Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

sonia1501
9. okt 2012

ahojte, je tu niektora z vas kto je v podobnej situacii ako som ja? Nase dvojky sa nam zacinaju menit, som na ne sama, nikto mi nepomaha a aj ked pridu babicky tak ma skor zdrzia nestiham nic, ked nieco robim tak strasne rychlo, dievcata uz dlhsi cas v noci vstavaju /co predtym prespali celu noc/ maju 6 a pol mesiaca aj cez den placu uz ich krmim skoro kazde dve hodiny ci aj skor, raz jednu raz druhu, pokakaju sa raz jedna raz druha, ked sa chystame vonku tak to bez placu nejde.. uz som z toho na nervy, som unavena niekedy ani na zachod nemam kedy ist, a ked nahodou zaspia, zacnem nieco robit ani robotu nedokoncim a su hore a zas velkyyy plac, uz mi z toho celeho zacina byt sibe, skonci sa to niekedy??? Uz nech maju aspon 3roky nech su uz rozumnejsie a samostatnejsie. No neviem si predstavit mat pri nich dalsie deti, ci byt tehotna a mat dalsie dieta. Ako to robia ine mami, co stihaju aj deti aj domacnost aj byt strasne mili aj trpezlivi??? Ja sa snazim, ale uz to cele zacinam nezvladat :o/
Som len ja taka nesikovna, ako to zvladate vy ostatne maminy dvojiciek... ???

petko8888
9. okt 2012

@sonia1501 to iste zruba mama aj mi nasi chlapci sa tiez menie ten kludnejsi je teraz nepokojnejsi a ten co bol nekludnejsi sa pomali ukludnuje,ja chodim do prace 4.30 a hned po mojom odhode zacina zena je s nimi sama so 16h a tiez to matazke,proste chcu pozorost len co odide z izby su nepokojni,treba sa im venovat stale a furt papaju kazde 3 az 4hodky,prikrmi mi papaju jeden den 150g druhy den sa cuduju co im to davame a vypluvaju to chystaie von je cele zle lavne teraz ked je chladno trva to aj hodku kym ich zena vychysta spravi jedneho potom druheho a potom zisti ze ten prvy je pokakany.je to lepsie ked ja pridem z prace mam ich ja,snazim sa zenu odbremenit hrajem sa s nimi kupem ich a v noci sa snazim zenu nechat spat su na umelem mliecku a ked moc neplacu stiham ich spravit sam zena spi a potom nastupuje rano ona.stale to dookola,zacinaju teraz sediet vnimat jeden druheho tak je to troska lepsie ale ale fakkt len troska.kedy sa to polepsi netusim

zunyl
9. okt 2012

@griska11 čo sa týka pôrodu mám úplne rovnaký názor, aj keď moja gynekologička ma už pripravuje na sekciu....takže v záujme detičiek podstúpim hocičo, len aby boli v poriadku

bibianka
9. okt 2012

@sonia1501 Nechcem Ťa strašiť, ale spätne sa mi vidí, že prvý rok bol najpohodovejší (ani mne nemal kto pomáhať). V okamihu, ako začali chodiť, bolo "po zábave", o to viac, že sú dosť živí, hlavne syn (nemožno ho nechať bez dozoru ani chvíľu, postrach Denis je amatér 🙂)). Najviac času som mala práve prvý rok ich života .

zuzana110
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana110
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petko8888
9. okt 2012

@bibianka jedny hovoria tak,druhy ze to bude lahsie,zaver je asi taky,ze s dvojkami to bude tazke cca do 20 rokov 🙂

bibianka
9. okt 2012

@petko8888 Myslím, že tak nejak 😉 Ono výhoda je, že sa dokážu sami najesť, obliecť, ale na druhej strane, toľko cavikov s tým narobia, že nakoniec ich aj tak často obliekam sama, akurát že ich pri tom musím naháňať a neležia mi disciplinovane ako miminá 😀 A je pravdou, že sa spolu vedia vyhrať, až na to, že 50% času sa hrajú, 50% sa hádajú a mlátia 😀 Všetko by to bolo v poho, keby veľmi rýchlo neprišli na to, že sú v presile a že ich nedokážem ustriehnuť naraz. Sú to líšky prešibané 🙂

dadanr
9. okt 2012

@eeska Veru, nech ten čas ide rýchlejšie ťahá sa to strašne. Mala má silný zápal hlasiviek. V nemocke na odd. boli aj mamičky s dvojickami. Pochopila som ako je veľmi dôležité vydržať čo najdlhšie aj keď mali deti váhy to nie je tak dôležité ako to či majú všetko vyvinuté a to určuje čas v brusku.

