Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dana_l
3. jún 2012

@sloto i moje tak boli. a ked som bola na sone a pytala som sa ze kto to teraz robi neplechu tak mi vravela presne opacne ako som si myslela. takze i u teba je ze ich citis obe len to nevies "rozlisit"

bubinka68
3. jún 2012

@lauricka
@slivocka Každý z nás robí podľa svojho uváženia, ale súhlasím s tým, že ja by som nikdy svoje deti nenechala len vo vaničke. Jasne niekedy sa to takto robilo, ale si myslím, že niekedy boli aj šoféri zodpovednejší, dnes tam sedia 18 ročný rozmaznaní chlapčekovia, ktorím nerobí problém ohroziť iných ľudí. Moja známa cestovala so svojom asi dvojmesačnou dcérou a narazili do nej a policajt jej vravel, že môže byť rada, že mala dieťa vo vajíčku a pripnuté, lebo dnes by už nebolo. Keď sa môžem opýtať slivočky, keď si potrebovala isť k lekárovi s deťmi, keď boli ešte malinke prevážala si ich vo vaničke, alebo potom už vo vajíčku?

bubinka68
3. jún 2012

@sloto ja som skoro vždy cítila pohyby len na pravej strane. Boli dosť silne na tie z ľavej strany som sa musela sústrediť. Mala som niekedy strach, lebo som mala pocit, že sa hýbe len jedna. Tá jedna bola na každom ultrazvuku uložená inak. Strašne kopala a ostalo jej to dodnes. Má 3 mesiace a je v ustavičnom pohybe mám pocit, že každý deň nabehá na posteli aspoň 15 km.

luciaf13
3. jún 2012

spolocna zo stretka 😎 😎

bubinka68
3. jún 2012

@angieska v našom prípade to bolo naopak. Tá menšia bola vždy aktívnejšia. Kvôli jej aktivite som musela rodiť cisárskych rezom, lebo len 1x na ultrazvuku boli obe hlavičkami dole a odvtedy tá väčšia bola hlavičkou dole a ta menšia sa tútala. Raz hlavou hore, potom priečne a stále inak. 😅

amelia17
3. jún 2012

čaute, čo sa týka zladenia krpcov, ani mne sa to nedarí... mám babu a chalana, už majú skoro 5 mesiacov. V noci kŕmime naraz (proste zobudíme toho druhého, čo ešte spinká), počas dňa sa snažím tiež, aby papali v rovnakom čase (kojím plus dávam nutrilon), ale čo sa spánku týka, je to otras. Väčšinou je malá hore už o pol šiestej a má tzv. happy hour a už nezaspí ani za nič, usmieva sa a vydáva zvuky. Malého ešte vieme presvedčiť, aby zaspinkal a vie potiahnuť aj do ôsmej. Zato malá zaspáva po výdatnom plači relativne skoro (cca. o deviatej večer) a s malým pobehujeme, nosíme, čičíkame aj do polnoci. Je to na mašlu, že keď si o pol jednej konečne ideme ľahnúť, malá sa o jednej zobudí na hlad... A to už ani nevravím aké strašné to je posledné 3 týždne, keď sa nevieme zbaviť soplíkov, tak musíme aj v noci raz odsávať... úplne sa preberú a nočné uspávanie sa koná po druhýkráť, takže sme hore nadránom väčšinou 2 hodiny vkuse. Ináč, dokrmujem nutrilonom, malá mi vracká od narodenia, takže netuším, či je to z toho. Malý nevracia, ale najnovšie, keď som musela zvýšiť množstvo nutrilonu ma stále hnačky. Tiež váham nad zmenou mlieka... Tak toľko naše skúsenosti. 🙄

lauricka
3. jún 2012

@amelia17 mozno vracia, lebo ma reflux, tam je jedno, ake mlieko pije... a maly ho nema, tak nevracia, ci?

lauricka
3. jún 2012

@amelia17 a keby ste od tej pol siestej nechali hore aj maleho a nepresviedcali ho, aby este spal? Ci ako to je? Mozno by sa mu to aj vecer posunulo. A cez den spia rovnako?

sloto
4. jún 2012

ahojte, tak dnes bola kontrola po 2 týždnočh. som 24 tt. baby majú 526 g a 513 g podľa sona a obe sú hlavičkami na ľavej strane a nožičkami na pravej, takže už viem prečo cítim pohyby hlavne tam 🙂)

lulucertik
4. jún 2012

@luciaf13 koľko krásnych detičiek bolo , akciu treba zopakovať aj o rok 😵

juliagregor
4. jún 2012

http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... keby dvojky tak tento.. ma vsetko co ma kocik mat, ked su male deti vidis, ked vacsie vidia oni, polohaven , siroke sednie, madlo, ide lahko, vleke kolesa vhodne aj na yimu a do horsieho terenu

http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... / chyba mi ze nevidiet na deti ked su male

http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... / sportacik pre sediace dietkz
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... to iste ...sportacik, nie pre mimi
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... to iste ako hauck, chcela som ho, lebo som nemala na Bumberlide, vadilo mi ze som nevidela na mimi, sportacik moze byt
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... to iste ako Esprit, len ma trosku inu latku
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... sportacik nie pre mimi
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... sportacik...
najskor si vzber ci potrebujes vedla seba alebo za sebou, podla toho kde byvas

