Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dibik
11. okt 2011

caute baby, su tu niektore take, ktore rodili dvojicky az v 40. tyzdni? ja ho zacinam vo stvrtok, tak ma len napadlo, ze kolko vas tu je, pripadne preco vas nechali tak dlho cakat a ci ste potom nemali nejake komplikacie. som sice preventivne uz dva tyzdne v nemocke, ale to cakanie je fakt nekonecne. diky za odpovede

juliagregor
11. okt 2011

@dibik su aj také a dokonca aj prenášali 😀
už musíš byť riadna gulka 🙂 😎

diid
11. okt 2011

ja som pribrala 25kg 🙂 deti mali 3.5kg a 3.2kg po 2r. mi ostali 4 kg navyse, ale nedietujem, jem cokolvek, nebavi ma dietovat aj tak viem, ze koza mi ostane.

nattalia
11. okt 2011

@diid
@jarula10
jaj, baby dik moc, ze ja blba som sa nespytala este predtym ☹ ale necakala som, ze to bude az takto, kedze prve ockovanie bola len jeden krat teplotka, aj to v noci po ockovani, a potom uz pohoda... mozno len trosicku mrzutejsi... a nikto okolo mna nieco take nepouzil... ☹
Inak dnes mal Tomas teplotu nizsiu, len okolo 37,2 -37,5, boli sme aj u lekarky, a asi len nejaka viroza, lebo dychanie ma ciste, a CRP bolo tiez ok. Vraj mam dat len nejaky vitamin C, ale kupila som aj probiotika, tak na chvilu nasadim, a obidvom, kedze je jesenne obdobie, tak nech zasa nebojujeme!!!! No, dufam, ze uz bude lepsie! 😉

diid
11. okt 2011

@dibik wow mne dr. uz na zaciatku teh. povedala ze 100% ma nenecha ist viac ako 38tt.. Na 38tt mi naplanovala sekciu. Moze maternica praskunut alebo placenta sa odlucit. Ja si to ani neviem predstavit do 40tt, moje deti by mali okolo 4kg kazde. Prajem ti, nech su hlavne zdrave a ten relax na posteli si vychutnaj lebo vsetko sa coskoro obrati a postel tak casto nebudes vidiet 🙂

dibik
11. okt 2011

@juliagregor @juliagregor no jasne, ze som krasne gulata 🙂. ale este sa aj celkom zvladam pohybovat 😀... ja sa len divim, ze tym babam je tam dnu stale dobre a nepytaju sa von... keby som nemusela trcat v nemocke a cakat, ze kedy to uz bude, tak by to asi nebolo take hrozne. a s prenasanim ani nestras 😀... uz teraz si tu pripadam ako vystavny exemplar.
@diid ale to aj tu vkuse tvrdia, ze dvojicky do 38. tyzdna a vidis... asi som doktorom velmo sympaticka. moje maju teraz odhad okolo 3 kg, ale dufam stale, ze je to len orientacne a budu mat menej 🙂. dnes som bola na sone, tak aj maternica, aj placenta, aj prietoky su v poriadku.

diid
11. okt 2011

@dibik no neviem preco takto dlho ti nepovedali? Mne len povedali ze je velke riziko po 38tt pre mna aj deti. A to ked uz ta tak nechali a vydrzala si, nech kludne maju aj 4kg, ... pockaj, to ta nechaju rodit aj klasicky??

dzu
11. okt 2011

@dibik ty kokso, tebe medajlu! to je ale super, ze deticky budu krasne donosene. Mne lekar povedal, ze nechcu nechavat dvojicky dlhsie ako 36tt. Ale 40 tt to ta velmi obdivujem a je to super, ze si to zvladla a aj babatka. Tiez ma zaujima ako budes rodit? Drz sa velmi nech to mas coskoro za sebou 🙂 drzim palce

juliagregor
11. okt 2011

@dibik neboj, len sa pekne hýb, už neležkaj, aby si vladala behať okolo deti a porod sa ti môže spustť aj sám....

smejko
11. okt 2011

@jarula10 @zuzika30 ja som tiez dala nasim po prvom ockovani Viburcil, ale musela som z neho kusok odrezat bo sa mi zdal byt dost velky a bol to boj kym som ho "natlacila" kam patri 😀 ale chvalabohu, chlapci to zvladli bez problemov, urcite ho nasadim aj pri preockovani. A davala som este homeo Thuya tusim 9ch, den pred, v den a den po ockovani.

