia. Malemu už vyšiel prvy zubok.Takže asi to aj u teba budu zubky.Musime vydržat.

bbtina
1. mar 2012

@dibik to z toho si nič nerob, mne sa tí ukážkoví chalani, tiež začali inakšie budiť. A to vlastne keď sa najedli o 19.00 išli do 20,00 spať vstali len o 03,00 a potom pekne o 7,00 a už mesiac to máme tak, že sa Luky okolo 23,00 preberie ale spí ešte, ale jedávame už okolo 01,00 a o 05,00 a potom od tej 06,00 sú už hore. ono sa to mení akosi

ivikli
1. mar 2012

@dibik ahoj, k tomu spaniu, aj moje dievcata boli/su rychlo unavene. tiez vstavali napr. o 5.30 a o 7.30 boli unavene... potom spali cez obed, potom poobede a vecer o 18tej ledva zili, zaspali na flasi. pritom ten ranny spanok trval casto len 20-30 min, mala som pocit, ze len uspavam...
tak sme skusili, ked mal manzel cez vianoce volno, zrusit ten prvy spanok. kazdy si zobral jednu na starosti a sme ich zabavali a ony akoby mali len taku krizu o tej 7.30, po chvili ich to preslo... a vydrzia az do 10tej (o 9tej im dam desiatu, aby mali nejaku zmenu, su v stolicke, po napapani sa tam chvilu hraju a tak ta hodina rychlo ubehne).
po par dnoch uplne prestali byt rano unavene... v nejakej knizke pisali, ze pokial babatka chodia na ranny spanok pred 9.00 budia sa potom po noci velmi skoro, lebo vedia ze si za chvilu znova pospia... no nase aj tak vstavaju skoro, ale uz nie az tak velmi, byvalo aj o 04.11, to bolo rekord 🙂 teraz okolo 6tej.
vecer je to podobne, okolo 18.00 kriza, zasa sa s nimi viac hram, vytiahnem "vzacne" hracky a vydrzia tak do 19.00... to ale nemozeme presvihnut, inak nevedia zaspat.

dibik
1. mar 2012

@ivikli lenze nase baby su rano po prebdenej, premechrenej noci hotove... ja uz som skusala ich zabavat, ale ani nevnimaju hracky... to iste je vecer o siestej.... u nas to bolo uplne ine, ked pekne v noci spinkali, vtedy vydrzali byt hore aj dve hodky... no nic, snad sa to dako upravi a my dovtedy nezosalieme....

1kwietocek1
1. mar 2012

Babenky bola som na sone a doktor mi povedal ze moje malicke maju 28cm v 28tyzdni..zevraj je to v norme pri dvojickach ,,co vy nato????

mamoka4
1. mar 2012

@1kwietocek1 V tehu mi vzdy meral iba váhu....nikdy nie dlzku...tak neviem.....ale ak nie podla doktora vsetko ok...tak bud spokojna. 😉

lucia.kl
1. mar 2012

@1kwietocek1 https://www.modrykonik.sk/fotoblog/lucia.kl/alb... tu je tabulka aké by mali byť mimi veľké a tam je že v 28tt by malo mať 25cm, takže ich máš ešte aj väčšie 🙂

sisi79
2. mar 2012

ahojte poradte mi kolko ste tak davali prikrmu na obed polrocnym detom?lebo ja mam pocit ze nasi chalani otvaraju usta zakazdym ked im ukazem lyzicku a bojim sa aby im potom nebolo zle doteraz som im davala len trochu prikrmu a potom este mliecko ale teraz som im zacala davat len samotny prikrn

betina1984
2. mar 2012

@1kwietocek1 , no podobne, nám len váhu hovoril a pri narodení mali 47 a 48 cm.

mamoka4
2. mar 2012

@sisi79 Ahoj. ja som na zaciatku babam uvarila 1 mrkvu, 1 zemiak a spolu to pekne zjedli... + islo kojenie...tiez stále otváreali usta....a moja Dr. povedala, ze pokial otváraju usta mam im davat jest nikdy nie nasilu....teraz ako rocne zjednia kazda 250 ml zeleninovej masovej polievky - hustej alebo na olovrant každá ten veľký Pribináčik 🙂 takže pokojne ich krm...malicky budu vediet kedy maju dost.

bubinka68
3. mar 2012

@dzu Ahoj, tak to hej vydržali sme dosť dlho. No naše krásavice sa volajú Karolínka a Barborka. ďakujeme veľmi pekne.

bubinka68
3. mar 2012

Ahojte mamičky dvojičiek, prezraďte ako to zvládate s vašími ratolesťami? naše majú dnes 10 dní a už mám pocit, že mám chronický nedostatok spánku. Mám problém s mliekom takže sú na nutrilone. Neustále sa ich snažím prikladať k prsníku, ale niekedy mám pocit, že to stačí a inokedy im to vôbec nestačí. Ktorá z vás mala takýto problém? Poraďte ako tak čítam tieto príspevky tak vidím, že ste už oťukané a skúsene :D.

