Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dadanr
4. okt 2012

@eeska Strasne ma to mrzí. No ale ja som napríklad doma som na tom ako ty len skrateny krcok ale v noci sa budim na bolesti bruska a chce sa mi plakať, že či som urobila dobre,že som doma. Prepadne má pocit,že hazardujem s deťmi len pre moje pohodlie. Fakt neviem v tomto momente čo je lepsie. Pokial dostávas infuzky ešte si vieš povedať ok doma by si ich nemala. Skús to prijať tak ako to je lebo sa utrapis a nič nezmenis iba sa vynervujes.

pistaciaa
4. okt 2012

@zojaaa Ahoj, no dopadla som celkom fajn, baby su ok, maju 2 a 2,3kg, placenty su tiez ok, krcok mam 29mm, co je asi fajn na tento tyzden, ale zaroven mi vypisal listok a v stredu sa k tebe pripajam, mam sa hlasit na prijme a ist si polezat preventivne do nemocky, ze sice je vsetko teraz ok, ale ze sa to moze kedykolkvek rozbehnut a ze mam prezit este tento tyzden doma, absolutne nic nerobit, ani za nezohybat, aby to na mna nedoslo, ze tento tyzden bude kriticky ci co a potom ma uz chce mat v nemocke po ruke keby nieco. Pytala som sa aj na porod, ze ak vydrzim do kedy ma nechaju a vraj nechaju ma najviac do konca 38tt. Tebe co povedali, do kedy ta nechaju max 3v1? Ty lezis na ktorom oddeleni? Ja mam ist na 8C, ak bude miesto, aj za tebou niekedy pride kuknut? A este sa chcem spytat ake veci si si brala do nemocky, iba take na teraz, alebo uz aj take co budes potrebovat na porod a potom po porode, lebo neviem ako sa mam pobalit 🙂.

zojaaa
4. okt 2012

No ja neviem kedy bude porod......uz mi to je jedno, uz som si aj poplakala.....uvidis, ze to neni len tak, byt tu zatvorena....tak si este ten tyzden doma uzi......
Ja som si pobalila veci pre seba, a na porod....pre malych som nechala muzovi na jednom mieste a to mi donese potom.....aj tak mu davam stale spinave a on mi nosi pekne vyprate a ciste.....
Dokyho tu budes stretavat, takze sa aj stavi......aj na vizite sme ho mali 😉 😉
A ty si dnes prene ktory den tt??ja som na 8b, inak tento tyzden je tu strasne vela pacientok, tak uvidis ako bude o tyzden......

zojaaa
4. okt 2012
eeska
4. okt 2012

@dadanr ved ja viem, len su proste dni, ked to na cloveka hrozne vsetko dolahne...ja sa dnes vyrevem a zajtra bude hadam lepsie...a presne ako pises, doma by som bola ako na ihlach a pri nejakom prvom probleme by som aj tak hned letela naspat... v noci som sa napriklad budila na to, ako mi chodi bolest do krizov, taka ako pred menzes...az do noh mi to islo, cele stehna ma trhali...az okolo obeda to nejako preslo, po tej infuzke...no keby som doma, tak uz letim doktorovi a skoncila by som tu tak aj tak....takze ono to je na prd tak ci tak...ty ides teraz kedy k dr?

eeska
4. okt 2012

@zojaaa inak ja som tiez ten typ, ktoremu az tak spolocnost nechyba...a hlavne v noci mi to vyhovuje,ze som sama, aspon sa ako tak vyspim..lebo mna uz ku koncu rozculovalo aj ked mm pri mne hlasnejsie dychal...mne by len tak stacilo obcas behnut niekomu na izbu, ked mi uz fakt sibe a pokecat..no lenze nikto tu taky nie je, je nas asi 6 na celom oddeleni. aspon si tu mozem veselo cely den revat 🙂

pistaciaa
4. okt 2012

@eeska Pozeram ake mena mas vybrate a presne tieto sme mali aj my ak by boli chalani :D

moncikg
4. okt 2012

citam tu ako sa vam nechce do nemocnice, ja som v nej lezala 12 t., z toho som len 5 dni dostavala infuzky, inak som papala vlastne Magne B6 a robili mi CTG 2x denne, inak absolutne nic....nie je to lahke, ale robite to pre svoje deti, ak by sa doma nieco zomlelo, moze byt neskoro kym docvalate do porodnice...prvy tyzden, ked som sa dozvedela, ze ma nepustia domov do porodu bol otrasny, ale potom som racionalne vyhodnotila situaciu, ze nejde o mna, ukludnila som sa a vyuzila cas na spanok, spala som cez den, v noci....teraz maju mali 2t. a ja som rada, ze som aspon vtedy oddychovala...v nemocnici vela moznosti na pohyb nemate a tak je to fakt o kludovom rezime, mate navarene, riady umyvat netreba a doma by ste podstatne viac casu prebehali a makali, aj ked si to neuvedomujete...najlepsie, co mozete pre svoje ratolesti urobit je ukludnit sa, pozitivne mysliet, dobre sa stravovat, vela spat a hlavne VYDRZAT...

pistaciaa
4. okt 2012

@zojaaa No ja viem, ze to nebude lahke a veru moc sa mi tam nechce, ale uz ma tolko strasil s tou nemocnicou, ze uz som sa s tym zmierila, a dako to budeme musiet vydrzat, vsak ktovie kolko tam nakoniec budeme 🙂. Ja som dnes 33tt+1, takze o tyzden v stredu budem 34tt+0. Ale este mam tyzden aspon si dochystam veci a uzijem pohodlia domova tak ako sa da 🙂.