sonia1501
10. okt 2012

@petko8888 noo tak tvoja zena ma stastie, ze ma takeho pomocnika. Ja som na ne non-stop sama. Ako nie je to az take zle, len prechadzame na ine mlieko, skusame prikrmy a casto musia jest, dlho nevydrzia a potom sa cudujem, ze placu. A pravdepodobne ich musia trapit zubky, este nemaju ani jeden..
Ja som sa musela niekam vyzalovat otravovat tu doma nikoho nechcem, tak mi dobre padlo, vcera boli v pohode, sledovala som cas, papali kazdu hodinu a pol, vela mlieka naraz nevypiju, max do 150ml. Ked tu citam niekedy ze ine deti v ich veku stiahnu aj 210ml tak sa len cudujem potom fakt take deti vydrzia 3-4hodiny, u nas take nie je.

sonia1501
10. okt 2012

@bibianka no ani nehovor, ja som si myslela, ze cim dalej tym to bude lahsie, ze sa uz potom budu spolu hrat ked budu sediet a liezt prinesu si sebe hracky ktore oni chcu, najedia sa same, pojdu same na zachod a tak :o)
ale nevadi, ja som velmi rada, ze ich mame, je to taka sranda ich sledovat ked si beru uz teraz jedna od druhej hracky, to len ja musim byt trpezlivejsia :o)

dana_l
10. okt 2012

@sonia1501 neboj moja, aj lepsie bude. ja som na tiez sama na deti a to mam k tym dvojkam aj dve starsie. mm pracuje od rana a pride az po polnoci. takze i v noci sa snazim len ja vstavat aby on mohol aspon tych par hodin trochu spat. ak ti placu treba zistit pricinu, ci je to len ze sa nudia alebo ci im nestaci mlieko. ak nechcu prikrmy tak ich nenut. zbytocne sa ty pri tom budes nervacit lebo ti nechcu jest a tiez oni budu plakat lebo to do nich nasilu tlacis. ohladom toho kolko postihas v dome, to sa este chvilu nezmeni. kym nebudu samostatnejsie a nebudu sa vediet same zahrat tak vela casu na nic nebude. pokus sa (ak sa da a co sa da) aby si len zakladne mala urobene - nech navaris, operies a podlaha cista. ja som sa uz s prachom zmierila, nech si tam caka na mna aj niekolko tyzdnov. i hracky na zemi. ved len ich upratujem a o 5 minut su tam uz znova - vsade kam sa im podari ich zasunut, rozhadzat. ja som to uz aj inym pisala, ak niekto pride na navstevu a povie ze aky neporiadok mas tak mu strc prachovku alebo vysavac do ruky a nech sa cini aby ste mali krajsie byvanie.
prechadzky a obliekanie je kapitola sama o sebe. i u nas jeden je hotovy a v kociku a prinesiem druhe von a voniam ze niekto sa musi ist prebalit. nerob si z toho tazku hlavu. viem ze v zime je to o drzku lebo su take naobliekane ale urcite radsej prebalis ako by si ich mala nechat sediet v tej "plienke" nejaky cas.
treba sa vyzbrojit trpezlivostou. i ked je to tazke ak nemas dostatok spanku. ak sa ti da, ak male spia cez den tak si aj ty lahni. kasli na vsetko co treba urobit v dome. ak si ty nervozna tak to prenasas i na deti a oni budu plakat a budu sa ta dozadovat. ak ty budes kludna i deti take budu.
ja viem ze je to tazke, lahsie sa napise. ale presla som tym (starsie deti su len 13 mesiacov po sebe takze to bolo akoby prve twins pre mna) a este stale prechadzam. niekedy si myslim ako by bolo dobre keby som mala len twins lebo by som si s nimi mohla spolu lahnut cez den a trochu si pospat. ale kedze mam i starsie deti tak sa to neda. no co ich necham behat len tak po dome? alebo po zahrade, aby sa im nieco stalo?
ak ti pridu babky na "pomoc" tak im daj deti do kocika a nech s nimi idu von a vtedy si nieco urob. sice som sama na nase deti ale si viem predstavit ze ak su s tebou doma tak asi len viac "zavadzaju" ako pomahaju.
musis sa ty naucit vyrovnat s tym ze deti ta potrebuju. teraz sa zacinaju viac "pohybovat" a treba ich presuvat z jedneho miesta na druhe. a to cely den dookola. a davat im nove hracky alebo dat do ruky tie co zahodili. ono teraz budes tiez vidiet ake pekne pokroky budu robit. a budes sa tesit z ich plazenia, sedenia, chodenia. ked budu mat tak 2 roky tak budes vidiet ze uz ta budu len velmi malo potrebovat - co sa hrania tyka. budu uz samostatne a ty si budes i moct sadnut a smiat sa na ich novych "pokusoch" spoznavat svet.
dovtedy len vydrzat.

