Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
20. aug 2011

@dana_l ked ja si už ani nepamätám 😀 kým to odlepili...

dana_l
20. aug 2011

@juliagregor veru ti verim 😀

juliagregor
20. aug 2011

@dana_l čas velmi rýchlo letí 😎 a zistila som, že normálne zabudam ...ono sa to volá aj HOSIPA 😀 kto nepozná, tak v preklade "hov... si pamätám"

varím, idem do špajze a tam neviem, načo som tam šla a pod.....
a som ozaj zvedavá ako budeš rodiť, dufam, že sa s nami podelíš aká bola starostlivosť u vas ...

dana_l
20. aug 2011

@juliagregor tak to tehotenstvo mi dava "zabrat". prave som poslala pozvanky na birthparty pre leu so zlym middle name a wrong age. 🤐

len najlepsie skusenosti. pokial sa do toho moj gynekolog neprimiesa

juliagregor
20. aug 2011

@dana_l niečo na tom bude, ja ako tehotná som bola vždy "blbšia" ako obvykle...pri deťoch som si spravila vyšku a spolužiaci sa mi vždy smiali, že je to na mne vidieť 😀
a čo si napísala? middle name je druhé krstné meno?

dana_l
20. aug 2011

@juliagregor hej. dala som sophies namiesto leinho a ze bude mat dva roky namiesto tri. no co este sihnem vykonat do porodu ani si predstavit nechcem

juliagregor
20. aug 2011

@dana_l hlavne, že ich rozoznáš 😀
a čo porobil porodník, možeš aj do IP

dana_l
20. aug 2011

@juliagregor este nic, ale pocula som ze je dost "drsny" pri vysetreniach. a kedze u mna jeho kontroly su len meranie tlaku a vazenie tak by som to radsej nechcela zazit. a teraz som pisala je aj velmi odmerany ked idem na kontrolu. ani cislo nepovie, ani ake velke su, aj dva krat musim opakovat ked nieco chcem vediet. vsetko je len ok. a tak kratko pred porodom a ani termin nemam stanoveny. ked zacne ze budeme planovat cisarsky tak to ho hned zrusim. ani nahodou. len ked bude uuuuuplne nevyhnutny.

chrobulka
21. aug 2011

@lucia.kl @wera @andysok
Dievcata,ďakujem vám, že ste na mňa mysleli. Mám to za sebou,sekciou,po ukončenom 36tt, čiže v 36+0, z dôvodu veľkosti bábätiek, lekári odhadovali 3600 a 3370g. S tým,že som mala veľmi roztiahnutu maternicu a báli sa,aby nepraskla.
Takže,bzdošky sa narodili ako darček k mojím dnešným narodeninám, v tej istej pôrodnici, ako ja pred hmhm rokmi 🙂
Som spokojná,že som si aj lekára zazmluvnila. Asi som mala veľké šťastie na super dr. Nemá veľa reči,ale je to profík. Už nech sme čo najskôr doma a chystáme sa na októbrové stretko dvojičiek 🙂

diid
21. aug 2011

@chrobulka wow blahozelam.. Nevedela som ze maternica moze prasknut, mne planovali sekciu na 38 tt aj ked v 37tt predpokladali vahy okolo 3.3 kg, a nakoniec syn mal 3.5kg a dcera 3.2 kg v 37tt a 3 dni.. Deti sa mi narodili 3 dni po mojich narodeninach aj som bola rada aby sa nemuseli delit este aj so mnou. Teraz, ked vieme ze mame take maternice pruzne mozeme skusit trojcata. 🙂

dana_l
21. aug 2011

@chrobulka srdecna gratulacia k dvojickam a ze vsetko dobre dopadlo a mas len krasne spomienky

lucia.kl
21. aug 2011

@chrobulka a aké boli váhy nakoniec?? som zvedavá 🙂

lucia.kl
21. aug 2011

@chrobulka už som si prečítala v tvojom fotoblogu, tak to mali super váhy na taký týždeň, to si neviem predstaviť koľko by mali v 39tt, minimálen 4kg - mala by si najväčšie narodené dvojičky 😀

wera
21. aug 2011

@chrobulka juchúúúúúú moc moc som na Vás myslela, gratulujem dvojmaminka 🙂
a som zvedavá aké ste mali nakoniec váhy a ako to celé prebiehalo 🙂
moja prajem skoré zotavenie, to je to najdôležitejšie a potom aby sa Ti rozbehlo mliečko 🙂
držkaj sa 🙂

wera
21. aug 2011

ahojte dvojmaminky 🙂
mala by som jednu otázočku, čo si myslíte o očkovaní proti rotavírusom?

andysok
21. aug 2011

@lucia.kl 2,8 a 3,2 boli váhy Luci

andysok
21. aug 2011

@chrobulka Zuzul cely Ludak o tebe steboce ;)držte sa dievcata

lucia.kl
21. aug 2011

@andysok ja viem, aj som písala, že som si to už prečítala vo fotoblogu, no na 36tt parádne váhy, si neviem predstaviť keby ich ešte nosila 3tt.. 😀

lucia.kl
21. aug 2011

@wera nedala som - dokial nemáš staršie dieťa v škôlke alebo sa nedostaneš do nemocnice, tak by ste nemali dostať...
my sme to schytali na kramároch ☹ ale dostali sme sa z toho našťastie diétou a doma...

