Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katka.ott
10. jún 2011

@betina1984 kojila som do ukonceneho 8. mesiaca. ale baby boli od zaciatku prikrimovane UM. bohuzial, pre 2 som mala malo mlieka, pripadne jedna vytiahla viac a druha hladovala... a ked som kojila iba jednu, tak sa stalo, ze z drhuhe prsnika mi mlieko striekalo. obcas to bolo aj 80ml
vankus bol pevnesi. ale kedze mam ten mensi, tak som pri kojeni naraz pouzivala aj paplon. ale su ja velke vankuse.
ak by som mala este raz mat dvojicky a kojit, tak jednoznacne s vankusom a "doplnkami"

mamoka4
10. jún 2011

@irriss Ahoj, uuuplne mi hovoris zo srdca. Mnohé maminy sa stazuju na situaciu u nas...nizke materske...ale 3 r. platenej materksje ci rodicovskej dovolenky je fakt malokde. 😉 Preto si to treba vázit, a byt stastne ze nase deturence nemusia byt od 6 mes. vychovavane pestunkou. 😒 Vid Anglicko, Irsko....

Inak my Taliansko milujeme aj preto maju naše baby italofilne mená 🙂 prešli sme celu Siciliu, a Taliansko a talianska kultura...jazyk...to je nase 😎
trošku to zavidim kde zijes.... 😉

klincek
10. jún 2011

@dana_l ahoj, tento pocit som mala aj posledne dva dni ("tahanie", tazke brusko, a take cele bolave a citlive, hlavne okolo pupka)-hovorim "aj", lebo uz som zazila niekolkokrat. podla toho, co som odpozorovala, to znamena, ze prave v tom case drobci (asi) rychlejsie rastu..lebo vychadza mi to tak, ze ked sa potom meriam (spravidla kazdu sobotu rano), tak je obvod bruska o nieco vacsi. ine vikendy rozsiel nenameriam, alebo len malinky, ale po takychto bolestiach je to vzdy viac. aj mm vravi, ze ked mi takto byva, tak sa mu zda, ze brusko dost "poskoci". vcera som to spomenula aj kamoske, a vraj ju to tiez tak bolievalo.

betina, ronnie: bichoriales=dvojvajecne, biamniales=dva vaky

irriss
10. jún 2011

@mamoka4
Kde jste byli na Sicilii? Ja tam chvilku zila, manzel je kousek od Siracusy...

p.s. jinak s tou materskou je tu ouvej..zadne davky, zadne porodne...nic..tak tu znasobuji lidnatost jen cizinci - pristehovaecke rodiny..jinak na kazdou zenu pripada ani ne jedno dite ☹ ..a to ja mam 4..trosku nabouravam mistni statistiku..

Jmena mate super nadherne...ja je chtela trosku mezinarodni a az najedno, ktere bylo "povinne" po dedovi...ale nase Franta je Franta..i ji tak rikaji v Praze..Franto... 😉

mirda1305
10. jún 2011

ahojte baby...som rada ze taketo forum je...aj ked som nestihla a asi ani nestihnem precitat vsetky prispevky je to super...
my cakame taktiez dvojicky...sme asi v 22tt ...to je teda asi trocha mimo temy 🙂

klincek : ak sa smiem opytat v ktorom si tt?

lubka8386
10. jún 2011

chcem sa spytat mamiciek co rodili dvojicky prirodzene co si myslia o epiduralke ??? ci ano alebo skor nie

lucia.kl
10. jún 2011

@lubka8386 ahoj, ja som rodila dvojky prirodzene a bez epi, mala som plánované cisarákom ale nakoniec sa rozhodli pri normálny a dalo sa to zvládnuť

lubka8386
10. jún 2011

@lucia.kl a chcem sa ta spytat ako prebiehal porod? kolko po sebe sa narodili drobci a ci to druhe nemuseli nejak vytahovat alebo vytlacat ?

