Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
18. máj 2011

@zuzika30 tak este raz blahozelam 🙂 a deticky mali krasnu vahu,super...

zuzika30
18. máj 2011

Dakujem Vam vsetkym dodatocne za gratulacie, uz sme moc stastny ze sme doma 🙂
len tie hormony ludia ja furt placem a je mi vsetko luto ,sestricky ma potesili ze to bude trvat 6 tyz. , hi hi 😅 chudak manzel

irriss
18. máj 2011

@zuzika30
Prejeme hodne Zdravi a Lasky, to "ostatni" uz prijde "samo". 😉 Moje dvojcata maji dnes 8. narozeniny, asi Ti to prijde uz daaavno, ale pro mne je to "vcera".To, co jsi Ty prozivala pred 8mi dny, ja prozivam dnes uz po osme a je to porad Krasne. (O zdravotnictvi take mluvit nechci 😢 .)
p.s. Mate krasne vahy, moje byly polovicni a Zazrakem)

betina1984
18. máj 2011

@janette77 keby to bolo svinstvo, nikdy by to snáď nedali do predaja. Ja neviem, ale ak sa mi narodia drobci a bude treba, tak ho budem dávať aj im. Mám s ním dobré skúsenosti a nikdy mi to lekár nevyčítal.

betina1984
18. máj 2011

@zuzika30 gratulujem k drobcom. Mali super váhy. A s tým kojením si nerob starosti. Ja malú kojila 3 mesiace a nebýva chorá, nič jej nechýba.

janette77
18. máj 2011

@betina1984 tazko povedat, nie som odbornik, ale nasa lekarka je zrejme odporkynou tych cukrov, ktore sa tam nachadzaju. Mna samu mrzi, ze nas stopla, lebo detickam caj velmi chutil (aj mne, ved som ho aj dopila). 😀
Len tak pre zaujimavost - skus sa prilezitostne opytat vasej pediatricky, aky ma nazor na granulaty pre deti. Normalne by ma to zaujimalo...
Mozno to akcpetuju uz pri vacsich deturencoch, len pri babatkach su opatrnejsi, ktovie...sama sa v tomto este len hladam 🙂

betina1984
18. máj 2011

@janette77 ale mne sa ani tak sladký nezdá. Je úplne planý. Ja ho teda nemusím. A tvoje za chvíľku budú môcť čaje od 4. mesiaca a takých je veľa druhov. Alebo ak zájdeš do lekárne, kúp si BIO čaje pre novorodencov. Určite ti poradia.

janette77
18. máj 2011

@zuzika30 zuzika ahoj, tesim sa, ze si sa ozvala a ten plac som mala aj ja...od porodky az...ale neboj, 6 tyzdnov urcite nie.🙂) To sa Ti len hormoniky zase prekoprcavaju do povodnej zostavy. Kludne sa vyplac. Moj manzel ma velmi podporoval, snazil sa pochopit, nerobil zo slz vedu a ani som sa nenazdala, bolo po placlivych dnoch. Urcite mas aj Ty skveleho manzela a vsetko spolu zvladnete. Este raz srdecne gratulujem k detickam! 😉

janette77
18. máj 2011

@betina1984 uff, praveze z bio mi Miska nepekne sflakatela, to je dalsi paradox... ale viem, ze od 4. 6. a 9: mesiacov je bohatsi vyber, tak budem mat slobodnejsi vyber 🙂 Nieco im urcite chcem davat pit, ved ide leto...