dana_l
10. okt 2012

@foryou25 velmi skoro, uz v 11tt.

dana_l
10. okt 2012

@dadanr mas to veru tazke. kolko by dcera este mala ostat v nemocnici? skus ze nech by nejako "pocitala" dni kedy ju pustia domov. nech kresli obrazky svojim surodencom v brusku alebo nech im posle spravu ze ako je to ked je niekto chory a co treba robit aby vyzdravela. a tiez ty jej mozes posielat po babke nejake "specialne darceky". nakresli jej srdiecko, posli novu knizku alebo nejake cd na pocuvanie ci pozeranie, upec nejaky keksik alebo kup mozno len nejake vesele ponozky (kazdy prst osve) nech sa potesi a bude vidiet ako na nu myslis. ona to vie ale takto jej to pride "realnejsie".

elika74
10. okt 2012

@hural
Ako riesite odgrgávanie, ked papaju naraz? A co grckanie? Kolko je normálne vygrckat a co by bolo treba uz riesit s doktorom? Ked vygrcka vela mám dat znova papat, alebo mám povazovat za napapané. Ja viem, úplne banálne veci... A "najlepsie" ked si odgrgnú, polozím a aj tak vygrcnu hoci aj po hodine. 😒

sonia1501
10. okt 2012

@dana_l ano aj u nas je to tak, ked sa chystame von, jedna sedi v kociku uz hotova a pokial obleciem druhu, ze uz mozme ist, tak ta druha je pokakana, a ta co caka v kociku zatial vytrvalo place kym neprebalim tu druhu a zas neobleciem, potom nasledujem ja, kym si dam aspon ciste nohavice a obujem topanky tak sa uplne spotim.. :o)
ja stale myslim na tie ostatne maminy, ktore maju okrem dvojiciek aj starsich surodencov ci mensieho surodenca novorodenca, ze tie to maju ovela tazsie, ze mam byt kludna ze na tom nie som az tak zle.
Ty to zvladas ako? Urcite ti tie vacsie slecny pomahaju aspon trosku s dvojickami, ..neziarlia?

sisi79
10. okt 2012

@sonia1501 no vidis ja som si tiez nevedela vobec predstavit ze mat po dvojickach dalsie male babo no a ak mam pravdu povedat neviem si to dost dobre predstavit ani teraz ale budem musiet lebo zachvilu ma to caka v reali v decembri cakam male a to nasi chalani budu mat len rpok a styri mesiace takze to bude zaujimave 🙂 a to som si vzdy myslela ze ked budem mat tretie dieta ze to si po dvojickach riadne a hlavne v klude vychutnam... 🙂 🙂 🙂 no len to prislo trosku skor takze urcite o tom klude budem moct len snivat 😀

sonia1501
10. okt 2012

@marvilka ahoj, nase dvojicky mali v 4mesiacoch 5,3kg a 5,2kg a obe 61cm
kazdy mesiach ich meriam a zapisujem, aby som mala prehlad, nase maju teraz 6 a pol mesiaca
Zvladam ich inac v pohode, ale su aj take dni ked sa treba cely den venovat ked su uplakane