wera
21. aug 2011

@lucia.kl Luci a ako sa vlastne toto ochorenie prenáša?

juliagregor
21. aug 2011

@wera ja som nedala, ale vtedy to bolo z čisto ekonomických dôvodov, bolo to pre nás velmi drahé...rotavírusy su asi najhoršie choroby pre deti...vždy skončia hospitalizáciou a infuzkami...

juliagregor
21. aug 2011

@lucia.kl kamoškine deti chytili rotavirus v detskom centre ....

parvitas
21. aug 2011

@wera ja som malú dala zaočkovať, lebo maminy v mojom okolí (čo sm spolu kočíkovali) boli s detičkami v nemocnici práve kvôli rotavírusom... nehcela som riskovať. drobci mali hnačky, detičky boli dehydrované... no nič príjemné...

wera
21. aug 2011

@parvitas hmmm no toho sa bojím aby sme nešli do nemocky... neviem sa rozhodnúť... skúsim sa popýtať našej pediatričky čo nám odporučí...

andreaka11
21. aug 2011

no ja som este o takom viruse nepocula. niekedy je podla mna lepsie sa nehrabat v takych veciach, lebo potom chcem zaockovat svoje deti na uplne vsetko a budu vyzerat ako narkomani...... a su maminy, ktore neockuju svoje deti vobec...

ika00
22. aug 2011

@dana_l mna po cisarskom prelozili na oddelenie po 36 hod. a hned ma poslali do sprchy. Sestricka ranu prelepila. Po 48 hod ranu odlepila a sprchovala som sa kolko som potrebovala. A cela.

nadka01
22. aug 2011

Uz by som v zivote nedala moju dcerku zaockovat proti kadejakym kravinam navyse. Z ockovania proti hepatitide A dostala detsku cukrovku...Kojila som ju 1,5 roka,zdravo stravovala a jedna blba vakcina vsetko zmenila. Ani seba,manzela a ani moje buduce deti uz nedam ockovat. Ak ano,tak len naozaj to najnevyhnutnejsie. Skus si na nete precitat ,ake maju skusenosti mamicky s vakcinami a rozhodni sa sama. Farma priemysel dava do vakcin cim dalej tym viac kadejakeho svinstva a sposobuje to kadejake choroby...

schaja
22. aug 2011

Ahojte kocky- tak sa hlasim a pridavam k dvojickovym mamickam - v piatok sme prisli z porodnice 🙂 🙂 🙂 - babenky su nadherne- narodili sa podla planu v pondelok 15.8. Alexandra o 10:52 a mala 2320g a 51cm a Nicole o 10:53 a mala 2560g a 49cm. Do piatku Alex nezhodila nic ale pribrala na 2420g a Nicole zhodila na 2380g. V nemocnici som bola spokojna - mala som sam izbu s telkou a kupelkou. Na obed a veceru bol vyber z 5 jedal a bolo predjedlo, hlavne aj dezert- nebolo to ako z restiky ale dalo sa to zjest 🙂 Operacia prebehla bez problemov a v stredu som uz ani nekrvacala- uz len tak spinim 🙂 A jazva ma boli len ked vstavam z postele- inak o nej ani neviem 🙂 Babam robili testy na ocka, uska, srdiecko...jediny problem mame s bedrovymi kostami - Alex s oboma a Nikolka s lavym - vo stvrtok ideme k ortopedovi - ale vraveli ze je to bezny problem u dievcatiek, prvorodednych deti a dvojiciek - a my splname vsetko 😒 Ale dufam ze to bude ok. Inak dievcatka krasne papaju a spinkaju akurat maju vymeneny den a noc tak rano o 4 si povystrajaju a potom su zase ako anjelikovia 🙂 Ale je sranda hladat na nich rozdieli- spoznavacie znamienie mame ze Alex ma spicatejsie uska ako Nikolka

nattalia
22. aug 2011

@wera ahojte, hlasim sa po dlhom case, nejak som nestihala 😎 My sme tiez dali proti rotavirusom, ale len viacmenej pre pokoj v rodine, aby mi to potom niekto nevycital, ja som to moc nechcela, toto nepovinne ockovanie mi nie je moc pochuti... inak ich moc neplanujem dat ockovat, iba povinne ockovanie, aj ked niektori ludia ma prehovaraju na zltacku.. tusim A, becko by malo byt v hexa... ale neviem, ci sa nemylim, nechce sa mi to hladat na nete teraz 😀 ... viacmenej sme sa bavili o tom, ze dnesnym pieskoviskam atd. sa az tak neda doverovat ako kedysi, kedze uz to nebyva tak udrziavane a aj psikov a maciciek je viac... nic proti nim osobne nemam, ale mam pocit, ze kedysi sa ten piesok v pieskoviskach vymienal viac a na beznych sidliskach sa to asi casto nerobi....celkovo to prostredie uz nie je to, co byvalo, ked sme boli deti my... no uvidime, lebo skor si myslim, ze treba podporovat hlavne prirodzenu imunitu a naucit deti poriadne hygienickym navykom.... 😎 takze tak trochu suhlasim aj s tym co pise @nadka01 .

nattalia
22. aug 2011

A inak gratulujem cerstvym dvojmaminkam a prajem vsetko len to najlepsie!