Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

heidy26
5. apr 2012

@in131 ahoj, ja sem sice neprispievam, ale čitaám občas. ABC kočík som mala aj ja, a bola som s ním spokojna. Lahke ovladanie, vaničky velke, aj šporťák bol super. Len podla mna je to kočík tak do cca 13 mesiacov. Potom som ho predala a kúpila si vedla seba šporťák....taký ako golfky, len tročka pevnejší.
@celiakia ahoj, ja som si išla kupit golfky a v obhcode som sa rozhodla nakoniec pre tento kočík :
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...
a je super, len ta cena.... ☹ 😠
dá sa dať uplne do lahu a deti tam vela miesta.

celiakia
5. apr 2012

@heidy26 ahoj uvazujem aj presne o tomto kociariku, no pri tomto kociariku sa asi nedaju zdvihnut nozicky hore. Na druhej strane ma vyhodu naozaj ma vela miesta pre deti. Ja este uvazujem o kociku : PegPerego Aria twin, alebo o Chipoline Twin.

iwa1
6. apr 2012

@betina1984 tak dufam, ze nepriberiem tiez viac 😉 tak by sa mi to lubilo 😀

lulucertik
7. apr 2012

Kdyby se mě Bůh zeptal, co si přeju na tyto svátky, řekla bych: „S láskou opatruj ty, kdo čtou tyto řadky. Přeji vám všem Krásné Velikonoce, bohatou pomlázku a ať nikdy nemáte nouzi o lásku 😵 😵 😵

dana_l
8. apr 2012

@7janka7 drzim palce nech ti ten zub nejako poriesia a hlavne rychlo. a nech babatka este vydrzia v brusku a pekne rastu a priberaju

dana_l
8. apr 2012

@klincek vies kazde dieta je ine a i my kazda sme ina. mna boli pozriet dnes kamaratka s jej sestrou. jedna ma jedno dieta a teraz caka v juni druhe babatko. sestra bezdetna. pozerali na mna a vravia, my sa citime ze ake smena konci dna unavene a ty tu behas okolo styroch deti a este sa aj usmievas. a manzel je cely den v praci (od rana do noci). takze vsetko okolo domu, nakup i deti je len na mne.
ja vravim ze moje deti boli velmi dobre babatka, ale ked som potrebovala nieco urobit tak som ich nechala aj plakat. ved to by som nikdy nemala povysavane ci navarene a umyte. ked bolo porobene co sa muselo tak som ich polubila a bolo dobre. nemysli si ze ked ti tvoje deticky placu tak si zla matka. oni sa musia naucit ze nie vzdy su na prvom mieste. i pri hrani sa musia naucit ze aj same sa vedia zabavit.
v mojej skupine sa matky jedneho dietata stazuju ze im takmer nespi cez den. a moje jedno zaspi a druhe pozera, ked konecne zavrie oci tak to prve sa zobudi. mam sa na ne za to jedovat. ved nemozem prinutit jedno nespat ked je unavene a druhe zase prinutit spat ked nie je. ako su tak su. hlavna vec ze su zdrave. to je najdolezitejsie.
ty mas nastastie len tie dvojicky. ked ich das spinkat a budu obe naraz spat tak si aj ty lahni. ja si ten luxus dovolit nemozem. ale poviem si, ono to o par mesiacov prejde a bude lepsie. kazde obdobie ma nieco plus a nieco minus. teraz ta trapi toto, neskor ta bude trapit nieco ine. ale neboj sa, ono to prejde a ked budu mat okolo dvoch rokov tak si povies ze cas ubehol ako voda a stalo to za to.

dana_l
8. apr 2012

@in131 my mame za sebou a tiez je dlhy. ale na to sa da bez problemov zvyknut. nemam ziadne problemy v obchodoch medzi regalmi. i ty mozes soferovat auto kde mas pred sebou len 20cm alebo 80cm dopredu. a nerobi ti to problem. vies kolko toho je vpredu a podla toho sa zariadis. mne sa paci ze sa velmi lahko ovlada, viem ho otocit i len jednou rukou a ze ma velky ulozny priestor. moje deti ked su v autosedackach tak ich vidim obe a ked budu potom v sportovej casti tak ich vidim zozadu lebo je to "priehladne" alebo si mozem prednu sedacku otocit smerom ku mne.