lucia.kl
18. máj 2011

@zuzika30 tak ešte raz gratulka, hlavne že ste už doma, teraz bude všetko už len lepšie, s kojenia si ťažkú hlavu nerob, ak to pôjde tak bude dobre ak nie, tak prežijete, ja som bohužial nekojila vôbec a dievčatá sú zdravé, ešte sme choré neboli okrem dvojdňových soplíkov a nejakej žalúdočnej blbosti jednodňovej..
a inak ak budeš mať čas, tak si v pase zruš to že si tehotná - do stav si daj, neplánujeme v blízkej budúcnosti, lebo takto máš 4 deti 😀

janula18
18. máj 2011

@ika00 tie 2cm si mala vtedy robenú cervikometriu sonom? Lebo mne teraz robil tiež palpačne a tiež že 2cm, tak neviem, možno sonom by bolo viac. Ťažko povedať.
Ale tiež že klenby su volne a netlačí to dole, aj ked ja mám pocit že mi idú už niekedy vypadnúť 😀
Tebe hovorili ako budeš rodiť? ako ich máš uložených

schaja
18. máj 2011

@zuzika30 graulujem a drobci mali krasne vahy- super 🙂 tak sa drzte- prajem vsetko dobre

schaja
18. máj 2011

Ahojte baby - neviem ci verim na poveri a tak ale mam pikosku - koleginina maminu kupila auto od baby co je tehotna a caka dvojicky a ta ho kupila od baby co mala dvojicky a teraz ta moja kolegina neplanovane otehotnela a o tyzden na to aj jej sestra 🙂 celkom ma to pobavilo,len neviem ci aj tu koleginu ta sa nevie doskat sona ci nahodou aj onanebude mat dvojicky ale u nich sa to mozno rozdelilo ked aj jej sestra presne v tom istom case otehotnela ako ona 😎

dana_l
18. máj 2011

@schaja len sa zasmejem ak budu obe cakat dvojicky 😉 . potom to auto asi rychlo predaju aby im to dvojickove neostalo na dalsie tehotenstva. 😀

lucia.kl
19. máj 2011

@schaja ja mám vlastnú skúsenosť, ale nie s autom, mali sme v škôlke jednu maminu čo čakala dvojičky, my sme sa vtedy s mm snažili o bábo, tak som každú tehulu chytala za bruško, a kolegyňa mi hovorí, nechytaj ju lebo budeš mať aj ty dvojičky.. no a mám ich, ale som nesmierne šťastná 🙂

lucia.kl
19. máj 2011

@schaja práve pozerám, že mi kradneš mená pre deti 😀

smejko
19. máj 2011

@zuzika30 Zuzinka, vitaj naspat doma 🙂 A rodila si nakoniec normalne alebo sekciou ? Verim, ze na zle skusenosti coskoro zabudnes a ze budete vsetci rychlo ok.

Babule, ja idem dnes na poradnu, zatial sa mi nezda, ze by sa nieco v mojom brusku zmenilo, takze ocakavam, ze sa vam pooobede ozvem. Dufam, ze ani @andysok si tam nenechaju.

Chytila som zrejme nejakeho crevneho bacila alebo co, od vcera rana hnackujem, papala som len banany a stare biele pecivo a nic. Tak som si vecer nasadila cierne uhlie, ale nezabera. Aj v noci som behala, cca kazdu hodinu a pol 😒 uz som cela ubolena, dufam, ze to malickym neuskodi, takto si pokaslat zaver tehotenstav, ach jaj ...

janette77
19. máj 2011

...bre ranko 🙂

@lucia.kl
ja mam len taky slabsi pribeh - baba, co ma zastupuje v praci prisla z inej firmy, kde tiez zaskakovala dvojickovsku...🙂

Inak, baby, mne sa Miska zobudila teraz o 7:30 a Misko este spi - obaja od vcera 22:00. Normalne nechapem a to Misulo vypije vecer svoju klasicku 180-ku a Miska ledva dotaha 150-ku. A Michaelka ani plac nespustila, len mala stikutku a mame nedalo odignorovat to.

mamoka4
19. máj 2011

Dobré ránko.... 🙂

@janette77 gratulujem k spaniu bábetiek....fakt super.