amelia17
4. jún 2012

@lauricka ano, dcerka ma reflux, to je pravda... to ma od narodenia a este jej to nepreslo

lulucertik
4. jún 2012

@juliagregor šikulka 😵
mne sa strašne páči bumbleride , len tá cena ma trochu straší , pre mňa veľmi draho 😒
páči sa mne sedenie za sebou ale po dlhých debatách s maminkama to bude vedľa seba , terén mám dobrý , sem tam sa nájde dierka diera jama 😝 a športový by som chcela detičky budú sediace 😉

amelia17
4. jún 2012

@lauricka moj maly niekedy nespi od desiatej rana do osmej vecera!!!! jasne, ze ani 3 hodiny pred vecerou este nespi... on proste nespava... ale ja ho chapem, bola som taka ista, neznasala som spanok pocas dna, velmi som tym trpela aj v skolke aj inokedy, ked ma niekdo nutil spat

juliagregor
4. jún 2012

@lulucertik ved pohladaj aj z druhej ruky, teraz sme mali v bazare na FB a pani ho davala vo velmi dobrej cene aj v stave... aj ja som mala z druhej rukz kociky,,,nemala som na novz a ani mi to nechzbalo... mas cas pohladaj, mne pani pol roka dryala kocik doma

lulucertik
4. jún 2012

@juliagregor ok pohľadám aj bazáriky , len zatial som hľadala takto a chcela som vedieť názor na tieto kočíky

lauricka
4. jún 2012

@lulucertik mne sa paci, ked ma kazdy svoju samostatnu striesku a je dobre, ked maju oddeleny priestor, ked su vedla seba, aby si nemohli robit zle a tak. Xlander sa mi preto nepaci ta strecha. City mini su male kolesa, to nie je nic moc. Ked uz tak BJ city elite, ten je OK. Ten prosport, esprit a hauck su take lacnejsie hrkalky, rozdiel poznas, ked skusis tie a poriadny kocik, ktory je ale drahsi, samozrejme, aj golface su OK, podla mna na cestovanie, rychle presuny, dovolenku, ale asi mat len golface nie je tiez vyhra, neviem, to zatial nemam...Myslim, ze momentalne vedu v kocikoch pre dvojky Bumbleride, City Elite a Donkey mozno este? Vsetko su investicie alebo kukni bazar. Tandem nechces, ako vidim. Ja osobne mam Bumbleride 2012. Je to vyborny kocik, hodim no kufra, rozlozim, zlozim bez problemov, je pekny, krasne ide. Co ja by som uvitala naviac je prehadzovacia rucka, ze mozem mat deti chrbtom ale i tvarou k sebe aj v sportovej verzii.

mia117
4. jún 2012

Ahojte vsetky mamicky a buduce mamicky, pripajam sa k Vam pretoze aj ja cakam 2 male zazraky, este sme len v zaciatkoch a dr. mi nevedel presne urcit, ci cakam jedno alebo dvojvajecne dvojicky,budem to vediet na dalsom utz o 2 tyzdne, este teraz som v soku a stastna 🙂 🙂 asi ako vy kazda to musim trosicku predychat, nie kvoli 2 detickam, na tie sa tesim, len skor asi viac starosti, alebo sa mylim? ake mate vy nazory a skusenosti? dakujem

lulucertik
4. jún 2012

@lauricka pri prvom som mala tiež športový a kočiar som zdedila, mal veľa nevýhod , pri dvojkách si chcem užiť kočíkovanie a neopravovať po ceste kočiar a hlavne nech je veľa priestoru na uloženie drobností 🙂

lulucertik
4. jún 2012

@mia117 gratulujem a nech sú zdravučké 😉

mia117
4. jún 2012

@lulucertik dakujem moc 🙂 aj vam vela zdravia

iwa1
4. jún 2012

@sloto ja tiez riesim dilemu s kopanim,lebo moje baby su teda lenosky ze az 😠 ja citimpohyby/tlaky len na pravej strane a dufam, ze su obe ok. 😉

iwa1
4. jún 2012

@mia117 gratulko a vitaj 😉

zabka299
4. jún 2012

@mia117 gratulujem 🙂 a cakas jednovajecne ( su v jednom plodovom vacku) len doktor asi nevidel poriadne ci su v jednom obale alebo ma kazde svoj obal 🙂

mia117
4. jún 2012

@zabka299 povedal, ze sa to este moze oddelit, takze o 2 tyzdne mi povie...no uvidim 🙂

mia117
4. jún 2012

@iwa1 dakujem 🙂

mia117
4. jún 2012

@zabka299
@iwa1 ako zvladate tehu s dvojickami??

eeska
4. jún 2012

ahojte kočky, pridavám sa k vám, po počiatočnom šoku, že čakáme dvojičky, si to už ako tak začínam uvedomovať a zžívať sa s tým 🙂 najväčšia sranda je, že kým v 16 týždni už iné kočky vedia či to bude chlapček alebo dievčatko, mne zatiaľ nevedia povedať či budú jedno, alebo dvojvaječné 🙂) idem si popozerať vaše tipy na kočíky, lebo to bude ako sa poznám moja najväčšia dilema 🙂