daniela251
4. okt 2012

@lubka_to Ahoj Lubka,reagujem na kočík🙂 (Baby JOgger City Select) - my ho ideme pozriet v sobotu do obchodu, ci sa nam zmesti do auta ( mame Swift) a ak ano, tak by sme mali zaujem, problem je len v tom, ze ja som teraz v BA, tak neviem, ako by sme to vyriesili s dopravou...

eeska
4. okt 2012

@moncikg no to ti zavidim, ze si mohla spat...ja ledva prespim nejake tri hodinky v noci, nespavost mam uz vyse mesiaca...tiez by som bola najstastnejsia, keby to tu mozem viacmenej prespat, ale zial, neda sa....ty si bola 12 tyzdnov v nemocke?????? paneboze..a to kvôli comu si tam musela tri mesiace prelezat????

moncikg
4. okt 2012

ja som tam lezala len tak preventivne, keby nieco...primar ma nechcel pustit domov...mala som robenu serklaz a nalozeny pesar a potom dva a pol mesiaca mi nikto nic nerobil, ale nechceli ma pustit, len na reverz...je to blbe, citit sa fit a lezat v nemocke...ale co uz, vydrzala som a oplatilo sa...

eeska
4. okt 2012

@moncikg tak to potom klobuk dolu...a v ktorom tyzdni si rodila? sekciou ci prirodzene?

moncikg
4. okt 2012

v 38 t.t., presne 37+2 sekciou, ale posledny tyzden som myslela,ze porodim kazdu minutku, uz to bolo vseliake...

eeska
4. okt 2012

@moncikg a mala si naplanovanu sekciu?ci to proste na teba prislo? 🙂

moncikg
4. okt 2012

@eeska no mne cele tehotenstvo hovorili, ze ma 37+1 odsektuju, ten den nestihli, vecer mi uz aj ctg robilo kopceky a rano pred sekciou tiez, takze aj tak by ma uz museli riesit a straaasne som opuchla posledne 4 dni, uz som bola ako tank a len som fucala...

eeska
4. okt 2012

@moncikg a aku vahu mali drobci? kolko ste boli v spitali po narodeni? aj kojis?

dadanr
4. okt 2012

@eeska No ja som práve na nervicky lebo môj dr.ide do Ameriky a termín som dostala až sko 4 týždne čo sa mi zdá nemysliteľné. Tak neviem dúfam, že to dopadne dobre.

eeska
4. okt 2012

@dadanr termin coho???? dufam ze nie poradne....

dadanr
5. okt 2012

@eeska Prave poradne. To je dosť neskoro na to, že je stav je aký je.

kkatka113
5. okt 2012

@dadanr fuuu tak to je fakt neskoro na aky tyzden a este dvojicky.....si od neho skus vyziadat nech ta posle na poradnu k niekomu inemu, vsak to z treba raz za dva tyzdne aspon chodit....sa snad nejak dohodnete 🙂

eeska
5. okt 2012

@dadanr no to snad nemysli vazne....a co ti ako povedal, ze keby nieco, tak kam mas ist? na pohotovost? no jedine tak to asi riesit...lenze z pohotovosti by si putovala rovno do spitala...no mna by siblo

mia117
5. okt 2012

@zojaaa ahoj, ako sa drzis? Ja zacinam spinit, rano som mala na vlozke krv aj vcera vecer trochu ☹ dr. ma vysetril a zacinaju mi pichat aj injekcie na rychlejsie dozretie plucok babatiek, povedal ze ak by to prislo na mna predcasne, tak ma asi prevezu do Martina... Ja len dufam ze to drobci v brusku vydrzia minimalne mesiac dva ... ☹ ☹

zojaaa
5. okt 2012

@mia117
Fuuu moja to je este pekne skoro, len nech ti pichnu tie injekcie, a vsetko mozne......urcite sa pre istotu daj previest do vacsej nemocnice.......
Drzim palce, nech sa ti to ustali.....
Este tyzden-dva chcem vydrzat.....nabuduci tyzden sa uz zacnem pytat, kedy pridu deti na svet.... 😀

kkatka113
5. okt 2012

@mia117 drzim velmi palce, dobre ze si v nemocnici, snad to takto ete par tyzdnov potiahnete, este je strasne skoro, tak sa drz, myslime na teba 😉

dana_l
5. okt 2012

@mia117 drzim palce nech babatka budu v poriadku nech by uz aj skorej prisli na svet. ale samozrejme aby ste ostali v 3in1 cim najdlhsie

dadanr
5. okt 2012

@kkatka113 Nepovedal nič lebo tento termín mi dala sestra. Ale som rozhodnuta sa tam dovalit Buduci týždeň radšej po týždni ako o štyri. Čo povieš?

dadanr
5. okt 2012

@eeska Hej rovno do nemocnici lebo mame v nemocnici známeho dr. ten by má pozrel ale tlačil by má do nemocnici. Viem to na milión. Nič pekne pojem ešte budúci tyzden nech má pozrie. Však to bude 10 dni od poslednej poradni tak a čo.

dadanr
5. okt 2012

@mia117 Ja a všetky určite čo sme tu budeme na teba myslieť a uvidis dopadne to napokon dobre. Drz sa!

eeska
5. okt 2012

@dadanr no vsak jasne, ze chod...a ako sa teraz citis? dufam, ze nerobis vobec nic 🙂