Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

shania31
9. jan 2014

@silviatomas
Ano, mozes si pozriet ako to vyzera- predavam 2 krabice, ktore mi ostali.

shania31
9. jan 2014

@silviatomas
A som z BA, kludne pis, pripadne IP 🙂

silviatomas
9. jan 2014

@shania31 a v ktorej mestskej castibyvas? Ja som z Pod.Biskupic

shania31
9. jan 2014

@silviatomas
My az z Petrzalky. Chlapci uz maju 10 mesiacov, prvých cca 6 mesiacov to bolo otrasne- hlavne jeden, furt nafukovanie ho trapilo, vykakat sa nevedel sam...... Cajiky som im zacala pridavat az v 4 mesiaci, vtedy aj prikrmy zacali papat. Jemu najviac pomohlo, ze sa zacal hybat- plazit, potom sedenie a stvornozkovanie- to na tie crievka pomaha.

silvia44
9. jan 2014

Ahojte pridavam sa k vam mamicky dvojiciek 🙂 tiez mam dvojicky chlapceka a dievcatko. Maju 3 mesiace tiez som z Ba.

shania31
9. jan 2014

@silvia44
Ktora cast BA? 🙂

silvia44
9. jan 2014

Byvam vo Vrakuni a ty ?

silvia44
9. jan 2014

@shania31 Byvam vo Vrakuni a ty?

silvia44
9. jan 2014

@shania31 aha uz som si precitala 🙂 no v petrzalke mam rodicov tak tam planujem chodit ked bude vonku krajsie pocasie 🙂

shania31
9. jan 2014

No stretnut sa mozeme, cez vikend by som mohla prist autom .....
@silviatomas

silviatomas
12. jan 2014

@silvia44 ahoj, ja som z Podunajskych Biskupic, ktora cast Vrakune?

silviatomas
12. jan 2014

@shania31 chystame sa vonku na prechadzku tak za pol hodinku. Obleciem malych aj dcerku a ideme na namestie Biskupic a do okolitych uliciek. Do IP vam posielam moje cislo, mozeme sa stretnut aj v priebehu tyzdna ak vam sa to hodi 🙂
@silvia44

stella6
13. jan 2014

Ahojte tak sa k Vam pridavam...cakame dvojicky, dve dvojvajecne dievcata. Podla poslednej poradne 32tt mali kazda cez 1900g takze pekne rastu 🙂 dufam ze vydrzime az do terminu alebo aspon do februara.

shania31
13. jan 2014

@stella6
Do terminu? Zvacsa sa dvojicky rodia cca v 37-38 tt, Myslim, ze casom budes mat uz toho aj plne zuby- s pribúdajúcimi tyzdnami to bude len horsie- spanok, brusko, chrbat atd.

stella6
13. jan 2014

@shania31 viem... Termín mam 22.2. Tym februarom som myslela este aspon 2 tyzdne...ale radsej by som si to teraz ja odtrpela ako by mali byt v inkubatoroch. Mne sa uz teraz zle spi 🙂) asi sa viac v noci prevalujem ako spim 🙂

shania31
13. jan 2014

@stella6
No to poznam, ja som mala to iste- z boka na bok-tym, ze som lezala v nemocnici a uz ked som bola tesne pred pôrodom, bola som sa prechadzat aj po chodbe, co uz som nevedela, co so sebou 😀

silviatomas
14. jan 2014

@stella6 ahoj, ja som chlapcov rodila v 36+2tt a posledne dva tyzdne som v noci velmi zle spavala. Cez den to vsak bolo v pohode, akurat vecer som citila chrbat

sisi79
14. jan 2014

ahojte kto uz mate vacsie dvojicky ako zvladate s nimi prechadzky?moji chalani budu mat 2,5 este zatial chodime v kociku (treti drobec v nosici) ale uz sa im to moc nepaci ale sme zvyknuti chodit na prechadzky kazdy den len neviem ako to zvladneme ked oni su ako z divych vajec 🙂 za ruku sa drzat ani za toho pouzivali ste niekto aj tie popruhy na deti?

