Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
17. máj 2011

ja som ani nebola sklamanam ked som sa dozvedela,ze to budu chlapci.priala som si hlavne nech su zdravi....cakali sme na nich dlhych 7 rokov,takze.....
som stastna,ze mam chlapcov......

matelko1
17. máj 2011

@smejko chcela som dat nejaku realnejsiu,ale nemam stiahnute z fotaka.az ked budem mat poriadok a fotky v albume,alebo fotoknihy,tak dam nove fotky,ale nb mi uz pomaly pracuje,je zapratany fotkami....musim ich vymazat,ved mam tu vyse 1000 fotiek,to je moc.....

smejko
17. máj 2011

@matelko1 ja som nechcela aby to vyznelo, ze sme boli sklamani z dvoch chlapcov, tiez sme na nich cakali 4 roky ... a vacsi zazrak a poklad si neviem predstavit ... len obaja s manzelom tuzime este po dievcatku, takze chlapci budu mat raz sestricku, no, ehm, len aby sa nam pri dalsom pokuse nepodarili znovu dvaja zbojnici 😀

matelko1
17. máj 2011

@smejko jasne,ze kazdy sa tesi a ci parik,alebo rovnake pohlavie,to je jedno,hlavne nech je to zdrave,......
ze vraj dvaja zbojnici 😀 ...no my by sme tiez chceli dievcatko,ale .....je to vo hviezdach...

smejko
17. máj 2011

Baby, ja som si dnes pooobede neplanovane hodila "slofika", nejako ma sklatilo a neviem sa prebrat. Vsetci mi dookola hovoria ako si treba oddychnut a spat hoc aj cely den, lebo ked pridu mali, tak sa uz nevyspim. No, ale toto ... ved keby som takto mala fungovat kazdy den, si to neviem predstavit ... jak mechom udreta 😠

margaretka3
17. máj 2011

No baby aj ja som bola sklamaná, keď mi doktor povedal, že dievčatá, lebo to bolo 3. plánované tehotenstvo na chlapca, dokonca aj jonášov výpočet som mala, čínsky horoskop, podľa veku....no všetko nasvedčovalo na chlapca a hups zase dve baby....ale pekne sme to strávili a veeeľmi sa tešíme. Kúpili sme v nedeľu kočiarik od jednej pani odtiaľ z MK casualplay S twinner, tak ho mame v obyvačke a spinkaju v ňom BabyBornky 🙂......
Ináč k tým čajíkom, ja som varila deťom z obyčajnej rasce a feniklu po kúsočku dokonca aj trošku cukru som im dala a brušká neboleli a zúbky majú doteraz bez jedinej plomby....

janette77
17. máj 2011

@smejko 🙂 ahojko, na "mechomudretie" mas, smejko, obrovsky narok! Telo si uz pyta svoje, ved tahas za troch. Ja si pamatam na svoje finale tehu, ked som mala doma napriklad maminu a povedala som jej, ze si len nachvilocku lahnem, ze sialene sa mi chce spat, ale ze len 10-20 minut a ja som jej zaspala aj na tri hodiny. No a jej bolo luto budit ma a kolkokrat zo mna takto nic nemala a aj potichucky odisla domov (nie v zlom, len jej siel bus....-))) Takze viem, ako Ta organizmus zmaha a naozaj sa "predspi" do zasoby, lebo...
🙂)

janette77
17. máj 2011

@smejko ani moj manzel sa netrhal informovat konika o mojom porode 🙂, nakoniec som sa dohodla s Julkou, vymenili sme si telefonne cisla a informovala kocky o mojich sms z porodky.🙂

ivikli
17. máj 2011

dakujem vsetkym za rady ohladom vody/cajiku. vo stvrtok sa popytam pediatricky a dam vediet, ak sa dozviem nieco zaujimave.

juliagregor
17. máj 2011

@wera veeeelka gratulka 🙂 🙂 🙂 prajem hlavne vela zdravia tebe a j detičkám

dana_l
17. máj 2011

@wera gratulujem a prajem veeeelmi vela zdravicka vsetkym

dana_l
17. máj 2011

no a ja mam tiez spravu. cakame Girl & Boy.

dana_l
17. máj 2011

sophie ostala v nedelu v noci v nemocnici. nic nepila a nejedla a lekar sa bal ze bude dehydratovana. dali jej infuzie. kricana na nich: you are hurting me. 😢 brali jej krv, moc, urobili sono, rentgen. nic nenasli. povedali ze ma crevnu chripku. nezvracia ani ju neprehana. vcera v noci mala vysoku horucku ale som bola taka unavena hladat teplomer ze som ju nechala spat. dnes rano mala 39.2. a poobede ked "vysiel" sirup tak sme na 38.5. to som zvedava aka bude dnesna noc.