hural
10. okt 2012

@elika74 ked mi niekto pomaha svokra, manzel, alebo mamina, tak je to v pohode. Ten kto doje skor, toho zoberu odgrgnut. Ked som sama a dopapa jedno, musi pockat kym dopapa druhe. Hanu aj Samuela kojim naraz. Mala je obycajne najedena do 10 min, malinkemu to trva dlhsie. Aj 40 min. Kojim ich na kojacom vankusi, tak ked mala doje vacsinou mi zaspi na kojacom vankusi a ked doje maly dam ju odgrgnut, potom maleho. Hned potom aj pregrcnu. Ale neriesim to pokial priberaju. Vraj je v poho ak vygrcnu za cajovu lyzicku, ale urcite je to aj viac. Vravim si, ze pregrcnu to co maju navyse. akurat sa mi zda, ze sa mi znizuje tvorba mlieka. Po kazdom kojeni som si zvykla aj odsavat, ale prestala som, a to som asi nemala robit, takze znova zacinam odsavat, aby som mala dostatok mliecka pre oboch. Dufam, ze to zaberie.

sonia1501
10. okt 2012

@sisi79 juj, ja som sa tiez toho bala a dala som si antikoncepciu. Dvojicky sa nam podarili neplanovane, ale i tak sme sa na ne tesili, tiez som si predstavovala, ze to tretie uz bude planovane, no ale ked sa podari. Lebo clovek mieni a Boh meni ci ako je to prislovie. Ale ked sa aj nepodari, i tak uz mame dve deti. Tak uvidime. A drzim ti palce, urcite to zvladnes a urcite budes mat nejaku pomoc. Dvojicky uz budu dovtedy vacsie a mudrejsie.

dana_l
10. okt 2012

@sonia1501 coby pomahali. maju 5 a 4 roky. takze i tam ja som kto musi "porobit".jedina pomoc je ze ked potrebujem plienky alebo nieco doniest pre male ked s nimi sedim. ale tiez len take co raz-dva najdu. lebo ked im mam vykrikovat z jednej miestnosti do druhej a oni naspat ze - mama, nenasla som - tak napokon musim ja ist a doniest co potrebujem. jedno je lahsie ze su po-pia v skole od rana do poobedia. ale zase pridu domov unavene lebo tam nemaju ziaden spanok. ja som zacala sukromnu skolku a tak mam k mojim dvom i dalsie 16 mesacne dievcatko. takze chodime von akoby "trojickovo".
neboj, oni ked male budu samostatnejsie tak budes vidiet ze sa ti ulahci. i ked ani potom nebude casu nazvys zeby si vsetko postihala. ale casom vsetko pride. len treba vydrzat a uvidis ze cas len tak uletel a uz si za "vodou". 😉

ziarlit - to vobec. ono i sophie ked bola mala a lea sa narodila tak nikdy sme nemali problem zeby ziarlila lebo ona bola este malicka a tak vobec nemala vyvinuty ten "zmysel" ze bola jedinacik a vsetko sa tocilo len okolo nej. nase dve luuuuubia dvojicky. sophie ked pride zo skoly alebo cez vikend sa zobudi tak prve co urobi pride k twins a polubi ich. hlavne mia lubi ked sa s nou natahuje. bude sa rehotaaaat. mathias zase je na loptu a balony, ked mu to hadzu tak sa ide usmiat. inak je taky "vazny", pozera co druhy robia a robi si svoje.
ked sa budes citit na "tretie" tak sa neboj, oni dvojicky budu zvyknute ze nie su "same" ale sa uz delia o vas i "vsetko ostatne" a tak dalsieho surodenca prijmu ok.

dadanr
10. okt 2012

@dana_l Dakujem skúsim niečo z toho. Moc ďakujem.

