Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zuuuzana7
29. máj 2011

inac baby ked je takto teplo tak mate aj vy predsa otvorene okno v noci, nie to neni problem?

evita59
29. máj 2011

@zuuuzana7 Vôbec nemal teplotu, len trochu kašlal.

lucia.kl
29. máj 2011

@zuuuzana7 tak to sa musis zblaznit tym umyvanim...ja flasky iba umyjem v umyvadle a hotovo...sterilizzujem raz za mesiac a teraz uz vobec.okno mame otvorene celu noc a baby lepsie aj spia...a väcsinou spia odokryte.a s tou cistotou to neprehanaj lebo potom budu este viac nachylne na chorobu....kolkokrat si davaju do ust kamene ,piesok a vselibarco...a su zdrave jak ryby...aj tie ockovania niesu pre srandu cize su chranene...ak ma byt chore tak bude tomu nezabranis...takze klud a nechaj ich same spoznavat vsetko....luckin manzel robert.🙂))

juliagregor
29. máj 2011

babule neporovnávajte deti...každé je iné a aj v zdraví...
všetko chce zdravý rozum..
ked mám zimomrive dám mu vrstvu naviac, ked horkokrvné o jednu menej...
dezinfekcia fliaš je doležitá, v čechách zomrelo jedno z dvojek dotalo infekciu do čreva a nevedeli zistiť dg., tak na deti do pol roka pozor...

juliagregor
29. máj 2011

@lucia.kl môj starší olizoval vonku kamene a skončil s takou infekciou v ustach, že mu týždeň pichali B12...nejedol a nepil, afty velkosti centimetra v celej puse...vysokááánske horučky...bolo to ozaj hrozne a dvojky mali 2 mesiace...bolo to infekčne a som sa modlila (aj ked som ateista), aby to malí nedostali...

zuuuzana7
29. máj 2011

@evita59 to vazne? a z toho sa vyklul potom zapal pluc, fuha ☹

@lucia.kl a robert, nojo budem sa musiet polepsit alebo ako @juliagregor napisala vsetko so zdravym rozumom, inac my mame so svokrou stale dilemu co obliect ona najradsej babusi aj ja by som len letny outfit obliekala, a to aby sme sa vecne nedohovarali 🙂 no darmo ona uz po prechode tej je stale zima a ja po porode mne stale teplo a to by sme sa mali pocasim orientovat a my sa skor nasimi hormonmy 😀

baby dobru noc a hlavne nerusenu 😉

juliagregor
29. máj 2011

@zuuuzana7 inak studene ručky su normalne, deti si nedokážu udržať teplotu (predčasníci zvlášť) im nemusí byť zima, ked su ruky studene...treba sa orientovať podla krku
a aj moja svokra mi to stále robila, deti mali prikryte nôžky a ona mi ich zakryla až po bradu...ale to budeš mať furt...

zuuuzana7
29. máj 2011

@juliagregor dakedy sa deti babusili teplo, ona je zhrozena, ze na noc im dam len body a do vaku, muzovi povedala daj im aspon ty ponozky ale ja si myslim, ze v tom vaku sa vytvori teplo a ponozky tam netreba aj pri otvorenom okne mame v byte 23 stupnov tak ja uz fakt neviem co je spravne a co nie

juliagregor
29. máj 2011

@zuuuzana7 ty si poznáš svoje deti...vak stačí, ja som dávala , ked boli malí, dlhé rukávy na noc...oni spia a ztuhnu, a deti su iné, než dospelí

juliagregor
29. máj 2011

@zuuuzana7 naši su 35 tt a dlllllho boli v perinkách...

zuuuzana7
29. máj 2011

@juliagregor aj nasi su 35tt, fakt v perinkach, fuha nasi v perinkach ani neboli od zaciatku v podstate vaky.mozno je fakt blbe, ze to okno neham celu noc otvorene, len sa vravi ze by mala byt teplota od 3 mesiacov 16-18 stupnov.

robinho1975
29. máj 2011

@zuuuzana7 tak tak ked su naobliekane tak sa im ani nemoze dobre spat..nase spia v pyzamku a same sa odkryvaju v noci tak ich ani nezakryjeme..my sme mali baby dva tyzdne v perinkach a odvtedy spia len tak volne....

juliagregor
29. máj 2011

@zuuuzana7 okno nevadí, len nesmie byť prievan...a nerieš čo píšu aká má byť teplota...ked deti chytíš do ruky, tak vieš ako im je...

robinho1975
29. máj 2011

@zuuuzana7 s tym teplom mame aj my problem horko ako na sahare.a teraz v tychto teplotach by som zrusil vak to je hotova parenica🙂))stacilo by keby si len prikrila.....

zuuuzana7
29. máj 2011

ok @juliagregor teplutu maju fajn okolo 36,8 - 37 cize im je mslim takto fajn.