dana_l
8. apr 2012

@iwa1 som si myslela ze ako matka dvoch deti uz viem vsetko. ale pri tychto dvojickach som ako "novorodicka". po prvy krat som sa stretla s kolikami, prvy krat mame ekzem, prvy krat mame tazkosti pri prikrmoch. ty uz tiez vies co ta caka, by ta malo cakat, ale mozno budes milo prekvapena ze je to ine ako predtym.

juliagregor
8. apr 2012

@dana_l pekne si to napisala 🙂

lulucertik
8. apr 2012

baby ja som chorá z tej stránky www.prenasedeti.sk , veď tých kočíkov je tam strášne veľa 😀 a to som pochodila veľa obchodov a vyložené neboli skoro nikde len sem tam jeden dva kusky a tak som sa rozhodovala iba z tých ale táto stránka ma dostala , teraz fakt neviem ktorý by bol dobrý a ktorý si kúpiť 😝
poradíte???

gemini2
8. apr 2012

@lulucertik ahoj, v prvom rade sa musis rozhodnut, ci chces vedla seba alebo za sebou.Tym zacni. 😉

cherryl
8. apr 2012

@lulucertik mala som kocik vedla seba pre druhe dvojky 😵 kupim jedine za sebou 😵 byvame v panelaku a to chodenie von aj celkove vyuzitie kocikaby bolo ovela jednoduchsie ,do domu je super aj vedla seba ale rataj stym ze vanicky aj sportiaky su take uzke az hroza 😒 a to niemam ziadne prerastene sunky

7janka7
8. apr 2012

@dana_l Ahojky...Ďakujem si veľmi zlatá, zub nakoniec trhali, a vyrezavali hnisave ložisko..tak sa teraz zotavujeme.Babenka sú bojovníci 😉 aj ja dúfam, že vydržia čo najdlhšie v brušku, aby poriadne podrástli,nerada by som bola v nem. už sa na ne teškáme všetci. Pekné sviatky prajem 🙂

dana_l
8. apr 2012

@7janka7 prajem skore uzdravenie a dalsia velka navsteva u doktora len cesta do porodnice 😉
a krasnu velku noc.
u nas sme uz hotovo. deti pobehali v zahrade a pozbierali vajicka od easter bunny 😀

lulucertik
8. apr 2012

@gemini2
@cherryl
ďakujem za odpovede
rozmýšľala som o športovom, vaničky nechcem nebudem potrebovať ani pri chrústikov som nevyužila
fakt sú úzke tie športové?

gemini2
8. apr 2012

@lulucertik ja mam hauck roadster duo. je to sportiak a dokupovala som aj prenosne tasky. nezda sa mi uzky....neviem ale som s nim spokojna, jedine mi vadi, ze rucka sa neda prehodit, aby som na deti videla. ale inak neplanujem kupovat iny....

mamoka4
8. apr 2012

@lulucertik ja mám First wheels city vedla seba sú detičky...a nepríde mi, že by bol nejako extra uzky. Aj v hlbokom a v športovom som mala fusaky + boli naobliekane a zapasané...mne sa nedá prehadzovať rúčka ale môžem dať vaničky do rôznych polôh a smerov jazdy. Bola som s roznych situiáciach, najma ked som isla do výtahov že bol široky ale krátky....a ledva som tam vošla s týmto....

lulucertik
8. apr 2012

@gemini2
@mamoka4
idem prestudovat
ale stale ma to viac taha k sportovemu kociaru 😵

sloto
8. apr 2012

@gemini2 prosím ťa si s tým kočíkom spokojná? rozmýšlam tiež nad kúpou. je teda vhodný od narodenia? nám by sa bábatká mali narodiť na konci septembra, čiže na zimu, zmestia sa?