dibik
11. okt 2011

@diid
@dzu rodit by som chcela prirodzene, ale to sa uvidi, az ked sa to spusti... ak sa to vobec spusti 😀.
@juliagregor no velmi uz nelezkam, lebo lezka sa mi uz zle 🙂. ale vela uz toho ani nenabeham....

smejko
11. okt 2011

@dibik klobuk dole, dievca ... to tusim len ty a @zuzika30 ste take "hrdinky" ze vas nechavaju nosit az do konca. Mne tiez lekar povedal, ze to treba ukoncit v 38tt ... ja som sice protestovala, ale nakoniec sme to ukoncili v 38+2 moc moc moc drzim palce

dibik
11. okt 2011

@smejko no hrdinka nie som urcite.... 🙂. ak to stihnem do zajtra, tak mozno 40. tyzden ani nebude. keby sa mojim babam tak chcelo, ako sa im nechce, tak uz aj doma z nemocnice mozem byt. ja som zvedava, ako to budu ukoncovat u mna, lebo stale cakaju, kym sa to spusti samo. ze zatial nie je dovod na cisarsky.

smejko
11. okt 2011

Dnes sme mali prvy prikrm, mrkvickovu "polievocku", lekar mi povedal, aby som to skusila s lyzickou, no, hahaha, bolo to vsade len nie v ustockach ... tak som skusala flasku, ale jedna mala moc siroku dierku v cumliku, druhu moc malu .... "cirkus na koleckach" 😀 ale podstatne je, ze chutilo .... keby dnesny den neukoncili srdcervucim placom, ktory trval u kazdeho z nich asi 15 minut, tak by som si povedala, super .... chlapcov bolelo brusko, myslite, ze to z tej mrkvicky ? Ake mate skusenosti, nezapeka ?

Ak niektora zhanate fusak, kupila som cez vikend v best4baby fusak eisbärchen ci ako sa to pise, za 33€, mali akciu iba na modre ....

@dibik myslim, ze kazda dvojkova maminka je hrdinka, kazda svojim sposobom a zaroven vsetky rovnako 😉

juliagregor
11. okt 2011

@smejko može aj z tej mrkvy, moji si vždy prvé prikrmove hovienko odplakali a MAťo viac, lebo bol len kojený... a ja by som ti do flašky polievku vobec neodporučala...prikrm len lyžičkou, ked im to nejde, tak nie su pripravení, alebo im treba ešte čas...v temach sme mali fotečky prikrmových neporiadkov a pamätam si jednu fotku, kde bola mrkva až na strope 😀
nejako skoro začínate s prikramami...neviem, už je to dávno, čo som to riešila----

smejko
11. okt 2011

@juliagregor dakujem 🙂 moji chlapci maju 4,5 mesiaca, su na UM a mam uz iba malilinko mojho mliecka, kazdemu tak 20ml denne, to iba aby sa nepovedalo ... uz ma vsetci tlacia do ukoncenia, ale ja mam stale pocit, ze kym mam volaco v prsiach, tak im to musim dat ... myslis ze to ma vyznam alebo nie ? @mamoka4 co ty ako kojaca maminka na to ?

juliagregor
11. okt 2011

@smejko samozrejme, že to má význam 😉
neskušala si ich priložiť...mojej kamoške sa syn pricucol po 6 mesiacoch

smejko
11. okt 2011

@juliagregor vies co je sranda ? na zaciatku Samko odmietal prsnik, to bol vzdy boj kym sa prichytil a teraz to je presne naopak, Alex sa nechce pricucnut a Samko sa okamzite prisaje ... moj problem je v tom, ze mi chlapci moje mliecko vygrcaju ☹ teda Alex to lepsie stravi, ale Samko ho vzdy vyvracia ☹ takze preto som aj zacala odstriekavat a pridavam do neho trosicku Nutritonu

7961278424
11. okt 2011

ja som rodila dvojky v 38.tyzdni prirodzenym sposobom a velmi rada na to spominam...drzim palce,nech to vsetko dobre dopadne...

smejko
11. okt 2011

Kocky, cim prikryvate deticky ? Paplonikom, dekou alebo len plienkou ?

