Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

nellka26
16. nov 2011

@petra93 uvidim kolko vydrzim, ale budem sa snazit co najdlhsie, nech su babatka este v brusku, tam je im najlepsie

nellka26
16. nov 2011

@meusicka dnes mi volala kamoska z porodnice, ze sa jej narodil syncek s vahou 2280 g a pred 3 dnami vraj mal cez 2500 g, ja som uz nestastna z tych vazeni babatiek, len nech moje maju dobru vahu, aby nemuseli do inkubatora, lebo obe baby, co sme lezali v nemocnici maju ich v inkubatore

betina1984
17. nov 2011

@meusicka výtok mám dlho, ale už sa inak sfarbuje... To ma trápi.

meusicka
17. nov 2011

@nellka26 zial s tymy meraniami je to fakt len orientacne. ale treba mysliet pozitvivne. vydrzat pokope kym sa len da a dufat. ja tiez dufam ze to nebude nutne davat ich do inkubatora, a hlavne aby sme nemuseli dlho byt v nemocnici, lebo ja mam doma este starsiu dcerku a neviem si ani predstavit, ze by som mala byt bez nej. uz len ta myslienka ma boli.

@betina1984 aj ja mam vytok pocas celeho tehu a teraz kus silnejsi, aj som hovorila dokimu na poradni v utorok. zobral mi aj ster tak ze vraj uvidime. ale nakolko mam kus maksi krcok, tak to moze byt aj nieco zo zatky. ale sfarbenie mi pride take iste, akurat ze je toho viac 🙄

betina1984
17. nov 2011

@meusicka ja mala vo výtere kvasinky. Nato mi dal čipky, ale výtok nemal inú farbu, len bielu, prípadne bledožltú. Teraz mal takú ako keby s nádychom krvi. Ale už to prešlo, možno to bol len náznak neviem čoho...🙂

petra93
17. nov 2011

@meusicka jaj aj ja sa bojim toho ze budeme musiet byt dlho v nemocnici a ja to bez maleho nevydrzim ☹

schaja
17. nov 2011

baby ktore ste uz leteli - ake mate skusenosti s lietanim s dvojickami? ako ste to zvladli? ako ste to vyriesili s kocikom, autosedackou....a tak celkovo. My ideme az v marci ale uz teraz sa toho bojim, ale chcem ist lebo nasi stari rodicia malicke este nevideli..dakujem moc za radu

diid
18. nov 2011

@schaja aky mas kociar? na palubu vezmu len mensie. Ja by som na tvojom mieste nacvakla vajicka na ram od kociara. Vajicka potom pripevnis na sedadla v lietadle a ram sa zlozi do lietadla na palube. Ak idete 2 dospely, mozete mat 2 samostatne kociare. v tomto pripade by som kupila lacne spony aby mohol jeden dospely tlacit oba kociare ak by bolo treba.

dana_l
18. nov 2011

@schaja my sme leteli pred dvoma rokmi domov. mali sme nas velky dvojkocik a nebol ziaden problem. brali sme ho az pri lietadlo. po prilete nam ho dali spat zase pri lietadle. nebrali sme ziadne autosedacky. sestra mala doma a tie sme dali potom do auta. v lietadle sme mali deti na kolenach - vyslo nas to tak ovela lacnejsie. lea mala vtedy okolo 8 mesiacov.
ohladom potravin si nerob starosti. vidia babatka tak vam nechaju aj vodu v termoske ci studenu vodu ak by si take nieco brala. aj keby si uz mala nejake baby food tak vam to nebudu otvarat.
priprav si do lietadla extra tasku s oblecenim a dalsiu s jedlom ci nejako skombinovat v jednom kufri aby si mala vsetko poruke. a malu tasku s plienkami a wipes ak by si musela prebalovat v lietadle.
najvacsi problem bol ze nas rozsadili. vraveli ze je predpis ze nemozu v jednom rade sediet dve batolata - kvoli dychacim maskam ktore dospely musi delit s dietatom. ale to bolo mozno preto lebo sme mali deti na kolenach. ak budete mat samostatne miesta pre ne tak to mozno bude inak.
na dlhe lety ponukaju zavesne kosiky ale mam taky dojem ze vramci europy take nic nemaju. to je len par hodin a to sa da v pohode zvladnut. my sme leteli vieden - hamburg a bolo to ok.
vravi sa ze deti maju problemy s tlakom v usiach a mali by nieco pit - prsnik ci flasu ci dudlovat. nase nemali ziaden problem. ale oni ani nemali ziadne problemy s uskami. ak dieta ma uz take cosi tak mozno bude plakat.