sloto
11. okt 2012

ahojte baby, 5.9. sa nam narodili jaenovajecne dvojicky Karolinka a Viktorka, teda uz mame viac nez mesiac 🙂 Narodili sa sice predcasne, Karolinka s vahou 1880 a Viktorka 2580 g. Dnes maju mensia 2780 a vacsia 3660🙂 pekne rastu a robia nam radost.
Chcem sa vas maminky opytat ako riesite kojenie? Mne tie moje pytaju povacsinou obe naraz a nikdy neviem ktoru kojit prvu. Kojila by som ich aj naraz, ale mam problem s jednou bradavkou, mam na nej ragadu, tak sa musim vselijako stelovat, aby ragada bola v kutiku a tym padom nejde obe kojit naraz. No a nastava problem, lebo kym jednu kojim, druha sa az zachadza od placu. Potom nastava problem s tym, ze sa nahlce vzduchu a trapi ju brusko, dlho po nakojeni place, nevie sa ukludnit, dlho jej trva odgrgavanie, napina sa, bojuje, boli ju proste brusko. Neviem ako to robit, aby sme sa tomu vyvarovali. Dalsia vecco ma trapi, ze sa mi velmi znizila tvorba mleicka, na zaciatku som po kazdom kojeni odsala este cez 200 ml, teraz po nakojeni uz ani neodsavam, lebo poriadne neni co. Resp. odsavam len jeden prsnik, kazde druhe kojenie, lebo vtedy dostava mensia flasku s Bebou FM, co sa zaraba do materskeho mliecka. Bojim sa aby mi postupne mliecko nevymizlo. Z praveho prsnika vsak odsavat ani nemozem, kvoli tej ragade, lebo tym sa mi to este viac zhorsuje. Nalievam sa cajom pre kojace matky, vineo, caro kavou, zaprazenymi polievkami. Akoze viem, ze ich davka pre kazdu v kazdom prsniku je urcite, lebo ich vazim pred nakojenim a po a kazda vypije tak 80-100 ml. ale pred tym som po takejto davke este cca z kazdeho 80 odsala (odstriekala)

kkatka113
11. okt 2012

@sloto gratulujem k detickam 🙂 aky rozdiel vo vahach mali malinke, ale vsak hlavne ze je vsetko v poriadku a ste vsetci spolu doma 🙂 v ktorom tyzdni sa ti narodili? A kolko museli byt deticky v inkubatoroch ak teda museli? Pardon za tieotazky, ale pomaly sa to aj u mna blizi tak som zvedavaaaa 🙂

mirasierra
11. okt 2012

@sloto gratulujem k detickam. neviem ci poradim, ja som take malinke kojila vzdy naraz, teraz kojim naraz len v noci a cez den kazdu zvlast. skusila si na mliecko benedikt lekarsky a senovku grecku? daju sa kupit na nete aj kapsule co sa uzivaju, mne to pomohlo. alebo homeopatila ricinus comunnis?

juliagregor
11. okt 2012

@sloto čo si dávaš na tu ragadu? ja som tiež trpela, ono to bolí, len ked začne piť, neskor už mlieko tečie samé.. aj slzy boli...
mliečko Ti kleslo, ale nie preto, že máš malo, ale telo si upravilo dávku podla toho, kolko deti vypiju... odsavaj si z toho bolestiveho prsnika rukou...

elika74
11. okt 2012

@hural Prave kvoli odlisnej dlzke papania sa pytam. Lebo ked jeden dopapa neviem si ho tak sikovne drzat na odgrgnutie a dost grckaju. Ale uz mám Nutriton aj Gastrotuss, tak dufam ze nieco pomoze.
@sloto Ahoj, gratulujem. Ty si vydrzala dlhsie, ja len do 36tt. Ja kojim, ako si ziadaju, niekedy naraz a inokedy po jednom, podla toho ako sa zobudzaju.

sophie123
11. okt 2012

@sloto blahozelam k detickam 🙂

griska11
11. okt 2012

@sloto blahoželám, a si môj vzor na simultanne kojenie🙂 nech sa ti čím skôr vylieči prsník aby si mala väčšiu pohodu🙂

sloto
12. okt 2012

ahojte baby, nie je tu náhodou niektorá z Trenčína, ktorá vlastní buď Baby Jogger City select, alebo Icandy pear (peach) a bola by ochotná prejsť sa na Juh a vyskúšať, či sa zmestí takýto kočík do nášho výťahu? Lebo už som zúfalá z nosenia vaničiek do kočíkarne hore dole