Zhaname stolicku na krmenie, chlapci este nesedia, co odporucate ?

jarula10
11. okt 2011

@smejko ja som objednala tieto. malo by sa dať polohovať celé sedadlo (nie len operadlo), tak ti dám vedieť, že či to je v poho aj keď nevedia sedieť. mali by mi prísť možno už zajtra. 😀
http://www.babybabo.sk/babybabo/eshop/17-1-Jeda...

nattalia
11. okt 2011

@smejko ja zatial krmim v lehatkach, moji este tiez nesedia sami...🙂 trochu ich vzdy zdvihnem, do sikmej polohy...
inak ja prikryvam zatial letnou dekou, lebo mame dost teplo v byte... a spinkaju v overale na spanie, perinky som skusala, ale casto sa budili, moc teplo im bolo...

christie
11. okt 2011

@smejko Na zaciatku sme krmili v tych polohovatelnych kresielkach a az cca 5 mesiacov a kusok uz vo vysokej stolicke, ale tak nalezato
http://www.market24.sk/detska-stolicka/
my mame od Espritu, potah pratelny, som spokojna. Dnes misino sa pogrcal, tak som to oprala a ako nove 🙂

a spinkame vo vakoch od cca 5 mesiacov, dovtedy sme boli v perinkach 🙂 teraz mame z IKEA hrubsie a Gro letne

dana_l
12. okt 2011

@smejko my mame seats - ako toto ale ma aj podnos vpredu.
http://www.toysrus.com/product/index.jsp?produc...

bbtina
12. okt 2011

@dibik dani, ako ti to vlastne zdovodnili,ze ich nechavaju este,ved aj Molitoris vzdy hovoril,ze v 38 sa to porodi a teraz toto? Chalani rastu ako z vody a uz by chceli vidiet frajerky😉

dana_l
12. okt 2011

@dibik veru aj mne doktor povedal ze medzi 38 - 39tt deticky pojdu von. no ale teraz je hlavne aby ste sa pekne pripravili na porod a drzim palce nech ste vsetci ok.

dibik
12. okt 2011

@bbtina
@dana_l no zdovodnuje to tak, ze este som otvorena len na 2 cm, takze to nie je na vyvolavanie este vhodne a ani na ine urychlujuce prostriedky. vsetko je zatial ok, tak nechcu zbytocne robit cisarsky. ze vraj tu uz mali aj dvojickovsku maminu, ktora rodila prirodzene v 41. tyzdni a bolo vsetko v poriadku. a chalani, nech si na frajerky pekne pockaju 😀, nebude na skodu, ked budu o par tyzdnov mladsie od nich.
ved aj tu vsetky dvojickovske okolo rodia v 38. tyzdni alebo skor, len ja musim byt extra 🙂. ale oni sa aj viac otvaraju, ja som akosi privelmi zastoplovana.

betina1984
12. okt 2011

Ahojky. Akurát som došla z poradne. Všetko je úplne OK. Dievčatko je dolu hlavičkou a má 1700 g a chlapček hore hlavičkou a má 1600 g, obaja majú krásne váhy na 30+1 tt. Povedal, že dievčatko má nižšie hlavičku, ako chlapček zadoček, takže nevidí dôvod, aby som nemohla rodiť prirodzene. Ak sa teda nič nepredvídaného nestane. Zatiaľ som pribrala 3 kg od pôvodnej váhy, resp. 5,5 kg od tej, na ktorú som schudla na začiatku. Na budúce dostanem odporúčanie na prietoky. Povedal, že ten mesiac pred termínom mám byť už nachystaná do pôrodnice, pobalená. Môže to byť aj o mesiac skôr, ale pri mojej postave, že aj pár dní pred termínom. Tak uvidíme..🙂

zuzika30
12. okt 2011

@dibik ahoj, no gratulujem ti 40tt vydrzat , mas co robit, ja som to dotiahla do 40tt, ale bol to boj , uz som nevladal dlhsie chodit a v noci som sa casto budila a aj nespala , hi ale stalo to zato 😀 , ja som bola na vysetreni a Dr. ma vysetrila dost bolestivo ,povedala ze chce pomoct babatkam tak nieco zmackla asi ,bolelo to , na to som okolo obeda krvacala a islo sa do porodnice, tam som sa neotvarala a urobili cisarsky, ja som ich velmi prosila aby ma odrodili skor, ale nikde som nepochodila , u nas sa caka do poslednej chvile, ale ked si v nemocnici si v bezpeci, nemas sa coho obavat ,drzim ti palceky este mozno par dni a mozno uz ani nie 😉 a budes s babulkami 🙂

dibik
12. okt 2011

@zuzika30 no bolestivych vysetreni som si uz tu v nemocke zopar uzila... tiez tomu chcel doktor pomoct, tak ze vraj daco vo mne odlupoval.... nemam ani sajnu, co, ale prijemne to veru nebolo, no a asi mi to zatial velmi nepomohlo, kedze som stale v celku a babiky sa dalej maju dobre v brusku 😀. a ty si vobec nebola hospitalizovana? ja uz tu trcim dva tyzdne a cakam a cakam a cakam.... 🙂