dana_l
18. nov 2011

@schaja este ma napadlo ze si pisala ohladom postielky. urcite aj v uk mozes dostat tie skladacie postielky. ked tak ich zober so sebou. skus pozriet na webe used ones. mas este kopu casu aby si nieco nasla.
na ako dlho idete? budete len vramci svk?
este ma napadlo, ak beriete autosedacky nezabudnite zobrat aj bases do auta. 😉

janula18
18. nov 2011

@nellka26 ono nie je až tak podstatná váho ako v ktorom týždni sa narodia a či budú mať nejaké konplikácie. Mne v 26tt dali injekcie na dozretie plúc, a ked mi v 35+5 odtiekla voda a síce krčok držal dobre, tak mali 2500 a 2300g, ale dýchali dobre tak sme neboli v inkubátore, aj ked dosť schudli, ten menší mal potom len 2080g. boli sme v nemocnici 2týždne, aby mali pôrodnú hmotnosť, lebo pomaly priberali. Inak boli vporiadku. Inak sonom odhadovali že budú mať každý tak o 200g viacej.

meusicka
18. nov 2011

@schaja ja osobne som letela len so starsou dcerkou. malu sme mali v kociku az po lietadlo, tak sme ju vybrali a kocik zlozili. pri vystupe nam ho zase vylozili a my sme malu nalozili spat do kocika.

ako pisu baby vyssie, odporucam mensi kompaktnejsi kocik a hlavne nic drahe, lebo nemozes vediet ako s tym kocikom budu manipulovat. bolo by skoda keby ti ho znicili. najlpesi mi tiez pride napad nakliknut tam autosedacky a v tom ich odviezt, ale ze ako sa potom upevnuju autosedacky na sedadlo lietadla to netusim. asi ti najlepsie poradia prave u leteckej spolocnosti ktorou budes letiet. to je najcistejie, hlavne ak berieme do uvahy ze tvoje babatka su este dost malinkate.

meusicka
18. nov 2011

@janula18 citam ze ti pichli injekcie na dozretie pluc uz v 26tt. mala si nejake komplikacie ze sa ti rozhodli ich pichnut?

schaja
18. nov 2011

@meusicka @dana_l @diid baby moc dakujem za rady 🙂 Problem je ze letime Ryanair co je nizkonakladovka - z Anglicka - z nasho okolia Manchester, Birmingham, Notinham, Liverpool, Blackpool...lietaju len Ryanair a to len z Birminghamu a Liverpoolu - katastrofa - tam si nemozem do lietadla zobrat autosedacku - deti musime mat na kolenach - namaju narok na sedadla - uf a Dani to som netusila ze nemozeme sediet v jednom rade - ale aspon ze si mi to povedala nebudem taka prekvapena potom 😖 A kocik mam urban tour - je to dost velky - nebol drahy - je to second hand-ale nebola by som rada keby mi ho znicili - som s nim pokojna 😕 Rozmyslala som ze kupim kociky na sk - dve buginy a spojim to tou sponou ale v marci bude este zima - a neviem ci mi uz budu sediet 😖 a Prenosnu postielku mame ale batozina tam je maxi 20kg a keby som kupila dalsiu tak ma to stoji viac ako postielka- to by som potom radsej kupila dalsiu na sk. Ideme len na sk - budeme tam 2 tyzdne. Ha je to smesne ze koli 2 tyzdnom stresujem uz pol roka dopredu 😀 a len cesta nas bude stat okolo 500£ ale chceme ist domov, aby aj rodina bola s babami- velmi sa na ne tesia. Tak este raz moc dakujem za rady a upozornenia 😉 Potom dam vediet ako sme to zvladli. A este je sranda ze aj keby som chcela cestovat s babami sami tak nemozem lebo je podmienka 1 infant=1dospely 😠 ale to by bola moc odvaha cestovat sama s dvojickami 😀 😀 😀

meusicka
18. nov 2011

@schaja no tak ja som cestovala tiez s Ryanair, takze tam je ako som pisala, s babatkami az po lietadlo, tam kocik zlozit , inac oznacis si ho na check in ako batozinu, ale neuctuju ti za nu. v jednom rade mozu byt 2 deticky, takze ak tam mas 6 sedadiel tak tam na 3 sedadla pripada jedno dieta 😉 este jedna vec mi ale prisla taka neprakticka a na to sa priprav, ze ked sa prechadza cez kontrolu tak tam treba kocik zlozit a nechat ho prejst zlozeny kontrolou, je to potom dost fuska skladat svoje veci a este pre deti 🙄 pre deti mozes mat zo sebou vo flaske ich napoj, to u ryanair nebol problem. tak drzim palce. ak by mi este nieco napadlo, tak napisem 😅 ouuu hej a este to, ze u Ryanair si sada kazdy kam chce???? to ma uplne dorazilo, ze nesedis na mieste kde mas zakupeny listok, takze drzim prstiky. hadam bude dobre niekoho poprosit, aby vam obsadil miesta dopredu, lebo do lietadla sa asi dostanete medzi poslednymi, tak aby ste mohli sediet s polovickou blizko seba.

