Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

klincek
19. apr 2012

@sophie123 moje sa narodili v auguste, teplo bolo poriadne, ale najlepsie im bolo v zavinovackach..a este v 5 mesiacoch sa ich nechceli vzdat 🙂 . take malinke babo si este nevie regulovat teplotu, a ak budu mensie ako bezne babatka, tym viac..perinkou nic nepokazis, navyse sa v nej da babo polohovat, nezlezi si hlavicku. ak by sa ti zdalo, ze je velmi teplo, nechaj im hole nozky, daj len body s dlhym rukavom a tu perinku. keby bolo chladno, prehod ich este dekou, ja som to tak robila celu zimu a bolo im akurat.
@sisi79, klobuk dolu. ja som vecer uz taka vyflusnuta, ze som rada, ze mi mm pomoze.

betina1984
19. apr 2012

@sophie123 moji maju normalny paplon a podusku, tu kvoli refluxu a paploniom ich prikryjem tak do pasa

betina1984
19. apr 2012

@dana_l ja mam este len 4-mes.drobcov, a vahy maju Filip 6300 g a 66 cm a Paulina 5700 g a 64 cm. Celkom dobre teraz naberaju...

sophie123
19. apr 2012

@klincek @dibik @slivocka
no ved prave nechcem, aby sa odkopali a bolo im zima, ale zase sa bojim aby sa neprehriali... Su to moje prve, tak neviem co a ako🙂 A ozaj, mali ste ich zo zaciatku v jednej postielke? A pouzivali ste monitor dychu? Mam este asi milion dalsich otazok, ale nechcem vas otravovat :D

sophie123
19. apr 2012

@betina1984 ja som tiez kupila aj paplon, ale az potom som si doma vsimla, ze ja tam napisane od 1 roka:( Ale napr. moja neter pred 7 rokmi ako novorodenec spavala pod paplonom, niekedy sa mi zda, ze sa to dnes s tou bezpecnostou strasne prehana, aj ked nechcem radsej nic zanedbat... Ale zase ani nechcem byt nejaka ucebnicova matka, ktora aj prebaluje podla knizky 😀

klincek
19. apr 2012

@sophie123 neotravujes, vies kolko sa este stale pytam ja? kludne mozes🙂
myslim, ze v klasickej perinke sa neprehreju. ak by bolo chladno, zavinovacky su hrubsie.
ja som ich mala hned v dvoch postielkach, aby si potom jedna nemusela zvykat na nove miesto. monitory dychu sme mali, budes mat lepsi pocit.
moje maju 8 mes a uz spavaju pod paplonikmi. neodkopavaju sa a zatial som nevypozorovala ani nijake pripadne nebezpecenstvo.. v spacich vakoch im bolo teplo a nevedeli sa v nich otacat, budilo ich to.

slivocka
19. apr 2012

@sophie123 nasi spali v postielke spolu do 8.tyzdnov potom sa uz nemestili, nohami sa kopali . lepsie je zo zaciatku ich mat v jednej, aspon nam bolo lepsie. monitor dychu sme nemali a ani nam nechybal 😉

iwa1
19. apr 2012

dievcence ,mozem sa opytat?kedy ste zacali pri dvojkach citit pohyby?

magdi21
19. apr 2012

@iwa1 16 tt 😉

iwa1
19. apr 2012

@magdi21 jaaaj uz sa tesim 😀

iwa1
19. apr 2012

@magdi21 ako to zvladas, ja mam uz teraz paniku, ze budem ako slon velika a to som este nepribraal...len funim jak jezko na dostihoch a hlavne v noci a mam suchy nos, co som nemavala 🙄

dzu
19. apr 2012

maminy, viem, ze toto tu bolo snad uz prebrate tisickrat, ale surne potrebujem rady. ktory kocik vedla seba je dobry? Ja som zistila, ze ten moj za sebou mi nevyhovuje. paci sa mi easywalker duo...