@robinho1975 kolko maju vase dievcata?

robinho1975
29. máj 2011

dobry vecer sa praje..volam sa robert a je tu aj zaregistrovana moja zena lucia kl.tak som sa sem prihlasil a nad vam budem vediet nieco aj poradit a priucit sa......🙂))dakujem......piste piste....-))

zuuuzana7
29. máj 2011

@robinho1975 prikrivat este nechcem to sa citim neisto, aby si tu deku nestiahli na tvaricku.

robinho1975
29. máj 2011

@zuuuzana7 19teho budu mat rok...juna...tak to maju dobru teplotu.......🙂

juliagregor
29. máj 2011

@zuuuzana7 vaky su dobrý vymysel a lepšie riešenie ako deka...
idem ja haji...

dobru noc , ráno do práce 😝

robinho1975
29. máj 2011

@zuuuzana7 nasa nicolka vzdy zobere deku a priklada si ju na tvaricku a zaspava s nou....

janette77
29. máj 2011

@zuuuzana7 Ahoj, Zuzi, ponozticky ja davam aj do vaku (mame zimne a letne vaky) a aj ponozky pouzivam zimne a letne a na noc teda urcite. Ale zase my mame dom a tem je predsalen ina klima - chladnejsie.
A ako pise Julka, babatka si este nevedia regulovat teplotu, takze casto mavaju rucky a nozky studene, tie teda nie su smerodatne. Treba skusat v zadu na krcku a tak nizsie kusok...

janette77
29. máj 2011

@robinho1975 Ahoj, vitam Ta.🙂 A klobuk dolu, moj mm by toto neustal! 😎 😉

dana_l
30. máj 2011

@zuuuzana7 mne moja mami povedala, oblec dieta o jednu vrstvu viac ako si ty oblecena. ono sa nehybe a to mu bude akurat. tak som aj tak robila. len sranda ze manzel stale hovori ze ja nababusena a ja jemu ze on len "vyzleceny". 😀

ja som kojila a ked som po case zacala pouzivat flasky tak som po kazdom pouziti sterelizovala. ono tie bakterie z mlieka nie su sranda.
my teraz mame doma macky - tak som zvedava ako budu deti zdrave. pri prvych sme nemali.

inak mne na sone povedali ze oznacuju pismenom A dieta co je blizsie k "vychodu". no a teraz ze vraj chlapcek je nizsie ako dievcatko. takze je mozne ze on vyjde prvy. ale aj to sa moze do porodu zmenit.

dnes som bola cely den vonku s detmi. dosadila som kvety aj zeleninu a vytrhala dost pupav. som sa tesila. a teraz na vecer sme mali riadnu burku. zajtra nam hlasia 29C. konecne aj teplo.

brusko rastie pomaly. kg rychlejsie. niekedy pocitujem tahy na stranach. ako sa natahuju na ten naklad. babatka si - ma veselo kopcuju.

dana_l
30. máj 2011

@robinho1975 vitaj v nasom babinci 😉

dana_l
30. máj 2011

uz som aj ja rozmyslala ako naucim manzela zeby vam napisal nejaku spravu keby sa u nas nieco zomlelo. snad si to z tej nemciny prelozite 😀 😀 😀

zuuuzana7
30. máj 2011

@janette77 ahoj ako sa vam vodi? co babetka?
no aj my mame zimne a letne vaky, ale ked som im dala ponozky mali horuce nozicky a tie vaky vytvaraju teplotu lebo su uzavrete, to nie ako perinka ta sa poodokrije. ja im z casu na cas strcim do uska teplomer ked sa mi teplota nevidi a vacsinou maju peknu okolo 37 tak hadam to je ok.
inac musim sa pochvalit dnes obaja prespali do pol siestej, neni ten zivot krasny baby 😀
a teraz lezia na deky a obaja uz pretoceny je to zazrak ako sa to tie deticky rychlo vsetko ucia 🙂
inac este otazky nasi chalani piju max. 650 ml pekne priberaju maju uz obaja cez 6,5 kg len ten objem mliecka na ich vek je menej ako by mal byt, viacej mi ale nevypiju ... myslite ze to naznacuje, ze este nie su na prikrm pripraveny?

lucia.kl
30. máj 2011

@zuuuzana7 k tomu jedlu, asi len budú menší jedáci a im stačí to čo si vypijú, to či sú na jedlo pripravený zistíš aj keď ješ vedla nich, že či sa snažia k tebe načahovať prípadne otvárať pusinku keď k nim ideš s lyžičkou...

inak k tomu obliekaniu detí, my sme boli celú zimu vo vakoch, zrušila som akurát, keď sa mi začali pretáčať, lebo sa otáčali tak, že ich začali tie vaky omotávať a som sa bála že sa priškrtí, potom som ušila z deky také len k pásu na gumu, aby mali chrbát a nohy v teple a v tom spali dokial sa nezačali stavať - lebo potom sa mi z toho už vyzliekli no a teraz už len prikrývam, a väčšinou to robím až keď zaspia, lebo oni sa v tej postielke neskutočne točia... 🙂

a ešte k tomu obliekaniu - aj ja poznám tak, že dokial dieťa sedí, tak o jednu vrstvu viac ako máš ty, a keď už behá, tak o jednu vrstvu menej, ale na to si príde každa, že ako je dieťaťu najlepšie, moje keď ich oblečiem viac, tak su nekludné, oni sú po mne, mne je stále teplo... a na skúšanie teploty je dobré ešte nos a uši - to radila aj pediatrička v nejakej relácii, takže ja skúšam tam...

lucia.kl
30. máj 2011

@juliagregor tak to ti verím, to muselo nejaké dieťa ten kameň vonku infikovať, keď to bolo infekčné.. toto je nevyspytateľné.. tak len veriť, že nič nechytia,
ja dávam baby zaočkovať proti hepatitíde A, to sa asi oplatí...

robinho1975
30. máj 2011

@janette77 a co by neustal?🙂))ved to je radost sa starat o deti....:-ň

janette77
30. máj 2011

...bre ranko vsetkym! 🙂

@robinho1975 MK by neustal (ani cas na to nema), deticky miluje, aj starostlivost o ne, su vytuzene (po 5 rokoch).🙂
Lucka spominala, ze chodieva s babami von uz rano a dnes sa lamem aj ja. Kym este nie je tak horuco, nech maju detvaky cerstvy vzduch, neskor ich dam uz len v kociku na dvor - a ja porelaxujem s kavou a nejakym dobrym citanim pri nich.