janula18
18. nov 2011

@meusicka nie, ale u nás v nemocnici to dávali preventívne a aj serkláž robili preventívne, ale to že som si dala spraviť som potom olutovala

dibik
18. nov 2011

ahojte, ako casto a na ako dlho chodite v tomto pocasi s detickami von? my chodievame doobeda tak na hodinku a pol a este niekedy aj poobede, ale to uz zacinam mat haluze, ci to nie je vela, tak to uz chodime maximalne na hodinku... ale baby najlepsie spinkaju v kociku a zima sa im zda sa nevadi.

evusaa
18. nov 2011

@dibik ahoj ja chodim raz denne poobede na hodinu a to mam predcasniatka 😉 myslim ze ked su dobre oblecene ani malo ani moc tak kludne aj dva krat, pokial nie je minus. Nam teda neodporucaju chodit vonku ked budu minusove teploty.

bbtina
18. nov 2011

@dibik my chodime,tak na 2 hodky po obede,ale budeme to uz obmedzovat,lebo aj maminke je zima🙂

juliagregor
18. nov 2011

nebojte sa deti davať von, teraz sa im najlepšie buduje imunitka a ozaj je zimšie rodičom ako deťom 😀
ja som ich davala spať aj von na balkon, dala igelit proti vetru a spali aj 3 hodky ...., ked som nestihala ísť von...

ika00
18. nov 2011

@dibik my chodime von doobeda (zaciname medzi 10-11 hod) a spia aj 3hod. Poobede idu von este tak na 1 az 1,5 hod. Urcite kym nemrzne tak kludne kocikujte. Na prvej materskej som si zaobstarala teplu bundu, kozusinove snehule a teple rukavice 😀

petra93
18. nov 2011

moj maly spaval 2 roky denno denne vonku len ked bol chory tak nie, a ozaj je zdravucky

schaja
18. nov 2011

@meusicka dakujem krasne za odpoved - mi si priplatime aby sme mohli ist do lietadla medzi prvymi je to 10 na osobu tak to uz pri 500 nie je take strasne 🙂 a to som zvedava ako im ten nas kocik prejde skenerom - je velky pre dvojcky= ale vraj to potom riesia takym rucnym= no to bude este vesele 🙂

luciaf13
18. nov 2011

ahojte dvojmaminy 🙂 nepotrebujete niektora rifliky pre dvojky,mam v inzeratoch tak nakuknite 🙂

zuzana_bm
18. nov 2011

@schaja ja pracujem pre ryanair a nie je pravda ze nemozete sediet vsetci spolu, mozes sediet ty s dietatom a manzel s dietatom a medzi vami ostane volne miesto, cize v jednom rade mozu byt styria ludia kedze nad hlavami mate 4 dychacie masky preto ostane jedno miesto volne. nemyslim ze let bude plny takze urcite bez problemov budete sediet spolu 🙂 ak by si mala este nejake otazky tak kludne napis, ja som tiez so svojimi detmi uz letela a problemy sme ziadne nemali...

mamoka4
18. nov 2011

Ahojte baby, pomaličky rozmýšľam, nad Vianocami....starších má už Ježiško vybavených 😉 ale lámem si hlavu nad dvojčatami...na Vianoce to budú 9 mesacné baby...čo si nájdu pod stromčekom Vaši?

luciaf13
18. nov 2011

@mamoka4 nasi minuly rok dostali take "zariadenie" po ktorom ked buchali tak to svietilo a vydavalo zvuky,celkovo v tom obdobi mali radi zvukove hracky

nellka26
18. nov 2011

@janula18 tak to mas pravdu s tymi vahami, hlavne aby boli zdravucke a v poriadku

schaja
18. nov 2011

@zuzana_bm dakujem krasne- si ma upokojila 🙂 platime si aj priority boarding tak dufam ze nam to trosku pomoze od stresov 😉 aj ja dufam ze nebude plny let - bude to v marci tak to nie je top sezona. 😎

betina1984
19. nov 2011

@mamoka4 moja mala tiež na Vianoce 8,5 mesiaca. Kupovala som jej bugyňu a určite kopec nejakých hračiek, ale to si vôbec nespomínam, len na tú bugyňu...