Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katyka10
4. aug 2011

@deinad dakujem moja.a gratulujem.nam v 6 tt uz bolo vidiet srdiecko.ja neviem asi mame cudne dieta haha lebo na sone sa ete nemal hybat a uz sa hybal.sam doky bol prekvapkany.bojim sa naozaj hyperaktivity lebo co romino stvara je hruza.len si davaj pozor teraz.ja len zametala a o jedno babo sme prisli.tak naozaj bud v klude.drzim vam pasticky moja.

mamoka4
4. aug 2011

@schaja Ahoj, gratulujem ku krááásnemu týž. Proísm ta, nedaj sa nahovoriť na UM, pokial možeš, skús kojiť. Ja mám 5 mes. dvojičky a ešte fľašku v puse nemali. Ide nám to, kojíme sa kdekoľvek, vonku na prechádzke, dôležitý je len rozbeh kojenia...a potomm to už ide samo. Ver mi treba len vydržať! 😉
Inak ja som tiez mala plánovaný 37+1 a baby sa vypytali o 3 dni skor...a boli super velke 2,7 a 2,6 kg. 🙂

lenka1108
4. aug 2011

@juliagregor
@wera
tak dievcatka uz su od rana na svete. mensia 850g a vacsia 1190g. dychaju same ale vraj prvych 24 hodin sa rozhodne.su malunke ale vraj krasne.mamina je tiez ok akurat ju boli brusko...
dakujem za informacie.... 😉

dana_l
5. aug 2011

@chrobulka pockaj, mozno ta este dobehneme 😉 . musis mat riadne "tazke" brusko. ja uz teraz rozmyslam kde ich to tych dalsich 5-6 tyzdnov "ulozim"

dana_l
5. aug 2011

@lenka1108 odkaz kamaratke ze gratulujem k dievcatkam a prajem im aj maminke vsetko najlepsie. nech sa drzia

wera
5. aug 2011

@lenka1108 ahoj 🙂 gratulujem kamaratke k princeznickam 🙂 zelam im hlavne vela zdravicka a nech pekne priberaju aby mohli co najskor domkov 🙂

chrobulka
5. aug 2011

@schaja - ale pokial dobre vidim, ty zijes v zahranici, alebo?
a najhorsie je, ze keby mi dali aj hned dnes na vyber, asi by som si nevedela vybrat 😀
som cela nejaka domotkana, tak ti poviem... 😉

chrobulka
5. aug 2011

@dana_l - mas pravdu, brucho ma uz riadne "taha" k zemi... ono, na poslednej poradni mi lekar povedal, ze do septembra urcite nevydrzim... baby su vacsie o 3 tyzdne...
bola by som najradsej, keby keby som do 2 tyzdnov o par kileciek lahsia...
velmi zle sa mi polohuje, ci v sede, v lahu, chodim minimalne... ale teba obdivujem, ze zvladas dalsie 2 poklady, co uz mas pri sebe... klobuk dole!

schaja
5. aug 2011

@chrobulka Ano zijeme v Anglicku. ja som sa tiez nevedela rozhodnut- mala som ku vsetkemu pre aj proti. Keby tak clovek dopredu vedel ako to dopadne 😠 Mna nakoniec presvedcilo nacisarsky to ze som sa bala ze jedno babo pojde von normalne a na druhe bud nebudem mat sil alebo mu placenta zahata cestu, alebo sa otoci...A zazit si oba porody ma teda nelakalo 😒

tterkat
5. aug 2011

ahojte chcela som sa vas opytat ako to je s porodnym??kolko ste dostali? a ked mam dve baby a do tretieho dietata sa malo davat na sk 25tisic a kedze porodim dva naraz berie sa to este do tych 25tich tis??

dana_l
5. aug 2011

@chrobulka takze budes tiez niekedy coskoro "odlahcena". uz len mozno paaaaar dni a mas svoje slniecka na svete.;)

to sedenie a lezanie je hroza aj u mna. ale chodza je to najlepsie riesenie. takze aj ked budem na nohach cely den - ako dnes, znova marineland - tak sa citim dobre.

ono ked uz mas deticky tak to vnimas inak. telo je uz zvyknute behat za nimi cele dni. a tie navyse kg pribudali postupne takze aj na to sa uz zvyklo. 😀 😀 😀

chrobulka
5. aug 2011

@schaja - ja mam obdobne pocity ☹
mam placentu odjakziva predu na maternici, ale baby su zatial dobre otocene, obe dole hlavou.
trochu ma desi fakt, ze ta "mensia" je prva na rade a potom az ta vacsia ☹