sophie123
19. apr 2012

@dzu mountain buggy duet je vedla seba a je siroky iba 63 cm a tu u nas (v UK) je este lacnejsi ako easy walker, ale aj tak je dost drahy (£499) ☹

dana_l
19. apr 2012

@klincek starsie nastastie pojdu do postele same ale musim ich prezliect, zuby umyt, a potom este ich necham citat knizky (pozerat) a uz len zakricim ze zhasnut svetlo a spat. len ked som s malymi a vykrikujem po nich do druhej izby tak ich vzdy naplasim - zobudim. takze nic moc. nastastie twins pekne zaspinkaju. dam im prsnik a maly sa len potom blazene pusti a jeho dam do postielky a malu potom necham v strede v nasej posteli. zvycajne sa este do polnoci 1-2x zobudia. a po polnoci kazde dve hodiny si maly pyta a niekedy sa aj mala pripoji ale nie tak casto.
kupem ich kazdy druhy den. jedno caka vo vanicke - nasucho - len ako odkladaci priestor. druhe sa kupe a potom ich vymenim. zvycajne vtedy kupem aj starsie. ak som neskoro tak ich len osprchujem predtym nez okupem male. ak mam cas tak ich necham vo vani s vodou a hraju sa tam.

ono to bude aj tymi detmi, ze kolko sa da popri nich postihat. mam vela deti ale su dobre. ja nestiham lebo kym ich vsetky dam dohromady tak uz nemam vela casu na ine. ale ak je len jedno dieta a to je narocne tak sa asi menej stihne ako ja s mojimi styrmi.

sophie123
19. apr 2012

@slivocka a mala si ich vedla seba, ci nohami k sebe? ja stale rozmyslam nad tym monitorom, ze ci ma to nebude este viac znervoznovat...

dana_l
19. apr 2012

@84matulik hej, este kojim. urcite ti aj druhe baby budu radit ale najlespie a zaberie najmenej casu je tandem kojenie. teda oboch naraz. je viacero poloh a jednemu vyhovuje jeden a druhemu druhy styl.
ak by boli na zaciatku problemy s prikladanim tak len treba mat trpezlivost a skusat inak aby sa mohlo rozbehnut kojenie.
mne a urcite aj inym dvojickovym mamickam vela ludi (mamicky s jednym dietatom) vravia ze nechapu ako sa mozu kojit dve lebo oni mali dost starosti len s tym jednym.
nedaj sa nikdy odradit recami - ze to sa neda alebo nemas dost mlieka na dve. treba mysliet pozitivne a vychytat vsetky muchy aby ste boli ty i deticky spokojne.

dana_l
19. apr 2012

@sophie123 z mojich deti len starsie boli asi prvy mesiac v perinke. ani to nie cely cas. dvojicky som mala v zavinovackach ake sa tuna pouzivaju - take tenke latky obkrutene okolo tela. na zaciatku boli prikryte dekou. teraz maju v postielkach paploniky a pod nimi deku, ta je trochu vyssie pri tele a paplon nizsie aby im neprikryl tvaricky ked sa zosuchnu dole.
ked spinkali este spolu v jednej tak boli po sirke - vedla seba. prikryte kazde svojou dekou.

sophie123
19. apr 2012

@klincek tym, ze si mala dve postielky si vlastne mohla mat aj dva tie monitory (myslim tie podlozky pod matrac), lenze ja, ked ich chcem mat v jednej, tak by som musela kupit take, co sa pripinaju na plienku... ja som uz mesiac na materskej a dost sa nudim, tak len vymyslam, ze co a ako presne budem potrebovat a robit a stavim sa, ze ked sa mali narodia, tak aj tak vsetko bude inak 😀 najviac sa bojim toho, ako sa o nich budem vladat starat po cisarskom ☹ ty si to ako zvladala? mala si prirodzeny ci cisarsky?

sophie123
19. apr 2012

@dana_l Aj tu sa pouzivaju tie swaddle blankets, babatka v tom vyzeraju ako take cerviky 🙂 Je strasne vela druhov prikryvok a takzo vybrat... Pozeram, ze byvas v Kanade, mala si nejaku pomoc po porode, ak sa smiem spytat? Ako si to zvladala? Lebo ja tu mam len mojho muza (a jeho rodinu, ale na svokrovcov sa velmi nespolieham 😝 )

slivocka
19. apr 2012

@sophie123 nohami k sebe boli , vedla seba by boli na tesno a stale by sa rusili ručkami 😉

betina1984
20. apr 2012

@sophie123 to je na kazdej z nas, urob si podla seba, ale ide leto, tak ho az tak prikryvat nemusis, staci len plienka, alebo lahka deka. Paplon si kup na zimu