ronie111
10. jún 2011

@bbtina dakujem krasne

lucia.kl
10. jún 2011

@lubka8386 no pôrod začal o pol druhej ráno - odtiekla mi voda, o pol tretej som došla do nemocnice a nakoniec mi začali o šiestej alebo tak nejako kontrakcie. rodiť som začala o ôsmej - to ma brali na sálu, problém som mala s prvou malou, mala krátku pupočnú šnúru a tak ju vyberali vákuovou pumpou, narodila sa o 10.30 a druhá o 10minút, tá už bola bez problémov...

ronie111
10. jún 2011

@klincek dakujem za odpovede kocky, ste zlatuce, som ozaj rada, ze toto forum existuje 🙂

lubka8386
10. jún 2011

@lucia.kl pekne tak to ani nejak moc dlho netrvalo, ja sa bojim ze to bude aj dva dni trvat ☹ a ak sa mozem spytat este v ktorom tyzdni a ake velke sa narodili ??? dakujem ti moooc

lucia.kl
10. jún 2011

@lubka8386 rodila som v 39tt a baby mali 45cm a 2360g a druhá 45cm a 2580g

lubka8386
10. jún 2011

@lucia.kl no pekne si ich dlho ponosila v brusku 🙂 ja som uz dva tyzdne v nemocnici a som zvedava kedy to pride 🙂 chceli ma pustit domov, ale ja sa bojim tak som radsej dobrovolne zostala 😝

juliagregor
10. jún 2011

@lubka8386 ahoj, ako sa ti tam darí? koho máš izboveho lekára?

lubka8386
10. jún 2011

@juliagregor ahoj, tak pomaly nam to tu ubieha..... boli ma brusko stale tak ako keby mam menzes dostat, ale to vraj nic neznamena..... deturence su prilis aktivne tak to vraj tym je aj ta bolest sposobena..... izboveho lekara mam Paškalu zatial 🙂

evita59
10. jún 2011

@lubka8386 Ahoj. Ja čakám dvojičky , mala by som rodiť prirodzene. Určite si dám epidurálku. Teda ak nepríde niečo nečakané.

evita59
10. jún 2011

@lubka8386 ja mám termín za 3 týždne, a spodok brucha ma bolí už asi 5 týždňov a stále nič.

lubka8386
10. jún 2011

@evita59 vsak mi bolo povedane ze je to vahou babatiek a tou ich strasnou aktivitou ...... a aj tvoji drobci su stale v pohybe ???? cely den a noc ???

evita59
10. jún 2011

@lubka8386 No našťastie teraz v noci sú už ticho, ale donedávna to bola cez deň aj v noci v bruchu búrka.

lubka8386
10. jún 2011

@evita59 no lebo to je katastrofa, a ze menej miesta menej pohybov..... len to akosi neplati stale 😝 akych mas podla UZV drobcov velkych ?

mamoka4
10. jún 2011

@irriss Na Sicili sme bývali na severe v Giosa Marea, tusim tak sa to píše 😉 vo villagio. Bolo úúžasne. Prešli sme s ešte 2 detmi prenajatým autom takmer celu Sicíliu a vytrepali sme sa aj na Etnu a boli sme na na ostrove Vulcano a Lipary. 😵 Ked dvojicky podrastu chceme ist na Kalábriu. Ale urcite letecky....
Ked sme cakali dvojicky a nevedeli sme co budu tak sme chceli chlapcov - Artur a Frederik 😉 moje vysnívane mená...v Taliansku sme videli malého Artura a Federika...tak som si to prisvojila... Nastastie mame zahraničné priezvisko tak sa da vymyslať... 🙂

mamoka4
10. jún 2011

@andysok Ahoj, ked mozem....pokus sa ich mat na izbe co najskor a davaj ich prsnik ako oni potrebuju. Babatka urcite nebud ☹.
A ano, ja som baby kojila spolu asi prvých 6 tyz. potom uz len same, ako kazda chcela. Spolu som ich kojila na zroluvaných vankusoch a perine uz v porodke...je to tazke ale ja som uz mala s kojeni prax so staršími detmi. Odporucam babatka prikladaj ako sa len da...ak ako si kazde praje. Prvých 6 tyz.. je najtazsich potom to je pohoda. Moje uz 2 tyz. spia celu noc a este nikdy nepapali nic ine ako mamickine mliecko. 🙂 A ked mozes prsnik si aj po kojení este odsaj aby ostal makky.