majka381
14. jan 2014

@sisi79 ahoj,ja som používala popruhy,lebo oni chceli každý na inú stranu chodiť a tiež utekať mi. mne sa to páčilo.maly sme len také obyčajné .

sisi79
14. jan 2014

@majka381 a malym tie popruhy nevadili?a mala si pre kazdeho zvlast ?lebo niekde na nete som videla aj take pre dvojicky.na mna uz ludia kukali divne ked ssom zacala nosit najmensieho v nosici tak ak sa rozhodnem pre tie popruhy tak to si anii nechcem predstavit jak budu pozerat 😀

dana_l
14. jan 2014

@sisi79 nase behaju same. vedla nas alebo dokonca maly sa najradsej drzi za ruku. tiez ked je dobre vonku tak ich necham zobrat nieco so sebou, vozik, nejaky kocik, auticko a pod.

majka381
15. jan 2014

@sisi79 malý bol naučený,buď snimi alebo nič.ja som pohlady neriešila, ale na moje prekvapenie keď sa niekto nad tým pozastavil,tak sa mu to páčilo,že aspoň nepodbehnú pod auto. a najviac sa to tu páčilo babkám-tým najstarším. okolie nerieš-veď oni ich nemajú.

sisi79
15. jan 2014

@dana_l chodievas s nimi sama alebo este s niekym?a nebojis ze ti napr. vbehnu pod auto?lebo nasi iduchvilu pekne po kraji cesty ale zrazu ich nieco napadne a uz bezia na druhu stranu alebo kazdy chce byt na inej strane cesty ☹

dana_l
15. jan 2014

@sisi79 samozrejme sa bojim,nielen o male aj o starsie. ale zatial a nastastie posluchaju. ak nahodou idu blizko pri cestu tak na ne kricim nech sa vratia naspat na chodnik. a oni posluchnu. ja som ich uz od zaciatku ucila ze - toto sa nesmie - a oni sa tak naucili.
tiez co je tuna pri dome ze na uliciach je cesta a chodnik oddelene asi 1,5 metrom travy. takze nie su hned pri ceste. v meste je to uz ze sa ma musia drzat ak ideme pesi. tam ich nenecham len tak same behat.
raz ich pustit musis, nemozes ich mat stale v kociku. mozno zacni kdesi kde nie je Tolko vela aut a ked vybehnu na cestu tak im to aj hlasno vysvetli, ze to nesmu robit.

dasenka26
16. jan 2014

Ahojte, nájde sa nejaka mamička, najlepšie s dvojičkami na obcasné popísanie? Kludne aj s jedným dietatom, dakujem 🙂 Ak ano napiste mi do IP 🙂

sisi79
16. jan 2014

@dana_l vsak prave uz sa im v kociku moc nepozdava obcas sme uz chodili aj pesi alle to vzdy niekto so mnou este isiel a davali sme ppozor jazdy na jedneho mali vedia ze maju ist po kraji cesty aj to sami x krat zopakuju len ked ich zrazu nieco zaujme tak na to hned zabudnu 😒 ale kazdopadne po zime uz budeme chodit viac pesi hadam budu zas o nieco rozumnejsi 😀

avana7
16. jan 2014

mamičky ktoré ste kojili dvojičky a používali ste pri tom ten kojací vankúš pre dvojičky, dokedy ste ho používali?

dana_l
16. jan 2014

@sisi79 no a ja pritom aj na starsie musim dohliadat. aby nahodou nezasli pridaleko. takze velke su vpredu, male vzadu a ja medzi nimi hore dole 😀

dana_l
16. jan 2014

@avana7 kojila som dva roky a vankus (alebo obycajne velke pevne vankuse) som pouzivala az dokonca

capuletka
18. jan 2014

ahojte, dievcata co sa tyka zakladnej vybavicky pre dvojicky.... je toho na zaciatok strasne vela? citala som si rozne zoznamy a ked si to predstavim krat dva... uff az pot ma zalieva. Postielky ste mali hned dve? alebo malinke ste davali zatial spolu? Zaujima ma to hlavne aj kvoli tomu monitoru dychu, predsa len je to dost velka palka... ze ci mam kupovat dva. alebo jeden do postielke pre obe, kym sa zmestia? Dakujem