84matulik
20. apr 2012

@dana_l super🙂)) to je perfektné....Sestre sa teraz narodili dvojky a snaží sa ich kojiť, ale toho mliečka nie je toľko aby im to stačilo tak ich musí prikrmovať...myslíš že tam je chyba, že sa museli takto od začiatku prikrmovať a tým pádom to mlieko sa nevytvorí v takom množstve??? A ked toho zo začiatku nie je toľko tak aj každú hodinu ich krmiť??? alebo ako?

dibik
20. apr 2012

Ahojte maminky dvojiciek. Nezdaju sa vam diskriminacne pravidla v bazariku, ked aj ked mate v dvojickovskej rubrike inzeraty po 2 ks a v inych po 1 ks, tak to oznacia ako duplicitu? ja som sa akurat tak fajne vytocila. Ved je to nasa diskriminacia. To akoze, ked ponuknem veci na predaj dvojickovym maminam, uz ich nemozem ponuknut inym?
Viackrat som navrhovala, aby sa veci v rubrike dvojicky ukazovali automaticky aj v inych kategoriach, bohuzial neuspesne. Mozno by pomohlo, keby ste sa ozvali viacere, lebo momentalne to vyzera tak, ze bojujem s veternymi mlynmi a admini si bez vysvetlenia melu svoje: duplicita, duplicita, duplicita....
ale do certa aj s takymi pravidlami....

klincek
20. apr 2012

@dana_l no klobuk dolu! ale asponze su dobre, ked si na ne vacsinou sama. a mas uz aj dost skusenosti, urcite to beries ovela viac v pohode ako ja..celkovo som trosku stresor, a este ked sa k tomu pridaju dve narocne deti, tak som to moc nevyhrala..ale snazim sa. posledny tyzden som mala aj kocikovaciu pomoc /teda len 3 dni/, tak to bolo super. niezeby som sa stihla vyspat, ale aspon mam povysavane, upratany satnik a trochu aj v hlave 😅 , po dlhom case.

klincek
20. apr 2012

@dzu ja mam bumbleride a nedala by som ho za nic.

meusicka
20. apr 2012

@dzu taktiez mame bumbleride a som velmi spokojna, vojdeme sa s nim takmer vsade 😀 lahko sa sklada, rozklada (mam doma kopec schodov kde to musim stale nosit, takze ho rozoberam tamer kazdy den 2x, ale je to v pohode ) 😉

meusicka
20. apr 2012

@iwa1 ja som citila prve pohyby uz v 13tt, ale ja som bola tenka, takze asi preto som skor citila, to povestne zblnkotanie v brusku 🙂

meusicka
20. apr 2012

ahoj baby, ked tak pozeram, poriadne davno som tu nebola, lebo tu vidim veeeela novych maminiek-cakateliek s dvojcikami v brusku, takze pekne vas maminky vitam 🙂
ja sem nejak nestiham chodit 😝 baby su belmi dobre babatka, ale ked pri nich chcem stihat aj nejake domace prace a k tomu este starost o najstarsiu slecnu, tak vela volneho casu neostane.
inac mame problem, lebo uz nemam dost mliecka, a kym Becky v pohodicke spapa aj z flase, tak moja Barka je ako certik, a flasu odmieta 😒 to ste este take decko asi nevideli, jaci ako keby ju z koze drali a len by cicku chcelo 😕 uz som normalne rada, ze o chvilocku maju 4 mesiace a zacnem im davat aj ine prikrmy, hadam ma s kasou neposle do teplych krajov a aspon ta jej bude chutit 😅 inac su to obe velmi spokojne a usmievave deticky, len ked pride na flasku, tak amen. uz som skusala jej dat prsnik a potom ked zacne tahat, tak vymenit na flasu, ale to hned zisti a zase spusti rev. (prechadza do takeho sopranu, ze ani Monsterat Caballe na nu nema 😀 )

juliagregor
20. apr 2012

@dibik poradim len dat inu fotku a trosku iny popis... 😎
riesime to asi 3 roky a bezuspesne...

sophie123
20. apr 2012

@betina1984 no ja byvam v uk, tu trva take prave slovenske leto asi tyzden 😀