juliagregor
10. jún 2011

@lubka8386 hm...ja viem, že sa to tam vlečie, ale aspon je tam volný režim...Paškala za mna robil stále utz. a sestričky vraveli, že má nsjlepšie oči a odhaf na váhy detí...kamoška povedal, že bude mať chlapec 5070 a mal 5050 g, ked som dala vedla neho moje, tak boli ako chrustiky 😀
len pekne odpočívaj, ešte chvíločku vydržte v kope, aby si potom nemusela tak vela s nimi behať po kontrolách...ak robí tam ešte sestrička Janka Mráčková, tak ju pozdravuj, ona si nebude pamätať, predsa je to už 3 roky, ale bola superná, dokonca mi aj vlasy farbila 😎
podbruško bolí, je to aj normálne, predsa už su deti ťažké...
ja by som si EPI nedala...

dracik1
10. jún 2011

@mamoka4 , fiha, to ste cele taliansko presli s deckami? ja som bola tiez autom na sicilii, liparske ostrovy, vystupili sme na Etnu a aj Stromboli, strasne rada na tuto dovolenku spominam, bolo tam krasne...ja som bola aj v Kalabrii a veru som bola sklamana, z tychto destinacii sa mi pacila najmenej, pravda je taka, ze more bolo najkrajsie, uplne nadherne ale ostatok ma dost sklamal, vsade bol neporiadok a spina a krajina mi pripadala dost nezaujimavo

vanilka1802
10. jún 2011

@andysok s tym prikrmovanim v nemocke som ani ja nebola spokojna, mne drobcov vzdy prikrmili rano ked ich kupkali, potom mi dokazali prespat aj 5 hodin. Ak mas odsavacku odsavaj aby sa tvorilo mliecko a doma si uz rezim zavediete. A dudlikoprsnik vyzaduje aj nas Lukasko, ten by mal cicik najradsej v ustach stale. Dokonca on na prse aj zaspava, inak mu to ide dost tazko. Ale moc to neriesim, ved jeho to raz prestane bavit len dudlat.

dana_l
11. jún 2011

@klincek nebolo to natahovanie maternice. bola som v nemocnici a povedali ze som mala kontrakcie. vypisali ma na marodku. keby sa to zopakovalo mam hned prist.

lucia.kl
11. jún 2011

@andysok tak Monika nakoniec tiež porodila 8.6. v 34tt moc o nej neviem, len že bola na tom zle a Mirka museli kriesiť, Liliana sa má donre... mali 1900 a 2200g keby si o nej niečo vedela, tak sa poteším....

lubka8386
11. jún 2011

@juliagregor no len to je horsie ze paskala mi UZV nerobil, ten mi robil walentfels ci ako sa vola..... sestricky po mene neviem ale ak by som si nahodou vsimla necham ju pozdravovat 🙂 ja tiez rozmyslam ci tu EPI mam alebo nie...neviem ked tie nazory sa roznia 😖

juliagregor
11. jún 2011

@lubka8386 Wallenfels je dobrý lekár, velmi jemný a ludský...
na EPI su rozne názory, to je samozrjemé, k porodu patrí aj tá bolesť, ale cítiš telo, čo ti vraví a čo máš robiť...to je rozdiel pre mna...neviem ako dávkuju EPI pri dvojkách...ved sa popýtaj sestričiek, ked pojdeš na sálu na monitor...alebo aj dr. Bašková je mladunká , ale strašne mila, Hlaváčik, rád vysvetluje...popýtaj a napíš sem...samu ma to zaujíma...