Naše babule sa budia iba 1 x v noci okolo 3 h. nakojim ich 🙂 a az doteraz spia!! 🙂

ika00
19. máj 2011

@janula18 tie 2 cm mi nameral sonom. Deticky su obe ulozene KP. Tak to vyzera na CR. Gynekolog bol v minulosti aj porodnik, splietal, ze by sa to dalo odrodit aj normalne, ale nakoniec sme skonstatovali, ze to nechame na rozhodnutie porodnika. Maju hlavicky hned vedla seba, obe pod mojim srdieckom. Takze mna dole netlacia, ked tak kopu do mechura 🙂

janula18
19. máj 2011

@ika00 ja mám jedného dole hlavou a druhý je riťkou, tak sa vyjadril že to nebráni normálnemu pôrodu, ale ešte sa to môže zmeniť.
Ja ani neviem či by som chcela radšej cisársky alebo normálny.

zuzbel1
19. máj 2011

Ahojte, pekny dnik prajem všetkym .
@janette77 tak teda ty sa mas, normalne nechapem a zavidim ako dlho tvoji vydrzia spinkat. 🙂 U nas Tomi vypije 200 ml a to je po troch hodinach hore a ma prazdne brusko. Este nedavno vydrzal aj 5 hod. nejest ale teraz si pyta stale viac a viac, v pohode vypije liter mlieka na den, Petula aj pospi dlhsie, maximalne vsak 5 hod. Tomi ten to "valcuje" a normalne ked mu zacnem davat mlieko uplne mu "skvrka" v zaludku. Tomi uz ma cez 7 kg a zacinam uvazovat nad prikrmamy aj ked chcem vydrzat do ukonceneho 4 mesiaca. Bojim sa, ze nas Tomi zje 😀 Skusala som aj zahustit mliecko krupicou a vcera dve piskotky len tak na skusku, vsetko zjedol a o 3 hodiny bol hore ...
Bozinku a aki su zvedavi, dat ich do postielky po papani to ani nahodou, vsetko obdivuju, vsetko musia vidiet 🙂
Vy ste ostali pri tom Nutrilone comfort?

matelko1
19. máj 2011

ahojte.
@janette77 krasne ti bubaju....aj moji chlapci od 3mes do 9mes krasne celu noc vyspali a potom to zacalo...zacali sa budit a trvalo nam to 4mes kym znova nezacali spat a celu noc.
@zuzbel1 tak tomi ma riadnu vahu.... 🙂 7kg sme mali v 7mes...teraz mame cez 10kg,ale co urobis ked mu chuti....a neskusala si mu davat cajik ked sa ti po 3 hod budi....ja som davala,okabatila som ich a spali dalej....

drtka
19. máj 2011

No aj ja mám podobný prípad. Kolegyňa predo mnou čo je teraz na materskej má dvojičky a ja som sedela na jej mieste. Takže možno je na tom niečo pravdy. Uvidíme ako dopadne nová kolegyňa, ktorá je teraz miesto mňa 🙂

margaretka3
19. máj 2011

@smejko No smejko, ja som obidva pôrody začala hnačkou 🙂 a potom to už išlo.....

margaretka3
19. máj 2011

@zuzika30 Vitajte doma, tak sa pekne pasujte, zvládnete to, keď budeš mať lepšiu náladu a chuť, tak nám napíš ako prebehol pôrod....., vieš to nie je len v našom zdravotníctve, všetko je totiž o ľuďoch, a k mamičkám by sa mali obzvlášť pekne správať, niekedy fakt to správanie personálu pokazí dojem o všetkom.....prajem vám všetko dobré..🙂

anela71
19. máj 2011

@matelko1 Ahoj, chcela som sa spytat, ci vies co sposobilo, ze sa deturence zacali budit. U nas je to presne to iste. Krpci maju 9 mesiacov, a po prespanych nociach sa zacali poslednych 5-6 dnoch budit uz o 4-5 hod, a nie je zriedkave, ze k nim stavam aj v noci. D.

mima595
19. máj 2011

@anela71 - a nejdu vam zuby??

anela71
19. máj 2011

@mima595 Uz som aj nad tym uvazovala, ale zatial nic "nove" v pusinkach nevidim 😉.

andysok
19. máj 2011

@smejko ahoj tak sme doma 😉 o týždeň Sono aj poradňa dr mi dala na javí že ona ma plánuje rodiť na termín.......glg slinka tak uvidimo koľko vydrzime;)