@dana_l - co sa tyka kil, aj ja som bola ok, este pred mesiacom som normalne robila. dost dlho som sa dobre drzala, ale ostatne 4 tyzdne zacali baby neskutocne naberat na vahe a mam pocit, ze mi brucho rastie zo dna na den, aj strie sa mi porobili az teraz, do toho opuchy noh a som odrovnana... hadam to uz dlho trvat nebude... 😅

lenka1108
6. aug 2011

baby potrebovala by som radu.kde prosim vas kupim plienky pre predcastne narodene deti? tie malicke kamaratkine potrebuju nejake s velkostou na 1200g.lebo 1 pampersky su strasne velke.prosim poradte.potrebujem jej ich kupit a zajtra zaniest.dakujem

lucia.kl
6. aug 2011

@lenka1108 netuším, či sa predávajú aj menšie plienky ako jedničky...

lucia.kl
6. aug 2011

@lenka1108 http://www.mojalekaren.sk/happy-new-born-plienk...
našla som toto, ale neviem či sa dajú aj normálne kúpiť, treba sa asi popýtať v lekárni...

tterkat
6. aug 2011

to fakt nik nevie ako to je s pôrodným ???? ☹

cillikat
6. aug 2011

ahojte, ja pracujem s takymi nedonosenymi babatkami a rodicia nam nosia presne tie malinke plienky Happy co nasla lucia.kl a myslim ze ich kupuju len v lekarni, tak vela stastia pri ich zhanani

lenka1108
6. aug 2011

@lucia.kl
@cillikat uz som ich objednala dakujem pekne...

je zaujmave to ze ta 850g dycha sama "nic" jej neni a ta vacsia ma problemy. je napojena na pristroj a aj ju zacievkovali...preco sa to robi??? aj cosi uz schudli.maminka ma naliaten prsniky ale nic jej este nejde.aj odsavacku ma a nic...

vanilka1802
6. aug 2011

Ahojte babulky, mam na predaj komplet vybavicku pre dvojicky - chlapcov, ak by ste mala niektora zaujem, tak sa ozvite, budem to predavat za smiesne ceny.Nam vecicky posluzili tak chcem posunut dalej. Verim ze este pekne posluzia.

ika00
6. aug 2011

@lenka1108 aj ja som mala. Davali mi oxitocin. Kvapkala som si do nosa, to vsak zaberalo malo, potom ma 2x pichli. Do dvoch dni sa mliecko ovolnilo. Ak ich ma naliate az tvrde, teple, tak si moze davat studene obklady. JJa som namocila bavlnenu plienku, vyzmichala, dala do mrazaku a potom prikladala na prsniky. A nech skusa a neprestava odsavat. Drzim palce.

usjak
6. aug 2011

@tterkat skus si precitat str. 914 a 915 v tejto diskusii, tam sa to rozoberalo.. ja s tym nemam osobnu skusenost, no pozeram akurat tuto stranku:
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...
a podla toho co pisu, v casti priplatok k prispevku pri narodeni dietata co je tych 678 € - mala by si mat narok nan na obidve deticky "...ak sa matke pri prvom pôrode, druhom pôrode alebo treťom pôrode súčasne narodí viac detí, nárok na príplatok k príspevku vzniká na každé dieťa narodené z týchto pôrodov, ktoré sa dožilo aspoň 28 dní."

mamoka4
6. aug 2011

@tterkat Co by si potrebovala poradit??Prípadne minapis na IP. 😉

modra
7. aug 2011

@lenka1108 aj pampersky 0 su.. tie su malinke

smejko
7. aug 2011

@vanilka1802 daj mi potom vediet, nieco by som mozno kupila

juliagregor
7. aug 2011

@lenka1108 horuca voda na prsníky a nech si odtsriekava rukou, nie odsávačkou...gratulujem k bábätkám...bobátka malinké...

@tterkat máš nárok na obidve deti...cca 50000 Sk, bude to rozdelené do viacerých dávok

wera
7. aug 2011

@lucia.kl sme slávne 😀
pusti si toto: http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...
minúta 5:43 😀

noe
7. aug 2011

@wera 😀 😀 😀 ja reflex nepozeram, ale tento som nahodou jednym okom kukla a zdalo sa mi, ze sa ta kocka velmi podoba na teba. Teda kociarik bol podobny a hned som si spomenula na teba 😀 a predsa si to ty 😉 😉 😉 Asi si vypytam autogram, este kym je dostupny 😀

wera
7. aug 2011

@noe 🙂 🙂 🙂
aj moja mamina mi dnes hovorila že videla v piatok reflex a že tam boli vedľa seba dve dvojičkové maminky, ale nebola si istá či som to ja... to nás natáčali ešte asi pred tromi týždňami, som netušila že to niekde bude v telke 😀

chrobulka
7. aug 2011

@weri, to v tej reportazi o sexalnej anorexii???
lebo ja som pozerala, nevsimla som si teda ziadne dvojickove mamky, ale dr. jandova z kramarov, u ktorej sme doobeda sedeli aj s chlapom 😉

chrobulka
7. aug 2011

@wera - uz som si to pozrela 😀
nebola ta to reportaz, ktoru som povodne ja myslela...
ale som v obraze 😀