1kwietocek1
8. apr 2012

Ahojte babenky..30.3.sa mi narodili dvojičky..chlapček Samuelko a dievčatko Nikolka...narodili sa predčasne..a su v inkubatoriku..ale vsetko je v poriadku 🙂 tak len počkat dokym nam krasne priberu...a sup sup domov k mamicke a tatkovi...tak chcela som sa s vami podelit o tuto spravičku 🙂

mamoka4
9. apr 2012

@1kwietocek1 GRATULUJEM k narodeniu maličkých!!! Asi to bolo veľké prekvapenie tak skoro....Prajem ti veľa veľa radosti z maličkých, zdravia a mliečka. 🙂 A akú mali pôrodnú váhu?

gemini2
9. apr 2012

@sloto ja som si k nemu dokupila prenosne vanicky- jedna za 50€. a vyuzivala som ich az do tejto jari. nie su uzke, teda mne sa nezda. tiez sme mali aj fusak a deky ale vosli sa. spokojna som velmi, hlavne cena je vyborna. 🙂 neuvazujem nad kupou bubiny alebo nieco....drobci uz dost behaju aj sami a v lete budu na motorkach.....ak by si chcela, predala by som ti vanicky (tie prenosne tasky) IP

dibik
9. apr 2012

@1kwietocek1 Gratulujem a prajem detickam vela zdravicka, nech rychlo rastu, robia maminke radost a maminke prajem vela mliecka a pevne nervy 😀

iwa1
9. apr 2012

@1kwietocek1 gratulkooo, nech sa drzia 😉

@dana_l ved to, ze kazde ditko je ine, moje ale ani jedno nespavalo poriadne a celu noc do roka, takze uz tarz mam stres,a le mozno dvojky prekvapia...na sone nam doki povedal, ze jedno bude na 95% chalanisko, tak sa vytesujeme 🙂 ale furt rozmyslam, ze ako to zvladneme a to moja skvela svagrova sa ma este spytala, ze uz sa to neda vziat? 🙄 tak som na nu pozerala, ze da, ale ja nechcem a to ej rozdiel 😠

@lulucertik
mozem zvedavu otazku? si v 4 tyzdni a vies co cakate? 😕 ako?

1kwietocek1
9. apr 2012

@mamoka4 dakujem...drobcekovia mali...Nikolka 2kg..a Samuelko mal 1.700,,hovorili ze na moj tyzden maju dobru porodnu velkost ...tak verim ze nam cim skor vyrastu...v prideme domkov...

lucia.kl
9. apr 2012

@sloto ahoj, aj ja mám hauck od narodení detí a tiež som ho mala s prenosnými taškami - v tých som mala baby do cca 5 meisacov a potom boli v šporťáku v o fusaku... ja na tento kočík nedám dopustiť, a to čo spomínala gemini2,, že na deti nevidí, som ja vyriešila tak, že som si došila okienka do striešok a tak už si na deti vidím... 🙂
inak v brendone ho predávali , neviem či stále nepredávajú, do 200€

sloto
9. apr 2012

@gemini2 ďakujem za odpoveď aj ponuku na tašky, zatiaľ nie som pevne rozhodnutá ale pre kočík, ale veľmi tento zvažujem do budúcna....keby čosi tak sa určite ozvem.

betina1984
9. apr 2012

@mamoka4 ja ho tiež mám a ešte som do neho nasáčkovala tie fusaky, čo sme mali my, také hrubé, ovčie a malých do nich...🙂. Takže až tak malý nie je...🙂

dana_l
9. apr 2012

@1kwietocek1 velka gratulacia k detickam. aby vam krasne pribrali a narastli a mohli ste byt kompletna rodina.

jankatinka
9. apr 2012

ahojte dievčatá. dnes som zbadala malému na nôžke okolo priehlavku a členku takú suchú zhrubnutú kožtičku. Neviete mi poradiť, čím to mám natierať? Ďakujem