simona112
3. mar 2012

Ahojte, rada sa pridám ak môžem. Som mamička krásnych 2 ročných chalanov. Volajú sa Alex a Damian. Narodili sa v 37tt cisárskym rezom, Damian mal 2400g a 49cm a Alex 2610g a 50cm. Dúfam, že ma prímete medzi seba 🙂

simona112
3. mar 2012

@bubinka68 ahoj ja už mám síce dosť dlho po tom, ale tiež sme boli na umelom mliečku, pretože ja som o mlieko prišla v nemocnici.ale stále som sa snažila prikladať, my sme kŕmili každé 3 hodiny a vo veku v akom sú tvoje detičky som ešte únavu nepociťovala. Skúšala som si ich doma ešte prikladať ale nebola som si istá, tak som vždy pre istotu urobila mliečko a dala im. Vypili koľko vypili.

bubinka68
3. mar 2012

@simona112 Ahoj, no ta únava je asi z toho, že tie naše dievčatá hlavne ta menšia je dosť uplakaná a neviem z čoho či ju náhodou neboli bruško. Zo spánku sa len naťahuje chvíľku poplače a stále sa to opakuje, alebo potom preplače dlhý čas a hlavne v noci. Potom prestane jedna a začne druhá takže človek dá do poriadku jednu a už treba druhú. Zvykáme si a dúfam, že čoskoro si nájdeme nejaký systém, lebo je to len začiatok.

dana_l
3. mar 2012

@dzu @dibik prve dve dcery a aj teraz mathias mali vonku zubky v 4. mesiaci
mne to pride divne ze mia este stale nic nema 😀
ten gel im velmi nepomohol. ked uz boli zubky v 😒 onku tak bolo lepsie. len mathias sa s nimi uz riadne pohryzol na palci, az mu krv tiekla

dzu
3. mar 2012

@dana_l jeeeej, tak to sa poponahlali, cize neni na tom nic ked by isli uz teraz..;) veru, kazde dieta je ine..som zvedava ako to teda budeme mat my 🙂

dzu
3. mar 2012

@bubinka68 ahoj, ja som sa prvykrat vyspala ked mali tri mesiace a prespali mi zrazu celu noc, od vtedy je to tak a spinkaju celu noc 🙂 do vtedy som nepoznala spanok, iba odsavat a kojit, a stale dokola kazde tri hodiny to iste. Neboj, bude to ok 🙂 ja som kojila do 3 mesiaca, prve dva mesiace som kojila a odsavala, potom ked mali dva a pol mesiaca zacalo byt mliecka menej, tak som si odsala pre jednu a druhej som davala nutrilon aby boli obe nepapane 🙂 odsavacku uz nechcem nidky vidiet 🙂 drzim palce

dzu
3. mar 2012

@bubinka68 napapane som myslela 🙂

dibik
3. mar 2012

@bubinka68 ahoj, my sme mali s babami prve dva mesiace uplne katastrofalne... nam plakavali aj hodinu po kazdom jedle, niekedy nepomahalo ani nosenie... noci nastastie take hrozne neboli, aj ked aj cez ne sme museli casto pochodovat s babami na rukach po byte 😀. postupne sa to zacalo zlepsovat, ked mali tri mesiace... teraz je to uz ovela lepsie, aj ked baby nam toho ani teraz cez den vela nenaspia, dokonca ani v kociku, teraz vymyslaju aj v noci, niekedy sme hore kazdych 5 minut a podavame cumle... ale aj tak... ked si spomeniem na prve tri mesiace, som rada, ze to uz mame za sebou 🙂
drzim paste, nech sa to aj u vas rychlo zlepsuje 🙂

simona112
3. mar 2012

@bubinka68 neboj všetko bude v pohode. Tiež sme nejaký čas hľadali ten správny systém ale našli sme ho a nejak sme to zvládli. a stále to pôjde len k lepšiemu. Ver viem čo hovorím 🙂

dzu
3. mar 2012

@bubinka68 presne ako napisala simona112, ked najdete svoj system, pojde to lahsie a lahsie, neverila som tomu,ale je to tak a zo dna na den to bude uz lepsie a lepsie 🙂 este raz drzime palceky 🙂

dana_l
3. mar 2012

@bubinka68 srdecna gratulacia k dievkam. super ze uz je mala v poriadku a ste vsetci spolu. prajem vela zdravia vsetkym a mliecka dostatok

dana_l
3. mar 2012

@simona112 vitaj medzi nami "dvojickovymi" maminami 😉
@bubinka68 ak ju boli brusko moze mat koliky. tie zvycajne zacnu na vecer a prestanu okolo polnoci. ak ste ten pripad tak rataj ze niekedy po troch mesiacoch by malo byt lepsie. u nas sa zlepsilo az okolo 5 mesiaca 😒
skusaj prikladat kolko mozes. su aj tabletky na podporu tvorby mlieka. pytaj si ich u doktorky. kamaratka takto kojila malu lebo mala malo mlieka. a podarilo sa jej dokojit az do roka.

simona112
3. mar 2012

@dana_l Dakujem za privítanie 🙂

dzu
4. mar 2012

maminy, mate niektora Mirenu? Ja som si ju dala pred tyzdnom a pol a stale mierne krvacam a boli ma podbrusko, ze si davam ibalgin..mali ste to aj vy? Je to v norme ci mam volat lekarovi? Citam, ze to moze byt a zeny beru Ascorutin...dakujem 🙂

betina1984
4. mar 2012

@dzu ja som sa tiež rozhodovala medzi Mirenou a Danou. Dám si Danu, keď sa dostanem na gyndu. Ževraj Mirena robí dosť problémy.