dana_l
18. máj 2011

pridala som do albumu fotky oboch spolu - ako si pozeraju jedno druhemu na nozicky 😀

lucia.kl
18. máj 2011

@dana_l tak nes sa malá čo naskôr vylieči a gratulujem k páriku...

dana_l
18. máj 2011

@lucia.kl dakujeme. ty uz vstavas a ja idem konecne spat. uz je 1am 😕

lucia.kl
18. máj 2011

@dana_l tak dobrú noc prajem 🙂

margaretka3
18. máj 2011

@dana_l Tak to bude asi nejaka viróza, neboj prejde, možno vám už aj je lepšie, či? Skoré uzdravenie prajem....

ika00
18. máj 2011

@wera tiez blahozelam. Hlavne nech ste vsetci zdravi.

a aky bol porod bez Doc.?

ika00
18. máj 2011

@janula18 uplne sa viem vzit do tvojej situacie. Mne sa tiez krcok skracuje. Ale lekar zatial nerobi paniku, lebo vraj pri druhorodicke a s geminy je to slusny nalez. Tak doverujem. Tiez este chcem vydrzat. Dr. mi poradil, aby som lezala s podlozenym zadkom. Tak s nejakou 5 cm podlozkou (ja si skladam deku). Vtedy sa odlahci krcok. Snazim sa. Niekedy na chrbate, ale to nevydrzim dlho na krize, tak sa potom otocim na bok. Poradila mi to aj jedna Dr. z novorodeneckeho. Tato poloha ma aj svoj odborny nazov ... A tiez ak lezis , tak proste co najviac v rovine, nedavaj si velke vankuse pod hlavu. Drzim palce.

matelko1
18. máj 2011

ahojte....
co je so simonesou,uz ma nieco.....

janette77
18. máj 2011

@dana_l jehooooooooooooo! 🙂)) Gratulujem, uau-uau! 🙂

janette77
18. máj 2011

@dana_l Ahoj, tak ako to vyzera so Sophie dnes??

janula18
18. máj 2011

@ika00 ty máš už pekný týžden. Ja v podstate skoro len ležím so zadkom hore, a aj tak sa skrátil.
Ty ho máš ako dlhý?

ika00
18. máj 2011

@janula18 pred tyzdnom som mala 2,1 cm. Teraz ma vysetril iba palpacne, nemeral. Povedal, ze je to vysoko a OK, ze vidiet, ze som lezala. Ale ja som aj pri dcere mala vsetko vysoko, na poradni povedal, ze to este nebude a na druhy den som porodila. Takze je to vsetko relativne. Naozaj sa mozeme iba setrit. 😉

dana_l
18. máj 2011

dakujem vsetkym. sophie mala vcera este horucky ale uz aj konecne nieco jedla a pila. no a vecer sme zacali ze zubok boli, ked som jej umyvala zubky. pozerala som jej tam ale nic som nevidela, ziadny hnis ani dieru v zubkoch. uvidime ci sa to dnes rano zopakuje alebo to bolo nieco "jednorazove". lekar vravel ze u malych deti je to take zvlastne - oni mozu mat infekciu kdesi v tele ale "ukaze" sa to v brusku. uz neviem co mam s nou robit. len dufam ze teraz po tych "skusenostiach" v nemocnici - injekcie - nebudeme musiet este absolvovat zubara a nejake vrtanie 😒

dana_l
18. máj 2011

vcera vecer som sa musela smiat. dala som lei vela mliecka-kakavka. plnu sialku. ona chudatko vypila takmer vsetko a potom si lahla, chytila brusko a vravela. mama boli brusko. priniesla som jej misticku a vravim - budes grckat? a ona si ju chytila a "vypluvala nic" a potom zahlasila. uz sa vygrcala, uz je dobre. 😀

drtka
18. máj 2011

@dana_l Gratulujem. Dúfam, že aj ja sa už v piatok budem môcť pochváliť pohlavím 🙂

janette77
18. máj 2011

@dana_l som rada, ze je dcerke lepsie a Leuskin pribeh ma pobavil, zlate su tie detvaky 🙂

zuzika30
18. máj 2011

ahojte kocky hlasim sa ,ze sme uz konecne doma , pustili nas az na 8 den, bol to pre mna hrozny zazitok ,handbim sa za nase zdravotnictvo 😝 ,ale o tom nemam chut pisat, ale malicky su super mali pekne vahy Dominika 3340g/53cm a Matej 2880g/50cm, pasujeme sa s kojenim ,dokrmujem bebou tak neviem co bude s tym kojenim, ale radsej bez kojenia ,len nech pekne priberaju a nebolia ich bruska, ja som uz celkom ok ,tak to hadam tak aj ostane a uz sa nic zle nestane.